Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 09:03:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Labudji pev harda :(  (Pročitano 3813 puta)
01. Maj 2012, 22:14:32
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
Browser
Mozilla Firefox 11.0
edit: zaboravio sam da napomenem da mi je na tom hardu OS (jedini)

Sinoc kad sam prepakivao komp u novo kuciste uspeo sam da ispustim jedan od hardova sa vise od metar visine

Sinoc je lepo radio iako mi se par puta ucinilo da se nesto cuje

Sad sam probao odjednom da skinem cetiri fajla po gigabajt i sve je otislo u honduras...

svaki cas se prekidao down uz zvuke u kucista i opste zaglupljivanje kompa dok se cuju ti zvuci

sad skidam jedan fajl od gigabajt i simptomi se desavaju i dalje ali mnogo manje (skoro da sve normalno radi)

Aida 64 smart check prijavljuje da su vrednosti normalne za taj hard (jednom kad se bas culo nije htelo da mi izbaci smart check)

Kad sam sad nesto vadio/vracao cage sa hardovima moguce je da sam zeznuo neki sata kablic

Cime je najbolje da istestiram ovaj hard i da eventualno probam da ga unormalim? (svestan sam da su sanse za popravak minimalne)

Sreca u nesreci je da sam ispustio najmanji od 3 harda (seagate od 150 GB)

Da sam ispustio ovaj od 1.5 ili ovaj od 2.5 TB lepo bih popizdeo



da se ne lazemo popizd je znacajan i za ovaj a za ove ne smem ni da pomislim sta bi bilo

dok ne skidam nista sve radi normalno, cim krenem da skidam evo su simptomi Smile

najjeftiniji hard je 3500 dindzi  Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 01. Maj 2012, 22:17:16 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
I hd sentinel pro kaze da mu je health na 97 %

Ne vidim da prijavljuje neke greske

da nije ipak sata kabl? Ili damozda  nije nesto klimavo u kucistu? (prepakivao sam ceo komp juce)]

edit: sentinel:

Citat
The drive found 2 bad sectors during its self test.
There are 2 weak sectors found on the disk surface. They may be remapped any time in the later use of the disk.
At this point, warranty replacement of the disk is not yet possible, only if the health drops further.
It is recommended to examine the log of the disk regularly. All new problems found will be logged there.

No actions needed.

Sad cu da ga ugasim da vidim ima li nesto klimavo u kucistu (ram, sata kablici...)

Zvuk koji se cuje najvise podseca na sudaranje dva staklena klikera i ne cuje se previse kad skidam jedan po jedan fajl ali se cuje (nesto vise od desetak puta za jedan fajl od 1 GB)
« Poslednja izmena: 01. Maj 2012, 22:43:45 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Sony xperia
Taj hdd ako se cuje to iz njega, prebacuj podatke. Moze potrajati jos do sutra a mozda i sledecih godinu dana. 99,9999% je otisla, rastelovala se, raspomerila ... nazovi kako hoces, mehanika za pokretanje glava.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.62
Druze moj ti si ispustio hard na pod .. isto se i meni desilo i to je njemu KRAJ !  on je gotov ....moj nije ni hteo da bekne... verovatno razdrmas unutra sve zivo i propeva.. prebaci podatke i oprosti se od njega.. ako ima garanciju onda reklamiraj Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Nemam nesto bitno na njemu (samo OS i programe)

Lici ti na mehaniku? Ima neke sanse da se to doevde u red samo od sebe? (veciti optimista)

Ova dva programa sto sam probao kazu da je hard ok

Druze moj ti si ispustio hard na pod .. isto se i meni desilo i to je njemu KRAJ !  on je gotov ....moj nije ni hteo da bekne... verovatno razdrmas unutra sve zivo i propeva.. prebaci podatke i oprosti se od njega.. ako ima garanciju onda reklamiraj Smiley

Nije vise u garanciji. Dok ne skidam nista radi savrseno. Sto vecu kolicinu podataka pomera (download sa IDM-om) plus sastavljanje partova na kraju vise se zaglupljuje

