Ce vidimo...jel se finale Kupa igra na JNA?

Eh bre partizani. Stvarno ste misevi. Smile Evo opet ista taktika. Nema ih nigde, smisljaju taktiku. Smile Sada ce posl par sati da izleti najhrabriji partizan, da nam objasni ko je ovoga puta kriv i zasto su oni osteceni, a onda ce sve ostale partizanke da se uhvate za to i da tvrde da je  nebo zeleno. Smile Ne znam posto je prosli put partizan u srcu - Zvezda u usponu rekao da je ono ofsajd i ako smo mu izdvojili svaki frejm pojedinacno, bas me interesuje sta ce danas da kaze.
« Poslednja izmena: 18. Apr 2007, 21:20:19 od milisav_bl »

Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Đukić i Đurovski: "Zasluženo"

Treneri večitih rivala Boško Đurovski i Miroslav Đukić složili su se posle polufinalnog meča Labv kupa Srbije da je Crvena zvezda bila bolja i zasluženo se plasirala u finale. "Crveno-beli" su pobedili rezultatom 1:0 i za 22. trofej u kupu boriće se 16. maja sa novosadskom Vojvodinom. Odluku o pobedniku u beogradskom polufinalu doneo je Nenad Milijaš pogotkom u 15. minutu. "Zvezda je zasluženo pobedila", rekao je Miroslav Đukić. "Pobedili smo sami sebe, zbog nedisciplinovane i neorganizovane igre".

Kao i u prvenstvenom okršaju pre sedam dana Partizan je još u prvom poluvremenu ostao sa igračem manje. Ovog puta isključen je Nemanja Rnić, jer je laktom udario Nikolu Trajkovića.

"Fudbal mora da se igra čvrsto i jako, ali i inteligentno. Ozbiljan fudbaler ne može da dozvoli protivniku da ga isprovocira i da zbog toga bude isključen", rekao je Đukić.

Boško Đurovski je na startu trenerske karijere dobio dva derbija i izborio plasman u finalu kupa.

"Teška utakmica, prava rovovska borba. Iako je Partizan sve vreme napadao, uspeli smo da se organizujemo i odbranimo. Hvala igračima na požrtvovanoj igri i pobedi, i ulasku u finale", rekao je Đurovski.

Nikola Trajković redovno dobija priliku od kada je Đurovski preuzeo ekipu.

"Uspeli smo da izdržimo pritisak koji je Partizan uspeo da nametne u drugom poluveremenu, pobedili smo zasluženo i plasirali se u finale", rekao je Trajković.

Momak iz Žarkova dobio je sredinom prvog poluvremena lakat u lice od Nemanje Rnića. Partizan je ostao sa igračem manje, a Trajković ne zamera Rniću.

"Hvala Partizanovim igračima na fer igri. Iako sam dobio udarac, ne zameram ništa Rniću, sve je to bilo u žaru borbe".

Sreda, 18. april 2007. 22:16

Minimalnom pobedom nad "večitim rivalom", fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u finale Lav kupa Srbije, a gol odluke postigao je Nenad Milijaš u 15. minutu.

Albert Nadj je ispred šesnaesterca izgubio loptu, koja je stigla do Milijaša, a ovaj je sa dvadesetak metara raspalio po njoj i poslao je u donji desni ugao Partizanovog gola.

"Pobedili smo sami sebe. Ova utakmica je bila gotovo identična kao i ona pre sedam dana, jer je Zvezda ponovo iz naše greške došla do gola. Zasluženo smo izgubili", izjavio je posle meča trener Partizana Miroslav Djukić.

U prvom delu igre Zvezda je bila bolji rival, imala je inicijativu i stvarala prilike, koje su redom propuštali prvo Tutorić, potom Rašković, a zatim i Koroman i Trajković. Crno-beli za prvih 45 minuta nisu uputili nijedan šut u okvir gola.

Partizan je sredinom prvog poluvremena ostao sa deset igrača, pošto je nakon nesportskog poteza i udaranja laktom Nikole Trajkovića, Nemanja Rnić potpuno zasluženo dobio crveni karton.

"Fudbal je za inteligentne igrače. Treba igrati muški protiv svakog protivnika, ali nikada nedisciplinovano. Mi smo danas platili ceh upravo tome", rekao je Djukić komentarišući isključenje Rnića.

U nastavku utakmice Partizan, iako brojčano slabiji, nije imao više šta da čeka. Krenuli su crno-beli angažovanije i agresivnije ka golu Ivana Randjelovića, medjutim, prvu priliku imala je Zvezda, posle čije kontre Branimir Bajić umalo glavom nije zatresao sopstvenu mrežu.

Desetak minuta kasnije Nenad Marinković se našao u izglednoj poziciji, šutirao je sa 17 metara iskosa na gol Zvezde, ali je neko od protivničkih igrača skrenuo loptu i ona je prošla tik pored stative.

U finišu susreta crno-beli su zaigrali na sve ili ništa, potpuno su se otvorili i ta ofanziva umalo im se nije isplatila u 90. minutu. Marko Lomić je proigrao Stefana Jovetića, ovaj je odložio loptu za Nebojšu Marinkovića, koji je odlično šutirao, ali se Randjelović opružio koliko je dugačak i odbranio. Posle kornera u prilici se našao i Branimir Bajić, ali nije uspeo glavom da zatrese mrežu.

"Ovo je bila veoma teška utakmica za nas iako smo gotovo 70 minuta imali igrača više. U drugom poluvremenu izgledalo je kao da smo se povukli, ali smo se ustvari organizovano branili i vrebali šanse iz kontranapada. Žao mi je samo što ranije nismo rešili pitanje pobednika. Partizan je igrao veoma dobro i dosta je rizikovao", izjavio je posle meča trener Zvezde Boško Djurovski, a zatim dodao da nije nimalo lako pobediti istog rivala dva puta u samo nedelju dana.

Utakmici je prisustvovalo tek oko 10.000 gledalaca, a derbi na tribinama su obeležili navijači crno-belih, koji su u drugom poluvremenu polomili nekoliko desetina stolica na južnoj tribini i bacili ih na atletsku stazu.

Prema nezvaničnim informacijama, na poluvremenu u tunelu koji vodi do svlačionica dogodio se incident - nakon verbalnog prepucavanja kapiten Partizana Milan Smiljanić udario je pesnicom u glavu napadača crveno-belih Milana Purovića. Medjutim, teži incident sprečili su ostali fudbaleri koji su razdvojili ratoborne strane. Po završetku utakmice, kako se ne bi ponovile nemile scene, hodnike do svlačionica obezbedjivala je policija.

U finalu Kupa Crvena zvezda će se 16. maja sastati sa ekipom Vojvodine, koja je u drugom polufinalu u Novom Sadu pobedila Banat rezultatom 1:0.