Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kvantitet Vs. Kvalitet ~ Život i priključenija  (Pročitano 10070 puta)
06. Jan 2010, 17:33:14
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
HTC Wildfire S
Kvantitet Vs. Kvalitet



Obožavam da postavljam teme s ovim dualizmima u naslovu. Smiley Versus, jedno protiv drugog, Jin i Jang , dva loša ubiše Miloša, itd itd…. mana je samo što me obično pobiju oni koji na neku foru uspeju da izdejstvuju i jedno i drugo, ili nađu treće rešenje. Partibrejkeri…

Elem.
Čitajući jedan blog, jedan komentar na tom blogu je otvorio veliku polemiku u vezi – dužine života u odnosu na kvalitet.
Vođeni statistikom dužine života u različitim zemljama neko (doktorka je u pitanju) je postavio jedan od preduslova za dug život :

Citat
tako nekakao. a po vaillantu, postoji 7 kljucnih faktora za zdravo fizicko i psiholosko starenje:
1 koriscenje zrelih adaptacionih mehanizama (altruizam, humor, anticipacija, supresija i sublimacija)
2 edukacija
3 stabilna veza
4 biti nepusac
5 ne zloupotrebljavati alkohol
6 fizicka aktivnost
7 zdrava telesna tezina


Blogeri (ili blogeraši) su se odma' pobunili da nedostaje stavka pod brojem 8 -  seks. Smiley
Jednoglasno su doneli presudu da je to najvažnija stavka i glavni faktor za dug život.
Dok su ovi, već pomenuti, partibrejkeri (pišanje uz vetar & company) ipak sa svojim skepticizmom zaključili da se do seksa, kao sporedne stvari, lako dolazi ukoliko su ispunjena najmanje 4 uslova. (odakle im 4 i što nije 5 ili 3 – pojma nemam)
Elem.
Kao i obično svako je imao žive primere koji demantuju ovakve tvrdnje.
“Moj deda je ceo život cirkao radžu, pljugao Drinu, bio gojazan, pretrpeo 2 svestska rata… pa rikn'o u 96. godini.”
“Ja sam imao 4 infarkta, ne poštujem nijedan od ovih uslova, trebao sam odavno biti mrtav... pa sam opet živ. Doduše bolestan”
itd itd
Autor prvobitnog komentara je neuspešno naglašavao iz sve snage da se radi o uzročno-posledičnim vezama u obliku statistike i društvenih nauka na populacionom nivou. Na individualnom nivou je sasvim druga priča i u svakom trenutku može da vam padne saksija na glavu. Nije urodilo plodom.
Neki četvrti su makijavelistički tvrdili da je sve zapisano u genima i da je potpuno nebitan način života kao posledica na vreme trajanja istog. Iako su poprilično (ali opet delimično) u pravu, njihovi argumenti su vrlo brzo pobijeni boljim argumentima.

Setih se rasprava koje sam vodio sa Taxtexom nekada davno, ubeđujući ga da je genocid nad domaćim životinjama potpuno ispravna stvar koju su naši preci upražnjavali hiljadama godina unazad, i sve to uz podršku nutricioniste (@glavne sestre) koja je nekako uspevala da argumentuje moja lupetanja. 
Naravno sve to posle šoka. Potpuno me je zaprepastila činjenica da negde tamo u prirodi… postoji čitava jedna kategorija namirnica koja uopšte ne zahteva da se juri za njima, pravi zaseda… ne vrište kad ih kolju, ne krvare kad ih seku, ne mora se odvajati od kostiju, stanište im ne smrdi na fekalije… oni samo tako.. kukavički stoje ili vise… bleje… njišu se… i čekaju da ih neko pojede…. hmm.. takozvano poo-vr-ćee.  Smile 
Zvuči idealno zar ne? 
Skoro da jeste, ima samo jednu manu…  ukus im je teško sranje.  Smile

