Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kristijan: Nisam onakav kakvog me mediji predstavljaju  (Pročitano 7462 puta)
10. Jun 2006, 13:46:30
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Apple iPhone SE 2020
Kristijan: Nisam onakav kakvog me mediji predstavljaju

BEOGRAD - Nikada nisam osnovao kriminalnu grupu da bih nekoga povredio. Sve je urađeno da bi me sklonili sa ulica Beograda - pročitao je juče Aleksandar Kristijan Golubović (36) svoju žalbu koju je uputio Vrhovnom sudu Srbije (VSS) zbog prvostepene presude po kojoj je osuđen na šest godina zatvora zbog iznude, pokušaja iznude i nedozvoljenog posedovanja oružja.

Golubović je pročitao svoju žalbu jer sudija VSS Goran Čavlina nije mogao da pročita njegov rukopis.

- Od kada su me pustili iz zatvora, 24. februara 2004. godine, pod stalnom sam prismotrom. Psihički i fizički progone mene i moju porodicu. Pod prismotrom sam bio sve do sledećeg hapšenja, 10. jula 2004. godine. Svakodnevno sam prepadan i prisluškivali su mi telefone. Trebalo je da budem vrstan čarobnjak, pa da uradim ono za šta su me optužili - pročitao je Golubović.

U žalbi koju je Golubović pročitao stoji i njegov prigovor na to što uz svaku važnu stavku optužnice stoji "neutvrđenog dana".
- Očigledno je kolika mi je šteta naneta i koliko je činjenica zloupotrebljeno. Ja sam čovek s jasnim ciljevima. Obrazovan sam, kulturan i lepo vaspitan. Govorim četiri jezika i nisam onakav kakvim me mediji predstavljaju - žalio se Golubović.

Osim Golubovića, osuđeni su i članovi njegove bande Nenad Nedeljković i Dušan Grandić, na po četiri godine zatvora, Dejan Ilić i Nikola Drača na po dve godine, dok je Milorad Opačić oslobođen optužbi.


Izvor: Glas Javnosti \ A. D.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
KRISTIJAN U "ZABELI"
Kristijan Golubović, osuđen na 4,5 godine zbog reketiranja, izdržavaće kaznu u sedmom paviljonu požarevačkog zatvora

Kristijan...

Kristijan se telefonom javio budućoj ženi i rekao joj da je sve u redu

BEOGRAD - Aleksandar Kristijan Golubović (36), koji je osuđen na četiri i po godine zatvora zbog reketiranja, prebačen je iz Centralnog zatvora u Beogradu na izdržavanje kazne u "Zabelu" u Požarevcu. Kako Press saznaje, Golubović je smešten u sedmi paviljon, takozvani zatvor u zatvoru, koji je najbezbedniji deo "Zabele". On se trenutno nalazi u karantinu, što je uobičajeno prilikom prelaska iz jednog u drugi zatvor, a potom će biti smešten u grupnu sobu.
Goluboviću je nedavno odlukom Vrhovnog suda Srbije smanjena kazna sa šest na četiri i po godine zatvora zbog iznude novaca. Golubovićev advokat Nikola Nikolić juče je potvrdio za Press da je njegov klijent upućen na izdržavanje kazne van Beograda po uobičajenoj proceduri.
- Specijalni sud je tražio da Golubović bude upućen u drugi zatvor. To je najnormalniji postupak posle pravosnažnosti presude. Okrivljeni nikada unapred ne zna kada će napustiti Centralni zatvor, niti u koji će zatvor otići. Raspored se vrši automatski, tako da jedan okrivljeni ide u "Zabelu", drugi u Sremsku Mitrovicu i tako naizmenično. Golubović je neposredno pre odlaska u Zabelu bio u posebnom odeljenju CZ-a, takozvanom "Hajatu", ali su mu po kazni bile zabranjene posete. Odlaskom u "Zabelu" ponovo će dobiti pravo na posete porodice - objašnjava Nikolić.
Kristijan Golubović se juče iz "Zabele" javio porodici telefonom.
- Po dolasku u "Zabelu" dozvoljen mu je jedan poziv, tako da se odmah javio kući. Rekao je da je dobro i da je sve proteklo u redu. Odmah po prijemu u "Zabelu" dobio je prava kao i svi drugi. Buduća supruga već u subotu ide kod njega u prvu posetu. Ubuduće će imati pravo na jednu posetu mesečno, a kasnije će mu, verovatno, biti odobrene i češće vizite - potvrdio je Golubovićev prijatelj blizak porodici.
U žalbi upućenoj Vrhovnom sudu Srbije Golubović je početkom juna tvrdio da nikada nije osnovao kriminalnu grupu da bi nekoga povredio.
- Sve je urađeno da bi me sklonili sa beogradskih ulica. U mom slučaju radi se o čistoj nameštaljci. Iz Srbije sam otišao 1994. godine i nisam se vraćao do 2003. kad su me izručili, jer sam udario jedan šamar, jednom negativcu. Kaznu sam iz držao i pustili su me 24. februara 2004. godine. Od tada sam pod stalnom prismotrom. Svakodnevno sam prepadan i prisluškivali su mi telefone. Trebalo je da budem vrstan čarobnjak, pa da uradim ono za šta su me osudili. Ja sam čovek s jasnim ciljevima. Obrazovan sam, kulturan i lepo vaspitan. Govorim četiri jezika i nisam onakav kakvim me mediji predstavljaju - pročitao je Golubović svoju žalbu, jer je sudija VSS-a Goran Čavlina rekao "da ne može da pročita njegov karakterističan rukopis".
Članovi Golubovićeve grupe Nenad Nedeljković i Dušan Grandić osuđeni su odlukom VSS-a na trogodišnje kazne zatvora, čime im je prvobitna kazna skraćena za godinu dana. Dejan Ilić i Nikola Drača dobili su po godinu i po, što je pola godine manje od prvobitne presude. Golubović je osuđen kao organizator kriminalne grupe koja je "reketirala" Tanju Arsić i koja je pokušala da iznudi novac Petru Žeraviću iz Sremske Mitrovice. On je osuđen i za nedozvoljeno držanje pištolja, koji je pronađen kod njega prilikom hapšenja.
(S. Dž. S.)

