Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 05:02:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Laptop- Hdd problem???  (Pročitano 2321 puta)
26. Okt 2010, 21:27:37
Svakodnevni prolaznik


just shut the f..k up and train

Zodijak
Pol
Poruke 219
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.11
Imam problem sa lapom koji sam dobio, masina je ibm : 2.2 intel centrino duo, 3gb rama mem.(od toga 1modul od 2 gb kingston i 1 modul od 1gb samsung) mozda zbog ovoga brljavi??? i problematicni hard (bar ja tako mislim) Hitaci 100gb.

Problem se manifestuje tako sto se lap jednostavno ugasi sam od sebe. U sred nezahtevne igrice,na netu, pa i dok pisem ovo izbacio me sa lapa 2x kao da zna da ce mi neko pomoci  Smile  pa kuckam sa kucnog. Primetio sam da se cuje cudan zvuk harda pred samo gasenje lap-a kao da melje unutra nesto, ne glasno ali kao da dodje do nekog dela i ponavlja to i ugasi se. Uradio sa Hdd regeneratorom reparaciju, nasao mi je 2200 bad sectora koje je ispravio do mojega  Smile    par puta sam ga sa Hdd obradio i sve manje i manje bad sectora je bilo.
Uradio sam sa Hdd sentinel   analizu i kaze da je 100% performance a 0% Health, iskopirao sam izvestaj ovde ali mi se bas tada lap ugasio. Jos kaze da nije mogao da relocate bad sectors i jos neke gluposti kako ce verovatno da crkne i da pravim backup. Zanima me da li je do harda ili memorije??? To gasenje??? Ah da i greje se kaze overheated drive u hdd sentinel. do 52 stepena.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Samo Sapun Srbina Spasava.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava USA
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.11
mob
Samsung Galaxy S5 ACTIVE
Delete.
« Poslednja izmena: 27. Okt 2010, 02:37:53 od Sasha019 »
IP sačuvana
social share
Od boljeg uvek ima bolje a od goreg gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 330
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.41
mob
Nokia 5800 XM
Druze je li ti nas nasmijavaas ???
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


just shut the f..k up and train

Zodijak
Pol
Poruke 219
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.11
Trazio sam neke pametne odgovore umesto pod........  Smile Smile Smile

@sasha: nije tvoj novac pa da mi  kazes jako lose ulozeno, idi pravi se pametan negde drugde, trazim konkretan odgovor, ako neko zna  Smile Smile Smile

@amci: smej se smej uvek se smej  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.11
mob
Apple iPhone 12, S21
@triolada sam si sebi odgovorio...

jedino sto mozes jeste da skines Hirens Boot CD, na njemu imas alate za testiranje HDD-ova, pa i za oporavak, ukoliko bude sanse, i za low level format, ako budes morao...
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


just shut the f..k up and train

Zodijak
Pol
Poruke 219
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.11
Ok, skapirao sam, nego mi je bila bas dilema da nije memorija.

Da li moze neko pojasnjenje kako da uradim 'low level format' , pokusao sam sa hirens-a ali mi kaze da ne mogu formatirati iz windowsa. A drugacije nisam ni pokusavao jer ne znam  Smile  prvi put se srecem sa ovim problemom.

Moze i neki info gde po Bg-u ima da se kupe jeftiniji Hardovi 2.5  Smile za lap. Hvala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Samo Sapun Srbina Spasava.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava USA
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.11
mob
Samsung Galaxy S5 ACTIVE
T
@triolada sam si sebi odgovorio...


To sam i ja  bio napisao pa obrisah komentar.


Sinko, ako ti hard disk crkava tu nema lečenja. Pre ili kasnije staće totalno i to bez najave. A onda odoše svi podaci. 

I šta je tu loše ako kažem da je u IBM loše uložiti novac. Za tebe je kasno ali ja ovo za buduće kupce. Da se ljudi uče na tuđim greškama.
« Poslednja izmena: 27. Okt 2010, 17:42:05 od Sasha019 »
IP sačuvana
social share
Od boljeg uvek ima bolje a od goreg gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


just shut the f..k up and train

Zodijak
Pol
Poruke 219
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.11
@ sasha:
Jao nemoj, kad mi tako kazes samo se nerviram  Smiley 1 Smile
ako sam dao 200evra za taj lap, i jos 40 neka puknem za novi hard, mislim da novi lap nema ispod 500evra dobar.
Pa mi se cini da sam dobro prosao. Lenovo ibm t60p, nije najnoviji model ali koliko para toliko mjuze. Teska vremena a ja tezak tip  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Samo Sapun Srbina Spasava.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava USA
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.11
mob
Samsung Galaxy S5 ACTIVE
Ja se izvinjavam na lošim odgovorima ali šta ću kada sam u boljoj novčanoj situaciji (što i vama želim) pa kupujem kvalitetnije. Evo napraviću moje viđenje kvaliteta.

-Mackintosh
-Dell
-Toshiba i HP (podjednako) Nijanse su u pitanju tako da ih stavaljam na isto mesto.
-
-
-
- (nekoliko praznih mesta)
-
-
-IBM / Lenovo
-Compaq
-Acer

Što se tiče Sony laptopova, ne znam gde da ih metem. Još nisam video da je neko kupio Sony laptop. Verujem da bi trebalo da su dobri jer Sony je ipak Sony.

Ja ljudima preporučujem Dell, Toshiba ili HP. Tošiba recimo nije loša i moj je favorit ali HP recimo ima HDMI izlaz što Tošiba nema. Tako da kada bih kupovao  sada nešto, verovatno bih uzeo HP zbog tog HDMI

Ovo je moje viđenje kvaliteta. Ako se ne varam HP i Compaq  su se nešto sjedinili ali u USA se i dalje prodaju kao dva različita brenda.

Moje mišljenje.
IP sačuvana
social share
Od boljeg uvek ima bolje a od goreg gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


just shut the f..k up and train

Zodijak
Pol
Poruke 219
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0b6
Da imam vise da se pruzim uzeo bi toshibu ili HP
Sto se tice gorepomenutog problema, resio sam ga tako sto sam promenio dvozilni produzni kabal sa trozilnim i sada mi se ne gasi vise lap  Smile  . To se desilo sasvim slucajno i promenio sam ga radi estetike u sobi i stavio nov beli, ovaj na kome se lap gasio preziveo je krecenje i bio razbucan skoro sav.
Naravno da lap ne treba da bude na produznom, ALI!!!
Da li je bio los produzni ili sta vec. Verovatno mu se menjao napon i sva sreca pa je u biosu podeseno da se baterija ugasi kod prevelikog i naravno premalog napona. Uglavnom HDD cu promeniti svakako. Tako da nije uvek do masine problem. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 05:02:51
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.