Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 ... 161 162 164
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kutak za muzichare : diskusije, pitanja i odgovori  (Pročitano 168164 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 463
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
Evo počeo sam sa učenjem gitare ali me muči jedan problem. Kada vježbam akorde(počeo sam sa dur) nekako mi žice zvone kao da diram prstom žicu susjednu od one koju pritišćem.
Kako da to uklonim i kako je ispravno trzati žice da li  pomoću palca ili na neki drugi način?
Pa moze da se desi da slucajno dodirujes neku zicu i da se zato lose cuje...kad uhvatis akord probaj da okidas jednu po jednu zicu da vidis koju potkacinjes,pa kad provalis koja se lose cuje,onda pomeraj prste u drugi polozaj kako bi izbegao potkacinjanje...
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


I spent my whole childhood growing...what a waste!

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2133
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.112
mob
Nokia N95 8GB
Koju biste mi akusticnu gitaru preporucili,do 100e..? Pocetnik sam.
Pogledao sam u mitrosu,ima Fender CD-60, Fender DG 5 nat, Fender DG 6 nat... sve su oko 9.000...a verovatno su mnogo bolje nego one Stagg  sa slicnom cenom...  Smile
Znam da je za pocetnike najbolja yamaha f310...ali ona je preko 14.000....a ja sam jedva i ovih 100e skupio.... tako da preko tih 100 ne idem  Smile
i zanima me sta znaci ono nat u imenu, tamo pise nat** ...?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 739
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.112
mob
Samsung C3050
Kako po sluhu da naštimam E žicu na gitaru da bi mogao ostale naštimati po sistemu da iduća žica na 5-om pragu daje isti ton kao i predhodna prazna sem treće žice. Znači samo objašnjenje kako da naštimam prvu E žicu.  Smile
IP sačuvana
social share
Gamer 4life

Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.112
Sluh se razvjia dugo za tako nesto. 

Odredjeni broj ljudi ima tzv apsolutni sluh pa prepoznaju ton u bobu, al to je rijedak blagoslov.
Da imas to, sigurno ne bi ni pito Smiley

Ja nosim stimer sa sobom na svirke, neko ima sacuvane te tonove na telefonu, neko pamti po pocetku neke pjesme koja krece iz E.

Procice dugo vremena prije nego sto se to nauci bez pomagala  Smile.. i to treba vjezbat sluh.. a ni ja nisam bas navjezbo nego nabadam.
Eto npr mozes pamtit po nekoj pjesmi ili solazi melodiji, koja krece iz E. Al moras cesto ponavljat da udje u mozak.

Eto npr i moj drug koji ima ekstra sluh uvijek promasi taj E ton za pola polustepena.. tako da..

====

Koju biste mi akusticnu gitaru preporucili,do 100e..? Pocetnik sam.
Pogledao sam u mitrosu,ima Fender CD-60, Fender DG 5 nat, Fender DG 6 nat... sve su oko 9.000...a verovatno su mnogo bolje nego one Stagg  sa slicnom cenom...  Smile
Znam da je za pocetnike najbolja yamaha f310...ali ona je preko 14.000....a ja sam jedva i ovih 100e skupio.... tako da preko tih 100 ne idem  Smile
i zanima me sta znaci ono nat u imenu, tamo pise nat** ...?

Nat
Il je natural finish (bez farbe) ili je Nato -vrsta drveta.

Uzmi nekog ko se razumije u gitare na pocetku kad kupujes da ide s tobom.. postoji  sansa da ces se sam zajebati Smiley ko sto sam ja. Obidji glavne radnje, isprobaj sve.
(Ibanez je moj favorit za akusticne - metalne, za plasticne/klasicne Takamine i Hohner )

« Poslednja izmena: 17. Avg 2011, 17:41:14 od Slagvort »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 739
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.220
mob
Samsung C3050
Kupio sam štimer za gitaru Korg GA-30. Imam akustičnu gitaru i pokušao sam je naštimati ali ne ide kako god namještao i zatezao i otezao žice neće da mi prikaže da je to ta žica(primjer trznem E1 ono pokazuje  D4, ili neki dugi, a nekada i B7 iako imam samo 6 žica). Da kažete da nisam dovoljno zatezao žice  ne bi bili u pravu jer mi je jedna  i pukla tako da to sigurno nije. Pomoć!  Smile
« Poslednja izmena: 08. Sep 2011, 18:29:14 od JohnnY_PD »
IP sačuvana
social share
Gamer 4life

Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Sto mozes danas, ostavi za sutra...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1207
Zastava Stairway to heaven-Highway to hell
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
Proveri da ti stimer nije namesten za stelovanje bas gitare i nemoj da stimujes kao za 7-zicanu...
IP sačuvana
social share
De Gustibus Non Est Disputandum


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 739
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.220
mob
Samsung C3050
On ima dugme Guitar/Bass i postavio sam na Guitar.Nema za to 6  ili 7 žica. Jedino ima još Flat, mada ne znam čemu koristi pa je isključen.
IP sačuvana
social share
Gamer 4life

Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 142
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.202
mob
SonyEricsson w995
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 20
OS
Windows XP
Browser
Chrome 20.0.1132.47
mob
Nokia N97
Najverovatnije planiram uzeti polovno pojacalo.. treba mi neko do nekih 200evr,da sa njim mogu imati svirke i probe.

Bilo bi dobro kada bi imalo dobru distorziju sa footswtichom da ne moram davati sad odmah pare i na pedalu,i ako planiram kasnije da uzmem BOSS DS1.
Gledao sam Laney 220 il Fender Frontman 212 R za te pare,jel mi to ok.. ili mi neko od iskusnijih predlaze nesto drugo ?

Ako mozete model preporucite.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1620
OS
Linux
Browser
Chrome 20.0.1132.47
 moze li mi neko dati link ka dobroj muzickoj teoriji za gitaru...nasao sam neku "orbinu skolu gitare" ali ne odgovara mi  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 161 162 164
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.