Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kucni WLAN....instalacija, podesavanje...for dummies  (Pročitano 4488 puta)
24. Jul 2006, 19:57:59
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 528
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple 6s
Imam DLink Acess Point (DWL 700 AP) i WLAN karticu za Lap Top (isto DLink).Ima li gdje kakav tutorijal ili ako moze ko u kratkim crtama napisati podesavanja.Sve je spojeno gdje treba, AP na PC a kartica je vec u lap topu.Lap Top nadje taj neki default signal..itd..itd..al ne mogu pristupiti na mrezu.sta trebam da uradim u konfiguracijskom programu AP-a?Treba li jos sta dodatno podesavati na Lap Top-u?

Pozdrav

IP sačuvana
social share
Sake
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
mob
LG Nexus 5
Mogao si bar da kazes o kom je provajderu rec. Da li iimas staticku IP ili je kupis preko DHCP-a?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Samsung Wave
A mozda covek samo hoce da napravi lokalnu mrezu, bez neta... u svakom slucaju, uzmi uputstvo od AP-a i vidi koja je default IP adresa za pristupanje. WLAN kartica bi trebala da bude podesena da ima slicnu adresu kao i AP (npr ako je AP - 192.168.0.1, kartica mora da bude 192.168.0.*  pa bilo koji broj od 2-255). Zatim ukucas adresu AP-a u browser podesis parametre prema uputstvu. I onda bi trebalo sve da radi kad skeniras sa WLAN karticom i konektujes se na AP.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 528
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple 6s
da, hocu lokalnu mrezu.dobio sam ove sve aparate al bez uputstva , jedva sam nasao konfiguracijski program AP-a...treba ukucati default fabricku IP adresu.Kad hocu da postavim AP na kucni komp a da sa Lap Top-a pristupam njemu, jeli onda u opcijama na konfig. stranici biram Acess Point Mode ili Wireless Mode?Jeli moram AP spojiti sa kompom preko cross-over-a ili?
Pozdrav
« Poslednja izmena: 25. Jul 2006, 07:49:25 od calypso »
IP sačuvana
social share
Sake
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Samsung Wave
Treba da bude na Access Point Mode. Evo ovde imas sve lepo objasnjeno kako se sta radi http://support.dlink.com/faq/view.asp?prod_id=1586&question=DWL-700AP

Sto se tice kabla, da treba da bude cross. Najbolje koristi onaj sto si dobio uz AP (ako si dobio)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 528
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple 6s
Podesio sam sve, hvala na odgovorima.

p.s.sto se tice sigurnosti mreze, samo podesim vrstu sifriranja i jos ako hocu dozvolim MAC adrese usera koje ja ocu  i prilicno sam onda siguran???
IP sačuvana
social share
Sake
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Samsung Wave
Da.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 528
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple 6s
Ok drustvo, sve sljaka!Pomogli ste mi, hvala svima! :-)
IP sačuvana
social share
Sake
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 528
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple 6s
kod podesavanja access pointa je sve ok, to fercera.A kako da nastimam da budem klijent to jest da se spojim na jedan gradski hot spot?Zvao sam tog providera koji nudi te usluge i dali su mi user name i jos treba da mi jave password a u medjuvremenu sam ja nastimao u dlinkovom programu wireless client mode i izabrao tu mrezu.e odavde dalje me buni kako da podesim u windowsu konekciju.kod laptopa sa ugradjenim wlanom odmah pokaze dostupne mreze i pise connect a ovdje na pc-u nemam tu mogucnost.kako da dobijem taj prozor kao kod lap topa?komp ima samo SP1 instaliran.jeli tu problem?

Pozdrav Smile Smile
IP sačuvana
social share
Sake
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.5
mob
Samsung Wave
Na kompu samo treba da se preko AP-a konektujes, i verovatno treba onda u Windowsu da napravis VPN konekciju i podesis username, pass i IP... u ostalom to bi trebalo da pise sve na sajtu ISP-a. Najbolje njih da pitas jer kod svakog provajdera je drugacije...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.