Da se vratim na prvobitnu priču.
Još tad sam postavio hipotezu da je bolje živeti 50 godina hedonistički ko čovek nego 300 godina ko kornjača (da budem precizniji, rekao sam ko miš… mišji život – bio sam malo bezobrazniji tada)

Jednačina nekako udara šamar koliko je očigledna.
Dužina života umanjuje kvalitet istog… i obrnuto.
Naravno… postoji mnogo nijansi između i nije sve tako crno-belo.
Ali ako postavimo stvari na ovaj način, s isključivošću...  za šta se vi pre opredeljujete?
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
HTC Wildfire S
Citat
tako nekakao. a po vaillantu, postoji 7 kljucnih faktora za zdravo fizicko i psiholosko starenje:
1 koriscenje zrelih adaptacionih mehanizama (altruizam, humor, anticipacija, supresija i sublimacija)
2 edukacija
3 stabilna veza
4 biti nepusac
5 ne zloupotrebljavati alkohol
6 fizicka aktivnost
7 zdrava telesna tezina

*8. Seks.

Hmm, da rezimiramo.  Smile

1. Crni humor, baš baš bolesno-morbidni crni humor, baš baš bolesno-morbidni crni humor vredan krivične tužbe.

2. WC literatura na nivou – sve moguće dnevne novine (količina gluposti pozitivno utiče na moju probavu) i inače sam jedan od naprednijih članova u mojoj porodici sa pročitanom jedno i po knjigom, dobro nije baš knjiga – više je ponuda artikala iz Maxija u vezi zimskih popusta. Ćale se kune da je sam samcijat pročitao knjigu od 500 strana... bez slika. Zato i jeste glava porodice... znaaate...

3.
Elem... i pored dosta "ponuda": Ostaću slobodan neću se vezati, važno je samo dobro se zezati… 

4. Na ovom forumu prati me etiketa strastvenog pušača (zlokobni bi i dodali: Pa da, tako je i  stigao do moderatorskog statusa, pizda.). Ne zalažem se da ljudi puše, ali sam veliki protivnik da im neko brani… nisu cigare svo zlo ovog sveta. Danas se krive za rak pluća, rak jezika, bolesti disanja, kašalj, urasli nokat, kurje oko, perutanje kose, sidu, inflaciju u Jugoslvaiju devedesetih, genocid nad Jevrejima…
I sam prestanem da pušim na neko neodređeno vreme u periodu od nekoliko meseci kad treniram ili mi dune da smanjim cigare pa razvlačim jednu paklu po nedelju dana. Uglavnom nemam pravila, ne dopuštam da me to sputava. Kap otrova u moru otrova kojim smo svi kolektivno okruženi je poprilično zanemarljiva.

5. Mi se međusobno zloupotrebljavamo. To je uzajamna ljubav   i ne može se nazvati zloupotrebom ili zlostavljanjem.

6. Ko preživi gužve u GSPu zna koliki je to fizički napor. Postoje indikacije da na liniji 50 ustanička – banovo brdo ima i poginulih. Da se ja pitam ('fala bogu pa se pitam koliko i današnji penzineri kad se odlučivalo da li će komunistička petokraka biti crvena ili crvena) uveo bih vreme provedeno u autobusu u vojni rok i smanjenje istog. Na prvoj liniji fronta su svakako ovi na prvim vratima… leti na visokim temperaturama, penzosi i ostala stoka od naroda vraća nekadašnje borce na ratište kad su ih trovali bojnim otrovima.
Otvaraju se vrata …  shhhh … u jebote koji flashback! Smile

7. Jee… kakva sam ja riba nekad bio.  Smile
Izgrdi me Glavna Sestra preko PPa… kaže ili budi stalno debeo ili stalno mršav ovo ti je lošije po zdravlje… a ne ko ja… s trenutnih 10 kila viška već su za dva meseca biti s 5 kila manjka. U zadnjih 5 godina prošao sam sva agregatna stanja, i to po više puta. Od debelog, do mišićavog, preko mlitavog, pored žgoljavog.
Idem iz krajnosti u krajnost i nikad se ne zadovoljavam tekućim stanjem.

