Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Leskovčanin se odriče srpskog državljanstva: "Nije ova država za mene"  (Pročitano 4945 puta)
09. Sep 2012, 17:55:46
Moderator
Krajnje beznadezan


I sometimes wish I'd never been born at all

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 14665
Zastava
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
Posle dva poslovna poduhvata, za čiju propast optužuje lokalne moćnike i državu Goran Rakić, elektromehaničar iz Leskovca, odlučio je da se odrekne srpskog državljanstva, iako nema drugo. Uskoro će krenuti i po stranim ambasadama u Beogradu, u nadi da će u nekoj od njih dobiti najpre iseljeničku vizu, a potom i državljanstvo.

Zahtev za otpust iz državljanstva Rakić je podneo 21. avgusta u Policijskoj upravi u Leskovcu. Kao razlog naveo je da mu “ova država uskraćuje ljudska i građanska prava i uništava život”, a u rubrici u kojoj je trebalo da napiše koje državljanstvo stiče, piše: “Biće mi poznato, nakon sticanja istog; od bilo koje pravne demokratske države”.

- Nije ova država za mene - kaže Rakić za “Blic”, navodeći da je pre 10 godina uložio 18.000 evra u kablovsku televiziju u Lebanu, ali su ga lokalni moćnici srpečili da radi jer nije, kako kaže, pristao na ucene. On je preko svoje firme “Centar STZR” u Lebanu 2002. počeo da uvodi kablovsku televiziju, ali su mu već 2003. po donošenju Zakona o planiranju i izgradnji, tražili da izgrađeni telekomunikacioni objekat legalizuje kao građevinski.

- Naravno da sam pristao, a onda su mi u opštini rekli da za to treba da se plati. Tražio sam broj žiro-računa, ali su mi u službi za građevisnke poslove, u prisustvu inspektora, rekli da novac treba da im dam u gotovini. Rekao sam da novac mogu da dam sirotinji, ali njima neću, na šta su mi odgovorili: “Tako ćeš i da prođeš” - priča Rakić.

osao koji mu je, kako kaže, donosio 400-800 evra dnevno je stao. Usledile su godine suđenja sa opštinom Lebane, koje završeni tako što se Privredni sud u Leskovcu proglasio nenadležnim.

- Izgubio sam uloženi novac, a procenjena izgubljena dobit je oko 300.000 evra. Sada instaliram kompjutere, popravljem televizore, berem višnje, cepam drva i preko interneta prodajem opremu koja mi je ostala. Skupljam pare da idem jer se ova država prema meni ponaša kao prema dušmaninu. Upropastili su me do daske - kaže Rakić.

U drugi posao ušao je kao podizvođač za internet provajdera, koji je u međuvremenu propao. Direktor te firme je, kako kaže, sve pokrao, čak i pečat Rakićeve firme. Rakić je dobio presudu da mu se vrate stvari, ali je na izvršenje čekao više od dve i po godine. U međuvremenu je partnerska firma otišla u stečaj, a Rakić je “zbog neažurnosti u izvršenju presude” tužio i Privredni sud u Leskovcu.

Otpust iz državljanstva

Šanse da Goran Rakić dobije otpust iz državljanstva su nikakve, s obzirom na to da Zakon o državljanstvu predviđa da osoba koja ga traži, mora, pored ostalog “da ima strano državljanstvo ili dokaz da će biti primljen u strano državljanstvo” i, kako kažu u MUP-u, dokaz o tome mora da priloži uz zahtev za otpust iz državljanstva. Rakić to, međutim, nema.
- Ovim se onemogućava da državljanin Republike Srbije postane lice bez državljanstva - kažu u MUP-u.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Uostalom, smatram da Kartaginu treba razoriti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
jebote,ne daju ti ni da se odreknes neceg sto ne zelis  Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 09. Sep 2012, 18:12:19 od fredikruger »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


zvekete rodjaci

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 6156
Zastava Суботица
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
mob
Nokia 3220


 Smile

Ne znam, ali ovi azilanti na subotickoj deponiji bi dupe dali da mogu da ostanu u ovoj i ovakvoj drzavi. Nekome majka, nekome maceha, ko se kako snadje.
« Poslednja izmena: 09. Sep 2012, 19:13:47 od Sunny »
IP sačuvana
social share
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”


William Gibson
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


"Uvek ima neko jači".

Zodijak
Pol Žena
Poruke 46661
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.89
To je skroz okej, covek skupio hrabrost, ima muda da uradi nesto po pitanju svog nezadovoljstva.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows XP
Browser
Chrome 21.0.1180.89
mob
Samsung GT-S7580
Citat
Nije ova država za mene

Не знам зашто ми је ово толико смешно..  Smile
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Бог чува Србију!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3973
Zastava Beogard
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
mob
Samsung S8 Plus
jebote,ne daju ti ni da se odreknes neceg sto ne zelis  Smile Smile Smile

Mislim da to nije slucaj samo u Srbiji.. Prema tome  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 21.0.1180.89
mob
Nokia 6220
Ne verujem ovom coveku, Jelena Trivan kaze suprotno  Smile
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.02
хехе...кабловски оператер у селу Smile  хтео је да краде сигнал и да нелегално емитује телевизијски програм 100% Smile

елем...ја би овом угроженом дао отпуст...и онда би кренуо да га клепам максимално...нема код чика доктора,нема у народну кухињу,нема имовине...па кад добије друго држављанство у правној демократији нека иде Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
ја би овом угроженом дао отпуст...и онда би кренуо да га клепам максимално...нема код чика доктора,нема у народну кухињу,нема имовине...па кад добије друго држављанство у правној демократији нека иде Smile
Taj rad.

Al jbg, tad bi se zalio sto nema drzavljanstvo. Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
mob
LG Nexus 5
Ne mozes da se odreknez drzavljanstva ako nemas jos jedno. A voleo bih da vidim koja ce drzava dati drzavljanstvo nekome na ovu foru.

Jeftini senzacionalizam.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.