Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 02:11:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Laptop - pregrevanje  (Pročitano 7398 puta)
04. Apr 2011, 18:24:35
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1709
Zastava Stan
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
HTC One S
Imam Msi cr620, i uglavnom primetio sam da se jako pregreva, sa desne strane je ventilacija koja izduvava vreo vazduh, ne mogu ruku da priblizim koliko je vruce. A plastika odole je vrela da ne mogu da ga drzim u krilu. Na netu sam pogledao koj  je radna temperatura i uglavno u jednom testu je uz rad u wordu i surf na netu ispod 30 stepeni, a mak koji su uspeli je 45 stepeni. Ja sam pogledao na speed fanu i meni je temperatura min 60 a maks 80. 60 je uz 5 posto zauzeca procesora. Jel zna neko u cemu je fora. Komp je star oko 5 meseci. Da li moze da bude zato sto sam picio igrice zahtevne i po 15ak sati bez prestanka koje su malo zahtevnije a posto je graf integrisana procesor je vise koristen, ali mislim da to ne bi trebao biti problem. Ili gresim?! I nisam gasio komp oko mesec dana, samo ga zatvorim, jel to moze biti uzrok?
« Poslednja izmena: 04. Apr 2011, 18:25:16 od Masterix »
IP sačuvana
social share
Tako je kako je
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1362
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia c6
I vise nego je to uzrok, ako ces vec tako da ga koristis kupi neko postolje koje ce dodatno da ga hladi, lap top nije predvidjen za koriscenje kao desk top racunar i kada ti je na punjacu vadi bateriju iz njega da joj produzis vek trajanja
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


<3TRANCE<3 forever

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 881
Zastava Novi Sad
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Siemens C55
i ni slucajno ne moj da ga drzis u krilu!!! tako zapusis dovod vazduha ili ako vec moras da ga drzis u krilu pazi da ti ventilator bude slobodan a postolje je uvek za svaku preporuku
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1709
Zastava Stan
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
HTC One S
A jel to znaci da je vec sad slabiji kuler? I da kako god da nastavim da radim da ce temp biti visoka?
IP sačuvana
social share
Tako je kako je
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


<3TRANCE<3 forever

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 881
Zastava Novi Sad
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Siemens C55
to znaci da laptop nije namenjen za igranje igrica po ceo dan definitivno za sada jos nije kriticno samo nemoj toliko da ga opterecujes i drzi ga na ravnoj podlozi ako vec neces da razmislis o postolju za hladjenje a kad dodje do toga da je kriticno siguran sam da ce se ovde naci neko da ti objasni kako njihova garancija funkcionise ili to mozes procitati na 20 prethodnih tema sa MSI modelima Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1709
Zastava Stan
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
HTC One S
Hvala. Sad cu da pobrisem sve igrice   Smile . A da ga gasim kad ne radim ili je dovoljno da ga zatvorim, tad ide u hibernaciju, gasi pola hardwera.
IP sačuvana
social share
Tako je kako je
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1362
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia c6
gasi ga
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
Apple iPhone 12, S21
Laptop racunari su osmisljeni za biznis klasu korisnika, da radi par sati dnevno, za kucanja teksta, prezentacije, mailove, tabele i slicno...

Nisu osmisljeni za igranje igrica i da budu non-stop upaljeni.

Takav rezim rada drasticno smanjuje vek svakog laptopa, a pri tom bi se svaki trebao bar jednom godisnje odneti u servis na ciscenje i glanz...

Jbg, tako je kako je...

To sto lap moze da pogura neku igru po komponentama, ne znaci da treba da je se igra po ceo dan i celu noc...
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Samsung Galaxy S9+
Citat
Laptop racunari su osmisljeni za biznis klasu korisnika, da radi par sati dnevno, za kucanja teksta, prezentacije, mailove, tabele i slicno...

Nisu osmisljeni za igranje igrica i da budu non-stop upaljeni.

Takav rezim rada drasticno smanjuje vek svakog laptopa, a pri tom bi se svaki trebao bar jednom godisnje odneti u servis na ciscenje i glanz...

Jbg, tako je kako je...

To sto lap moze da pogura neku igru po komponentama, ne znaci da treba da je se igra po ceo dan i celu noc...


 Smile Smile Smile Smile


Odlicno receno.Nema ovde sta puno dodati.



@Masterix


Hteo bi da ti dodam da nije to bas tako extremno velika temperatura za laptop.Ako je u idlu na 60 stepeni to je mozda 10-tak stepeni vise od normalne.Procesori za laptop su definitivno izdrzljivi.E sad to sto se greje jako je i posledica sto MSI ima ocajne kulere koji nisu bas extra kvalitetni.Ono sta mozes da uradis jeste da smanjis koriscenje laptopa, da kupis postolje za hladjenje a i mogao bi da odneses da ti ociste od prasine ili mozes i sam da sa kompresorom ili usivacem sredis ali pazi na kuler.Moja preporuka je ako sam cistis da uzmes neku spajalicu i da gurnes izmedju krilca kulera i blokiras ga.Nemoj otvarati laptop ni slucajno jer ovi papci ti nece priznati garanciju a i MSI ima kontrolnu nalepnicu i ako je pocepas nema nista od garancije.Btw svaki laptop se greje i svaki laptop ima prasine.Da bi to sprecio sto rece pre mene imas postolje za hladjenje a i cistiti treba redovno plus mozda zvuci glupo ali ja kad ga ne koristim stavim ga u njegovu kesu da ne skuplja prasinu.Inace kod mene u sobi je uzas od prasine i desktop cistim svakih 2,3 meseca i kad ga otvorim bude kao da nisam cistio godinama.  Smile
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1709
Zastava Stan
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
HTC One S
Hvala svima. Pobrisao sam sad sve igre  Smile ionako moram da ucim, poceo rok Smiley . Videcu bar za sada da ga usisam, da ga ne otvaram. Ostavio sam ga ugasenog preko noci i sad je temp max 50 uz ukljucen firefox i rad u wordu. I necu ga vise drzati na kolenima. Poslusao sam sve savete Smiley.
IP sačuvana
social share
Tako je kako je
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 02:11:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.