Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 7 8 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Krstić: Stezanje kaiša ili propast  (Pročitano 14223 puta)
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 23.0
mob
LG Nexus 5
3. drzavne firme uplacuju maglu od doprinosa. koju novostvorenu vrednost uplacuje vojska ili policija. koje su to pare napravili pa da se od toga uplate doprinosi? administracija naplacuje obican harac (s obzirom na 'uslugu' koju pruza). i ja imam tu nesrecu i ista osecanja se bude kod mene...


Magla ili ne, oni uplacuju doprinose, privatnici su ti koji ih ne uplacuju. Ako su policija i vojska suvisne institucije, treba ih ukinuti, jos ako je Dragas to nekada predlozio, savrseno je u pravu.

5. radnici (u privredi) ce profitirati, zgubidani (iz administracije) nece. tako i treba da bude zato se pametni ljudi i zalazu za to.

A privreda puca od para, ne zna se koji je radnik srecniji, pa ako smanjis doprinose i povecas cene, oni ce puknuti od srece. Ali bukvalno.

7. opet, ko ih jebe. geni takvih zgubidana nam ni ne trebaju. takodje, msm da potcenjujes zanos i zamajac koji se desi kad vecina kaze 'ajmo sad...'.

Pa cekaj, ako si pristalica Dragasa i njegovih ideja, kako mozes da kazes "ko ih jebe"? Pa to je srpska nada, tih milion nezaposlenih, 700 000 invalida i 1 700 000 penzionera. Da li ti shvatas da je njegov plan ostvariv samo teoretski, a da je u praksi, smesan, ili , ako je lakse, retardirano debilan?


8. jesi ti, ali vecina koju ti mislis da ne treba otpustiti je apsolutno neproduktivna. zato, opet, treba smanjiti porez na rad i doprinose gde ce radnici (u privredi) profitirati, zgubidani (iz administracije) nece.

I? Resenje je otpustiti jos 200-300k ljudi da bi zaokruzili cifru na 3.5 miliona ljudi koji ce pomoci Srbiji ako se zaposli na oranju njiva na primer? Sve je to ok, al to nece niko da radi. "Ko im jebe mater onda" ne doprinosi poboljsanju nase ekonomije.

Cekali smo 13 godina da nam bude bolje, srusili smo Slobu, dosla je demokratija, Djindjic, Tadic, Dinkic, Labus, Djelic i ostala bratija. Dokazali su da ne mogu. Ne verujem da ce nesto bitnije ovaj novi da promeni ali ajde da ne seremo po coveku, koji se jos posteno nije ni raspakovao. U stvari, ajde da seremo po njemu, jer, ipak je to Tomin i Vuckov kadar. Wink




NALUPAO SE: Krstić je Arapin koji ne zna srpski!



Savetnik predsednika RS tvrdi da je budući srpski ministar Arapin, koji je došao da bi zaštitio interese Katara u Srbiji.



Beograd - Da mu nije sunce udarilo u glavu?
Dževad Galijašević, autor više knjiga o kriminalu i terorizmu, koga bosanski mediji predstavljaju kao Dodikovog povremenog savetnika za terorizam, tvrdi da je budući ministar finansija Lazar Krstić Arapin koji je radio za američke obaveštajne službe, a da u Srbiju dolazi da bi štitio interese Katara!
- Samo ime i prezime su dovoljni. Lazar i Krstić. Providno! Ne može biti srpskije ime od toga - objasnio je „ekspert“ .

- Činjenica je da njegov izgled nije slovenski, nije ni turski, što bi bilo i razumljivo ako je iz Niša jer su se tamo stotinama godina mešali Turci i Srbi, već čisto arapski - navodi Galijašević. On je izjavio da građani ne mogu da vide Krstića na televiziji i da ne mogu da čuju njegove izjave zato što trenutno „uči srpski jezik“. On se pozvao i na „pouzdane izvore“ koji tvrde da Krstić dolazi da zaštiti buduće investicije Katara u Srbiju od  milijardu dolara!