I Serdar u Požarevcu

Zoran Raškovič Serdar (28), koji je osuđen na 14 godina zatvora zbog pljačke Delta banke u Mladenovcu, takođe je pre dva dana iz Centralnog zatvora u Beogradu prebačen u sedmi paviljon "Zabele" u Požarevcu. Seredar je javnosti postao poznat po spektakularnom bekstvu iz CZ-a u avgustu prošle godine. Javnost je ponovo šokirao aprila ove godine kada je sebi ušio usta u ćeliji Centralnog zatvora, u znak protesta zbog produženja pritvora. Potom je direktno iz ćelije mobilnim telefonom zvao medije i obelodanio da pojedini stražari za novac doturaju pritvorenicima mobilne telefone i drogu.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Нови станар КПЗ-а у Пожаревцу
Кристијан у Седмом павиљону


Казну од четири и по године затвора затвора Кристијан Голубовић (36) ће издржавати у Казнено-поправном дому Забела код Пожаревца, најбезбеднијем затвору у Србији. Како је за „Политику” потврдио управник Драгољуб Брајовић, Голубовић је из београдског Централног затвора пре неколико дана пребачен у Пожаревац. Смештен је у једну од ћелија чувеног забелског Седмог павиљона.

– Иако је смештен у Седми павиљон, где се тренутно налази око 180 осуђеника, међу којима и око 20 оних који служе казну од 40 година, Голубовић тренутно има статус као да се налази на пријемном одељењу – рекао је Брајовић и додао да Голубовић по пребацивању у Забелу није правио никакве проблеме.

Кристијан Голубовић је осуђен као организатор криминалне групе која је рекетирала Тању Арсић и покушала да изнуди новац од Петра Жеравића из Сремске Митровице.

У седмом павиљону Забеле су смештени најопаснији криминалци из целе Србије. Тренутно се у ћелијама овог дела Забеле налазе и Душан Маричић Гумар, Зоран Јотић Јотка, браћа Зличићи, припадници ветерничког клана (иначе кумови Ненада Опачића), као и многи други опасни криминалци.
Управник Забеле је демантовао информацију коју су објавили поједини београдски медији, да је у овај затвор пре три дана наводно пребачен и Зоран Рашковић Сердар (28), који је осуђен на 14 година затвора због пљачке Делта банке у Младеновцу.


Izvor: Politika / М. Албуновић
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Kristijan Golubović se venčao u zatvoru

Kao u filmovima u kojima se prelepe žene zaljubljuju i udaju za čuvene robijaše, juče su se, uz odobrenje zatvorskih vlasti, osuđenik Kristijan Golubović i Suzana Milojković (27) venčali u požarevačkoj „Zabeli“.

Po izlasku iz Kristijanovog stana u Ustaničkoj ulici, mladu je čekalo tridesetak svatova, trubači i bela limuzina. U 11 sati kolona džipova, sa barjakom, krenula je prema Požarevcu.

Venčanje je počelo u 13 sati. Nakon toga, gosti nisu ostali bez posluženja jer je tu bila i torta na tri sprata, pečenje i piće. Prava svadba, kao da se ne održava u zatvoru. Pored mnogobrojnih poklona koje su dobili mladenci, najverovatnije im se najviše dopalo ono što su dobili od uprave zatvora - vanrednu bračnu posetu od tri sata.

