Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 13:33:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Lira Vega: Volim da se igram s glasom  (Pročitano 1316 puta)
14. Jan 2006, 17:11:35
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Lira Vega: Volim da se igram s glasom

Strašno mi je uzbudljivo da pevam drugačije. To je, na neki način, spuštanje u regresiju, kontrolisanu i promišljenu. Volim da pravim nešto autentično,kaže Zoja, pevačica grupe Lira Vega

Lira Vega, nekadašnji lik iz predstave "Zima ili snovi ili putovanje u svim pravcima" koju je igralo Pozorište šešira, danas je transformisano u ime jednog od najboljih i najzanimljivijih bendova koje naša urbana scena ima.

Grupu čine bivši članovi trupe i eminentni muzičari koji su angažovani u nekoliko bendova, poput bubnjara Dejana Utvara (Partibrejkers), basiste Nemanje Aćimovića (bubnjar Jarbola), gitariste Vladimira Đorđevića (Neočekivana sila) i autentičnog vokala Zoje Borovčanin. Po struci psiholog, po opredeljenju panker. Jednostavna i iskrena, direktna i energična, s bine stvara magiju koja te vodi do prerije i nazad.

- Ranije je bilo bitno da se mi zabavljamo i sviramo. Sada, kada smo zreliji, svi mi razmišljamo o tome šta prenosimo i preispitujemo se. Znam da meni ova muzika budi emocije i nadam se da ljudima znači. Najveća satisfakcija je sama muzika, kao plod truda i interakcije na probama. Ona daje neponovljiv osećaj i predstavlja konkretan proizvod nastao sopstvenim intelektualno-emocionalnim naporom.

* Na prvi album Lira Vege koji je izdat za PGP RTS čekalo se zaista dugo. Dokle se došlo s novim albumom i da li su tendencije iste ili ima nekih promena?

Imamo oko desetak gotovih pesama i još nekoliko ideja. Treba da napravimo aranžmane i proberemo pesme, a tendencije su fank-soul-pank. Što se tiče prvog albuma, PGP RTS je jedini bio zainteresovan za objavljivanje naših pank šlagera i to je bila neka vrsta kompromisa. Izdavaču je dobro došlo da se legitimiše pred mladima u našoj zemlji, a i nama da kako-tako obnarodujemo šta stvaramo. Ljudi su nas, pogotovo iz naše ekipe, kritikovali zbog toga, a onda su posle nas albume izdali Kanda Kodža i Nebojša, DLM, Ajzbrn i Iplej.

Neću da kažem da se niko osim nas ne bi setio da ode u PGP, ali, eto, mi smo bili prvi i imali smo neku reklamu, što se i podrazumeva. Međutim, na kraju nismo zadovoljni saradnjom. Jedan spot, loša distribucija, nema diskova i sve je dosta neorganizovano.
   
      
Muzika me čini srećnom

Reci nešto o sreći, ljubavi i ljudima?

Mnogi ljudi potiskuju priču o sreći i ljubavi. Muzika me čini srećnom, bilo da je slušam ili stvaram. Uživam na probama i muzika me ispunjava. Ranije sam bila mnogo introvertna, ali vremenom naučiš da je bolje da deliš s ljudima sve i svašta, i to je super. Ljudi su nesigurni, nezadovoljni sobom i zbunjeni, pa je dobro da to podele i rasterete se. O ljubavi i da li sve polazi iz emotivnog zadovoljstva stvarno ne znam (smeh). Moj glavni problem je da to podelim s vama.
      
      
      
   

* Čini mi se, kada slušamo "Drugu novu" za koju je nedavno napravljen spot, čujemo mali deo iz singla Vejlsa "Hobo hampin' slobo bejb"?

To mi je super jer ja volim te reference, naročito kada su spontane. Nismo mi uzeli ništa odatle, sigurno ne namerno, pa da sad, kao, liči na ovo. Drago mi je kada ljudi kažu: "Ej, to me totalno podseća", ali provališ da nije isto, iako ima neka referenca koja je možda slična.

* Pevaš na poseban način i nemuštim, tebi svojstvenim jezikom. Ima li tu primesa indijanskog?
Meni je to strašno uzbudljivo. To je na neki način spuštanje u regresiju, kontrolisanu i promišljenu. Volim da se igram s tim i da pravim nešto autentično. Kada sam bila u Americi pre 15 godina, posećivala sam indijanske izložbe i zanimljiva mi je i bliska njihova životna filozofija koja je povezana prirodom i tlom na kojem su. Veza između indijanske filozofije i našeg poimanja stvari i muzike bi bila jednostavnost i uključenost u prirodne tokove života.

* Ko je, po tebi, ostavio najjači uticaj na našoj muzičkoj sceni i na kojim koncertima si se odlično provela u poslednje vreme?
Koja i Milan, u stvari Šarlo akrobata i Partibrejkersi. Na našoj sceni vrti se dvadesetak ljudi koji su stvarno ostavili dubok trag, iako je meni drago da bilo ko radi bilo šta u vezi s muzikom i da mu se zbog toga desi nešto lepo i dobro. Volim da izlazim na rege koncerte na kojima ne prestajem da igram, a u poslednje vreme super provod bio mi je na koncertu Džonatana Ričmena i Džona Spensera.

* Ranije je bilo više entuzijazma, a manje priče o slavi i novcu, sada je situacija malo drugačija. Kakvi su tvoji ciljevi i očekivanja?
Važno je da imaš realnu sliku o sebi, ali mislim da je važno i da očekuješ mnogo da bi to i postigao. Zanimljiva je priča oko ciljeva jer pitanje je jesi li zacrtao da budeš pevačica i da se pojaviš na TV ili da nešto naučiš i sebe ugradiš u to, pa da lepo možeš da staneš i kažeš: "Evo, to sam ja", čime god se ti, u stvari, bavio. Bitno je da imaš stvarne mogućnosti da se baviš nečim.

* Šta misliš o ocenama muzičkih kritičara da je album "Lira Vega" jedan od najboljih, ako ne i najbolji, u 2004. godini?
To je zato što je toliko malo albuma izdavano (smeh).

* Da li planiraš da odeš iz ove zemlje?
Ne, apsolutno. Nikad nisam imala tu dilemu i mislim da ne bih mogla ni da živim negde drugde.
Razgovarao: Vasilije Bogunović,Foto: Uroš Kostić

Izvor: Start
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 13:33:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.