Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 06:01:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 ... 78 79
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kuda veceras: Informacije o koncertima!  (Pročitano 303374 puta)
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Руски џез на „Коларцу“ 17. маја


Концерт руског џеза на којем ће наступити познати саксофониста из Русије Олег Кирејев биће одржан у Коларчевој задужбини у Београду 17. маја, најавила је амбасада Русије у Србији.

На концерту ће бити изведене класичне џез композицији у оригиналној импровизацији руских џезера, као и дела руских џез аутора, импровизације у стилу руског етно-џеза и џез обраде популарних руских и српских мелодија.

Кирејев ће наступити у пратњи руског пијанисте Јевгенија Гречишћева и српских музичара – басисте Милана Павковића, бубњара Душана Иванишевића, трубача Владимир Крњетић, као и певачице Светлане Спајић.

Специјални гост концерта биће српски музичар Васил Хаџиманов.

Кирејев је први џез састав и снимање првог албума организовао још у доба Совјетског Савеза. Наступао је на бројним међународним фестивалима, а 2008. године његова плоча добила је награду Греми за најбољи савремени џез албум.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Андреа Тофанели и Биг бенд РТС-а у ДОБ-у: Омаж Мајнарду Фергусону


У четвртак, 18. маја у 20 часова у Великој сали Дома омладине Београда, одржаће се концерт Андреа Тофанелија и Биг бенда РТС-а. Реч је о омажу Мајнарду Фергусону, музичком феномену двадесетог века.

 Андреа Тофанели и Биг бенд РТС-а у ДОБ-у: Омаж Мајнарду Фергусону

Мајнард Фергусон (1928–2006) био је солиста на труби, флигл хорни, тромбону, вођа бенда и музички феномен двадесетог века.

Труба као солистички инструмент, начин интерпретације, стратосферични регистар, као револуција стила, као ултимативна снага... Никада није била иста пре Мајнарда Фергусона и после њега. Биг бенд лидер са најдужим стажом у историји џеза, солиста и иноватор који је ишао у корак с временом, необјашњива енергија и доминантна фигура историје џеза коју су сви волели, поштовали и са разлогом ословљавали са "The Boss" (шеф).

Биг бенд Радио-телевизије Србије, први пут после 50 година, колико је прошло од гостовања Мајнарда Фергусона у Београду, представља посебно одабране композиције из његовог славног и прослављеног оркестра. Изузетни гост овог јединственог пројекта је Андреа Тофанели, маестрални солиста на труби, виртуоз и инструменталиста који је имао част и привилегију да сарађује са Мајнардом Фергусоном.

Андреа Тофанели је италијански виртуоз на труби и презентер „Јамаха“ инструмената. Завршио је академију „Луиђи Бокерини“ и након тога постао солиста чувеног РАИ оркестра. Са оркестром Мајнарда Фергусона путовао је и концертно наступао по Италији, Енглеској и САД. Његов педагошки рад је изузетно цењен. Музичке радионице, клинике за лимене инструменте и семинари о труби, омугућили су му статус гостујућег професора на академији „Фулертон“ и на Универзитету „Нортриџ“.

Током каријере је наступао са изузетним уметницима. Лучано Павароти, Џорџ Мајкл, Џо Кокер, Том Џонс, Мајкл Бубле, Пол Енка, Ди-Ди Бриџвотер, Ренди Крафорд... само су нека од имена легенди шоу-бизниса са којима је сарађивао.

Биг бенд РТС-а

Биг Бенд РТС-а основан је 1948. године под именом „Забавни оркестар Радио Београда“ у формацији ревијског оркестра, да би 1954. године одвајањем гудачког ансамбла започео рад као велики џез оркестар (биг бенд).

Дуги низ година, оркестар су предводили еминентни диригенти, композитори и аранжери: Младен Боби Гутеша, Војислав Бубиша Симић, Звонимир Скерл, Миливоје Мића Марковић, Душко Гојковић и Стјепко Гут.

Током рада и стварања оркестар је добио изузетне награде и признања.

На џез фестивалу у Жуан ле Пену 1960. године наш ансамбл је освојио прву награду. После своје прве турнеје 1957. године, оркестар је наступао на познатим светским фестивалима (Тел Авив, Монтре, Марсеј, Солун, Минхен), на неколико УНИЦЕФ концерата (Београд, Париз, Женева), увек са изузетним успехом и похвалним критикама.