*8. Imao sam jednom sex... i rado ga se sećam. Jedino što me bolela ruka sutradan ceo dan.

Sudeći po dobijenim rezultatima….   



...Nisam trudan! Dobro je, pazio sam… Smile


Ne ne… obziljno, živeću još par godina i ćao bambino. (ćao i B@mbino!  Smile ) Ali ne marim… iako sam tempirajuća bomba (pesimista u meni tužno govori da je rođenje prvi dan početka kraja našeg života - smrti ) još samo da doživim jedan veći Čolin koncert i mogu pošteno da riknem.
Za sad sam suviše veliki hedonista da bih odricao nekih stvari zarad bleje u nekom staračkom domu dok merkam zadnjice srednje medicinske na praksi.
Ko zna. Možda promenim mišljenje jednog dana, kao što su mnogi promenili a pružali su mi sudski overene dokaze da su bili bolidi u mladosti i da su se igrali sa svojim životom.
Za sve su tu krivi fašisti u belim mantilima. Doktori. Njihov smrtno ozbiljan glas je u stanju da vas natera da radite sulude stvari kao što je jedenje povrća i voća.
Zdrav život - preduslov za duži život... zapravo i nije život.
Razmislite o tome... ljudi koji su upropastili svoje zdravlje i koji su bolesni, na sve načine se trude da ozdrave kako bi radili sve one divne i zabavne stvari koje samo zdrav čovek može da radi.
Trudimo se da ozdravimo kako bi mogli ponovo da se razbolimo.

Elem, verovatno ću i ja tako razmišljati jednog dana... do tad:


« Poslednja izmena: 06. Jan 2010, 17:44:22 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 74
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.30
a ha ha ... svidja mi se tema, svidja mi se i Goin odgovor na svojepostavljenu temu Smile
Simpatičan si ti čovek! Smile

Ja glasam za ono, Sve je zapisano u genima. Svima nama je predodredjeno koliko ćemo da živimo još onda kada smo se rodili, pa zašto onda ne bismo uživali u životu, zašto čekati sutra kad ne znam da li ću doživeti to sutra?!
Upšte se ne bih složila sa ovih 7 tačaka, ono što je meni bitno i u čemu ja uživam ne znači da će i drugome biti isto zadovoljstvo! Svako treba sebi da odredi ono što voli i uživa u tome.
A što se tiče 8-me tačke, zar se to ne bi podvelo pod tačku 3? Mada na današlje vreme stabilna veza znači ljubav a Sex može i bez ljubavi pa ga zbog toga izdvajaju  Smile

Kvalitet, kvalitet i samo kvalitet!
šta god radio, gde god bio, neka vredi života! Smiley
« Poslednja izmena: 06. Jan 2010, 17:48:12 od remorker.js »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Samsung Galaxy S Advance
Citat
1 koriscenje zrelih adaptacionih mehanizama (altruizam, humor, anticipacija, supresija i sublimacija)
2 edukacija

3 stabilna veza
4 biti nepusac
5 ne zloupotrebljavati alkohol
6 fizicka aktivnost
7 zdrava telesna tezina

Sta si se navrz'o na tu zdravu hranu kad em ti se ne svidja, em je nema na spisku  Smile

Ne znam, u sustini, kratak ali ispucan zivot je za mene samo to, ispucan zivot...

