Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 05:40:59
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Lažnim fetusima protiv pobačaja  (Pročitano 12283 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.26
sta god mi mislili otome, abortusa je bilo od kad je ljudi...

i ubistava,silovanja,pljachki je bilo od kad je ljudi ... mozda i njih treba legalizovati i podrzavati ...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
BlackBerry Torch
Citat
Sumnjaš, a tu osobu, mojeg oca, nikad nisi upoznala. Mogu to protumačiti eventualno kao predrasudu prema muškom rodu mada smatram da si pametna cura pa nekako ne vjerujem da imaš takve seksističke predrasude.
Ja poznajem svojeg pokojnog oca, prilično dobro, i kad kažem da znam da mu je bilo žao - jednostavno znam.

Ako je sve tako bilo, sto su se odlucili na abortus? Smile


Iz istih ili sličnih sebičnih ili minornih razloga već spomenutih u ovom topiku. Lova, fax, materijalno stanje, bilo im rano. Poslije se pokajali.
S Abortusom nije kao s Windowsima. Jednom učinjeno nema više nazad. Ne postoji Recycle Bin ni ono dosadno Win pitanje  "Jeste li sigurni da želite file fetus.exe zauvijek izbrisati?"

Citat
Anea, svojim mi rječima odgovori - Kad počinje život?
Da li:
a) kad se dijete zametne
ili
b) kad se beba rodi
ili nešto treće

Verujem da zivot pocinje onda kada se dete rodi. Pre toga je ipak ovisno od majke i veci deo trudnoce ne moze samo da prezivi.
Zivot nisu samo pokreti unutar utrobe...


Citat
NAUKA je dokazala da život počinje u onom trenutku kad se beba zametne. Fetusi imaju sve kvalitete ljudskog bića - živce, mozak, organe itd... naravno umanjeno.

Nauka nista nije dokazala.
Nauka je i dalje u sporu kada zivot pocinje, a neki okvir je treci mesec...
U suprotnom bi se zivim smatrale jajne celije i spermatozoidi... 
Jednojajčajna živa bića postoje.  Smile (p.s. obratiti pažnju na smiley ovdje)
Što određuje pojam "živo biće"? Pojam "Život"?

Da li je to neki ljudskom rukom pisani zakon? Ili je to radije npr. osjećaj na bol? Believe it or not - fetus osjeća bol, ima razvijene živce, također (to nauka jest dokazala). Ono je ovisno o majci i nakon rođenja tako da ovisnost o majci je loš argument.

Ubojica? Jednina?

Za bebu su potrebne dve osobe. Ne samo majka, vec i otac...

I ti meni kazes da sam kivna na muski rod, a ulogu ubice pripisujes samo jednoj strani... ma, daj...


Taj dio si sasvim krivo shvatila... nisam uopće tako mislio.
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 I onda kada to dete malo poraste... Majka mu fino kaze- Znas, meni je bilo glupo da abortiram. Tvoj otac te nije zeleo, nisam nesto ni ja, al` eto. Smatrala sam da je to bolja opcija. Ucinila sam dobro delo. (ovo, malo, ironicno)

Nit`sam za abortus, nit` sam protiv, ali sam izuzetno protiv ovakvog iskoriscavanja ljudske svesti. Pustati im slajdove... Glupost.
Sta li bi biheviorizam rekao? Postavljati radjanje kao sveti cin, a abortus kao ubistvo. Dete se ne radja- za sebe, nego za njega- dete. Onda, bismo morali postaviti cuvenu, cestu, situaciju...
Devojku siluju, i ona zatrudni. Sta raditi? Tu crkva ima dvostruke arsine, mada je pocelo sa zagovorom- tako je Bog hteo... Ma, vazi.  Smile

Prevencija, prevencija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
BlackBerry Torch
Hmm, slučajevi koji uključuju silovanje su vrlo zakomplicirani. Pada mi na pamet onaj bosanski film, Grbavica, (nemam namjeru ići u političku diskusiju glede tog filma, neg slučaj žene, koja može biti bilo koja žena, ne mora biti ta...)
U filmu je majka, koju glumi Mirjana Karanović, ipak voljela to dijete, na početku ga nije željela no kasnije se to promijenilo.

