Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Legija ostaje 40 godina u zatvoru  (Pročitano 4004 puta)
14. Jun 2006, 23:38:45
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Vrhovni sud Srbije potvrdio je presudu Specijalnog suda kojom je Milorad Ulemek Legija (38) osuđen na 40 godina zatvora zbog ubistva bivšeg predsednika Srbije Ivana Stambolića i pokušaja ubistva lidera SPO Vuka Draškovića u Budvi, saznaje „Blic”. Vrhovni sud je u većem delu potvrdio presudu, s tim što je nekim akterima zločina povećao zatvorsku kaznu, a drugima je smanjio, piše „Blic”. Prvostepenom presudom su na po 40 godina zatvora bili osuđeni Ulemek i trojica pripadnika JSO Dušan Maričić, Nenad Bujošević i Branko Berček. Na po 15 godina zatvora osuđeni su pripadnici JSO Leonid Milivojević i Nenad Ilić. Bivši šef DB Radomir Marković osuđen je takođe na 15 godina zatvora zbog pomaganja u ubistvu Stambolića i pokušaju ubistva Draškovića, dok je Milorad Bracanović, bivši zamenik načelnika BIA, osuđen na četiri godine zatvora zbog neprijavljivanja ubistva Stambolića.
Protiv naručioca ubistava Slobodana Miloševića i pomagača Nebojše Pavkovića, bivšeg načelnika GŠ VJ, sudski postupak je izdvojen. Prilikom izricanja prvostepene presude sudija Dragoljub Albijanić rekao je da je nesumnjivo utvrđeno da je Ulemek organizovao kriminalnu grupu po nalogu bivšeg predsednika Srbije i SRJ Slobodana Miloševića, sa ciljem da ubijaju Miloševićeve političke protivnike.

Ulemek je dobio ukupno 40 godina zatvora za ubistvo, a u tu kaznu mu je uračunat i pokušaj ubistva Draškovića, za koji je osuđen na 15 godina zatvora, kao i kazna od pet godina zatvora zbog zločinačkog udruživanja.

U obrazloženju presude sudija Albijanić objasnio je da je sud optuženima odredio kaznu od 40 godina zatvora, jer je u vreme zločina kao maksimalna bila predviđena smrtna kazna, koja je 2002. zamenjena kaznom od 40 godina.

Specijalni sud utvrdio je i da su po Ulemekovom naređenju atentat na Draškovića 15. juna 2000. u Budvi izvršili Branko Berček, Leonid Milivojević i Nenad Ilić. U tome su im pomagali vođe zemunskog klana Dušan Spasojević, Mile Luković Kum i Miloš Simović, dok im je Marković pribavio lažna vojna dokumenta od Nebojše Pavkovića, koji je organizovao njihov povratak. Pokušaj ubistva Draškovića u Budvi priznali su u pretkrivičnom postupku Rade Marković i pripadnik JSO Nenad Ilić.

Dokazi protiv trojice pripadnika JSO i njihovi otisci prstiju nađeni su u stanu Vladimira Jovanovića u Budvi, u kojem su se, prema optužnici, krili.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Ode i ovaj slucaj ad acta.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Apple iPhone SE 2020
 Posle otkrića detalja odluke Vrhovnog suda o ubistvu Stambolića i atentatu na Draškovića
Pobesneo Legija, u zatvoru mobilno stanje

Vest da je Miloradu Ulemeku Legiji Vrhovni sud Srbije potvrdio presudu za ubistvo Ivana Stambolića i atentat na Vuka Draškovića u Budvi izazvala je pravu pometnju u Centralnom zatvoru u Beogradu. Čitav dan u sredu vladalo je mobilno stanje u CZ, Legija je bio ljut i besan kao ris, jer nije mogao da veruje u takav ishod i pisanje „Blica“ da će u zatvoru provesti 40 godina.

Vikao je, šutirao sve po ćeliji i tražio objašnjenje. Tražio je da razgovora sa ministrom policije i direktorom BIA. Na kraju je advokat jedva uspeo da ga nekako umiri, saznaje „Blic“. Najvažniji pritvorenik CZ smirio se tek uveče kada mu je doneto sveže izdanje (od četvrtka) „Večernjih novosti“, koje su javile da je, prema njihovom saznanju, Vrhovni sud poništio presudu i da je predmet vraćen prvostepenom sudu na ponovno suđenje.