Dug zivot ti omogucava da probas mnoge stvari, i uzivas u njima, e sad, mozda nisu to extremne stvari koje bas ti volis (da ga bem i to pusenje) ali kad se sve sabere, nema tu nikakvog versus odnosa, samo ces da dostignes maximum na lestvici zadovoljstva bilo u kratkom roku (cineci krupne stvari) bilo u duzem roku (cineci blaze stvari)

Ovde ide onaj primer onog profesora sa tegom (mada mislim da si upucen o cemu je rec, ali ponovicu ga malo kasnije kad nadjem izvor, da ne improvizujem za dz)

Edit: (nasao)

"Profesor filozofije je pred razredom, a ispred sebe ima nekoliko stvari.Kada je sat poceo, bez rijeci uzima u ruke veliku praznu staklenku od majoneza i pocinje da je puni kamenicama radijusa oko 5 cm. Onda je upitao studente dali je tegla puna. Oni su se slozili da jest. Profesor onda uzima kutiju sa sljunkom i sipa ga u staklenku. Staklenku je malo
protresao i naravno, sljunak je, kotrljajuci se, popunio prostor izmedju kamenica. Onda je ponovo upitao studente da li je staklenka puna. Slozili su se da jest, uz smijeh. Profesor sada uzima kutiju sa pijeskom i sipa ga u staklenku. Naravno, pijesak je popunio sve ostale supljine. "A sada" - kaze profesor, "hocu da zamislite da je ovo vas zivot!" "Kamenice su vazne stvari - vasa porodica, vas partner, vase zdravlje, vasa djeca - sve ono sto bi vas zivot cinilo punim i onda kada bi sve druge stvari nestale". "Sljunak su sve druge stvari koje su vazne kao sto je posao, kuca, auto. Pijesak je sve drugo. Sitnice. Ako u staklenku prvo stavite pijesak, za kamenice i sljunak nece ostati mjesta. Isto vazi u zivotu. Ako svo vrijeme trosite na nevazne stvari, necete imati prostora za ono sto vam je vazno. Obratite paznju na one stvari koje su kljucne za vasu srecu. Igrajte se sa djecom. Nadjite vremena da odete kod doktora na kontrolne preglede. Izvedite svog partnera na veceru... Uvijek ce biti vremena za posao, da se kuca ocisti, pozovu prijatelji na veceru...Pobrinite se prvo za kamenice, za ono sto je zaista vazno. Postavite svoje prioritete. Sve ostalo je samo pijesak!"
A onda, jedan student uze staklenku za koju su se i profesor i svi studenti slozili da je puna i natoci konzervu piva u nju. Naravno, pivo je popunilo sve preostale supljine u staklenki. Sada je tegla zaista bila puna. Pouka ove price je: Koliko god da vam je zivot pun, uvijek ima prostora za pivo."
(ima i verzija sa kafom ali poenta je jasna  Smile )

P.S. Podebljao sam stvake koje mislim da su cak i osnovnije od svih...  Smile

A sex... pa, bez sexa nema zivota...  Smile a i svrstava se u fizicku aktivnost, tako da da...

P.S. Sad sam bas upravo zapazio da sam podebljao tacno  4 tacke... aha... te ga odgovor...  Smile
Zasto? Smatram da sve ostalo moze da se svrsta pod neku drugu tacku... ili je prosto nebitno...
« Poslednja izmena: 06. Jan 2010, 17:53:39 od Dzobi »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
LG Frizider
Како сад да прескочим тему кад ивај Гоа кења као фока и постаје муза филозофије млаћења сламе упаковано у занимљиво бесмислено штиво провучено кроз партиципирање у визуелној перцепцији животних околности јесте да.

Citat
tako nekakao. a po vaillantu, postoji 7 kljucnih faktora za zdravo fizicko i psiholosko starenje:
1 koriscenje zrelih adaptacionih mehanizama (altruizam, humor, anticipacija, supresija i sublimacija)
2 edukacija
3 stabilna veza
4 biti nepusac
5 ne zloupotrebljavati alkohol
6 fizicka aktivnost
7 zdrava telesna tezina

1. Бабама не помажем да пређу улицу, стидим се и срам ме је, иду брате много споро а ја и када се шетам без циља јурцам као суманут, устанем у превозу ал баш ако ми је пензос готиван, надркане бабе и деде испоштујем ал им се најебем фамилије у себи без куртоазног осмеха. Вратио пар пута људима новчанике када им испадну и не примете, у локалној продавници где ме знају умем и да пријавим ако ми је дала више кусура (види у речнику под - кретен) то му дође нека врста локал-поштењачизма и не практикујем ако први пут пазарим негде у три лепе једном у животу. Дакле алтруизам је ту негде на полу здравим ногама.

normalna supresija kortizole pri primeni supresije sa deksametazonom. Када видите у каквим реченицама се помиње супресија као на овом примеру не може да не буде кул. Прећутим, понекад, бираним људима, како ми дуне.

