Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 08. Jun 2024, 19:25:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 47 48 50 51 ... 78
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kur`an ispred nauke  (Pročitano 156928 puta)
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Sony xperia
Citat
Kada ce se ova tema zakljucati, posto su ovde maske potpuno spale i kristalno je jasno da ovde nikada
nije postojala namera da se diskutuje o necemu nego da se islam natura nemuslimanima ?
Pa onaj ko zeli, taj ce da ga primi. Ko ne zeli da mu se natura, ne mora. Uostalom, ako se i vidi o cemu je rec, da se po necijem misljenju, ne diskutuje, sto se onda taj neko i javlja na temu.
U pocetku sam neke stvari izneo, video sta je merodavno, i ne pisem vise na temi. Veoma prosto.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: lightsoft
Pa onaj ko zeli, taj ce da ga primi. Ko ne zeli da mu se natura, ne mora. Uostalom, ako se i vidi o cemu je rec, da se po necijem misljenju, ne diskutuje, sto se onda taj neko i javlja na temu.
U pocetku sam neke stvari izneo, video sta je merodavno, i ne pisem vise na temi. Veoma prosto.  Smile
Govorim o pravilniku foruma, a ne o licnom misljenju, a pravilnik kaze " Član je obavezan da poštuje druge članove i njihovo mišljenje bez obzira da li se sa njime slaže ili ne. "

Kako muslimani postuju nemuslimane kada im iznose citate knjige koja govori kako ce svi koji ne dele njihovo misljenje da zbog toga pate i umru ?

Da li je ovde neko rekao muslimanima da promene njihovo misljenje i da to misljenje ne postuje ? koliko ja znam nije.
Zasto se na ovom forumu konstantno dozvoljava muslimanima apsolutno nepostovanje nemuslimana i misljenja nemuslimana ?
« Poslednja izmena: 12. Jul 2010, 01:07:33 od eyepheelYU »
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Sony xperia
Isto kao sto ateisti iznose misljenja, kao sto se i mnogi drugi okome na Hriscanstvo ... kao sto i ti sam navodis da je sve to bajka. Jel' bi trebalo tebi onda da zabranim pisanje zbog toga ? Zbog tvog misljenja ? Ti svojim misljenjima koje iznosis slicno govoris, samo drugacije upakovano.

I o pravilniku ima ko da brine i njegovom sprovodjenju. Nemas se potrebe brinuti oko toga. Ukoliko mislis da se pravilnik ne postuje i imas na dalje primedbi, slobodno ih iznesi na delu foruma predvidjenim za te stvari:
http://forum.burek.com/predlozite-pitajte-prijavite-gresku-b26/

Na dalje iznosenjem raznoraznih primedbi, samo bi smo upropascavali temu. A to ne zelimo ni ja ni ti. Zar ne ?  Smile

« Poslednja izmena: 12. Jul 2010, 01:10:52 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Nokia Luvmya 520
Isto kao sto ateisti iznose misljenja, kao sto se i mnogi drugi okome na Hriscanstvo ... kao sto i ti sam navodis da je sve to bajka. Jel' bi trebalo tebi onda da zabranim pisanje zbog toga ? Zbog tvog misljenja ? Ti svojim misljenjima koje iznosis slicno govoris, samo drugacije upakovano.

Smile
Da li ti zelis da kazes da ne postoji razlika izmedju istine/stvarnosti i verovanja/fantazija i da je istina sve sto se napise ili kaze ? Za tebe nema razlike izmedju istine i misljenja ?
Zakon o slobodi religije daje mnogima pravo da veruju u sta god zele da veruju, ali im ne daje pravo da javno
tvrde da su ta verovanja - istina i da su svi koji ta verovanja nemaju u velikoj zabludi.
Ja nigde na ovom forumu nisam iznosio svoja misljenja, nego sam ukazivao na istinu koja vazi za sve i nalazi se u stvarnosti. Nikada nisam iskazao nepostovanje prema drugom clanu ili njegovom misljenju kao sto to
na ovom forumu muslimani redovno rade i jos sarkasticno ponavljaju "meni moja vera tebi tvoja", a pljuju po svemu sto nije kuran.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Sony xperia
Istina i stvarnost mogu biti isto, ali zavisi kako ih ko tumaci. Ne znaci da ako neko za nesto misli da je fantazija, za drugog ne moze biti istina. Moze biti i da su oboje na pogresnom razmisljanju. Jer ne mora da znaci da misljenje o necemu je istina.

