Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 13:52:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 12 13 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: kraj filozofije  (Pročitano 20793 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5681
Bog NIJE osobno biće, već je jednostavno BESKONAČNOST, i u prostornom i u vremenskom smislu, ALI je istovremeno i potpuno odsustvo bilo kakvog prostora i vremena, e da!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3748
Bog NIJE osobno biće, već je jednostavno BESKONAČNOST, i u prostornom i u vremenskom smislu, ALI je istovremeno i potpuno odsustvo bilo kakvog prostora i vremena, e da!  Smile
tko pobjedjuje na mundijalu?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7008
Bog NIJE osobno biće, već je jednostavno BESKONAČNOST, i u prostornom i u vremenskom smislu, ALI je istovremeno i potpuno odsustvo bilo kakvog prostora i vremena, e da!  Smile
Nije...i nema pojma tko pobjedjuje na Mundijalu.
Kao što ti nemaš pojma o Bibliji.

Loši ste prognozeri i ti i Vansvemirci, a pored toga ti si još gori metafizičar.
Ali si uspešna kukavica.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
A sta ako je ceo svemir jedno fizicko telo, zvezde atomska jezgra a planete elektroni koji se okrecu oko tih jezgara. I sad npr svemir je recimo parce cokolade u nekoj naddimenziji koji je kopija naseg sveta, samo tamo ziven neka toliko ogromna bica da ih nase sicusno oko i mozak ne mogu sagledati. I onda neki od tih supermegagiga divova resi da pojede parce cokalade i ovaj nas svemir jednostavno nestane? E da ...
Bez zajebancije, zamislimo buvu na nekom ogromnom psu. I sad recimo buva zivi u predelu repa nekog cupavog ovcarskog psa. Da li buva ima uopste percepciju celog psa, ili je svesna samo tog dela oko repa u kojme obitava Smile
I sad zasto je nemoguce da je ovaj nas svemir u stvari samo neki toliko ogroman predmet, koji mi u svojoj sicusnosti ne mozem sagledati, pa tripujemo da je beskonacan? haha ... pa brate rodjeni
Osnovni logicki problem, kada se npr prica o Bogu jeste ideja da covek moze razumeti Boga, sto u principu znaci da Bog bas i nije Bog, cim ga covek moze razumeti i analizirati. Sama premisa Bozije egzistencije lezi u Bozijoj nadmoci nad covekovim intelektom, jer bi u suprotnom Bog bio u vlasti coveka, a ne obrnuto.
E sad tu i lezi ogroman prostor za manipulaciju religijama, jer na svako logicno pitanje svestenik il nadobudni vernik moze odgovoriti nesto tipa jbga "cudni su putevi gospodnji" ili tome slicno. Ja recimo nisam ateista, ali sam prilicno alergican na novovernika, tacnije u Srbiji vise starozavetne vernike koji vise trabunjaju o djavolu i sudnjem danu, nego o sustinskim premisama hriscanstva kao sto su prastanje, prijvatanje poraza i gubitaka i tome slicno, sto i jeste sustinski socijalni kvalitet hriscanstva. Hriscanstvo je najpre vera gubitnika i stradalnika, iako se u ovom "amerikanizovanom" vremenu cak i pravoslavno hriscanstvo reklamira kao vera uspesnih i pobednika, a nije niti je ikad bilo. Cak sam Hrist vodi ljude sa margine, prosjake, bolesne i propale, i naziva ih svojom vojskom.
Kad ste culi da je neki svestenik govorio na tu temu. Nego  uce ljude da je hriscanstvo religija srecnih i uspesnih, sto bi rekli seljaci u mom kraju "idemo u Crkvu i fale je Bogu svi smo zdravi i uspesni", sto je pre sujeverje nego hriscanstvo.
Kada Hrista razapinju na krstu, sa njima razapinju i 2 razbojnika. Jedan se Hristu ruga, a drugi moli da ga ne ubijaju. Ovom drugom Hrist ne obecava da cega spasti za krsta i omoguciti mu da prezivi, nego da ce kada umre sa Hristom sedeti uz Boga. Hriscanstvo nikomen ne nudi spas u ovomzemaljskom zivotu, nego nagradu u zagrobnom zivotu. Kada ste culi nekog svestenika da govori o ovome poslednji put?
Zato danas vise cenim ateiste, nego moderne vernike, jer postenije mi je jbga reci e bas me boli qrac da verujem u nesto za sta ne postoji ni jedan materijalni dokaz, nego da verujem u bajke i to takve koje od mene traze da budem mucenik da bi mi se Bog smilovao. Iako je licno ne odobravam taj stav, sto bih mogao objasniti, ali necu, jer to nije moj posao tj nisam svestenik ni propovednik, vise ga cenim nego pomodne novovernike, posebno ove koji su skloni mracnjackom srednjevekovnim ambijentu.
Lepota hriscanstva je u oprostu, a ponajvise u tome sto gubitnistvo i poraz dizu na nivo svetinje. Zato sto nema coveka koji nikada nije bio gubitnik, a hriscanstvo te uci da se sa porazom pomiris i nastavis dalje. Da podjemo od minornih gubitaka. Zaljubio si se i nasao devojku. Ona te prevarila, a ti to saznao "poslednji u drustvu". Strasno strasno ... pa ko ce to preziveti. A prezivi se jbga i svane novi dan, pa se krene dalje. Sto bi nekada govorio moj pokojno otac, nadjes lepu devojku, a ona pogleda u drugog muiskarca. Pomislis da bi tog trenutka mogao da umres. Ipak ne umres, devojka te ne prevari, a mozda se sa njom na kraju i ozenis i zasnujes porodicu. Hriscanstvo je tu da pruzi utehu u svakom porazu i to je lepota nase vere. Ne u nagradama i pocastima. Kad ti u zivotu ide, svi te vole i tapsu po ramenu, pa ti Bog i nije mnogo potreban. Jebeno je kad ne ide, prijatelji se prorede, a neprijatelji umnoze. Tad je Bog itekako potreban, ako nista drugo kao uteha. Sve najbolje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