Međutim, „Blicu“ je i juče nezvanično potvrđeno iz pravosudnih krugova da nema ni govora o tome da je poništena presuda kojom je Milorad Ulemek osuđen na 40 godina zatvora. Vrhovni sud je, takođe, u većem delu potvrdio prvostepenu presudu, s tim što je nekim akterima zločina povećao zatvorsku kaznu, a drugima je smanjio.

Presuda na 100 strana

Odluka Vrhovnog suda kojom je Miloradu Ulemeku Legiji potvrđena kazna od 40 godina još se piše, i imaće više od 100 strana, a prema rečima Vesne Dabić, portparola VSS, to će potrajati još 10-15 dana.

Milorad Ulemek, koji je i prvooptuženi za ubistvo premijera Zorana Đinđića, na jučerašnjem nastavku procesa pojavio se miran i ozbiljan.

Na suđenju u Specijalnom sudu doneta je odluka da na narednim glavnim pretresima zakazanim za 6. i 7. jul svedoče šestorica pripadnika Žandarmerije, koji su stražarili ispred kuće Milorada Ulemeka u naselju Filmski grad 2. maja 2004. godine, u noći kada se Ulemek predao policiji.

Veće sudije Marka Kljajevića prihvatilo je na jučerašnjem suđenju predlog Jovana Prijića, zamenika specijalnog tužioca, da se pripadnici Žandarmerije saslušaju kako bi se proverila odbrana Milorada Ulemeka da se od atentata na premijera skrivao u svojoj kući. Sudija Kljajević je objasnio da okolnosti predaje Ulemeka nisu odlučujuće činjenice u postupku za ubistvo premijera, ali da je bitno da se proveri kakva saznanja imaju pripadnici Žandarmerije o tome na koji način se Ulemek predao i odakle je izašao 2. maja 2004. godine.

- Oni bi trebalo da se izjasne odakle je Ulemek došao, kako im se obratio, kako je izgledao, ko je sve i koliko dugo sa njim razgovarao i kada je odveden u policiju - zatražio je Prijić.

Srđa Popović, punomoćnik porodice ubijenog premijera, kazao je da je važno da se proveri skrivanje Ulemeka kako bi se utvrdio Ulemekov opšti kredibilitet.

Krio se da bi preživeo

Advokat Slobodan Milivojević, branilac Milorada Ulemeka, protivio se predlogu tužioca rekavši da Ulemekova predaja nije predmet suđenja. Ulemek je kazao da nema ništa protiv da pripadnici Žandarmerije svedoče, ali da ne vidi na koji način će to svedočenje doprineti postupku za ubistvo premijera.

- U odbrani sam izneo važnije stvari koje je trebalo proveriti, a ne kako sam izgledao i odakle sam izašao kada sam se predao. Eto kako se skreće pažnja sa mnogo važnijih tema. Mislim da je ovo odugovlačenje postupka zbog nebitnih stvari. Možda će da me gone i zato što sam se skrivao i što sam se predao. Možda nije trebalo da se predam - kazao je Ulemek.

- Da li smatrate da ste imali pravo da se krijete? - upitao ga je sudija Kljajević.

- Elementarno pravo svakog čoveka je da živi. Ja sam hteo da preživim. Ne znam da li je skrivanje predmet krivičnog gonjenja, toliko nisam upućen u pravo - kazao je Ulemek.



Izvor: Blic \ N. B.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
ako ga stvarno pravomoćno osude na 40 godina to nema veze sa pravom i pravdom,to je samo znak koliko ga se boje  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Apple iPhone SE 2020
Milorad Ulemek Legija kaje se zbog odluke od pre dve godine

Nije trebalo da se predam

U mojoj odbrani ima mnogo više detalja, samo kad bi tužilac hteo malo da se potrudi, a ne da se bavi pričom da li sam te večeri izašao iz podruma ili sišao s drveta - prigovorio je optuženi Ulemek i dodao da možda i nije trebalo da se preda jer će neko i zbog toga krivično da ga goni

BEOGRAD - U nastavku suđenja optuženima za ubistvo premijera Zorana Đinđića usvojen je predlog zamenika specijalnog tužioca Jovana Prijića da na sledećem glavnom pretresu bude saslušano pet pripadnika Žandarmerije koji su prisustvovali predaji prvooptuženog Milorada Ulemeka Legije, 2. maja 2004. godine. Predlogu se usprotivio Ulemekov branilac Slobodan Milivojević, ali i optuženi Ulemek.