- U obaveštajnim krugovima se zna da je Krstić iz Katara, da je radio za američke obaveštajne službe. A to verovatno znaju i vlasti Srbije i pristaju na njegov dolazak samo da bi dobili novac - rekao je Galijašević. I ostao živ!

Izvor: Kurir
« Poslednja izmena: 25. Avg 2013, 11:58:44 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 28.0.1500.95
Auuu rodjeni koji je to level zablude Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 28.0.1500.95
Svakako cu probati da kontaktiram gospodina Krstica i postavim mu par pitanja (u vezi novca kao duga) u nadi da ce mi izaci u susret. Mozda cu sa njim imati vise srece nego sa prethodnom administracijom (naravno, samo deklarativno prethodnom, sve je to isto), videcemo.

Ja nisam ekonomista i ne bavim se tim stvarima
Kada bi ljudi samo znali koliko "ekonomisti" snaju ekonomiju, pa popadali bi od smeha, a ove bi pojeo sram!

Citat
ja samo kao obican gradjanin mogu da kazem da znam sta je problem u Srbji i zasto je ekonomska situacija u kurcu.
Citao sam tvoju poruku sa prethodne strane. To jeste problem ali nije sustina problema. Bavljenje time sto ti pises resava problem na maksimum godinu dana, pitanje sta posle? Ta prica o rezanju admisnistracije je izvakana, sluzi za dnevnopoliticke pricice, drzi ljude u medjusobnom sukobu i neznanju. Svaki covek na ulici ce vam reci da je problem "glomazna dministracija".

Citat
A sto se tice Dragasa ja ne sumnjam da je on dobar ekonomista ali po men nije realno da zaposli 3.3 mil radnika.Kako naterati penzionere, socijalno ugozene, invalide da rade....???? To po meni nije realno da se izvede i na kraju krajeva da li je neka zemlja u Svetu to primenila??? Smile 

Dragas takodje ne vidi problem novca u obliku duga. Sve dok ljudi ne budu videli bankarstvo delimicne rezerve kao prevarnu insitutciju, problemi ce opstajati i naodgradjivati se.

ok, kazu ljudi "srezati administraciju"...i neko stvarno sreze administraciju. I sad se opet javlja problem ovih sto nemaju posao, gde ce oni? Pa opet ispred vlade da protestuju, kazu ljudi "bas me briga, neka protestuju, ovo je demokratija, imaju prava na to bla bla bla", a niko se ne zapita, "cekaj, a zbog cega protesti?" Koja je vajda od protesta, kada se samo menjaju akteri, a problem ostaje isti?! Kako se niko to ne zapita?

Zamislimo sad, srbija otpusti 70% ljudi iz administracije i zaposli ih u proizvodnji, pocne Srbija da izvozi, belezi rast i sve sto uz to ide ali niko ne zna da zarada od izvoza koji ima Srbija pravi nekom drugom gubitak. Pa sta nas briga za to, mi smi kapitalisticki malogradjani, sta nas briga sto ce ta drzava kojoj mi pravimo problem upasti u krizu. Idemo na vekejsn!

Da ironija bude veca, drzave koje rade sa suficitom platnog bilansa, takodje prave neotplativ dug, ali se taj dug formira drugacije : )) Iznad svake price stoji problem novca u obliku duga, a to je vladajuci ekonomski model trenutno na planeti.
« Poslednja izmena: 25. Avg 2013, 15:25:47 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 12.16
U stvari, ajde da seremo po njemu, jer, ipak je to Tomin i Vuckov kadar. Wink

 Smile Smile Smile
odakle ti ovo?

Zamislimo sad, srbija otpusti 70% ljudi iz administracije i zaposli ih u proizvodnji, pocne Srbija da izvozi, belezi rast i sve sto uz to ide ali niko ne zna da zarada od izvoza koji ima Srbija pravi nekom drugom gubitak. Pa sta nas briga za to, mi smi kapitalisticki malogradjani, sta nas briga sto ce ta drzava kojoj mi pravimo problem upasti u krizu. Idemo na vekejsn!

pa naravno. ne znam odakle ti misao da njih boli paja za tebe i tvoje i sve u srbiji. iz te pocetne premise koja ce ostati takva dok je sveta i veka nikad se nece 'promeniti igra'. igras sa kartama koje su ti podeljene. ili umres. treceg nema...
« Poslednja izmena: 25. Avg 2013, 15:27:36 od Hunab_Ku »
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 28.0.1500.95
Citat
pa naravno. ne znam odakle ti misao da njih boli paja za tebe i tvoje i sve u srbiji. iz te pocetne premise koja ce ostati takva dok je sveta i veka nikad se nece 'promeniti igra'. igras sa kartama koje su ti podeljene. ili umres. treceg nema...

