Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 07:26:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 33
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kur'an - Posljednja Bozija Objava  (Pročitano 36796 puta)
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Samsung S7
@ibn,
lijepo.ali nisi odgovorio na milosavino i moje pitanje,pa cu biti toliko ljubazna da ga ponovim.
konkretno,kako objasnjavas i opravdavas dzihad ili sveti rat?koliko sam ja shvatila ubiti nekoga ko nije musliman je opravdano i nije grijeh.
nije grijeh.jesam li dobro shvatila?

Pravdanje Dzihada.....lol ovo je smesno,daj prvo nauci sta je dzihad pa ga onda pljuj.Sama rec "Dzihad" je u nekom najobicnijem prevodu "BORBA".Sad to nemora da bude oruzan sukob ili slicno ,vec borba coveka za bolji zivot,za bolju buducnost....a kao rat moze samo da se poziva u odbranu.Druga stvar kao i kod nas u hriscanstvu gde se kaze "okreni drugi obraz" koliko nas ga okrece ....ili lepo zasuce rukav i vrati mu povratnu.Mislim to nabacivanje nekih samo tebi .....mislim pazi sta si rekla
Citat
koliko sam ja shvatila ubiti nekoga ko nije musliman je opravdano i nije grijeh
....Majketi u kojoj religiji je dozvoljeno ubiti nekoga???Dal ti je to potrebno da cujes na nekom forumu da bi to shvatila?

I ono najbitnije....Kuran ne moze da se prevede ...pa da znas i perfektno Arapski jezik ne bi mogao da se shvati 100% ...a kamoli da se prevede.
Takodje citirati neke delove iz njega ne pokazuje nista jer je pisan u zavisnim recenicama.....tako na primer neko moze da kaze i ovo:

"Bog je rekao ubi nevernika" ....vidis kako to zvuci???? A cela recenica ide ovako:
"Bog je rekao ubi nevernika ,ako ti je napao kucu i ugrozio zivot tebe i tvoje porodice"........e to je vec do kraja.

Poenta je da niko ne poznaje sam islam ...onakav kakav je,vec mi imamo predrasude zbog Turaka,Siptara...itd.
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@herros,
ja pljujem?ja sam nekog i nesto u ovim postovima pljuvala?ja sam postavila pitanje o dzihadu,a ne vidim razlog da bilo gdje i bilo kome ne postavim pitanje za bilo sta na ovom svijetu ako to zelim.i upamti za sledeci put,ja nikada ne pljujem...
a sto se tice inkvizicije,meni su tu stvari vrlo jasne i krajnje jednostavne.pogresno tumacenje Biblije i Kurana od strane ljudi za koja je prava steta sto su uopste pismeni.svete knjige su idealno stivo iza koga se cesto kriju inferiorni i iskomplesirani ljudi koji,na nasu zalost,vladaju svijetom.
ubijanje ne moze biti opravdano.
ni sa kojeg stanovista i ugla prihvatljivo.
prosto.
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 100
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
Veoma je malo onih koji se svoje vere pridrzavaju u potpunosti.


Kad se pomene hriscanstvo zasto mnogi pominju inkviziciju kad ona nema veze sa pravoslavljem vec samo sa rimokatolicizmom?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat
e sad interesantno je kako je stil onih
poglavlja kurana koja su prvo objavljena
muhamedu prilichno jednostavan , a kasnije

Kuran je pisan 23 godine,i podeljen je na 3 dela.Prvi deo svi ljudi mogu da skapiraju bez problema,drugi kapiraju obicni ljudi i ucenjaci,a treci deo je samo za Velike umove.E malo sam ukomplikovao ,ali od tuda i dolazi pogresno ucenje i tumacenje Kurana (zato se i desavaju sranja po svetu u ime islama).Ne moguce je da mu je izdiktirao djavo jer su zakoni identicni Hriscanstvu i Jevrejsvu i bazirana su na moralnim nacelima sve tri religije sa nekim dodatim finesama i izmenama koje i dele Islam od ostalih religija.Kuran je alegoricna knjiga ako mogu tako da kazem ,ali je u svemu originalna tako da i moze da se oseti .

pa bash u tome i jeste stvar da islam,judaizam i htiscanstvo potichu
od istog zla - semitski koren im je svima isti ..

shto se tiche morala njega nema ni u judaizmu ni u islamu , a
u hriscanstvu ga ima malo - to su jednostavno obavezujuca
zakonska pravila ,nimalo toleratna ...

nije ni chudo da su ove 3 religije bile uzrok velikog broja
prolivene krvi . za nash narod bi najbolje bilo kad bi sve
semitske religije bile proterane iz srbije .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


ljubav,cvece,drvece...