- Dve godine me niko nije pitao, niti proveravao da li sam od marta 2003. godine krio u kući ili na nekom drugom mestu. Tek sada se, na kraju postupka, dovode neki svedoci koji bi doveli u pitanje kredibilitet moje odbrane. Nemam ništa protiv, ali ne znam kako će to doprineti ovom slučaju. U mojoj odbrani ima mnogo više detalja, samo kad bi tužilac hteo malo da se potrudi, a ne da se bavi pričom da li sam te večeri izašao iz podruma ili sišao s drveta - prigovorio je optuženi Ulemek i dodao da možda i nije trebalo da se preda jer će možda neko i zbog toga krivično da ga goni.

Na to je reagovao predsedavajući sudija Marko Kljajević pitajući optuženog da li misli da je imao pravo da se krije od nadležnih organa.
- Svako ima pravo na svoj život, to je elementarno ljudsko pravo - mirno je odgovorio Ulemek.

- Mislite da ste kao osumnjičeni imali puno pravo da se krijete od policije - insistirao je sudija Kljajević.
- Toliko već nisam upućen u pravo - osmehujući odgovorio je Ulemek.

Sudija Kljajević ponovio je da je Ambasadi Srbije u Berlinu uputio dopis koji sadrži dopunu zamolnice za međunarodnu pravnu pomoć, kako bi bilo omogućeno saslušanje veštaka Instituta za kriminalistiku iz Vizbadena.

- Kod nas postoje tehnički uslovi za saslušanje veštaka putem video-linka, a nemačke vlasti treba da odrede vreme kada će biti saslušani nemački stručnjaci - rekao je sudija Kljajević. On je ponovio predlog s prošlog pretresa da, ukoliko nemački stručnjaci ne budu svedočili putem video-veze, u Nemačku otputuje jedan od zamenika specijalnog tužioca, jedan sudija i advokat odbrane.

I na taj predlog reagovao je advokat Milivojević, tražeći od suda da u Nemačku ne otputuje zamenik tužioca Jovan Prijić, za koga je rekao da je "od početka učestvovao u montaži procesa". Optužba Ulemekovog branioca naišla je na opomenu sudije Kljajevića koji je rekao da "treba poštovati integritet i dostojanstvo svih učesnika u postupku".

- Ja nikada nisam štitio svoju ličnost, nadajući se da će to učiniti državni organi, ali oni to nisu učinili. Bili smo predmet žestokih napada, ali mi je sada milo što nas nisu štitili, jer se čovek štiti svojim radom, a u ličnom i privatnom životu ćemo se štititi kako umemo - rekao je predsednik sudskog veća.

Pored petorice pripadnika Žandarmerije, na sledećem glavnom pretresu pozvani su da svedoče Milan Popović i Branko Božić, penzionisani radnici MUP-a Srbije koji zbog obaveza nisu juče prisustvovali suđenju.


Izvor: Glas Javnosti \ A. Dimitrovska
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Potvrđene kazne za ubistvo Stambolića i atentat na Draškovića

Milošević naredio ubistva, Legija u zatvoru 40 godina

Vrhovni sud Srbije juče je i zvanično potvrdio Miloradu Ulemeku Legiji (36), komandantu JSO, kaznu zatvora od 40 godina za ubistvo Ivana Stambolića i pokušaj ubistva Vuka Draškovića u Budvi. Istovremeno sud je utvrdio da je Slobodana Milošević naredio ubistva svojih političkih protivnika.

- Suprotno iznetim žalbenim navodima, prvostepeni sud je pravilno utvrdio i dao razloge koje prihvata i Vrhovni sud da je Slobodan Milošević izdao nalog za ubistvo oštećenih kao političkih protivnika, a što je utvrđeno iz iskaza optuženih Radomira Markovića u predkrivičnom postupku, optuženog Duška Maričića u predkrivičnom i istražnom postupku, optuženog Nenada Ilića u predkrivičnom postupku, svedoka saradnika Nenada Šarea, te iskaze svedoka Vuka Draškovića, Veljka Stambolića i Branislava Kovačevića - navodi se u pravosnažnoj presudi Vrhovnog suda Srbije.

Ulemeku, koji je označen kao organizator zločina, potvrđena je kazna od pet godina za zločinačko udruživanje, od 15 za pokušaj ubistva Draškovića i 40 za ubistvo Stambolića, pa je ukupna kazna 40 godina.

