Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 08:34:17
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Laptop se gasi  (Pročitano 6833 puta)
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.21
mob
Samsung Galaxy S9+
Vrlo verovatno ti odlazi graficki cip ili imas neke probleme na ploci.Ne mora da znaci da mora da bude pun prasine.Moguce da je bio pun prasine i da ti se gasio i da si ti onda ocistio i gasenje se nastavlja.A moguce i da uopste nije pregrevanje nego jednostavno graficki cip je cao.Ta toshiba nije bas nesto kvalitetna.Imao sam problema sa njom.Ja da sam na tvom mestu bi to nosio u servis.Ono sto ti moze da uradis kuci bez servisa je to sto su ti ovde strucni ljudi vec rekli.To je testiranje memorije i harda.Ili da skeniras na viruse i malwere i da pratis temperature.Hard ne verujem da je problem gasenja.Jedino ako elektronika harda zajebava.Ali cisto sumljam.Meni ovo deluje na probleme sa grafikom ili neki bug na ploci.Moze biti i punjac.U svakom slucaju ovakve stvari nisu za forume nego za servis.Na zalost slutim na najgore a 99% je neki hardverski kvar.
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6348
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.220
mob
Nokia Lumia 920
Ma znam, i ja mislim da je hardverski kvar, a u jednom servisu mi je rekao momak da mogu polako da se oprostim od njega i da sačuvam bitne podatke. Verovatno da nije imao pojma o čemu bi moglo da se radi, ali.....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.21
mob
Samsung Galaxy S9+
Eh........To tako napamet je mlacenje slame u prazno.Mozes da se oprostis od njega!!!Otkud zna kad ga nije ni otvorio.E kakvih ima sve servisera.......Pa to mora da neko ko se razume u elektroniku da otvori laptop i da vidi lepo sta je problem na ploci.Kad pogleda onda tek moze reci sta je kvar.Mozda je od grejanja popustio lem pa se cip odlemio pa samo treba da neko prekugla i cao.Mozda samo cip treba da se zameni.Ako je dobar laptop isplati se popravka do nekih 80-100 evra.Mislim ako je neki dual core sa dd2 memorijom i sata hardom.Ako je neki single core sa 512 mb i 40 gb hardom onda zaista mozes da ga bacis u smece.Ako specifikacije za laptop ne lazu tvoj lap je dual core tj intel core2duo sa 1 gb ddr2 memorije i 120 gb hard.To je sasvim lepa masina i realno ako nisi neki programer ili gamer bolje ti ne treba.Za takav laptop se isplati dati i do 80 evra za popravku.Normalno ako je ploca cao onda se ne isplati nista jer ploca za toshibe kod nas se krece i do neverovatnih 380 evra.Jbg sta ces kad zivimo u zemlji Srbiji gde ploca za laptop kosta kao nov nadrkan laptop a gde baterija za laptop kosta 85 evra.  Smile
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6348
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.24
mob
Nokia Lumia 920
Core2Duo sa 2 GB RAM (dodao sam 1), hard 120 GB, HD 2600...
Ne bih ga ja menjao ako ne moram, jbg...

Videcu da nadjem nekog da ga otvori i pogleda...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


<3TRANCE<3 forever

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 881
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.1
mob
Siemens C55
hm mislim da se i ja slazem da zbog tog bad sectora ipak ne bi pravio takve probleme(osim ako ne izbaci bsod pre restarta to mi se desavalo sa harddiskovima) slazem se sa borom i mozda i najbolje resenje servis mada ako je stvarno maticna u kvaru pa makar i kondenzatori(vrlo lako moguce) opet budi spreman da te oderu samo za ruke posto svaki ozbiljniji serviser uzima goleme pare na takav kvar(tako je to kod nas)... no sve u svemu mislim da ovaj problem zahteva malo ozbiljniju dijagnostiku od jednostavnog nagadjanja gde je kvar....
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6348
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.220
mob
Nokia Lumia 920
Hvala svima u svakom slučaju, pomogli ste mi da otprilike znam šta ne bi trebalo da bude  Smile
Testirao sam memoriju, sve je ok. Znači servis, i da se nadam samo da su kondenzatori ili čip koji se malo odlemio od pregrevanja ranije...
Hvala opet  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.21
mob
Samsung Galaxy S9+
Pa cim se gasi onda postoji veci % da kvar nije katastrofa.Ali takve stvari bez iskusnog elektronicara i servisera laptopa tesko da moze da ti neko odgovori na forumu.Moj stav je da ako je popravka do 100 evra i ako taj sto popravlja daje garanciju(bar 6 meseci ako je 100 evra kvar) onda se isplati popravka.Ako je popravka npr 200-250 evra to je besmisleno bacati kes jer za 350 evra vec imas da kupis acer koji tera crysis 2 pa je besmisleno da bacas pare.Verovatno ti bez 20-40 evra niko nece servisirati laptop.I da glupo je da bacas nesto da ne probas da popravis.Nekad je kvar tezak a nekad nije.
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.56
Pozdrav svima.
Imam problem sa gašenjem laptopa, pa neću praviti novu temu nego ću svoj problem obrazložiti ovde.  
U pitanju je laptop Fujutsu Lifebook AH530.  Imam ga malo više od godinu dana (garancija je naravno istekla  :D ).

Problem je sledeći: Gasi se svaki put kad uključim full skeniranje na Kasperskom.  Takođe se ponekad ugasi kad uključim skeniranje Windows Defender-om.
Merila sam temperaturu i trenutno je ovakvo stanje:
HD0 36C
Temp1 63C
GPU 47C
Core0 57C
Core1 63C
Mislim da je ovo iznenadno gašenje počelo kada sam pokušala da instaliram nekakav krekovan program za crtanje i kad sam raspakivala folder u kome se program nalazio.
Ima li neko ideju šta je u pitanju?
Rušila sam sistem više puta, menjala operativni sistem,. . .  ne znam više šta da radim.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 500
Zastava Kula
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
LG T385
da nemas mozda 2 antivirusa? probaj da ne koristis kaspersky Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 08:34:17
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.