Ova dva programa mi daju neku nadu da mozda nije jos za bacanje
« Poslednja izmena: 01. Maj 2012, 22:54:53 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Sony xperia
Citat
Ima neke sanse da se to doevde u red samo od sebe?
Ima sanse da se sve vise razbucava dok ne vrisne definitivno. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
To je nekako najlogicnije (odbijam da stavim smajli na kraj recenice ovako besan)

Ako se i desi boze moj. Bar je ovaj najmanji koji imam

Kad zavrsim ovo sto skidam ugasicu komp i isproveravacu da nema nista klimavo. Nadam se da imam jos neki sata kablic u kuci da i njega zamenim

Ako situacija bude sve gora i gora letece napolje i staicu OS na neki od ova dva velika storage harda (privremeno, dok se malo ne oporavim finansijski pa mi ode 3500 za novi samsung iste velicine kao ovaj seagate sto zeza)

Ako se nekim cudom sve unormali tim bolje

Nema svrhe da ga dalje testiram softverski? i aida i sentinel kazu da je disk ok. Po svemu sudeci problem je do mehanike a to izgleda programi ne testiraju

sad vidim da mu je u seninelu health pao na 95% tako da bi to verovatno bilo to...

cudi me da uopste funkcionise ako se ostetio u padu. Koliko ja znam to su ploce koje se vrte ludackim brzina

sad mi komp jedva radi. Cekam da zavrsi skidanje poslednjeg partapa da probam da otpakujem. zanima me hoce li biti ispravan fajl

nasao sam sata kablic pa cu da vidim da li mogu nesto da popravim
« Poslednja izmena: 01. Maj 2012, 23:15:48 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Sony xperia
Ne mozes da proveris klimavost Smiley Sve je to zapakovano u vakumiranom delu. Da sam otpor vazduha ne bi imao uticaja a i raznorazni molekuli, atomi, na izdrzljivost materijala same glave i magnetnih ploca.

Zato, mozes se poigrati ali da nesto vise odradis ... mozes, novim ili ispravnim hdd-om. Smiley

I nemas se sta nervirati. Sve je podlozno kvaru. Da li smo mi sami uzrok ili ne, razlika je samo u vremenu trajanja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Ne mozes da proveris klimavost Smiley Sve je to zapakovano u vakumiranom delu. Da sam otpor vazduha ne bi imao uticaja a i raznorazni molekuli, atomi, na izdrzljivost materijala same glave i magnetnih ploca.

Zato, mozes se poigrati ali da nesto vise odradis ... mozes, novim ili ispravnim hdd-om. Smiley

I nemas se sta nervirati. Sve je podlozno kvaru. Da li smo mi sami uzrok ili ne, razlika je samo u vremenu trajanja.


Naravno da nisam mislio na klimavost unutar harda

Mislio sam na rasklimatane sata kablice ili ram

Kad sam malocas ubacivao kejdz prilicno sam izmaltretirao njegov sata kabl koji je na dnu kejdza pa je kacio dno kucista dok sam ga pomerao

sad sam samo proverio da li je dobro prikljucen kabl i to nije nista pomoglo

videcu da prekopiram neke sitnice sa desktopa ako slucajno i imam nesto vazno tu

posle cu reda radi probati sa drugim sata kablom

Kako me sad nervira jedan moj drugar sto mi nikad nije vratio instalacioni disk za win 7.

edit: health 93 %

odumire slavno

slava mu, sluzio me je 1260 dana a ja sam kreten koji ga baca na pod. Ubacio sam ga u kejdz koji je bio izvadjen iz kucista i ispao mi je sa donje strane. Magarac nije ubacio neke osigurace koji ga kace za sam kejdz
« Poslednja izmena: 01. Maj 2012, 23:45:56 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Nije problem da se ubaci novi OS bez formatiranja harda? (da se sacuvaju svi podaci na njemu)

makar za privremeni OS dok se malo ne oporavim sa kintom i dok ne prodju praznici da uopste mogu da kupim novi hard

kako da se ne nerviram?

Sve je radilo savrseno ali zinulo mi dupe za novo kuciste
- 50 evra

hardovi topliji nego u starom
- 8 evra

nepazljivo namestam
- jos 35 evra

Sve se ovo naravno ne bi dogodilo da je Pera odmah otisao u policiju i jebeno nije cackao ono sto je savrseno radilo  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 09:03:26
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.