Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: LG kolačić  (Pročitano 24544 puta)
30. Jan 2009, 13:39:57
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.19
Kompanija LG nastavlja sa dizajnerskim akrobacijama i ovoga puta predstavlja nam KP500 mobilni telefon, poznatiji kao LG Cookie.

Telefon, koji je najavljen pre nekoliko meseci opisan je kao "touchscreen" model dostupan širokim masama.
Telefon je dužine 13,9 milimetara, a težak svega 89 grama, poseduje intuitivni Active Flash korisnički interfejs sa heptičkim odzivom, a tu je i Stylus olovka.

Ekran ovog telefona je veličine 3 inča, a unos podataka je olakšan uz pomoć QWERTY tastature. Ostale karakteristike uključuju kameru od 3 megapiksela, MP3 plejer, FM radio, kalendar, sat...

Cena LG Cookie telefona, koji će se na širem potrošačkom tržištu pojaviti krajem 2009. godine iznosi oko 230 američkih dolara, a za sada se može nabaviti "online".






Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1691
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Sony Z2
                   
                                                                                       LG KP500 Cookie,moji utisci

-LG Cookie koristim oko mesec dana,te cu svoje utiske podeliti sa vama Smile

                                                                                                           Pakovanje

-samo pakovanje telefona ne donosi nista novo,kao da se vidi i prilicna usteda na samom pakovanju....
  U pakovanju se nalazi uputstvo,punjac,stereo slusalice,CD sa PC Suite,zastitna folija za TS.....
Znaci,najosnovnije..... nema rezervnog stilusa,sto je po meni ,propust.....
                                             

                                                                                        Spoljasnjost LG Cookie

-spoljasnjost Cookie-a je za svaku pohvalu. Maska je napravljena od kvalitetne plastike,koja ne prikuplja otiske
  prstiju i prijatna je na dodir. S'obzirom da nema metalnih delova u masci,Cookie i pored toga izgleda ekstravagantno,odnosno,uopste ne izgleda "jeftino".
 Ono sto mi se nije dopalo je,ne zasticena kamera koja je "ispupcena" u odnosu na zadnju masku i nema zastitni poklopac.Takodje,veliki nedostatak je i 3.5mm ulaz za sluske,pa ste osudjeni na sluske iz paketa koje se necuju lose,ali nisu "bubice" i ne zgodne su za uvo. Hardverski tasteri koji se nalaze na boku telefona su prilicno ne zgodni za upotrebu i zahtevaju vremensko "privikavanje". Velicina i tezina fona je srazmerna i stvarno,extra lezi u ruci.

                                                                                               Ekran 
.... je 3" 240x400 i sa 256K boja. Odusevio sam se prikazu i zivopisnim bojama,pa je na njemu pregled slika i video sadrzaja pravo uzivanje.Odziv ekrana je super,nema obrisa i prilicno je citljiv i na suncu. Ono sto mi je zasmetalo,S'obzirom da se radi o TS-u,je slab odziv na dodir. Treba prilicno "stisnuti" ekran,sto pri skrolovanju i nije bas zgodno. Velicina ekrana se savrseno uklapa u sam fon. Po meni je upravo display glavni adut LG Cokie-a.
  Sa odgovarajucom pozadinskom slikom,izgleda savrseno. Ubacio sam konvertovani spot,znaci prikaz je bio extra.

                                                                                               Software
....je fabricki. Brzina otvaranja fajlova je ok. pogotovu ulaska u galeriju,sto je bila stara boljka LG-a.
   Ono sto mi se dopalo,je sto se za ovaj model moze naci "svasta-nesto" na netu. Znaci,nije poput Samsungove "jave",da ste osudjeni na sadrzaj app iz telefona.Najaca strana ovog software-a je jednostavnost
  upotrebe fona. Bilo sta da vam je potrebno iz Cookie-a,nalazi se na par "klikova" ! Mogucnost personalizacije vidgeta je kao na daleko skupljim modelima,s'tim sto ste na Cookie-u ograniceni "ponudom" istih.
SpeedDial je vrhunski odradjen. Prevucete prstom nalevo ili nadesno i tu ste.Ono sto bih zamerio, je nedostatak tema. Imate jednu temu i to je to.
  Ovo je ,po pitanju jednostavnosti koriscenja,jedan od boljih java telefona koje sam imao priliku da upoznam.
Interfejs je ,najkrace receno,fenomenalan i funkciski i vizuelno.