Сублимирам види под супресија. Антиципација у случају...........ма дувај га. Хумор, бла бла........

2. Који ће ми то курацпалац

3. Види под - едукација

4. Пушим механички добре цигаре које ми пријају евентуално у 3 од 20 случајева дневно колико се отприлике понавља овај ритуал. Ево сад сам запалио цигару не знам што. А иначе волим да пурњам, не бих желео да их остављам ал кад би се то редуковало на до 5 колико ми реално и треба све у реду.

5. Злоупотреба, силовање и остале богохулне начине конзумирања истог практикујем. Што, не знам не сећам се.

6. Лепо. Активан сам до мојега тренутно (види и под секс). Волим баскет, фудбал, трчање ме смара, теретана је срање, пилатес, сократес, скакућинатес и јога бонито ја те керо је геј. Дакле, умерено до променљиво континентално.

7. Овде сам ОК.

8. Види под активност.
« Poslednja izmena: 06. Jan 2010, 18:28:45 od vanyo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.16
Citat
Како сад да прескочим тему кад ивај Гоа кења као фока и постаје муза филозофије млаћења сламе упаковано у занимљиво бесмислено штиво провучено кроз партиципирање у визуелној перцепцији животних околности јесте да.

sad si ti kao i on  Smile

IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
LG Frizider
Па рекох инспирише човек за сламу и млаћење исте Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.16
Vaistinu  Smile

Ako cemo gledati ove stavke, ja zivim pravo dobro, misim .. ono .. malo se druzim s kapljicom, ali to samo subotom  Smile

Inace, silovanje alkohola je upravo upao u entry u mom dikšneriju  Smile

IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
LG Frizider
Битно да се значење у дикшнерију не пренесе на риллајф конзумишнерију Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
steta sto ne mogu da zapjevam,pa bi efekat bio bolji...uz onaj karakteristican vokal doticnog:

" ne zelim da zivim hiljadu godina..."......

Smile

stara fukara od Caneta...njemu je i ovo do sada...debeli bonus Smile

nisam ja dobar uzorak za ovu tvoju temu,dragi Goa...

po ovim stavkama koje navede,makar za vecinu...ja vec dugo,sva je prilika,zivim na veresiju Smile

cigarete ne smijem ni da pomenem,doslo vrijeme da se bije po usima,a i ja,moram da priznam...pokusavam da se dobro kamufliram u socijalno i drustveno,a i politicki osvjescenu osobu...pa izmedju dva koluta dima vrlo toplo i mudro besjedim:" pusenje je sranje...zlo...ne treba ni pocinjati...primitivna navika."
ja zaista to i mislim Smile
ali se,prije svega,nadam da ce se neko i sjetiti moje besjede kada bude bilo glasanja za to da li da me spale na lomacu ili ne Smile...doci ce vrijeme tome,pazi sta ti kaze ludi sesir...

iskreno...

ne potresam se ja oko toga koliko cu da zivim.
koliko mi se da.
je l' posteno?

ima nesto i do mene,ali i ima puno toga i sto do mene nema i nije.
ne budalim ekstremno,volim sebe u tolikoj mjeri da se ekstremno ne izivljavam nad sobom...
nisam ljubitelj ideje vjecne mladosti i zivota...potpuno je u redu da jednog dana umrem.
niti me to uzasava,niti mi se cini kao nepravda Smile
desilo se to i boljima od mene.
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.