Током година, са оркестром су наступала највећа светска имена џез музике као што су: Кларк Тери, Бени Голсон, Џони Грифин, Мајнард Фергусон, Тони Скот, Џером Ричардсон, Ерни Вилкинс, Алвин Квин, Реџи Џонсон, Еди Хендерсон, Хенк Мобли, Џон Хендрикс, Рој Харгув, Бред Лили, Дајана Шур, Дон Менза, Стив Туре, Рони Кјубер, Ренди Брекер, Џон Федис, Чак Финдли... а такође и звезде светског шоу-бизниса као што су Реј Чарлс, Дени Кеј, Џозефина Бејкер, Миреј Матје, Енрико Масиас, Фрида Лингстад („АББА“)...

Од дискографије издвајају студијске албуме: Џез оркестар Радио Београда 1948–1978, Музика моје младости, Стјепко Гут и Биг бенд РТС-а Афро Балканске скице, Вили Јоханс и Биг бенд Радио Београда Биг бенд Радио Београда – 75 година Радио Београда,  Караван,  It's time for Jazz, Sweet Love, Душко Гојковић и Биг бенд РТС-а Latin Haze, Биг бенд РТС-а Balkan Soul...

Оркестар је изнедрио плејаду врхунских солиста који су данас познати и признати у свету (Миле Павловић, Бора Роковић, Душко Гојковић, Лала Ковачев, Стјепко Гут).

Биг бендом РТС-а данас диригује Иван Илић.

Улазнице су у продаји преко мреже Евентима по цени од 500 динара. У питању су нумерисана седећа места.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Породична културна баштина на концерту „Матија свира Арсена“


Осећам исто узбуђење и тензију пред наступ у Београду као када сам пратио свог оца на концертима, рекао је славни џез пијаниста Матија Дедић најављујући концерт „Матија свира Арсена“, који је заказан за 20. мај у Центру „Сава“.

Матија Дедић је син преминулог легендарног југословенског композитора и певача Арсена Дедића и поп хероине Габи Новак.

Предстојећи концерт у Центру „Сава“ назван је по Матијином већ антологијском и вишеструко награђиваном инструменталном албуму Матија свира Арсена.

Цењени музичар ће на сцену изаћи сам и за клавиром одсвирати 12 ванвременских Арсенових нумера, међу којима су Све што знаш о мени, Кућа поред мора, Ни ти, ни ја и Твоје нежне године.

Коментаришући одговорност и притисак пред извођење породичне културне баштине у београдском Центру „Сава“, Дедић је истакао да има напетости.

„Имам исто узбуђење и тензију пред наступ у Београду као када сам пратио свог оца на концертима. Често се дешавало да концерти са оцем изгледају као стони тенис јер смо у креативном и музичком смислу стално пребацивали лоптицу један другом. У једном моменту ми је Арсен рекао да се уморио од тога и да му не требам више. Вели: 'Довољан сам себи са клавиром'“, прича Дедић.

Према његовим речима, са опрезом свира Арсенову музику иако ниједног момента не жели да подилази публици једноставнијим музицирањем у односу на џез концерте по којима је надалеко познат.

„Трудим се да музику коју је написао мој отац изводим онако како ју је он замислио. Нема потребе да доказујем шта сам навежбао у протеклих годину дана. Са великим поштовањем према делу свог оца и са огромном концентрацијом изаћи ћу на концерт у Центру 'Сава'. Биће то дефинитивно захтеван задатак, баш као када сам пратио Арсена на његовим концертима“, рекао је познати џез пијаниста.

О својим џез пројектима Матија Дедић радо прича и подсећа на издање које је недавно изашло у САД.

„Недавно је у продукцији једне чикашке издавачке куће изашао мој албум Dedicated. У плану је и сарадња са Зораном Предином. Одржавам контакте са колегама из Америке. Вратићу се у Београд на јесен да свирам џез, што ми је срцу најближе“, открио је Дедић.

Уместо песме Матија издваја примењену музику Арсена Дедића
Из богатог опуса Арсена Дедића његов син Матија не жели да издваја омиљену песму већ наглашава да највише воли примењену музику коју је његов отац компоновао: „Музика за филм Глембајеви су мени омиљене ноте. Обожавам и његову музику за телевизијску серију У регистратури. Волим да слушам песме са Арсеновог албума Провинција. За мене, право благо наше породичне културне баштине представљају песме које је он написао за клапу. То је веза са мојим завичајем, са Шибеником и далматинском музиком. Тек након тога на мојој листи омиљених Арсенових песама долазе његови хитови који су обележили њихов рад“.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
„Велики презир“ 19. маја у „Електропиониру“

Aлтернативни рок бенд „Велики презир“ наступиће 19. маја у београдском клубу „Електропионир“.

