Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koštunicu čuvali osuđivani policajci  (Pročitano 1446 puta)
15. Feb 2007, 13:08:44
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
 U Upravi za obezbeđenje radi 120 ljudi sa dosijeom
Koštunicu čuvali osuđivani policajci

Svaki deseti policajac od 1.200 zaposlenih u Upravi za obezbeđenje MUP Srbije ima krivični dosije, utvrđeno je bezbednosnim proverama u maju 2004. godine. Dokumenta koje poseduje „Blic“ ukazuju da su u ovu upravu zapošljavani ljudi osuđivani za razna krivična dela - krađe, posredovanje u prodaji narkotika, nanošenja teških povreda, mita, zlostave u službi...

Zapošljavanje ljudi sa krivičnim dosijeom dovelo je do toga da su u odeljenju koje je tada obezbeđivalo tek izabranog premijera Vojislava Koštunicu bila trojica policajaca ranije osuđivana zbog nanošenja teških povreda i zlostave u službi.

Tadašnjim proverama, utvrđeno je i da u odeljenju za obezbeđenje predsednika Narodne skupštine radi čak 21 policajac sa krivičnim dosijeom. Većina je osuđivana zbog zlostave u službi i ugrožavanja saobraćaja. Ali, provere ukazuju da su tuče najslabija tačka policajaca ove uprave. Jedan od njih osuđivan je zbog nanošenja teških povreda, trojica zbog učestvovanja u tuči, protiv dvojice su podnošene krivične prijave zbog tuče, dok je protiv jednog prijava podneta zbog neovlašćenog nošenja vatrenog oružja.

Na poslovima obezbeđenja tadašnjeg predsednika SCG bila su angažovana dvojica policajaca osuđivana za zlostavu, jedan za dela protiv privrede, jedan je bio osumnjičen za krađu po stanovima, dok je protiv jednog bila podneta prijava zbog oštećenja tuđih stvari. Dokumenta ukazuju i da se u to vreme na mestu šefa Odseka za obezbeđenje transporta novca nalazio čovek protiv koga su podnošene krivične prijave zbog teške krađe i nezakonitog posredovanja.

Najinteresantniji podatak je da su u obezbeđenju ministra policije Dragana Jočića bila dvojica policajaca sa krivičnim dosijeom. Protiv jednog je bila podnošena prijava zbog prevare, dok je jedan bio osuđivan za krađu.

Pomenuti policajci bili su osuđivani na uslovne ili zatvorske kazne do šest meseci. Zbog toga nije bilo zakonskih prepreka za njihovo zaposlenje u MUP Srbije. Polovina tih kazni, zbog zastarelosti, izbrisana je iz sudske evidencije.

- Svako ko ima sudski dokument da nije osuđivan i da se protiv njega ne vodi sudski postupak ispunjava uslove za zaposlenje u MUP. Za svakog se potom vrše terenske, ali i bezbedonosna provera BIA, u kojoj se navode ne samo podnošene prijave i presude, već i svaki operativni podatak koji policija ima o kandidatu i članovima njegove porodice. Praksa je da i za najmanju mrlju u dosijeu BIA daje negativnu ocenu za prijem. Ta ocena je, kad su obični smrtnici u pitanju, presudna da kandidat bude odbijen - kaže za „Blic“, bivši visoki funkcioner MUP koji tražio da ostane anoniman.

Ekipa „Blica“

    Prijem bez provere

    - Uprava za obezbeđenje je posebna priča. Većina ovih ljudi sa dosijeom primljena je u vreme ministra Dušana Mihajlovića, bez provera. Najveća kvalifikacija im je što su u vreme Miloševićevog režima bili u obezbeđenju opozicionih lidera. I svi neuhapšeni pripadnici JSO, posle rasformiranja jedinice, dekretom su prebačeni u MUP, bez provera. Jočić je po dolasku na ministarsko mesto zadržao te ljude. Većina tih policajaca i dalje radi u Upravi, samo što se povremeno rotiraju po odeljenjima - kaže naš izvor.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 4634
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Samsung S4
Verovatno ni o tome nije bio obavesten. Smile
IP sačuvana
social share
 


Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Alcatel 258
Pa kad mu je ortak iz stranke cukao trafike, naravno da su ljudi oko njega malo veci krimosi, jbg Shef legijinog obezbedjenja sad glavni pandur u novom sadu, ko koga jebe...niko ne zna...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Citavu pricu podigla je moja koleginica sa B92 (svaka joj cast). Njemu su bre i savetnici kriminalci. Znaci Srbijo svaka ti cast ko ti stoji na celu represivnog aparata. Retardirani Crnogorac koji je uspeo (nikako mi to ne ide u glavu) da zavrsi Pravni fakultet.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


dobro je danas,sutra će biti gore

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 222
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia TamoNeki
 nažalost ništa nije bolje ni sa policijskim sastavom u drugim organizacionim jedinicama,odprilike u svakoj policiskoj stanici radi oko 20 posto policajaca koji prolaze krivično,ali to i nije tako značajan podatak,već bi pravi podatak mogao da da sud,a to su pravosnažni ishodi presuda   za krivična dela koja su pisana policijskim službenicima,jer kao i kod građana tako i kod policajaca,krivična prijava može na sudu da se odbaci,pa da lice protiv koga  je podneta bude proglašeno nevinim za dela koja mu se stavljaju na teret.
IP sačuvana
social share
"ko na vreme shvati da život kratko traje,on se samo tuca i za sve mu kurac puca!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Da se kojim slucajem protiv mene samo pokrene istraga zbog bilo kakvog krivicnog dela, dakle samo istraga, ja bih dobio otkaz! U policiji koja treba da oslikava sluzbu u kojoj se nalaze najposteniji ispada da sve sto je nekada imalo veze sa Padinjakom ili Zabelom naslo posao u MUP-u. Pa nece biti da bas niko ne zeli da radi u policiji pa moraju da uzimaju i krimose.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
....nesto mislim da li Busa cuvaju dobitnici Nobelove nagrade.............
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.