_blueSoniq_

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5186
Zastava Voždovac-Beograd
Citat
Osnovni logicki problem, kada se npr prica o Bogu jeste ideja da covek moze razumeti Boga, sto u principu znaci da Bog bas i nije Bog, cim ga covek moze razumeti i analizirati. Sama premisa Bozije egzistencije lezi u Bozijoj nadmoci nad covekovim intelektom, jer bi u suprotnom Bog bio u vlasti coveka, a ne obrnuto.

Ovo je tvoje razumevanje ideje boga. Mnogi drugi ljudi imaju drugacije misljenje. Ne postoji univerzalno misljenje o tome sta je ili ko je bog.


Citat
Lepota hriscanstva je u oprostu, a ponajvise u tome sto gubitnistvo i poraz dizu na nivo svetinje. Zato sto nema coveka koji nikada nije bio gubitnik, a hriscanstvo te uci da se sa porazom pomiris i nastavis dalje.

Veoma uprosceno i potpuno pogresno razumevanje hriscanstva. Hriscanstvo je kao sargarepa na konopcu koji ti visi ispred magarece glave. Ako si magarac nikad neces shvatiti da tu sargarepu nikad neces pojesti.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1684
Ako je Bog po definiciji transcedentan,nespoznatljiv,onda niti ne mozemo imati spoznaju i znanje o Bogu.Mozemo samo zamisljati tko i sto je Bog .
(Ako izuzmemo tvrdnje nekolicine budalasa koji se trude uvjeriti mase da oni imaju znanje o Bogu)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1684
Nema ljepote u krscanstvu.U religiji patnje,bijede i muke jada ne moze biti ljepote .Druga je stvar sto krscanstvo to promovira kao ideale,a samo (uglavnom)bjezi od toga kao vrag od tamjana.
Da su prvi krscani znali da se 2000 godina nista nece desiti,krscanstvo vjerojatno nikad ne bi ni nastalo.
Krscanstvo je opstalo je ponajviše zahvaljujući ideji da ljudima nudi upravo ono sto ljudi zele.
Ako ukines ideju zagrobnog zivota i raja sto je jedino i isključivo bitno krscanima,od krscanstvo ne bi ostalo nista.
Da sam Isus dodje na Zemlju i da kaze ljudima kako nema zivota nakon smrti i nema uskrsnuća,bacali bi kamenje na njega kao sto bacaju kamenje i na njegove ideje i njegov nauk.
Ta kome na svijetu stvarno pada na pamet drzati se doslovno Isusovog nauka?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3748
A sta ako je ceo svemir jedno fizicko telo, zvezde atomska jezgra a planete elektroni koji se okrecu oko tih jezgara. I sad npr svemir je recimo parce cokolade u nekoj naddimenziji koji je kopija naseg sveta, samo tamo ziven neka toliko ogromna bica da ih nase sicusno oko i mozak ne mogu sagledati. I onda neki od tih supermegagiga divova resi da pojede parce cokalade i ovaj nas svemir jednostavno nestane? E da ...
Bez zajebancije, zamislimo buvu na nekom ogromnom psu. I sad recimo buva zivi u predelu repa nekog cupavog ovcarskog psa. Da li buva ima uopste percepciju celog psa, ili je svesna samo tog dela oko repa u kojme obitava Smile
I sad zasto je nemoguce da je ovaj nas svemir u stvari samo neki toliko ogroman predmet, koji mi u svojoj sicusnosti ne mozem sagledati, pa tripujemo da je beskonacan? haha ... pa brate rodjeni
Osnovni logicki problem, kada se npr prica o Bogu jeste ideja da covek moze razumeti Boga, sto u principu znaci da Bog bas i nije Bog, cim ga covek moze razumeti i analizirati. Sama premisa Bozije egzistencije lezi u Bozijoj nadmoci nad covekovim intelektom, jer bi u suprotnom Bog bio u vlasti coveka, a ne obrnuto.