Будући да је публика установила да је бенд на креативном врхунцу, очекивао се већи број наступа, али су они ипак нови шоу-програм сачували за најинтимнији рокенрол клуб у Београду.

Велики презир предводи композитор, писац и гитариста Владимир Коларић. Бенд је изузетно цењен бенд на простору некадшње Југославије, где важи за рок атракцију.

Улазнице по промотивној цени од 600 динара дострупне су у кафеу „Шикарица“ до уторка, 16. маја. После тога цена карата је 800 динара.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
„Келти, „Кербер“, „Бркови“ на „Арсеналу“


„Арсенал фест 07“ је импресивном списку извођача, на којем су већ „Антракс“, „Тивери корпорејшн“, Даб Еф-Икс, Ана Поповић... додао „Ортодокс Келтсе“, као и саставе „Кербер“, „Ритам нереда“, „Бркови“, „Канда, Коџа и Небојша“ са Хорсман Којотом, „Болесна штенад“ и „Електро вемпајерс“.

Прве вечери, одмах након великог бенда светског метала „Антракса“, на Мејн стејџу наступиће легендарни хард-рокери „Кербер“, власници хитова Мезимац, Ратне игре, Хајде да се волимо и Мама, тата, којима ће то бити први наступ на „Арсеналу“.

Жесток програм на Мејн стејџу 22. јуна затварају „Ортодокс Келтс“, који славе 25 година постојања, а недавно су се огласили и новим албумом Many Mouths Shut.

Исте вечери на Гарден стејџу, где свирају и легендарни панкери „Базкокс“, долази њихове новосадске колеге „Ритам нереда“.

„Једва чекамо да станемо на бину на 'Арсенал фесту' по трећи пут. Ово ће бити специјалан наступ јер ове године 'Ритам нереда' слави 30 година постојања и спремамо врло занимљиву сет-листу. Крагујевац и ми свих ових година имамо неку специјалну спону, тако да ће се о овом наступу сигурно причати“, истиче фронтмен „Нереда“ Бобан Петронић.

„Арсенал“ се традиционално одржава у просторима на отвореном – у „Кнежевом арсеналу“, бившој фабрици наоружања из 19. века, и у зеленилом богатој „Заставиној башти“, као и у оближњој рустичној „Чаурници“.

Новина „Арсенала 07“ је Демолејшн стејџ на којем ће се преставити 15 перспективних извођача у избору „Београда 202“, емисије „Бунт“ РТС-а.

За „Арсенал фест 07“ који ће бити одржан 22, 23. и 24. јуна, појединачна улазница кошта 1.000 динара, а комплет за све три вечери 1.800 динара.

Богат програм друге и треће вечери „Арсенала“

Друге вечери 23. јуна Гарден ће улепшати свирка култних фолк-панкера „Бркова“, а 24. јуна долазе „Болесна штенад“ и грчки готичари „Електро вемпајерс“.

Последње вечери „Арсенала“ 24. јуна програм на Мејн стејџу, након наступа „Шкртица“, „Скиндреда“ и Даб Еф-Икса, затвориће „Кaнда, Коџа и Небојша“ са Хорсман Којотом. Завршница „Арсенала" на Гардену припашће Краљу Чачка, „Урбан енд 4“-у и Рамбу Амадеусу.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Wovenhand (USA) u Beogradu i Novom Sadu


Kultni američki bend Wovenhand održaće koncerte 17. maja u Velikoj sali Doma omladine Beograda, kao i 18. maja u klubu Firchie Think Tank Studio u Novom Sadu nakon šest godina u organizaciji koncertne agencije Rock Svirke sa početkom u 21 čas.
Muzika benda Wovenhand i tekstopisca Dejvida Judžina Edvardsa, jednog od najzanimljivijih ličnosti američke alternativne muzičke scene u poslednje dve decenije, oduvek je imala nenadmašan intenzitet. Njihov zvuk je organska mešavina neofolka, postroka, panka, alternativnog kantrija i alternativnih zvukova. Edvardsov bogat ali emotivan vokal, oduvek je bio pokretačka snaga njegove muzike, ali zanimljiva je njegova opčinjavajuća sposobnost transformianja instrumenata u uređaje mračne energije i lepote, koje mnogi ljudi smatraju relikvijama, bilo da se radi o bendžu, manje poznatim folk instrumentima iz čitavog sveta ili električnim gitarama.