Ti ces reci za kamen da je cvrst. Ali nije. To je tvoj, kao i ostalih, osecaj, konverzija naseg perceptivnog sistema, i tumacenja kako nam se dostavlja u svesti.

Mnogi ljudi grese u misljenjima i pogledima zasnivajuci na vec stecenim iskustvima i znanju. A opet to iskustvo i znanje ne mora da znaci da je istinito. Ako i jeste, mnogi i ne znaju kako to drugima preneti, pa nastaju pogreske i nerazumevanje.

Ako ti smatras da ono sto iznosis je istina, ona moze biti samo za tebe ili nekog ko je takvu prihvati. Za nekog ne mora biti. Kategoricno tvrdjenje da je nesto istina, opet zasnivas na necemu sto si negde procitao, razmislio i na osnovu toga oformio sopstveno misljenje.

Shvati da od 400 000 000 000 bita informacija, koje svakog trenutka primamo preko cula, samo nekoliko procenta dopiru do svesti. I to opet procenat koji smo mi oderdili time sta nama odgovara. Po nasim uverenjima, mozak bira informacije koje ce nam prezentovati. I ti ako tvrdis da su tih nekoliko procenata cista istina, onda mi objasni kako to, da mozak nadomescuje i simulira pojedine delove u svesti ? Kako to da ako se na nesto gleda, aktiviraju se odredjeni segmenti u mozgu. Ali ako zatvoris oci i zamislis to sto si gledao, aktivirace se opet isti segmenti, kao kada si gledao. Mozak ne pravi razliku izmedju memorije i onoga sto trenutno vidi. Vec poodavno se kaze, da mi ne gledamo ocima, vec mozgom.

Da li ti trebam pricati da ti kada dodirnes neki predmet, nisi ga dodirnuo. Nisu se tvoji atomi dodirnuli sa atomima predmeta. Vec su se dodirnule nuklearne sile, koje ne dozvoljavaju dodirivanje medju atomima. A to preceptivni sistem taj otpor konvertuje u osecaj cvrstoce.

Ti ne vidis predmete niti osobe onako kako stvarno izgledaju, vec tvoje oci reaguju na odbijene fotone. Samim svim ovim, ti imas laziranu predstavu svog sistema o vanjskom svetu.

Takav sistem su ljudi imali i ranije, prenosili utiske, ne shvatajuci da su samo odsjaj stvarnosti, koji nam je tako predstavljen, pisali mnogo sto sta. Na osnovu svega toga su pod takvim utiscima nastale mnoge stvari. A na osnovu onoga sto su nam ostavili i na osnovu onoga sto percepciras sada, ti donosis tvrdnju kako je istina ono sto ti pricas.

Pa razmisli sam, koliko je ta tvrdnja utemeljena.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.18
mob
Nokia 
Light , dao si jednostavan a opet vrlo konkretan odgovor !   Smile Smile Smile

Inače jedina primedba je sitnica  , nisu nuklearne već elektrostatičke sile , nuklearne drže protone na okupu u jezgru ( jaka) i elektrone (slaba) :

I opet da ponovim stav koji sam veće puno puta rekao , draga gospdo ako je sam Stvoritelj dao čovjeku pravo da bira vjere i uvjerenja  , ko smo mi da ih nekome naturamo , ne ,  pravi vjernik nikada neće naturati vjeru kao što i nikada neće reći neistinu , pa ko voli nek izvoli !

