Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 04:01:05
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kurska bitka  (Pročitano 29333 puta)
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Oklop mač i mantija u duši nam Vizantija!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1530
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung SGH-E250
Odlična bitka drugi naziv za bitku "bitka čelika",e sada mislim da su kaćuše igrale veliku ulogu ,možda da je Hitler napravio više Panzer VI Tigar tenkova koju su razarali američke Sherman jedan Tiger je mogao da uđe u borbu sa 9 američkih Shermana(koji su po meni najveće sranje od tenkova u II  svetskom ratu)i da ih sve uništi,Hitler ih je napravio tek oko 200,čak je njegov omer sa ruskim T-34 bio čini me se 1:5,a što se tiče filma jednio ako ga radi Steven Spielberg. i čini me se da rekord primljenih udara od strane drugih tenkova drži baš njemački Panzer VI Tigar čak nekih 250 i nešto

ruski T-34


Nemački Panzer VI Tigar


Američki Sherman


Britanski Valentine
« Poslednja izmena: 12. Jan 2009, 00:14:36 od Igor90000 »
IP sačuvana
social share
izjava koja se pripisuje Luki Notarasu, vojskovođi i jednom od Konstantinovih najbližih saradnika:
„Više volim da u Carigradu vidim turski turban, nego katoličku mitru.“

Na sultanovu ponudu Dragaš je odgovorio rečima: "Predaja grada nije niti moje lično pravo niti pravo bilo kog pojedinca koja u njemu živi, jer je naša zajednička odluka da poginemo svi zajedno, a ne da spasemo svoj život".
   
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


...on kaze zivela droga a ja ziveo Burek....

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7270
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia 
Jeste da je mnogo godina proslo ali ovaj Nemacki tenk Panzer VI Tigar stvarno izgleda mocno.Nasa sreca je sto Hitler nije imao vise takvih tenkova,ko zna sta bi sve bilo do kraja.... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Oklop mač i mantija u duši nam Vizantija!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1530
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung SGH-E250
Jeste da je mnogo godina proslo ali ovaj Nemacki tenk Panzer VI Tigar stvarno izgleda mocno.Nasa sreca je sto Hitler nije imao vise takvih tenkova,ko zna sta bi sve bilo do kraja.... Smile
čoveče taj tenk je strava,slušao sam da bi saveznici na samu reč Tigar drhtali od straha a pogotovo tank komanderi britanskih ruskih i američkih tenkova.Još kada je Hitler dodao armor oko tenka tj. čelične ploče oko tenka taj tenk je bio nezaustavljiv.A da je imao više takvih tenkova npr. oko 1000 jao nama šta bi bilo od Kurska i ruskih T-34.NJegova kupola od Panzer VI Tigra je jedna od najboljih kupola ikada na tenku i danas se koristi na njemačkim tenkovima,čak ih koriste i u Američkoj vojsci,na njihovim M1 Abrams tenkovima.

ovako je to izgeldalo
« Poslednja izmena: 12. Jan 2009, 17:49:06 od Igor90000 »
IP sačuvana
social share
izjava koja se pripisuje Luki Notarasu, vojskovođi i jednom od Konstantinovih najbližih saradnika:
„Više volim da u Carigradu vidim turski turban, nego katoličku mitru.“

Na sultanovu ponudu Dragaš je odgovorio rečima: "Predaja grada nije niti moje lično pravo niti pravo bilo kog pojedinca koja u njemu živi, jer je naša zajednička odluka da poginemo svi zajedno, a ne da spasemo svoj život".
   
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


...on kaze zivela droga a ja ziveo Burek....

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7270
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia 
Dobar tenk,mogu reci da su Nemci imali "slifa" za oruzije u WW2.Rusi jesu pobedili kod Kurska ali kad se uzme u obzir odnos snaga od 5:1 u korist Rusa,onda mi je jasno zasto su Rusi dobili tu bitku iako su imali vecih gubitaka od Nemaca.Na netu sam nasao i neke podatke da neki Nemacki oficir,koji je bio poznat po tome sto je izuzetno voleo Panzer tenkove,jednom prilkom unistio 15. Americkih tenkova a zatim se probio iz Americke blokade grada slepajuci jednog pantera za sobom. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Oklop mač i mantija u duši nam Vizantija!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1530
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung SGH-E250
Dobar tenk,mogu reci da su Nemci imali "slifa" za oruzije u WW2.Rusi jesu pobedili kod Kurska ali kad se uzme u obzir odnos snaga od 5:1 u korist Rusa,onda mi je jasno zasto su Rusi dobili tu bitku iako su imali vecih gubitaka od Nemaca.Na netu sam nasao i neke podatke da neki Nemacki oficir,koji je bio poznat po tome sto je izuzetno voleo Panzer tenkove,jednom prilkom unistio 15. Americkih tenkova a zatim se probio iz Americke blokade grada slepajuci jednog pantera za sobom. Smile
ne bi se složio da su imali slifa za oružje,ako si mislio na oklopne jedinice onda ok,ali što se tiče pušaka tu su ipak bili malo lošiji u odnosu na saveznike,iako su opet po meni bili  (što se tiče pušaka a i svega drugoga)jedino bolji od Britanaca (koji su po meni najočajniji od svih u WW2),iako sam najveći fan puške njemačke proizvodnje Kar 98 K(karabin,tandžara),po meni su njemci imali loše puške,ali to je već druga tema.....
IP sačuvana
social share
izjava koja se pripisuje Luki Notarasu, vojskovođi i jednom od Konstantinovih najbližih saradnika:
„Više volim da u Carigradu vidim turski turban, nego katoličku mitru.“

Na sultanovu ponudu Dragaš je odgovorio rečima: "Predaja grada nije niti moje lično pravo niti pravo bilo kog pojedinca koja u njemu živi, jer je naša zajednička odluka da poginemo svi zajedno, a ne da spasemo svoj život".
   
