Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 15:05:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ljubav ili sex  (Pročitano 13239 puta)
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
S vezom il’ (bez)veze



Veza je odnos različitopolnih (ups...ili istopolnih) bića koje iz emotivno intimnog ili sličnog razloga imaju potrebu da podele svoju svakodnevicu. To bi bila proizvoljna definicija tog specifičnog odnosa između muškarca i žene. I

ako nikada nijedan zakon do sada nije obrađivao prava i obveze onih koji su u vezi, što je vrlo logično, ipak postoji nekoliko odnosa koje veza podrazumeva (a da nije bračna) i koji se odnosi za sve generacije i uzraste. Tako na primer postoje dve glavne kategorije i nekoliko podkategorija emotivno intimnih odnosa, ali samo se jedna u svim generacijama definiše kao veza. Ono što razlikuje vezu od svih ostalih odnosa su samo i jedino očekivanja, a to je ono što upravo može da utiče na smer jedne veze.

Ukoliko su vam različita, šanse za opstanak su minimalne. Takođe, podrazumeva se da svaki od partnera treba slobodno da diše u vezi, u svakom smislu, ali sa druge strane, ukoliko se partneru ostavlja dovoljno prostora (čitaj: previše) za disanje, postoji velika šansa da suprotnopolno biće ubrzo prodiše sa nekim drugim, u nekom drugom vazdušnom postoru, jer ima dovoljno vremena i za vas i za još nekoga. Ako želite da budete sa nekim u vezi, znači da želite i da provodite slobodno vreme sa njim (ne sve vreme), dakle, uvek ćete naći dovoljno vremena jer su vam takve potrebe i želje. Ukoliko nije tako, ne treba ni da budete sa tom osobom ili treba da se redefiniše vaš odnos. Kako bismo preciznije definisali kategorije, kriterijum će nam biti upravo „očekivanja“.

Naime, postoje dve osnovne kategorije, kao što smo i pomenuli. a to su veza i takozvana šema iliti kombinacija. Veza se zna šta je ili bi trebalo da se zna. U vezi se očekuje da se čujete svakoga dana, jer imate želju da jedan vaš dan podelite sa drugim bićem i da učestvujete u životu drugog bića sa kojim ste u vezi. U skladu sa količinom slobodnog vremena, viđate se barem dva puta nedeljno, jer imate potrebu da se vidite. Sigurna sam da će ova navedena očekivanja nekima zvučtri kao savremena robotska pravila, ali htedoh samo da uprostim neka unisex očekivanja u vezi. Uz sve gorenavedeno, treba napomenuti da se leptirići u stomaku podrazumevaju, jer vas upravo to i pokreće. Ili barem neke slične životinjice. To je, dakle, veza.

Druga kategorija je šema, takozvana kombinacija. Za opstanak takve varijante nisu neophodne emocije, mada se uvek jedan od „učesnika“ vremenom „navuče“. Takav odnos je proizvod toga što jedno od partnera već ima vezu, pa nije „raspoložen“ za nešto dublje. Takođe, vrlo često se dešava da im ništa ne proradi „u tom smislu“, samo strast. Za ovakvu varijantu je potrebna „saglasnost“ obe strane, ali kao što rekoh, uglavnom se jedan žestoko naloži. Ali, zadržimo se na očekivanjima. Od oba partnera se očekuje da su u kontaktu, ali ne svakodnevnom, već kada im „nadođe“. Oni očekuju da pričaju površno i samo o površnim temam, to su razgovori na temu kada i gde će „to obaviti“. Nema emotivno dubljeg odnosa.

U prvoj kategoriji ne postoje odnosi pod a,b,c... ali u drugoj itekako postoje raznorazne varijacije na temu. Tako je, na primer, pod 2a kombinacija u kojoj se od jednog „učesnika“ očekuje da prekine već postojeću vezu, pa su oni u šemi iščekujući da budu zajedno.
2b bismo mogli da definišemo odnos kada su oboje već u vezama, ali očekuju da imaju i paralelno seksualne odnose jer postoji neverovatna privlačnost. U ovoj varijanti uvek pomisle kako bi bilo idealno da mogu da spoje dve osobe u jednu...

