Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 13:23:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: laptop se gasi  (Pročitano 2140 puta)
26. Apr 2008, 12:02:56
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 128
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson w950
znaci 23.4 mi je istekla garancija,a tati sam dao laptop i on je isao na put sa njim i nije se uspio vratiti prije nego sto je garancija istekla.
ovaj problem imam od ranije.
znaci nakon nekih sat i po vremena surfanja preko wifija, on se sam od sebe ugasi.
ja znam da on mora imati sa svih strana slobodan protok vazduha, koko bi, sobzirom da je ventilacija sa donje strane, mogao da povuce dovoljno vazduha.
ja imam iskustva sa desktopom i situacijom kad mu ne radi unutrasnji kuler, tj. onaj na procesoru, gdje bi racunar poceo da pisti ni nu ni nu i onda ako ga nebih licno rukom zavrtio, da bi se on pokrenuo, racunar bi se nakon nekih 15 minuta ugasio.
ja sad bacam ponovo sumnju na taj kuler od procesora, ali ne vjerujem da bi racunar izdrzao da radi sat i po bez tog kulera.
moguce je i da se nagutao prasine, pa me interesuje da li je onaj poklopac tesko skinuti, tj. da li je na njega nesto prikaceno ili on ima funkciju poklopca a sve ostalo je na maticnoj ploci kao i kod pc-ja.
interesuje me da li postoji neki program osim onog na control panelu a zove se device manager, gdje ja kliknem na svaku konponentu i on mi kaze da device is working properly.
idem ja i na troubleshout ali sve je uredu.
ja medju konponentama nisam nasao, kuler ili nesto slicno.
mogu li njega testirati preko device managera ili mi treba neki poseban program, ili ja najbolja opcija da mu skinem poklopac i po podizanju sistema da vidim da li se unutrasnji kuler okrece.
unapred se zahvaljujem i ocekujem neki savjet, jer mi je ovo bas delikatna stvar.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
UNIX
Browser
Opera 9.27
mob
Nokia 6120
Pretpostavljam da je baterija...
Ukljuci laptop na struju, pa surfuj da vidis da li se gasi. Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 128
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson w950
nije baterija, jer on je cini mi se bio na nekih 6% i onda se ugasio, ali sam ga ja prikacio na punjac i onda se nakon nekih pola sata surfa ponovo ugasio, stim sto sam ga ovaj put podbocio sa jedne strane nekom svescicom kako bi imao veci protok vazduha, mada znam da mu to ne moze nesto pomoci.
inace on je od ispod vruc, ali nista vise nego sto je bio i ranije prije nego sto se to pocelo desavati.
inace je marka fujitcu siemens
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Otvori racunar i ocisti hladnjake.
Obicno je namesteno da se vrlo lako skida poklopavc tih hladnjaka...par srafova.
Znaci, sa strane lap topa videces rebraste limove, verovatno su ti se oni zapusili sa unutrasnje strane...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 128
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson w950
Pokusaoo sam da skinem poklopac, odsrafio sve sarafe, ali ne ide jer sam poklopac nije pravougaonog oblika, vec ide na L pa su tu nastale komplikacije.
A sto se tice resetkastog dijela sa strane, tu ne postoji nikakav nacin da skinem taj dio sa bocne strane vec mu je jedini pristup preko ovog pogklopca sa donje strane a koji nisam uspio da skinem.
Ima li ko kakav predlog za program kojim bi mogao da koristim da provjerim rade li komponente, kuleri narocito, a jos me interesuje kako da provjerim trenutnu temperaturu procesora.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
UNIX
Browser
Opera 9.27
mob
Nokia 6120
Temperaturu procesora vidi ili u BIOS-u, ili sa nekim programom, npr. Speedfan, Everest...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung Wave
Koji je laptop?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 128
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson w950
lap tom je FS amilo pro, a danas sam ga rastavio i ocistio onaj bakarni hladnjak, koji radi po principu klime, i moram da priznam da sam se zacudio unutrasnjoscu.
Inace nije bilo mnogo prasine na samom ventilatoru, koliko sa unutrasnje strane tog hladnjaka, i to ne mnogo, ali ipak dovoljno da ne dozvoljava toj mini klimi da bude ohladjena jer je prasina izuzetan izolator.
danas sam napravio visecasovni test rada sa wifijem i radi super savrseno, prosto mi dodje zao sto nisam ranije ovo preduzeo.
Sad sa strane duva vrlo mlak vazduh a odozdo se uopste ne grije koliko je ranije cinio.
kako da ustanovim dali mi je ram 1x512 ili 2x256 Mb, da li moram ponovo da ga rastavljam.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Cisti hladnjake svakih 6 meseci.
Ja ih cistim i ranije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 128
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson w950
rjesio sam ovaj problem sa ramom, i ustanovio da je  1x512Mb.
Tj. ja sam RAM vidio odma po skidanju poklopca ali ga nisam prepoznao.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 13:23:49
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.