                                                                                                        Memorija
.....je 48mb interna i prosiriva je micro sd memoriskom karticom. Probao sa dve trecine punom karticom od 8gb,Cookie je radio bez zamerke ! Da napomenem da se radi o "Hot Swap" uredjaju.



                                                                                                           Kamera 
....je 3 mp. S'obzirom da ne poseduje blic ,kao ni autofokus,fotografije su zadovoljavajuceg kvaliteta. Steta je sto se ne moze reci isto i za video,s'obzirom na 12fps . Podesavanja su prilicno jednostavna,zahvaljujuci interfejsu. Ozbiljniju upotrebu kamere  morate naci na drugom fonu.


                                                                                                        Multimedija   
....je pravi uzitak,koristiti je na Cookie-u. U odeljku "Entertainment" (zabava),cete naci galeriju,radio,my stuff,muziku(player),games & app.
-interfejs galerije fenomenalno izgleda,pa je pravi uzitak pregledati fajlove. Iz galerije se slike mogu odmah stampati,slati "plavim zubom"-mms-om,postavljati na glavni ekran ...etc...
-radio poseduje RDS i jednostavan je za upotrebu. Signal i prijem stanica je dobar,kao i zvuk na slusalicama .  Izgled radija je lep i zanimljiv.
-player izgleda fenomenalno i vrlo je jednostavan za upotrebu. Kvalitet reprodukcije je odlican,pa je prava steta sto ne dostaje 3.5mm ulaz. Ekvilajzeri se mogu personalizovati,ali samo od ponudjenih opcija (pop,clasic,rok...etc) te rucno podesavanje nije moguce. Na player-u se prikazuju slike albuma,kao i informacije o pesmi. Zvuk na slusalicama je glasan i "pun",kao i na samom telefonu.
- igrice    su zanimljive i uglavnom korisre senzor pokreta. U telefonu ih ima tri i posebno bih izdvojio "Flying dices" koja je extra. Za ovaj model ima pregrst igrica na netu.
-Aplikacija za ovaj model ima i pisane su u .jar formatu.

-Ofice na ovom modelu zaboravite.

                                                                                         Konekcije i internet
-uz telefon se dobija kabal za konekciju sa PC-em. Brzina prenosa podataka je OK,kako sa usb-om,tako i bluetooth-om. Telefon ne podrzava HSDPA,pa surfanje EDGE-om nece bas zadovoljiti. S'obzirom na cenu,bilo bi pravo cudo da je ubacen WiFi,ali nije. Medjutim,za ne zahtevne korisnike,mini opera i EDGE je sasvim dovoljno da se pogleda "kladionica" recimo.... Smile
Fabricki Browser je jednostavan i podrzava "polozeno" surfovanje. Takodje je prisutan i RSS.....

                                                                                                  Generalno gledano
.....je da je ovaj telefon,s'obzirom na cenu i na ono sto nudi,prava "najbolja kupovina".
Osnovne karakteristike su na nivou. TS tastatura je vrlo lagana za koriscenje.Okretanjem telefona u polozeni mod automatski se pokrece qwerty tastatura,koja je vrlo zgodna za koriscenje.DialPad takodje izgleda super i lagano se koristi,tako da se nedostatak hardverske tastature i ne oseca.
Zvuk u slusalici je zadovoljavajuci,kao i prijem signala. Zvono telefona cete cuti,cak i u bucnom ambijentu.
  Vibracija je osrednja,tako ga ce se u dzepu pantalona ili kosulje osetiti.
Kada se sagledaju i prednosti i mane, Cookie vredi svaki dinar. Znaci,TS (fenomenalni) ekran,softver,izgled kao i materijali od kojih je napravljen,zasluzuju svaku paznju.Naravno,da ga ne treba porediti sa Iphonom,5800 i tako dalje.... ali za svoju klasu,a ta klasa se zove 150jura,ma nema bolje....
    Za manje zahtevne korisnike ovo je moja topla preporuka,da osveze mobilnu komunikaciju i razonodu za ne tako velike pare!