E sad tu i lezi ogroman prostor za manipulaciju religijama, jer na svako logicno pitanje svestenik il nadobudni vernik moze odgovoriti nesto tipa jbga "cudni su putevi gospodnji" ili tome slicno. Ja recimo nisam ateista, ali sam prilicno alergican na novovernika, tacnije u Srbiji vise starozavetne vernike koji vise trabunjaju o djavolu i sudnjem danu, nego o sustinskim premisama hriscanstva kao sto su prastanje, prijvatanje poraza i gubitaka i tome slicno, sto i jeste sustinski socijalni kvalitet hriscanstva. Hriscanstvo je najpre vera gubitnika i stradalnika, iako se u ovom "amerikanizovanom" vremenu cak i pravoslavno hriscanstvo reklamira kao vera uspesnih i pobednika, a nije niti je ikad bilo. Cak sam Hrist vodi ljude sa margine, prosjake, bolesne i propale, i naziva ih svojom vojskom.
Kad ste culi da je neki svestenik govorio na tu temu. Nego  uce ljude da je hriscanstvo religija srecnih i uspesnih, sto bi rekli seljaci u mom kraju "idemo u Crkvu i fale je Bogu svi smo zdravi i uspesni", sto je pre sujeverje nego hriscanstvo.
Kada Hrista razapinju na krstu, sa njima razapinju i 2 razbojnika. Jedan se Hristu ruga, a drugi moli da ga ne ubijaju. Ovom drugom Hrist ne obecava da cega spasti za krsta i omoguciti mu da prezivi, nego da ce kada umre sa Hristom sedeti uz Boga. Hriscanstvo nikomen ne nudi spas u ovomzemaljskom zivotu, nego nagradu u zagrobnom zivotu. Kada ste culi nekog svestenika da govori o ovome poslednji put?
Zato danas vise cenim ateiste, nego moderne vernike, jer postenije mi je jbga reci e bas me boli qrac da verujem u nesto za sta ne postoji ni jedan materijalni dokaz, nego da verujem u bajke i to takve koje od mene traze da budem mucenik da bi mi se Bog smilovao. Iako je licno ne odobravam taj stav, sto bih mogao objasniti, ali necu, jer to nije moj posao tj nisam svestenik ni propovednik, vise ga cenim nego pomodne novovernike, posebno ove koji su skloni mracnjackom srednjevekovnim ambijentu.
Lepota hriscanstva je u oprostu, a ponajvise u tome sto gubitnistvo i poraz dizu na nivo svetinje. Zato sto nema coveka koji nikada nije bio gubitnik, a hriscanstvo te uci da se sa porazom pomiris i nastavis dalje. Da podjemo od minornih gubitaka. Zaljubio si se i nasao devojku. Ona te prevarila, a ti to saznao "poslednji u drustvu". Strasno strasno ... pa ko ce to preziveti. A prezivi se jbga i svane novi dan, pa se krene dalje. Sto bi nekada govorio moj pokojno otac, nadjes lepu devojku, a ona pogleda u drugog muiskarca. Pomislis da bi tog trenutka mogao da umres. Ipak ne umres, devojka te ne prevari, a mozda se sa njom na kraju i ozenis i zasnujes porodicu. Hriscanstvo je tu da pruzi utehu u svakom porazu i to je lepota nase vere. Ne u nagradama i pocastima. Kad ti u zivotu ide, svi te vole i tapsu po ramenu, pa ti Bog i nije mnogo potreban. Jebeno je kad ne ide, prijatelji se prorede, a neprijatelji umnoze. Tad je Bog itekako potreban, ako nista drugo kao uteha. Sve najbolje.
odličan post,sem ovog dela o hrišćanstvu i kako je ono prelepo i predobro jer realno očigledno objektivno nije
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34612
Zastava
mob
LG Frizider
Citat
A sta ako je ceo svemir jedno fizicko telo, zvezde atomska jezgra a planete elektroni koji se okrecu oko tih jezgara.

Steta sto atom po Borovom modelu nije ipak tacan i da bas nema veze mnogo kako se elektroni zaista ponasaju oko jezgra a kako planete u solarnom sistemu recimo Smile

All OK, znanje nije uvek u korespodenciji sa verom, niti treba da bude. Ima mnogo istine u tome sta si napisao.
« Poslednja izmena: 08. Dec 2022, 21:31:55 od vanyo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5681
Bog se ne može razumjeti ako se nema skoro pa do kraja razvijeni Um za metafiziku, jer je Bog, iako je nešto stvarno što postoji, u prvom redu metafizičko biće, e da!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 12 13 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 13:52:15
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: kraj filozofije

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.