Zaboravljas da iznad mene, tebe i bilo koga drugog stoji planeta Zemlja, priroda i njeni kapaciteti, zakoni. Ona daje zadnju rec, a ne "drzavne institucije", BDP i slicno. Njoj je sasvim svejedno da li ti postujes ogranicenje brzine ili ne, da li imas nekakvu izmisljenu glupost u vidu BDP-a koji je do jaja ili je, da li mozes da radis 24 sata bez prekida ili ne. Kapitalizam je gusenica koja brsti dok moze, kada vise ne bude mogla da parazitira, da samo jede i da se tovi, a nista ne daje za uzvrat, tada ce da ugine.

Jedina dobra stvar (uslovno receno) kod kapitalizma je ta sto ce na kraju naterati (mozda?) ljude da se malo dublje zapitaju neke stvari i pogledaju malo dalje od "razgovora za posao".
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 12.16
a ti zaboravljas da ljudi imaju Slobodnu volju (da ne dele izmedjuostalog...). mislim da je tvoj previd mnogo pogubniji od mog... Smile
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 28.0.1500.95
a ti zaboravljas da ljudi imaju Slobodnu volju (da ne dele izmedjuostalog...). mislim da je tvoj previd mnogo pogubniji od mog... Smile
To na sta mislis se ne zove slobodna volja, vec sloboda izbora : ) Jeste, imaju slobodu izbora, a ne slobodnu volju. To nije isto. Velika i bitna razlika, koju ni vodeci "intelektualci" danasnjice ne razumeju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 12.16
ajde, objasni nam razliku molim te? Smile
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 28.0.1500.95
ajde, objasni nam razliku molim te? Smile
Vrlo rado...
Slobodna volja znaci to da su svi tvoji potezi, osecanja, razmisljanja totalno nepovezani od okruzenja u kom zivis. To je naravno nemoguce. Covek je ogledalo kulture u kojoj zivi, produkt drustva. Njegovi stavovi su stavovi drustva u kom zivi. Cim su nasi rezoni i delovanja uzrocno povezani u odnosu na okolinu, ne mozemo imati "slobodu volje". Ma koliko se mi trudili da budemo "izvan kutije", mozemo samo da rezonujemo i shvatamo realnost prema onome sto nam je dato. Mozemo da shvatimo realnost blize, putem tehnologije. Ona je, na neki nacin ekstenzija nasih cula.

Slobodna volja bi znacilo to da mozes da zivis (utices, biras, pricas, radis, volis, mrzis itd) nesto sto nije deo tvoje okoline i onoga sto ti je poznato. Mogu da biram samo ono sto mi je dopusteno da biram, a to se zove Sloboda izbora. Znaci, covek moze da bira ono sto mu se u datom trnutku pruzi.

Koristeci prethodnu pricu na ovu temu, mozemo shvatiti da covek moze da bira sistem (nebitno o kom segmentu drustva se radi) u kom ce ziveti u zavisnosti od znanja koje poseduje, informacija, tehnologije itd.
« Poslednja izmena: 26. Avg 2013, 01:02:40 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.16
dakle Nemac ima Slobodnu volju tj moze da izabere da ne deli tehnologiju sa Srbinom sto on i cini s i cinice dok je sveta i veka koliko god se ti i ostali Z manijaci trudili da ga ubede da on to 'nece moci da radi vecno jer zemlji ponestaje resursa bla truc...'

iskreno, ne bih ni ja delio.
ja sam za to da se nemacka razori.  Smile
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 7 8 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.