Abortus, naravno, može biti logičan i potreban, tu nema sumnje. Možda je potreban u slučaju silovanja, definitivno u slučaju kad majka ili majka i dijete mogu umrijeti ukoliko se abortus ne obavi.
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Naravno, nema svaka zena- devojka- cesto devojcica zelju, jacinu istrajati. Ne bih ih ni prisiljavala.

Ostacu na tome- potreban.

Ne bih da zalazim u feministicke sfere. Nisam njihov pobornik, al` nisam ni za to da crkva ovako minimizira ljudski um. Korist, korist... Skoro, pa k`o uvek.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Занимљиво је да мајка одлучује о абортусу или рађању - отац се ту ништа не пита - а када се дете роди, отац мора да сноси одговорност за њега.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Apple iPhone SE 2020
Greska... u Srbiji je otac taj koji odlucuje o abortusu..
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1606
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Nokia 
Euridicat i Anea

Siguran sam da svojim tezama više zastupate neki hipotetički izgrađen stav koji ni po čemu nema onaj osnovni element a to je lični osećaj koji se rađa zajedno sa začetkom samog embriona...Sumnjam da bi vam tako na prvu izleteo ovakav stav o abortusu (čitaj svirepom ubistvo nerođenog deteta)...Ja lično vama kao i bilo kom drugom ne bih voleo da se  u životu nađete u takvoj situaciji gde postoji dilema da li nekom uskratiti pravo (naravno pod uslovom da je zdravstveno sve u redu) da živi, ali bih sa druge strane Voleo da vidim da li biste ovakvom gordošću i samouverenjem podržavale takav stav na svom ličnom primeru ...Za početak se vi upoznajte sa tim kakav je to osećaj biti roditelj i kakvom je nebeskom ljubavlju čovek nagrađen i ojačan kako bi sve to funkcionisalo, ne na bazi racionalnog i logičkog mišljenja več na bazi metafizičkog sklada, kome je jedini preduslov iskrena volja, volja koja pobija bilo kakvu argumentaciju koja vodi u drugom pravcu. Zato devojke, ajde na noge lagane pa nas vi sa svojim voljenim osobama lepo obradujte svojom voljom i trudom kojim će te ublažiti ovaj problem u natalitetu srpskog roda...Verujte da ćemo vam se svi pridružiti u tom radovanju, makar i ovako virtualno... Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Слава Богу на висини, на земљи мир, међу људима добра воља
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Apple iPhone SE 2020
Ja ne znam kako je biti roditelj, ti ne znas kako je biti zena... S tim sto ti nikad neces ni saznati... Wink
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
BlackBerry Torch
Euridicat i Anea

Siguran sam da svojim tezama više zastupate neki hipotetički izgrađen stav koji ni po čemu nema onaj osnovni element a to je lični osećaj koji se rađa zajedno sa začetkom samog embriona...Sumnjam da bi vam tako na prvu izleteo ovakav stav o abortusu (čitaj svirepom ubistvo nerođenog deteta)...Ja lično vama kao i bilo kom drugom ne bih voleo da se  u životu nađete u takvoj situaciji gde postoji dilema da li nekom uskratiti pravo (naravno pod uslovom da je zdravstveno sve u redu) da živi, ali bih sa druge strane Voleo da vidim da li biste ovakvom gordošću i samouverenjem podržavale takav stav na svom ličnom primeru ...Za početak se vi upoznajte sa tim kakav je to osećaj biti roditelj i kakvom je nebeskom ljubavlju čovek nagrađen i ojačan kako bi sve to funkcionisalo, ne na bazi racionalnog i logičkog mišljenja več na bazi metafizičkog sklada, kome je jedini preduslov iskrena volja, volja koja pobija bilo kakvu argumentaciju koja vodi u drugom pravcu. Zato devojke, ajde na noge lagane pa nas vi sa svojim voljenim osobama lepo obradujte svojom voljom i trudom kojim će te ublažiti ovaj problem u natalitetu srpskog roda...Verujte da ćemo vam se svi pridružiti u tom radovanju, makar i ovako virtualno... Smile Smile Smile

99% ovog potpisujem (osim par tehnikoloških sitnica i nebeske ljubavi).

Potpis:
Ponosni tata Sale
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 05:40:59
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.