                                                   


                                             

                                                             
« Poslednja izmena: 03. Jun 2009, 23:01:53 od backarelli »
IP sačuvana
social share
I love mobile phones...                   HTC machines definitely have soul...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 6809
Zastava Beograd,Vozdovac, Brace Jerkovic
OS
MacOS X
Browser
Mozilla AppleWebKit 528.1
mob
Nokia Neka stara nokia
stvarno dzabe,da ne poverujes...ja sam ovaj svoj duplo skuplje platio
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 25
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple 4S
Ja sam se dvoumila izmedju njega i skuplje Arene i odabrala sam na kraju Arenu.
Nije mi zao i vrijedi doplatiti (tko moze) jer je mobitel odlican, daleko ozbiljniji od kolacica.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 278
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Imam jedno pitanje: Da li se nekom desava da ne moze da primi poruku iz vise delova? U prevodu kada mi neko posalje poruku koja je iz nekoliko delova, iako tom nekom dodje izvestaj, meni nista ne stize! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


www.kotejebe.co.ja

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 89
Zastava Tuzla, Bosna i Hercegovina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia N 95 & 6300
Ja sam se dvoumila izmedju njega i skuplje Arene i odabrala sam na kraju Arenu.
Nije mi zao i vrijedi doplatiti (tko moze) jer je mobitel odlican, daleko ozbiljniji od kolacica.

Naravno da je Arena puno bolja , kolacic je simpatican telefon za onog ko netrazi puno od mobitela . Uzeo sam ga prije 15 dana i u sustini nemam nekih zamjerki. Kao nedostatak bih izdvoji ponekad sporu reakciju ( ubacio sam karticu od 2 Gb neznam da li ga ona sta usporava ) i sto mi ponekad izbaci poruku da je "dostignut maximum aplikacija " a nista nije pokrenuto , u tom slucaju ga moram ugasit i upalit .... al sve u svemu koliko para toliko muzike , za 110 EURa nemogu trazit puno toga  Smile
IP sačuvana
social share
Bom Chika Wah Wah...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 29
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Benq 
Da li mi neko moze dat sajt sa aplikacijama/igricama za ovaj tel,posto sam nalazio sajtove gdje pise da su kompatibilne sa k500,ali rezolucija im je mozda 1/3 ekrana sa cim se ne mogu zadovoljit...ako neko zna neki sajt,ty Wink
IP sačuvana
social share
It's only once we have lost everything that we are free to do anything
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Samsung Galaxy SII
Evo ja nadjoh odmah dosta stranica  Smile

klik
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Da li moze ovaj krs od telefona da zoomira?

Ukljucio sam mu kameru i nema sanse da nadjem foru kako da zoomira...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1691
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Sony Z2
-na najvecij rezoluciji mislim da je zumiranje ne moguce. Ako se rezolucija kamere smanji,trebalo bi da se pojavi opcija za zoom.
  U video delu,zoom je omogućen....
Inace,kamera je uistinu loša(samo po idealno sunčanom vremenu,zna da zabode osrednju fotku),bez obzira na 3mp,tako da bi se zumiranjem (i da je omogućeno) dobilo sve drugo sem slike....
   Ne oprostivi minus.... a pored toga jedan od,po meni,najvećih minusa je što alarm ne fercera ako je telefon ugašen.... Smile
« Poslednja izmena: 25. Dec 2009, 00:20:50 od backarelli »
IP sačuvana
social share
I love mobile phones...                   HTC machines definitely have soul...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.