Potvrđena je kazna od 40 godina i Branku Berčeku Maćiju, za koga je sud utvrdio da je pucao i na Stambolića i na Draškovića. Njemu je za pokušaj ubistva potvrđeno 15 i za ubistvo 40 godina, pa je ukupna kazna 40 godina.

Radomiru Markoviću (60), bivšem šefu DB, potvrđene su kazne od 12 godina za pomaganja u atentatu na Draškovića i 15 godina za pomaganje ubistva Stambolića, kao i ukupna kazna od 15 godina.

Leonidu Milivojeviću Leu preinačena je kazna za ubistvo sa 15 na 30 godina, a potvrđena je za pokušaj ubistva od 13 godina, pa mu je izrečena ukupna pravosnažna kazna od 30 godina.

Dušanu Maričiću Gumaru, poslednjem komandantu JSO koji je učestvovao u ubistvu Stambolića, kazna je smanjena sa 40 na 30 godina. Nenadu Bujoševiću Rambu, koji je učestvovao u oba zločina, kazna od 40 smanjena je na 35 godina.

Nenadu Iliću Glavonji, koji je učestvovao u atentatu u Budvi, potvrđena je kazna od 15 godina.

Miloradu Bracanoviću (52), načelniku bezbednosni JSO, u vreme zločina (od 2001. načelnik Sedme uprave za prisluškivanje, a od novembra iste godine pa do februara 2003. zamenik načelnika BIA), kazna od četiri godine za neprijavljivanja planiranja ubistva Stambolića smanjena je na dve, jer je zakon u međuvremenu ublažen.

Vrhovni sud je potvrdio da su Berček, Ilić i Milivojević dva puta odlazili u Budvu po naređenju Ulemka i da su drugi put pokušali da ubiju Draškovića, tako što je berček ispalio osma hitaca. Utvrđeno je da su im pomogli Dušan Spasojević, Mile Luković Kum i Miloš Simović.

U ubistvu Stambolića učestvovali su Maričić, Bujošević, Berček i Milivojević. Sud je utvrdio da su optuženi ostavili Stambolića da kleči ispred jame pet minuta, dok su se dogovarali ko će da ga ubije, i da je žrtva tada trpela strah i psihički bol visokog intenziteta, što su utvrdili veštaci.

Radomir Marković je kriv jer je za Ulemeka nabavio falsifikovane lične karte, koji su koristili atentatori na Draškovića, i zato što je nakon toga komandantu JSO predao papir sa ličnim podacima i fotografijom Stambolića.

Bracanović je kriv, jer nije prijavio da mu je Ulemek rekao da će ubiti Stambolića.

Vrhovni sud je odbacio veći broj žalbi branioca, kao i žalbe Specijalnog tužilaštva, koje je zahtevalo da se Marković i Bracanović kazne kao i pripadnici JSO. Odbijen je predlog branioca da se izvrši političko veštačenje.

- Izvođenjem navedenog dokaza ne može se utvrđivati zbog čega je Slobodan Milošević navedene oštećene smatrao političkim protivnicima, čije je delovanje „direktna opasnost za zemlju“, zbog čega se ono više ne može tolerisati, već oštećeni moraju biti fizički uklonjeni - navodi se u presudi Vrhovnog suda.

Postupak protiv Miloševića kao i protiv Nebojše Pavkovića, načelnika GŠ VJ, bio je razdvojen, jer nisu mogli da dolaze na suđenja zbog postupaka u Haškom tribunalu.

Sud je potvrdio i odluku da učesnici u zločinu koje je Legija nagradio moraju da vrate protivpravno stečenu imovinu. Berček treba da vrati 30.000 nemačkih maraka u dinarskoj protivvrednosti, Maričić 20.000 maraka, Leonid Milivojević 30.000, Nenad Bujošević 20.000 i Nenad Ilić 10.000 maraka.