Ipak, kako je za „Blic“ rekla Suzana, ovo je samo građansko venčanje. Po izlasku Kristijana iz zatvora napraviće pravu svadbu. Njihova ljubavna priča počela je pre tri godine. Upoznali su se u jednom beogradskom kafiću. U početku je sve bilo tajno. Kada je Kristijan uhapšen, vezu su nastavili da učvršćuju preko pisama. Suzana ima pravu kolekciju od preko 600 različito ukrašenih Kristijanovih pisama. Kaže, prava ljubavna.

Kristijan Golubović je zbog iznude osuđen na šest godina zatvora, ali mu je kazna smanjena za 18 meseci.

S. Todorović

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Kristijan: Sinu ću dati ime Nikola

BEOGRAD - Aleksandar Kristijan Golubović, posle venčanja u zatvoru "Zabela" kod Požarevca, rekao je da sa suprugom Suzanom (27) uveliko planira prinovu! Kristijan, koji izdržava četvorogodišnju kaznu zbog iznude, otkriva da je već odabrao ime za naslednika.
- Ime sam izabrao po svetom Nikoli. Ikona ovog sveca mi je spasla život 19. marta 1999. godine, kada sam bio meta atentata. Taj dan slavim kao svoj drugi rođendan, a kuriozitet je da je i moja supruga rođena istog datuma - kaže Kristijan.
Golubović tvrdi da će se po izlasku iz zatvora posvetiti porodičnom životu.
- Zbog grehova iz mladosti žigosan sam kao kriminalac. Mediji od mene prave čudovište. I ovu kaznu sam dobio samo zato što sam "napumpan" kao veliki kriminalac. Baviću se biznisom i planiram da odem iz Srbije, pošto je očigledno da u ovoj zemlji nekome smetam. Mladoženja priznaje da je pre venčanja u četvrtak imao malu tremu.
- Tek kada je matičar počeo da nam čita naša prava, postao sam svestan da je došao dan koji smo dugo planirali. Suzana je zakazala venčanje, a mene je zatvorska uprava obavestila o datumu. Nismo imali puno izbora, jer se venčanja zakazuju četvrtkom. Hteli smo da svadba bude na Krstovdan, 27. septembra, ali smo je zbog zatvorskih pravila pomerili za jedan dan - kaže Suzana. Mlada potvrđuje da želi što pre da zatrudni.
- Obradovala me je "ljubavna poseta" posle venčanja. Nije mi smetalo što je to u zatvorskoj sobi - meni je sa Kristijanom dobro i na kamenu - kaže Suzana, koja je venčanicu kupila u butiku, dok je Kristijanovo odelo "pal zileri" šiveno po meri. Burme su pravljene po narudžbi, a kreirala ih je mlada, koja je grafički dizajner. Mladenci najavljuju veliku svadbu posle Kristijanovog izlaska iz zatvora za dve godine.
(S. Dž. S.)


Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Misteriozna SMRT pekara!
Rezultati obdukcije Geze Pala iz Pančeva ukazuju da se pekar ubio, istragu otežava nestanak pištolja iz kojeg je pucano

PANČEVO - Pekar Geza Pal (43) iz Pančeva, koji je 15. septembra pronađen mrtav na Tamiškom keju, sa ranom od metka na glavi, najverovatnije je izvršio samoubistvo. Prema nalazu obdukcije, pucano je iz neposredne blizine u desnu slepoočnicu. Međutim, istragu otežava činjenica da nije pronađen pištolj iz kojeg je pucano.
- Mnogo toga ukazuje na samoubistvo. Pucano je u desnu slepoočnicu iz apsolutne blizine. Metak je prošao kroz koštano tkivo i smrt je nastupila usled razaranja po život važnih moždanih funkcija. Vreme smrti nastupilo je između četiri i pet sati ujutru. Međutim, pištolj iz kojeg je pucano nije pronađen pored tela, što otežava situaciju. Mi smo u 6.10 časova obavešteni da je pronađeno telo, što znači da je bilo oko dva sata vremena i mogućnosti da neko ukrade pištolj. Nestanak pištolja ostavlja i veliku sumnju da je moguće i ubistvo. Ceo tim radi na ovom slučaju kao da je u pitanju ubistvo - kaže za Press Nenad Milojković, zamenik javnog tužioca Okružnog suda.
Prema njegovim rečima, pre nekoliko godina desio se slučaj kada je ukraden pištolj nastradalom policajcu.
- Policajac je nastradao kada ga je udario voz. Međutim, mrtav čovek na šinama i stravična slika nisu smetali nekome da priđe i uzme pištolj. Onaj ko ukrade pištolj sa mesta događaja učinio je dva krivična dela. Prvo je neovlašćeno nabavljanje i držanje oružja za koje je zaprećena kazna zatvora do tri godine. Drugo krivično delo je sprečavanje dokazivanja, a kazna je do godinu dana zatvora - zaključuje Milojković.
Kako saznajemo u policiji, Pal nije imao oružje u legalnom posedu.
(S. M.)

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.