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 4109
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Herros
ako Kuran ne moze da se prevede,kako mozes tvrditi da je nesto ovo ili ono?Prevod same reci ne znaci puno,ako se ne gleda ceo kontekst.
Ja sam videla svojim ocima kod jednog komsije,koji je radio u Iraku i ima Kuran,deo na arapskom,pa prevod,ali ti sad ne znam napamet reci koja strana,tj.deo,ali znam da sam procitala da se propagira da treba ubiti sve one koji nisu u islamskoj veri i one koji su muslimani,ali uvazavaju druge vere.Kad budem u prilici da se vidim s tim covekom,pogledacu kako se zove taj deo gde to pise...
IP sačuvana
social share





Sve sto se jednom desi
ne mora se nikad vise desiti.
Sve sto se desi dva puta,
desice se sigurno i treci put!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 39
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.11
@ibn-ul-Hattab
A reci mi druze,jel taj tvoj Alah moze da ti podari vecni zivot?
@Herros
" "Bog je rekao ubi nevernika ,ako ti je napao kucu i ugrozio zivot tebe i tvoje porodice"........e to je vec do kraja."
Samo mi reci jednu stvar,da li ti stvarno mislis da je ovo normalno i skladno covekovoj prirodi,da se medjusobno ubijamo kao zecevi?Bog je najuzvisenija stvar,puna ljubavi prema coveku i nikada ne bi cinio coveku takva greh da ga natera da ubije nekog,ili je taj vas Alah nemilosrdan i pun mrznje prema ljudima koje je stvorio?Pa sta ga je onda nateralo da nas stvori,dosada,sebicnost,da se ne dosadjuje na nebesima?Ne razumem,pojasnite mi...Jel moguce u islamu postici duhovno savrsenstvo,izdignuti se iznad ovog sveta i pobediti i svet i greh i na kraju smrt?I sta je po vama vrhovni cilj u zivotu jednog vernika i sledbenika Alaha?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
pozdrav svima a narocito milosavi.

to sto kazes da moze da se prevodi kur'an i na druge jezike, kako mozes da prevodis od arapskog jezika koji ima 12 miliona reci, a koliko ima serpsi jezik reci.
i drugo ta tako prosto nareduje kur'an da ubije ljude to ne postoji.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 100
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
bf_109_g_6

Da ne nosis dve piksle ekstra debelog dna pa tako kazes.
Nema morala?!?


markopolo

Koliko srpski jezik broji reci?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Samsung S7
Citat
Ja sam videla svojim ocima kod jednog komsije,koji je radio u Iraku i ima Kuran,deo na arapskom,pa prevod,ali ti sad ne znam napamet reci koja strana,tj.deo,ali znam da sam procitala da se propagira da treba ubiti sve one koji nisu u islamskoj veri i one koji su muslimani,ali uvazavaju druge vere.Kad budem u prilici da se vidim s tim covekom,pogledacu kako se zove taj deo gde to pise...

To nije Kuran,ili mozda ima korice ....stvarno ne znam.Znam (jer sam ga procitao) da nema toga sto ti kazes,a Kuran nemas u vise verzija ,na vise jezika.Da se tumaci ...hmm,e tu je problem,nadji mi nekog tumaca Kurana sa ovih prostora koji su ga preveli na Srpski jezik(Samo nemoj ona Bosanska sranja koja ne vrede ni 5 para)nego oficijalnog tumaca.....neces ja nisam nasao ni na Teologiji.


Citat
Bog je rekao ubi nevernika ,ako ti je napao kucu i ugrozio zivot tebe i tvoje porodice"........e to je vec do kraja."
Samo mi reci jednu stvar,da li ti stvarno mislis da je ovo normalno i skladno covekovoj prirodi,da se medjusobno ubijamo kao zecevi?Bog je najuzvisenija stvar,puna ljubavi prema coveku i nikada ne bi cinio coveku takva greh da ga natera da ubije nekog,ili je taj vas Alah nemilosrdan i pun mrznje prema ljudima koje je stvorio?Pa sta ga je onda nateralo da nas stvori,dosada,sebicnost,da se ne dosadjuje na nebesima?Ne razumem,pojasnite mi...Jel moguce u islamu postici duhovno savrsenstvo,izdignuti se iznad ovog sveta i pobediti i svet i greh i na kraju smrt?I sta je po vama vrhovni cilj u zivotu jednog vernika i sledbenika Alaha?

Ti si pomesao loncice decko,ja nisam musliman nego Srbin pravoslavac,sad da ti objasnjavam kakko znam arapski i kako sam citao Kuran ne mogu.
Pusti me ove demagogije i gluposti
Citat
Bog je rekao ubi nevernika ,ako ti je napao kucu i ugrozio zivot tebe i tvoje porodice"........e to je vec do kraja."
Samo mi reci jednu stvar,da li ti stvarno mislis da je ovo normalno i skladno covekovoj prirodi,da se medjusobno ubijamo kao zecevi

Ljudima je u krvi da se ubijaju,i to nema veze sa religijom vec sa sposobnoscu pojedinaca.Sta ti mislis da je coveciji instikt za sirenjem,razmnozavanjem,ubijanjem dosao iz neke religije???Mislim onda nisi cuo ni za Sodomu i Gomoru,Galileju i dosta drugih stvari pre Judizma i Hriscanstva.Da ne spominjem Paganiju,Kabalha itd.Sta sad treba svom hriscanskom svetu da se sudi zbog Krstaskih ratova od 200 godina,ili svim muslimanima zbog Turaka.........da i na kraju odgovor da jeste normalno je da se ljudi ubijaju kao zecevi
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
bf_109_g_6

Da ne nosis dve piksle ekstra debelog dna pa tako kazes.
Nema morala?!?


nema morala ni u islamu ni u judaizmu . tu su samo
pretnje tipa ako ne uradish ovo ili uradish ono dobicesh
takvu i takvu kaznu . isus je pokushao da malo popravi stanje
prichama o ljubavi i oprashtanju koje su dobro same po sebi
,ali je to kasnije upropashceno delima apostola i crkve koji
su ponovo uveli sistem shtapa i shargarepe .[pre][/pre]
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 33
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 07:26:57
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.