Edvardsov rad u Wovenhandu i legendarnom bendu 16 Horsepower uticao je i nadahnuo generacije muzičara širom alternativnog muzičkog sveta.



https://www.youtube.com/watch?v=Ldz0mNTVlCQ
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
„Килерси“ одабрали три предгрупе за наступ на „Егзиту“


Амерички рок бенд „Килерс“ одабрао је три предгрупе за концерт 5. јула на Петроварадинској тврђави, а на главну бину „Егзита“ пре једног од највећих бендова нашег времена изаћи ће њујоршка четворка "Teachers", домаћи рок састав „Ван Гог“ и ријечки инди-рокери „Џонатан“.

Креативни мулти-инструменталисти "Teachers" стижу на Тврђаву да размрдају публику својом комбинацијом фанк и инди звукова, афро-диско утицаја и електронике, а резултат се најбоље види на њиховим недавно објављеним сингловима Ocean и Mannequin In Heat.

Њихова музика неодољиво евоцира лето, као и фанки дух седамдесетих и шаренило осамдесетих година прошлог века.

Међу њиховим обожаваоцима је и Кање Вест, чиј је хит сингл Мonster продуцирао фронтмен групе Бен Бронфман, иначе муж познате реперке М.И.А. коју је публика такође слушала на „Егзиту“.

Брофман је врсни продуцент, а за Гремија је номинован због још једне сарадње са Кање Вестом и то на нумери New Slaves.

"Teachers" су бенд који је по личном признању заљубљен у Србију, где су недавно боравили и снимали свој нови спот, те обилазили бројне споменике и архитектуру која их, како кажу, подсећа на филмове Star Wars.

Тога дана на бини ће се наћи и један од најпознатијих рок бендова са ових простора – „Ван Гог“, двоструки добитници МТВ награде.

Од објављивања првог албума 1991. године, па до данас, „Ван Гог“ је одржао енергију и и препознатљиви звук, а са сваким новим албумом, њиховој музици је додаван по још један слој, те бенд сада нуди зрео и дотеран звук, припреман са пажњом и тежњом ка перфекцији која ни у једном моменту није отупила њихову непосредност, истичу организатори „Егзита“.

Инди рок петорка „Џонатан“ из Хрватске заокружује програм за нулти дан „Егзита“.

Обожаваоци их нестрпљиво очекују, јер су регију освојили хитовима Maggie, Communicate! и Try To Get Even, а свој статус на домаћој музичкој сцени зацементирали су мини албумом To Love…, објављеним почетком године.

„Егзит тим“ ове године спојиће чак четири фестивала у Хрватској, Румунији, Србији и Црној Гори у велико „Егзит Лето љубави 2017“.

Својеврсни "Day Zero" на Тврђави биће уз „Килерсе“ 5. јула, након чега следи „Егзит“ од 6. до 9. јула.

Петодневне улазнице, које обухватају и "Day Zero", већ су у продаји по цени од 8.490 динара, док су четвородневне улазнице

За „Егзит“ (од 6. до 9. јула) у продаји по промотивној цени са 50 одсто попуста, од 6.990 динара.

Сви који већ имају четвородневну улазницу, а желе да је надограде на петодневну и тако гледају и „Килерсе“ уживо, могу да купе "Get EXITed" додатак по цени од само 1.490 динара (партер).

Они које занима само концерт „Килерса“ и "Day Zero" могу да купе и појединачне улазнице за тај дан по цени од 2.990 за партер, 4.990 за Фан пит и 12.000 динара за Голд ВИП.



https://www.youtube.com/watch?v=8THMxPyMAWE
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
"The Jesus And Mary Chain" стижу на „Егзит“


Овогодишње издање „Егзита“ не престаје са потврдама светских звезда, па је друштво у којем су већ „Килерси“, Лијам Галагер, „Јирс енд јирс“, Рошин Марфи, Џејсон Деруло, Нина Кравиц, Раг'н'Боун Ман, Џејк Баг, Соломун, Хардвел, "The Damned" и стотине других, управо постало веће за још један вансеријски бенд – "The Jesus And Mary Chain".

Легендарни шкотски састав на главну бину „Егзита“ ступиће у четвртак, 6. јула, на крилима новог албума Damage and Joy са врха овогодишње британске инди-листе, који је одлично прихватила и публика и критика.

"The Jesus And Mary Chain" су први инди-рок бенд због кога је та жанровска ознака измишљена још 1985. године.

Њихов деби-албум Psychocandy сматра се ремек-делом које је променило ток музике, ударајући темељ савременој алтернативној рок култури.