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


...on kaze zivela droga a ja ziveo Burek....

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7270
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia 
Ok,vidim da si malo vise upuceniji od mene sto se toga tice,a sto se tice pusaka Nemci su se najvise oslanjali,u WW2,na pusku Maschinepistole  38 (MP38) i MP40 a u toku rata su razvili Sturmgewehr 44 (StG44) koja je bila jurisna puska.I ja mislim da su Saveznici imali bolje puske ali su se Nemci dobro nosili i sa njima i pored mozda "losijih" pusaka.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Oklop mač i mantija u duši nam Vizantija!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1530
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung SGH-E250
Ok,vidim da si malo vise upuceniji od mene sto se toga tice,a sto se tice pusaka Nemci su se najvise oslanjali,u WW2,na pusku Maschinepistole 38 (MP38) i MP40 a u toku rata su razvili Sturmgewehr 44 (StG44) koja je bila jurisna puska.I ja mislim da su Saveznici imali bolje puske ali su se Nemci dobro nosili i sa njima i pored mozda "losijih" pusaka.
ma druže nisam ni ja nešto upućen,samo igrica cod2 i ljubitelj sam ratovanja uopšte,po meni MP40 ili kako mi kažemo šmajser jeli tako, i nije nešto u odnosu na npr. ruski ppsh (ludilo za akcije tipa upadni i rešetaj) ili američki Tompshon,ali znaš kako sam ja na to gledao,ja sam na to gledao koju pušku najviše koriste u vojsci ili koja je primarna puška jednog običnog vojnika u WW2,npr. kod njemaca je bio Kar 98 K (karabin) a kod amera M1 Garand (koji ima 8 metaka i nije rajfl puška) i onda ti na frontu ili u close combat-u,kada dodju u sukob te dve puške vidimo ishod,pošto Kar 98 K ima 5 metaka i posle svakog pucnja moraš repetirati da bi opet ispalio,a američki M1 garand ima 8 metaka i pucaš dok ne ispucaš svih 8 metaka i onda ti sanžer sam ispada,znači nema potreba da ga menjaš nego odmah stavljaš novi,moj zaključak je ko će koliko i u kojem vremnu ispaliti više metaka.
eto toliko brate  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
izjava koja se pripisuje Luki Notarasu, vojskovođi i jednom od Konstantinovih najbližih saradnika:
„Više volim da u Carigradu vidim turski turban, nego katoličku mitru.“

Na sultanovu ponudu Dragaš je odgovorio rečima: "Predaja grada nije niti moje lično pravo niti pravo bilo kog pojedinca koja u njemu živi, jer je naša zajednička odluka da poginemo svi zajedno, a ne da spasemo svoj život".
   
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


...on kaze zivela droga a ja ziveo Burek....

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7270
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia 
Citat
,po meni MP40 ili kako mi kažemo šmajser
Ovo je automat koji je u svetu poznat pod pogresnim nazivom "Smajser",zato sto Hugo Schmeisser nije imao nikakve veze sa ovom automatskom puskom vec je izradio konstruktor Volmer.Nema veze to sad,ipak se on dobro "nosio" sa saveznickim pesadijskim naoruzanjem.Kurska bitka je najveca tenkovska bitka u istoriji tako da pesadijsko oruzije tu nije imalo neku vecu ulogu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Oklop mač i mantija u duši nam Vizantija!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1530
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung SGH-E250
tačno za šmajser,a i reč je o kursku,a ako te zanimaju puške ima temo o tome ovde pa možemo popričati


http://forum.burek.com/index.php/topic,411705.0.html
IP sačuvana
social share
izjava koja se pripisuje Luki Notarasu, vojskovođi i jednom od Konstantinovih najbližih saradnika:
„Više volim da u Carigradu vidim turski turban, nego katoličku mitru.“

Na sultanovu ponudu Dragaš je odgovorio rečima: "Predaja grada nije niti moje lično pravo niti pravo bilo kog pojedinca koja u njemu živi, jer je naša zajednička odluka da poginemo svi zajedno, a ne da spasemo svoj život".
   
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Monkey see, monkey do.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 25164
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Samsung 
Mp44 je bila najbolja puska,ona je preteca ak-47,ona mi je najbolja u co2 a za inace pred kraj rata se pojavio king tiger koji je bio jaci nego ikada,ali su nemci hteli kvalitet pre kvatniteta i izgubili su rat i treba reci da nisu imali goriva za protiv ofanzive
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 04:01:05
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.