Izvor: Blic \ Vuk Z. Cviji
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Žena
Poruke 12370
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
posle khm..nema kajanja Smile
IP sačuvana
social share
Veliki deo svog zivota propustila sam cekajuci da se stvari dese..same od sebe..a nisu se desile..plasim se da cu se jednog dana okrenuti..i iza sebe necu videti nista drugo do hrpu neostvarenih snova , zelja i nadanja, gomilu lazi, izrecenih i neizrecenih...gomilu promasenih investicija i ulaganja sebe...i tek onda cu shvatiti da su sve male stvari u zivotu prosle pored mene..dok sam ja trazila i cekala velike da se dese..nisam umela da citam znakove...trazila sam vise...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Aleksandra Ivanović za Press:
LEGIJA BRZO NA SLOBODI!
Supruga Milorada Ulemeka kaže za Press da će njen muž "legalno i zakonskim putem" uskoro izaći iz zatvora

BEOGRAD - Aleksandra Ivanović, supruga Milorada Ulemeka Legije, najavila je juče u izjavi za Press da će njen muž uskoro izaći iz zatvora! Ona tvrdi da će Legija na slobodu izaći "legalno i zakonskim putem"!?!
- Milorad, kao divan čovek, otac i muž ne zaslužuje da bude ni dana u zatvoru. Znam samo jedno, on će odatle izaći potpuno legalno, zakonskim putem, i biće sa svojom porodicom! U toku su velika previranja u društvu, koja su u ovom trenutku sigurno uticala na odluku Vrhovnog suda Srbije, a to neće zauvek ostati tako... - kaže Aleksandra Ivanović. Na naše pitanje kako to konkretno Legija misli da izađe i da li on to možda već ima neki plan za bekstvo iz zatvora, Aleksandra odgovara:
- Ne bih više na tu temu, jer ne želim Krueli de Vil, odnosno Danici Drašković, da zauzimam prostor u novinama! Ako se već toliko oseća ugroženom, ustupam joj odmah ovih 24 policajaca i četiri džipa, koji me, prema njenim rečima, čuvaju non-stop! - poručuje Aleksandra Ivanović, i ponavlja da će njen muž Legija uskoro biti na slobodi!
Podsetimo, Vrhovni sud Srbije prekjuče je potvrdio kaznu od 40 godina Miloradu Ulemeku Legiji za ubistvo Ivana Stambolića i pokušaj ubistva Vuka Draškovića u Budvi. Reakcije na ovu odluku VSS-a kreću se od odobravanja (porodice Drašković i Stambolić), do nade da će presuda uskoro biti oborena i da će Legija biti slobodan čovek (njegova supruga i advokati).
Legijin advokat Slobodan Milivojević je ogorčen na odluku VSS-a i ubeđen da će ona uskoro "pasti":
- I Miloradu i meni je jasno odakle vetar duva! Nema nam druge nego da se borimo protiv onih koji su ga oterali u zatvor, ali i protiv delova sadašnje vlasti. Ti proždrljivi vukovi, kada već nisu mogli Mladića da pošalju u Hag, rezonuju da će biti dobar i jedan Legija! S pravne strane, ostaje nam žalba u trećem stepenu, koja opet ide pred VSS. Nadam se da će uskoro doći vremena kada će sudovi presuđivati realno i nezavisno od bilo koje vlasti - ističe Milivojević.
Osim Milorada Ulemeka, zbog ovih zločina 40 godina robije dobio je i član JSO-a Branko Berček, dok je Nenad Bujošević osuđen na 35, a nekadašnji komandant "crvenih beretki" Dušan Maričić i njegov saborac Leonid Milivojević na po 30 godina zatvora. Po 15 godina su dobili bivši šef RDB-a Rade Marković, kao i Nenad Ilić, dok je zamenik načelnika BIA Milorad Bracanović osuđen na dve godine zatvora.
(S. M. S.)

Stambolići: Pravda zadovoljena

Veljko Stambolić, sin bivšeg predsednika Predsedništva Srbije Ivana Stambolića, u izjavi za Press kaže da je odluku VSS dočekao kao "konačno zadovoljenje pravde".
- Naravno, niko nama ne može da vrati oca i mojoj majci supruga. Mislim da su svi dobili adekvatne kazne, osim Radeta Markovića, koji je kao šef RDB-a od početka morao znati šta se dešava. Potpuno je nejasno kako je on dobio samo 15 godina zatvora! - naglašava Veljko Stambolić.

Danica odgovara sutra

Danica Drašković juče je bila na putu u inostranstvu, pa zato nismo uspeli da je kontaktiramo kako bi odgovorila na prozivke Legijine supruge. Odgovor Danice Drašković objavićemo u sutrašnjem Pressu.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 313
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ovde nesto mnogo smrdi. Najbolji ljudi u sobi Draskovica samo okrznu metkom, ili na magistrali smrskan auto, a on jedini citav  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.