Шкотски састав који предводе браћа Рид фасцинирао је свет дивљим наступима уз микрофонију којом су покривали заразно мелодичне, стадионски химничне песме.

Попут непредвидљивог укрштања „Секс пистолса“ (Sex Pistols) и „Велвет андерграунда“ (Velvet Underground), "The Jesus And Mary Chain" су инспирисали генерације група широм света у које се убрајају и „Нирвана“, „Мај блади валентајн“ (My Bloody Valentine) и наравно, „Оејзис“ (Oasis), са којима су делили и истог менаџера, чувеног Алана Макгија.

Од данас су у продаји и једнодневне улазнице за „Егзит“ по најповољнијим ценама. Улазнице по специјалним ценама доступне су од 15 часова путем онлајн продаје, по ценама од 1.990 динара за четвртак или недељу, док петак и субота тренутно коштају по 2.490 динара.

„Егзит“ тим ове године спојиће чак четири фестивала у Хрватској, Румунији, Србији и Црној Гори у велико „Егзитoво лето љубави“ 2017. године.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Рундек: Важно ми је да правим музику која не личи на нешто друго

Чини ми се да зовем људе на свој рођендан, а не на концерт“, oткрио је „Танјугу“ прослављени композитор и музичар који ће 15. јуна наступом на београдском „Ташмајдану“ прославити 20 година од првог самосталног албума "Apocalypso".

Концерт на „Ташмајдану“ је почетак регионалне турнеје Дарка Рундека и великог бенда који је окупљен само за ту прилику.

Турнеја носи назив Apocalypso Now, по Рундековом албуму Apocalypso, који изашао одмах након распада једног од најзначајнијих југословенских бендова „Хаустор“, чији је Рундек био вођа.

Рундек са нестрпљењем очекује предстојећи концерт у Београду пре свега због сјајног бенда: „Ух, то су много добри музичари. На сцени ће бити четири представника моје генерације, али и четири млада музичара који предводе сјајну нову загребачку сцену. Роко Црнић на басу, Миро Манојловић на удараљкама и Јанко Новоселић на бубњевима и сјајна саксофонисткиња Ана Ковачић. Они су дивна будућност загребачке музичке сцене која се дефинитивно буди“.

Напомиње да ће искуство бављења позоришном режијом и те како применити у припреми концерта.

„Имам намеру да осмислим 'Приредбу' у којој ће посебно место имати комбинација светлосних ефеката, видео-садржаја и мало кореографије... Али, не брините, нећемо правити глупости на сцени“, открио је Рундек.

За њега је у претходних 20 година живот са концертом био избор а не околност. Како каже, било је ту различитих периода.

„Наравно да све моје песме нису аутобиографске, али неке и подсећају на оно што сам проживео од када је 'Хаустор' престао да постоји. То је била нека врста терета, свакако. Бог ми је дао мало дара да створим нешто лепо и вредно. Наравно некада са више а некада са мање муке. Мом животу је дефинитивно дало више смисла и светла што сам успео да своје дело поделим са другима“, казао је Рундек.

Према његовим речима, од самог почетка и првих дана „Хаустора“ тражио је најтачнији музички израз који није био сличан било чему што је у поп музици било комерцијално.

„Моја нaмeра је увек била да музика коју правим не личи на нешто друго. Тога се држим и данас. Било је природно да посегнем за инспирацијом у традиционалним музичким оквирима јер су они ближи извору. Хтео сам да радим нешто што је актуелно а истовремено повезано са традицијом“, признаје музичар.

Каже да увек воли да чује „Партибрејкерсе“ уживо, али да није никада желео да скупља имена омиљених бендова: „ТБФ су за мене одличан бенд. Гледао сам их у Новом Саду... 'Но Моцарт' ће стићи у Београд ускоро из Загреба. Одлични су.“

Са осмехом каже да су га сви већ милион пута питали шта би променио у последњих 20 година.

„Немам спреман одговор на то... треба живети живот. Тих 20 година ми није баш прошло по неком плану“, поручује Рундек.

Самостално се представио 1997. године

Вођа утицајног загребачког „Хаустора“ Дарко Рундек представио се самостално 1997. године албумом Apocalypso, на коме је сарађивао са двадесетак музичара, понудивши истински калеидоскоп различитих стилова који је брзо стекао велико поштовање публике и критике. На албуму су се нашле песме Apocalypso, Гране смо на вјетру, Сенор...



https://www.youtube.com/watch?v=NZRrLUrU9Qw
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 78 79
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 06:01:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.