Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ljubav iz muskog i zenskog ugla  (Pročitano 3337 puta)
13. Nov 2004, 14:47:18
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Iz muskog ugla:


Kako upropastiti sopstveni
život tražeći pravu ljubav

Obično je izgubljena stvar stacionirana na poslednjem, ujedno i jedinom logičnom mestu na kojem biste je potražili. I dobro je što je tako. Siroti Marfi bi u suprotnom odavno bio na birou za nezaposlene, cuclao bi državnu cuclu, rečju - primao bi socijalnu pomoć. Što je, jelte, u startu manje para za, recimo, plate narodnih poslanika.

Marfijev naopaki zakonik, međutim, ne ukazuje na mesto na kojem treba tražiti nešto što znate da vam treba, ali pri tom nemate pojma šta je to u stvari. Zašto li sam sada zakomplikovao jednu običnu rečenicu, prvobitno zamišljenu kao prostoproširenu? Život me je naterao! Jer za života svi mi tražimo "pravu ljubav", ali malo nas zna šta ona zapravo znači. Još manje je imalo priliku da vidi, odnosno oseti kako ona izgleda. Stoga se često dešava da je niste ni svesni čak i ako vam je duže vreme pred nosom.

Svejedno, svako ima neku sebi svojstvenu predstavu kako bi ona trebalo da izgleda, ali su i pismeniji od mene redovno ispadali patetični u nameri da je opišu, pa ću u startu odustati. Suština je univerzalna - i od ono malo srećnika koji pronađu pravu ljubav, retki su oni koji do nje stignu u jednom komadu. Ostali (nesrećnici) bukvalno umiru tražeći je. A, dok ne pronađete "pravog partnera", nailazite na gomilu "krivih", koji vam redom ostavljaju ožiljke.

Najgore od svega, traženje prave ljubavi ne završava se nalaženjem pravog partnera. Zapravo, tek tada počinje. Tek tada nastupaju najteža iskušenja. U "Đavoljem rečniku", američkog pisca Embrouza Birsa, uz pojam "ljubomora" stoji (otprilike) sledeći opis: ljubomora je strah da ćete izgubiti nešto što se, u stvari, može izgubiti isključivo ukoliko nije ni vredno čuvanja.

Beskonačno problematična definicija. Jer, osim što je apsolutno tačna, nju je gotovo nemoguće sprovesti u praksi. Kada dođete u situaciju da se u vama bore razum i srce (šta sam vam rekao - patetika!), u većini slučajeva ratnu štetu plaćate vi. Dok provalite koga poslušati, ko od ova dva večita protivnika zastupa interese "prave ljubavi" - osedećete.

Ili zato što ste poslušali razum, pa ona pobegne od vas, jer za ženu je ljubomora osnovni dokaz ljubavi ili, pak, zato što ste poslušali srce, pa ste "malčice" preterali u pokazivanju ljubavi, pardon ljubomore, te ste svojim ekscesima izmrcvarili i nju i sebe. Ili, konačno, zato što niste imali hrabrosti da uopšte i izađete na ove izbore.
Đavolja su to posla...
Aleksa Jovanović
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Iz zenskog ugla:

Kako upropastiti sopstveni
život tražeći pravu ljubav

Večiti balanser na klackalici zvanoj ljubav, postoji li prava ljubav ili ne, gore-dole. Ma, glupo je da išta razumeš kad ni meni ništa nije jasno.
- Tvoj problem je što ne pristaješ na kompromise - rekla mi je drugarica, moje godište, koja čeka već drugo dete - a u životu nema savršenih stvari.

- Tvoj izbor je problematičan. Tražiš nešto životno i sveže čega nema toliko u životu (čitaj Srbiji) - postavio mi je dijagnozu bivši kolega.

Ma, mrzi me da nabrajam. Prevališ tridesetu i tek onda ukapiraš da pojma nemaš šta je ljubav. Naravno da sam bila zaljubljena, volela do besvesti, jednom zbog toga gotovo izgubila svest, to je valjda krajnji stadijum "odsecanja nogu". Znači, jasno ti je skroz šta znači i potpuno posvećivanje i ludilo, i onoga da nema moje i tvoje. I nekako sam se sama sebi oduvek činila kao neko ko stvarno zna šta je ljubav. Ali ima tu jedna škakljiva stvar koju nikad nisam raščistila. Postoji li prava, večna ljubav? Dubinskog li pitanja koje može da vam upropasti život.

Koliko propalih pokušaja.

Mnogo se dobro slažemo, mislimo jedno, s njim bih mogla sve, ali kad ga pogledam u oči vidim nekog drugog
Taj drugi je uradio nešto što ga je u mojim očima ukaljalo i nikad neću moći da mu oprostim
Filmsko upoznavanje i moja silovitost da se održi snaga filma upropastili su svu lepotu veze koja je došla posle bolnog raskida
Dosta mi je više velikih ljubavi i crkavanja, hoću da se opustim i utonem u nečiji zagrljaj, zašto da razmišljam da li je on pravi
On definitivno nije tip za mene, ali je beskrajno zabavan, tako mi je potrebno da se smejem
Ne verujem mu i nikad neću moći da se opustim, intuicija mi govori da će da me zezne prvi put kad bezbrižno udahnem
Bolje da mi ne veruje, tako sam promenljiva, jedan dan mislim na njega, sledeći razmišljam da li da isključim telefon
Pravim se da mi je stalo više nego što jeste, ali jedino pomoću takve igre otkrivam da njemu sve to ne znači ništa posebno
Zajedno smo već četiri godine, verovatno bi trebalo da se venčamo, ali šta ću kad mi srce ne kuca jako kad pričamo o tome, surovo?

Toliko lutanja da ti se vrti u glavi. Sve podseća na traženje Grala.
I neko ko me je prvi put video uspeo je, nekako, da provali:
- Svojoj ćerki nikad neću dati da čita bajke. To je definitivno upropastilo neke devojke.

Deda mi ih je čitao svaki dan, često sam ih znala napamet, ali bolje su zvučale iz drugih usta sa drugačijim pečatom i intonacijom. Silna ponavljanja su urezala nešto u moždanu koru. Otad se teško snalazim sa kodom. Postoji li prava, večna ljubav? Bajke su dale jedan odgovor, život drugi. Zato smo mi koje smo ih čitale, a želimo da probamo da živimo na ovoj planeti, na klackalici. Sve dok se na nečemu ne slomije. Ili slomije onog koji postavlja tako glupa pitanja.
Milica Bjelovuk
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 20 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.