Ja sam predložio nešto što smatram da je najbolje i za sebe sama !
« Poslednja izmena: 12. Jul 2010, 21:50:39 od konankos »
IP sačuvana
social share
Ovde će stajati vaša reklama za samo 10 KM !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1223
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple iPhone 5
I sta da radi onaj Busman ili lik iz Amazonske prasine do koga K nikada nije stigao? Jel on to automatski osudjen na pakao sto nije gvirnuo u K?
Добро питање али има и на њега одговор. Колико се сећам, одговор је да ће Алах (jalla fi 'ula) уприличити неки тест за њих на самом Судњем дану (Yaum il-Qiyaamah).

Пошто Судњи дан траје 50.000 година, има довољно времена.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Sony xperia
@konankos
Ma to sam rekao u stilu necega na uklearnom nivou, pa kao nuklearne sile. Sve onako djuture. Imas pravo, sto se preciziranja tice.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
I sta da radi onaj Busman ili lik iz Amazonske prasine do koga K nikada nije stigao? Jel on to automatski osudjen na pakao sto nije gvirnuo u K?
Добро питање али има и на њега одговор. Колико се сећам, одговор је да ће Алах (jalla fi 'ula) уприличити неки тест за њих на самом Судњем дану (Yaum il-Qiyaamah).

Пошто Судњи дан траје 50.000 година, има довољно времена.

Fino bogami.

A kako vi ('punokrvni' muslimani) gledate na tog lika iz Amazonske dzungle koji ispaljuje strele na avion i koji zasigurno ni k od kurana nije video. Jel - ima neki medju vama da se zalozi kod Allaha za njega tipa: 'Ako on ne ide - ne idem ni ja! Smile
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Nokia Luvmya 520
Istina i stvarnost mogu biti isto, ali zavisi kako ih ko tumaci. Ne znaci da ako neko za nesto misli da je fantazija, za drugog ne moze biti istina. Moze biti i da su oboje na pogresnom razmisljanju. Jer ne mora da znaci da misljenje o necemu je istina.
Stvarnost je ono sto postoji u situaciji u kojoj se bice nalazi, a istina je rec koja govori o stvarnosti. A bice se nalazi samo sada i ovde sto samim tim znaci da i stvarnost i istina postoje samo sada i ovde.
Isto tako se zna sta je fantazija - nesto sto nije stvarnost, tako da normalna osoba zna sta je fantazije kada je cuje ili procita, posto ne moze da je vidi, dodirne, okusi, mirise.
Citat
Ti ces reci za kamen da je cvrst. Ali nije. To je tvoj, kao i ostalih, osecaj, konverzija naseg perceptivnog sistema, i tumacenja kako nam se dostavlja u svesti.

Mnogi ljudi grese u misljenjima i pogledima zasnivajuci na vec stecenim iskustvima i znanju. A opet to iskustvo i znanje ne mora da znaci da je istinito. Ako i jeste, mnogi i ne znaju kako to drugima preneti, pa nastaju pogreske i nerazumevanje.

Ako ti smatras da ono sto iznosis je istina, ona moze biti samo za tebe ili nekog ko je takvu prihvati. Za nekog ne mora biti. Kategoricno tvrdjenje da je nesto istina, opet zasnivas na necemu sto si negde procitao, razmislio i na osnovu toga oformio sopstveno misljenje.

Shvati da od 400 000 000 000 bita informacija, koje svakog trenutka primamo preko cula, samo nekoliko procenta dopiru do svesti. I to opet procenat koji smo mi oderdili time sta nama odgovara. Po nasim uverenjima, mozak bira informacije koje ce nam prezentovati. I ti ako tvrdis da su tih nekoliko procenata cista istina, onda mi objasni kako to, da mozak nadomescuje i simulira pojedine delove u svesti ? Kako to da ako se na nesto gleda, aktiviraju se odredjeni segmenti u mozgu. Ali ako zatvoris oci i zamislis to sto si gledao, aktivirace se opet isti segmenti, kao kada si gledao. Mozak ne pravi razliku izmedju memorije i onoga sto trenutno vidi. Vec poodavno se kaze, da mi ne gledamo ocima, vec mozgom.

