Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Lekar koji prepiše više lekova dobije manju platu  (Pročitano 1338 puta)
10. Sep 2013, 14:53:19
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Lekar koji prepiše više lekova dobije manju platu

S. T.    | 10. 09. 2013. - 06:58h


Izabrani lekari koji primaju veliki broj pacijenata i propisuju lekove na recept ne vodeći računa da li se radi o skupljim medikamentu dobijaju lošiju ocenu i manju platu. Zbog toga se pobunilo nekoliko sindikata u zdravstvu, ali i Lekarska komora, tražeći promenu obračuna plate.


Ni meni ni mojim kolegama nije jasno kako nas ocenjuju: Dr Nevenka Dimitrijević
Svega 70 izabranih lekara od 6.681 RFZO je ocenio desetkom i dobili su uvećanje 6.000 dinara. Ostali lekari su ocenjeni sa peticom, pa im ne sleduje povišica.

Jedna od “prosečnih” je i izabrani lekar prim. dr Nevenka Dimitrijević iz Doma zdravlja „Voždovac” i predsednik Sindikata lekara i farmaceuta. Ona spada među lekare koji su najiskusniji, pa zato i ima veliku kartoteku.
 
- Prethodna ocena mi je bila 3,3 a sada 4,6, a ništa nisam promenila u svom radu. Isti su mi pacijenti, primam i tuđe kako bih im prepisala recepte. Zato mi ništa nije jasno, kao i mnogim mojim kolegama - priča dr Dimitrijević. Ona kaže da najveći broj recepata izdaje na predlog specijaliste.
 
Dr Milica Nikolić Urošević, zastupnik Udruženja izabranih lekara opšte medicine i zaposlena u DZ Vračar, kaže da je model obračuna plata po kapitacionoj formuli osmišljen tako da izabrane lekare motiviše da ne leče pacijente, da ne propisuju lekove i ne daju upute za specijaliste.
 
Iz RFZO juče nije bilo odgovora na ove optužbe lekara.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
Citat
Izabrani lekari koji primaju veliki broj pacijenata i propisuju lekove na recept ne vodeći računa da li se radi o skupljim medikamentu dobijaju lošiju ocenu i manju platu. Zbog toga se pobunilo nekoliko sindikata u zdravstvu, ali i Lekarska komora, tražeći promenu obračuna plate.

presipanje iz supljeg u prazno..

imaju ogromne gubitke u zdravstvu -uospte...
i ne znaju kako to da pokriju.,...
i naravno svaljuju to sve na ljekare..napravili su od tih heroja...olos...
a sam zakon im je dopustio..izbor...da se tako odnose....i preporuce sta je bolje za pacijenta...
za njegovu terapiju...sta je bolje...

konkretno...da se izjasnim... Smile
ta   frka..kod nas...sa receptima...i skupljim ljekovima..i jeftinim lijekovima...(kojin uopste na u odnos na eu nisu jeftini nimalo)

rezultirala je sa nekolicinom medicinskih intervencija ..spasu zadnji cas..sto bi to nas narod rekao...

jedan slucaj meni poznat...
lik koji je godinama pio ljekove...za izbacivanje tecnosti...i jos par nekih koji idu uz neku dijagnozu neke njegove  bolesti... Smile konzumirao je lijek od odredjenog proizvodjaca...
i placao ih znatno skuplje..od lijekova od nekih drugih proizvodjaca...(sto je jasno..da kvalitet ne moze biti isti..jer ni u paradajzu nije isti kvalitet..ako je negdje dva marke kilogram a negdje pola marke...kad kupis - vidis zasto je tako....
a kamoli tek u lijekovima...)
i taj stariji ciko..kao i svaki penzioner...nema novca..
i on je poceo naravno da uzima te jeftinije ljekove..

koji su kao i ovi drugi skuplji slijekovi po ucinku..tj djelotvornosti...

...s tim sto je stvar u miligramazi...ove koje je on pio su od 25 miligrama..a ove koje je poceo da pije..koji su jeftiniji ..oni su od 15 miligrama...(nisam bas sto posto siguran u odnos miligramaze  Smile )
dakle manja miligramaza koja nije mogla da zadovolji...
potrebe...
naravno...to niko nije nasao potrebno da mu naznaci... msm...da ce ga tako (novcano)  izaci na isto...

i naravno on je samac..i zaboravio je sta mu je ljekar rekao--- da mora da pije po jednu i po tabletu...
pred spavanje...a on je i dalje pio jednu...i  zavrsio je na hitnoj...pozlilo mu...prvo par dana nije bio dobar...
lose se osjecao i onda mu bas bas pozlilo...

a sem toga...cijena tog lijeka je oko 10 maraka...a cijena onog skupljeg je bila oko 18 maraka...
a njemu umjesto one jedne kutije sada trebaju dvije kutije ovog jeftinijeg... Smile

i kako to uvijek biva u zemljama teske i neizljecive sirotinje...
 sad se bolje prodaje taj lijek..koji je jeftiniji..
naravno..jer sad od toga lijeka ..vise koristi imaju...
oni koji su insitirali da se tako postave stvari...sto se o njima prica u ovoj  temi... Smile

znaci... nidje veze od  interesa za  pacijenate..nego iskljucivo interes..je u povoljnosti u nabavci...
a ko to ima interes...samo onim sa tumorom na mozgu nije jasno... Smile
tj tu korist ima samo drzava i velike nabavinske kuce...a ljekari..apotekari i pacijenti tu nemaju nikakve koristi..
nego samo stete....stos e da uociti iz samog uvoda ovog teksta... Smile

tako ti je to kod nas...

nasi politicari su najbolji majstori za tu plemenitu i vrhunsku vjestinu.. iz supljeg u prazno...samo zanimljivo je to sto i iz supljeg i praznog ...njima pare se prespu u dzep i napune sve i jedan  dzep...zato i jesu vrhunski majstoti... Smile Smile Smile

sad seraspitujem jel ima negdjke neki kurs za predsjednika drzave..ili bar ministra finansija...ili ministra zdravstva... Smile jer ja sam cuo da za to ne treba neki prestizni fakultet... Smile moze neki i sumnjivi... Smile od kojeg kad mu porijeklo pocnes istrazivati zaboli te glava za dva minuta...i dobijes dvadeset devet pretnji po sebe i svoju porodicu... Smile Smile Smile Smile za ta dva minuta... Smile
pa da to odem  na brzinu zavrsit... Smile Smile Smile

da vas i ja malo karam i  pljackam... Smile Smile Smile kad svejedno nemate pojma... Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 16
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.14
svasta ces cuti  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.