Pod 2c je kategorija u kojoj nijedno od učesnika nema vezu, ali ne očekuju da se vezuju, jer ne osećaju potrebu da dele svoj „život“ sa drugom osobom, jednostavno, znaju da nisu jedno za drugo u emotivnom smislu.

Ima još mnogo tih podkategorija i uvek postoje neka univerzalna očekivanja koja se podrazumevaju za određeni odnos. Jedino što se nikada ne podrazumeva jeste - ljubav. Nju nemojte ni da očekujete, ona očekuje vas.

Jelena Koronsovac

Izvor: Na dlanu
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


zivi i pusti druge da zive

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 2824
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung D500
iskrena ljubav je vaznija , jer sta je sex bez ljubavi
IP sačuvana
social share
Smile because what's the use of crying..

Boriti se za mir zvuci kao j*bati se za nevinost
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Pazi ti o cemu deca od 14 godina razmisljaju.... Naprednost.  Smile

U svakom sluchaju, seksualni porivi su sasvim u okvirima ljudske prirode, kao i potreba za ljubavlju. Mislim da je ta dva u jednom trenutku nemoguce odvojiti... Nekako mislim da Platonska ljubav ne postoji vishe, ako je ikad i postojala osim kao ideja...   Smile 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Citat
jer sta je sex bez ljubavi

Sex ? Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Pazi ti o cemu deca od 14 godina razmisljaju.... Naprednost.  Smile


Pa, ja sam starija od tebe, pa sam sa 14 godina imala i momka, a i znala sam par stvari o sexu. A igrala sam se i barbika.

Smiley
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Џукеле ће ме докусурити...

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5780
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
Alcatel OT 800 Tribe
Bravo! Bambi za tebe!!!  Smile
IP sačuvana
social share

Speed kills, drive 2cv and live forever.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Pa, ja sam starija od tebe, pa sam sa 14 godina imala i momka, a i znala sam par stvari o sexu. A igrala sam se i barbika.
Smiley

A i razmisljala si intenzivno o temama na relaciji ''ljubav-sex''? Ja sam znala mnogo stosta o sexu u 14, ali daleko od toga da sam razmiljala o tim stvarima, jos pogotovo kad se ljubav ubaci u  citavu prichu Smile htela sam da budem dete.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Pa, ja sam starija od tebe, pa sam sa 14 godina imala i momka, a i znala sam par stvari o sexu. A igrala sam se i barbika.
Smiley

A i razmisljala si intenzivno o temama na relaciji ''ljubav-sex''? Ja sam znala mnogo stosta o sexu u 14, ali daleko od toga da sam razmiljala o tim stvarima, jos pogotovo kad se ljubav ubaci u  citavu prichu Smile htela sam da budem dete.
Ja sam tada gledala na sex nevinije nego sada, to je sigurno. I nikad ga nisam odvajala od ljubavi. Nisam sjedila i dumala satima o tome kako i zasto, ali da me neko pitao sta je sex bez ljubavi, znala bih mu odgovoriti.
Realno, 14 godina; znaci osmi si razred osnovne, iza coska je srednja skola .. Nisu 'djeca' tada bas toliko naivna.
A bome kakvo je vrijeme danas doslo, i ne trebaju biti.
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.1.1
ja nisam u 8 razredu nisam  bio nevin ni u jednom pogledu   Smile Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Ja sam tada gledala na sex nevinije nego sada, to je sigurno. I nikad ga nisam odvajala od ljubavi. Nisam sjedila i dumala satima o tome kako i zasto, ali da me neko pitao sta je sex bez ljubavi, znala bih mu odgovoriti.
Realno, 14 godina; znaci osmi si razred osnovne, iza coska je srednja skola .. Nisu 'djeca' tada bas toliko naivna.
A bome kakvo je vrijeme danas doslo, i ne trebaju biti.

Ne znam, mozda je samo do okoline bilo, ali kod nas se bas nije razmisljalo o tim stvarima...Retko ko je u stvari na neki ozbiljniji nacin uopste razmisljao o tome, uglavnom su te stvari bile predmet shala   Smile

@Orf...Ne lazi narod.... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 15:05:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.