Da li ti trebam pricati da ti kada dodirnes neki predmet, nisi ga dodirnuo. Nisu se tvoji atomi dodirnuli sa atomima predmeta. Vec su se dodirnule nuklearne sile, koje ne dozvoljavaju dodirivanje medju atomima. A to preceptivni sistem taj otpor konvertuje u osecaj cvrstoce.

Ti ne vidis predmete niti osobe onako kako stvarno izgledaju, vec tvoje oci reaguju na odbijene fotone. Samim svim ovim, ti imas laziranu predstavu svog sistema o vanjskom svetu.

Takav sistem su ljudi imali i ranije, prenosili utiske, ne shvatajuci da su samo odsjaj stvarnosti, koji nam je tako predstavljen, pisali mnogo sto sta. Na osnovu svega toga su pod takvim utiscima nastale mnoge stvari. A na osnovu onoga sto su nam ostavili i na osnovu onoga sto percepciras sada, ti donosis tvrdnju kako je istina ono sto ti pricas.

Pa razmisli sam, koliko je ta tvrdnja utemeljena.
Ljudi koji se bave kamenjem su doprineli stvaranju definicije za tu rec, tako da nije bitno da li je cvrst ili nije,
kamen je kamen.
Atomi tela u kojem se nalazim su proizveli fizicki osecaj koji ja prepoznajem kao dodir bez obzira da li atomi predmeta koji sam dodirnuo proizvode osecaj ili ne. Tebe niko ne primorava da prihvatis stvarnost u kojem svi normalni ljudi znaju sta im se desava, kakve osecaje im cula detektuju, voleo bih da vidim te teme u kojima ces ti ljudima da objasnis kako radost nije radost, bol nije bol i smrt nije smrt i kako smo mi koji smo sretni, koji osecamo bol kad nas nesto boli i koji vidimo smrt oko sebe u stvari u zabludi.

A ekstremno lako se utvrdjuje da li je nesto istina ili nije, posto je istina rec o onome sto postoji, onda
postojanje toga o cemu rec govori dokazuje da je ta rec istina, odnosno nedostatak dokaza da nesto postoji
da je ta rec koja o "tome" govori - laz.

Ako pise u pravilniku da je clan obavezan da postuje druge clanove i njihova misljenja, onda se situacija u kojoj clanovi jedne religije govore kako ce svi drugi koji to nisu patiti i umreti zbog toga naziva
krsenje pravilnika foruma, sto povlaci neku vrstu reakcije od strane onih ciji je to posao.
Kada se pravilnik kreira i ozvanici, on nije misljenje nego zakon koji se ili postuje ili krsi.

"Hriscani" ne napadaju druge religije i postuju svacije pripadanje nekoj religiji, biblija nema citate tipa
"muslimani ce patiti i umreti zato sto su muslimani!", ja koji ukazujem na stvarnost kazem da ljudi pate i umiru bez obzira na ono sto znaju ili na ono u sta veruju, tako da ja takodje postujem svacija verovanja.

Ali ovde je vise nego dovoljno argumentovano nepostovanje jedne religijske grupe, tacnije pojedinaca,( posto
nisam video da je Jaguar b.p izrazila nepostovanje prema nemuslimanima ) koje se nemoze osporiti posto su
izjave i dalje tu. Ali se ocigledno moze ignorisati.
Citat: Jaguar b.p
Пошто Судњи дан траје 50.000 година, има довољно времена.
Pa ako po muslimansko/"hriscanskoj" prici covek bira Boga a ne Bog coveka, kakve veze ima kada ce to da se desi ?
A ako neko nije "izbirao Boga" kakve veze ima razlog zbog kojeg ga nije izabrao ?
Ako covek bira svoju vecnost onda je covek - Bog, sam svoj spasitelj, niceg drugog sem vecnog coveka nece vise biti, sto znaci da Bog ne postoji, nego samo postoji covek koji ce sebe da spasi, a oni koji sebe nece spasiti,
bolje da se nisu ni radjali.
« Poslednja izmena: 13. Jul 2010, 11:20:18 od eyepheelYU »
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 47 48 50 51 ... 78
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 08. Jun 2024, 19:25:37
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.114 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.