Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 11:32:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Krenula bih na TAI CHI  (Pročitano 7787 puta)
07. Sep 2006, 13:47:26
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
Pozdrav svima 

Krenula bih na TAI CHI pa bih molila da mi neko argumetovano predloži školu u Beogradu. Pogledala sam trening kod Đenđi u Lazarevićevoj 4 i forma koja se ovde uči  tzv.sportska forma od 42 pokreta je prelepa i veoma mi se dopada. 

Čula sam da Tak či Čuan savez Srbije uči neku drugu formu, možda se zove vudang ( ) . Da li neko zna razliku između ove dve forme i da li se još negde uči taj ći u Beogradu?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 160
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Nokia 
TAI CHI CHUAN (velika poslednja saka) je sigurno najpopularniji meki stil Kung Fu-a,koji za vecinu zapadnjaka nije borbeni stil,vec razradjen sistem zdravstvenih vezbi.Istina je da je Tai Chi Chuan koristan zdravlju, ali primarna mu je namera samoodbrana. Cak i samo ime tog stila, Tai Chi Chuan, oznacava njegovu borbenu smisao,jer u prevodu znaci velika poslednja saka. Rec poslednja ukazuje na snagu i efikasnost udarca u mekom stilu Kung Fu-a.
Ucenje Tai Chi Chuan-a podeljeno je u 4 etape. Prva je Kung Chi ili vezba bez partnera, u kojoj se ucenik upoznaje sa osnovnim pokretima Tai Chi-a, a tek kad postane napredniji prelazi na vezbu sa partnerom. Druga etapa je neobicno vazna zbog toga sto omogucava da se anticipira pokret protivnika, pre nego sto se on realizira preko kontakta sa partnerovim rukama, sto omogucava da predje na sledecu etapu vezbanja, u kojoj uci kako da reaguje na neocekivane pokrete protivnika. Cetvrta etapa, bila bi primena Tai Chi Chuan-a u slobodnoj borbi.
Od nastanka, Tai Chi je prosao kroz mnoge promene i modifikacije.U nekim metodama obucavanja ovog stila  dominira uvezbavanje formi koje mogu imati i do 128 pokreta. U nekim metodama novijeg datuma broj pokreta je smanjen na 37, a 1956 god. Pekinsko drustvo fizickog obrazovanja smanjilo je formu Tai Chi na 24 pokreta.Bez obzira koja se forma uvezbava, potrebno ju je izvesti u celosti, u odredjenim vremenskom periodu, a pri izvodjenju zahteva se opustenost, pravilno disanje, fleksibilnost, i stroga definisanost pokreta.
Kruzni pokreti, karakteristicni za Tai Chi Chuan stil, koje je prema legendi uveo u sistem samoodbrane taoisticki redovnik Chang Sen Fung, inspirisani su borbom ptice grabljivice i zmije, u kojoj je zmija spretnim kruzenjem glave uspesno izbegavala sve pokusaje ptice da je dohvati i rastrgne.Zbog toga ga mnogi smatraju pretecom Tai Chi-a.

Nadam se da ti je jasnije o formama Tai Chi-a!

Postoji jedna izreka starog Kung Fu majstora >Ne postoje carobni stilovi,niti manje ili vise efikasni stilovi i forme. Svaki stil ima svojih prednosti i nedostataka, a koliki ce koji stil biti efikasan zavisi od toga koliko se vremena utrosi za njegovo uvezbavanje.<

Puno pozdrava,javi sta si uradila i slobodno pitaj sve sto te interesuje u vezi stilova i pravaca Kung Fu Wu Shu-a
IP sačuvana
social share
Bogu hvala sto sam Lala!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
Hvala ti puno na odgovoru  Smile.  Molim te da li bi mi preporučio neku školu u Beogradu?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 160
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Nokia 
E ja sam iz Panceva tako da neznam mnogo o klubovima u BG.Naleteo sam danas na ovu adresu,Hadzi Prodanova 24,neznam kako se zove klub.Pokusaj preko googla da dodjes do adrese.Pozdrav  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Bogu hvala sto sam Lala!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


То сам ја.

Zodijak
Pol
Poruke 3256
Zastava
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla
IP sačuvana
social share
"Ljubav je mnogo vise od običnih osjećanja, ljubav je pozitivan elektroimpuls.
Ne postoji razdaljina koju ljubav ne moze premostiti, ne postoji bolest, koju snažno projektovana ljubav ne moze izlečiti, Ljubav može izvojevati sve pobede. Ona je koncentrisana kinetička energija, najjača sila u Prirodi. I samo kad biste mogli održati ljubav celog života, ne bi bilo sna koji ne biste mogli pretvoriti u stvarnost."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Gde mogu u Beogradu da treniram kung fu. Ja sam inace iz centra.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Apple iPhone SE 2020
BTW.
Tai Chi... prosle godine je u izdanju Joy-a i Milennium filma izasao DVD sa osnovnim vezbama Tai Chi, nesto joge, nutricionizma i tako to...
Nije lose.. ako mozete da pronadjete, mislim da je to dovoljno za pocetak i za neku rekreaciju\relaksaciju...
Ja sam ga dobila od drugarice na par dana, pa bi trebalo da ga pregledam Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
BTW.
Tai Chi... prosle godine je u izdanju Joy-a i Milennium filma izasao DVD sa osnovnim vezbama Tai Chi, nesto joge, nutricionizma i tako to...
Nije lose.. ako mozete da pronadjete, mislim da je to dovoljno za pocetak i za neku rekreaciju\relaksaciju...
Ja sam ga dobila od drugarice na par dana, pa bi trebalo da ga pregledam Smiley

Imam jedan takav DVD,možda je to taj o kome pišeš.
Odličan je i ne treba ti niko... Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1213
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Samsung R210
no comment
IP sačuvana
social share
I can't get a girl
cuz I ain't got a car
I can't get a car
cuz I ain't got a job
I can't get a job
cuz I ain't got a car
So I'm looking for a girl with a job and a car
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Apple iPhone SE 2020
sta je no comment...
ja sam upravo uradila vezbice... poenta nije da se posvetis nekoj disciplini, vec da se opustis...
mene ne zanima joga kao ... sta ja znam... duhovna vestina, tai chi kao borilacka vestina, niti mislim da postanem fitnes instruktor pilatesa... samo malo opustanja, zagrevanja, smirivanja...
za to su vise nego dovoljne ove vezbice..

a i lepo kaze.. ako zelite vise, obratite se najblizem tai chi instruktoru...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 11:32:38
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.