Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Preživeo udar struje od 10.000 volti  (Pročitano 1614 puta)
05. Maj 2006, 21:20:31
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Petar Blagojević (28) iz Niša čudom ostao živ
Preživeo udar struje od 10.000 volti


NIŠ - Uz neverovatnu sreću, radnik agencije za obezbeđenje „Sistem FTO“ Petar Blagojević (28) iz Niša, zaposlen u niškoj „Elektrodistribuciji“, preživeo je u četvrtak na radnom mestu u trafo-stanici na Bulevaru 12. februara strujni udar od 10.000 volti.

Jedina povreda koju je zadobio jeste opekotina na levom stopalu, na mestu na kome je visokonaponska električna munja napustila njegovo telo.

- Oko 10 časova radili smo na zameni delova table niskog napona, pa sam se popeo na trafo i čučnuo da bismo lakše odradili posao. Završili smo posao i krenuo sam da ustanem kad sam se zaneo i osetio nesvesticu. Tada sam verovatno prstom zakačio u šine koje su pod naponom, ili me je uhvatio strujni luk. Sećam se bleska pred očima, bola i pada. Počeo sam da se pridižem i prvo sam pomislio: „Dobro je, živ sam“. Onda sam pogledao cipelu i video da je izbušena i da mi je i čarapa progorela. Od udara struje napona 10.000 volti, koja je ušla kroz prst ruke, prošla kroz telo i izašla na nogu, izgorela mi je koža na stopalu. Imao sam mnogo sreće - priča Blagojević za „Blic“ dok se oporavlja na odeljenju za plastično -rekonstruktivnu hirurgiju Hirurške klinike u Nišu.

Nasmejan i vidno raspoložen veselo je juče ćaskao sa kolegama koje su mu došle u posetu. Lekari se slažu da je imao neverovatnu sreću.

- Svi vitalni parametri su stabilni i pacijent nije životno ugrožen. Zadobio je samo opekotinu stopala leve noge koja je obrađena - kazao je za „Blic“ direktor ove klinike dr Veroljub Pejčić.

U niškoj „Elektro-distribuciji“ kažu da je Blagojević, osim obezbeđenja, radio i na fizičkim poslovima održavanja podstanice, da je toga dana bio na radnom zadatku i da je u pitanju nesrećan slučaj.

- U toku zamene table niskog napona, radnik je osetio da ga hvata nesvestica, zaneo se i ušao u opasnu zonu transformatora, gde je došlo do takozvanog preskoka električnog luka - rekla je za „Blic“ portparol Slađana Mančić.

Ona je dodala da su svi propisi o bezbednosti na radu bili ispunjeni i da je radnik u momentu nezgode bio pod nadzorom rukovodećeg poslovođe.

Policija je izvršila uviđaj na mestu nezgode, a o ispunjenosti mera zaštite na radu od nedelje će se oglasiti i inspekcija rada.



Izvor: Blic / Branko Janačković
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Preživeo strujni udar
Petra Blagojevića struja udarila dok je brisao prašinu u trafo-stanici po nalogu "Jugoistoka", iako nije obučen za taj posao

NIŠ - Petra Blagojevića (28) iz Niša, radnika obezbeđenja "Sistem FTO" iz Beograda, udarila je struja dok je brisao prašinu u trafo-stanici na Bulevaru 12. februar. Blagojević je zbog opekotina koje je zadobio zadržan na lečenju na Hirurškoj klinici u Nišu. Nesrećni radnik radio je u trafo-stanici mada nije radnik preduzeća za distribuciju električne energije "Jugoistok", niti je obučen za obavljanje ovih poslova.

Kako saznaje novinar Kurira u preduzeću "Jugoistok", Blagojević i još osmorica njegovih kolega angažovani su posredstvom firme "Sistem FTO" radi obavljanja fizičkih poslova.
- Blagojević je na terenu bio sa grupom za održavanje elektroenergetskih objekata. Radila se zamena opreme u trafo-stanici, uključujući i razvodne table niskog napona. Prema našim saznanjima, trebalo je da obriše transformator od prašine i da skine neki zavrtanj.

- Međutim, on se popeo na transformator, usled čega mu je pozlilo. Refleksno je pružio ruku da ne bi pao i ušao u zonu električnog polja, usled čega je došlo do strujnog udara. Napominjem da se posao obavljao pod nadzorom rukovodioca radova i da su bili ispoštovani propisi zaštite na radu, rečeno je novinaru Kurira u ovom javnom preduzeću.

Međutim, nadležni u "Jugoistoku" nisu objasnili zbog čega nisu angažovali stručne ljude iz Nacionalne službe za zapošljavanje za obavljanje ovih poslova. Na pitanje novinara Kurira da li je Blagojević prošao obuku za obavljanje poslova u objektima visokog napona, u "Jugoistoku" kažu da nisu upoznati sa ovom činjenicom, te da je eventualnu edukaciju trebalo da obavi "Sistem FTO", koja im je ustupila radnike.

Povređeni Blagojević tvrdi da nije bio ni na kakvoj obuci za rad na ovim poslovima.
- Do nesreće nije došlo mojom krivicom, radio sam ono što mi je rečeno. Morao sam da se popnem na trafo da bih demontirao uređaj koji je bio na nepristupačnom mestu, iza kondenzatora za ulje. Pozlilo mi je, verovatno od prašine ili zračenja u trafou, i prilikom pokušaja da se zaštitim od pada ušao sam u zonu električnog polja. Pod jakim sam stresom zbog svega što sam doživeo i ne isključujem tužbu za nadoknadu štete - rekao je Blagojević za Kurir.

Stradalo levo stopalo

- Pacijent je primljen zbog povrede izazvane električnom strujom. Reč je o opekotini levog stopala, koja je sanirana, i on je sada u zadovoljavajućem zdravstvenom stanju, rekao je za Kurir Veroljub Pejčić, direktor Hirurške klinike.


Izvor: Kurir / (D. K.)
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Za pobede,za miran san,za titule,za Partizan !

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 4579
Zastava Vrnjacka Banja
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
mob
Qtek HP h6300
Ja bih to tuzio , moj drug radiO u epsu pao sa bandere i uze 10 000 evra !
IP sačuvana
social share


Sta je pesnik hteo da kaze ?

e ovi svi sto ljude treniraju fudbal,kosarku,ragbi i tako dalje bar neki sport recimo fudbal da trenira ronaldinjo mi bi isto bili kao drugi timovi al bi  bili malo losiji od drugix

muskarac je sam po sebi erogena zona   Smile
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 858
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Nokia krs
U covece pa ovaj Blagojevic je neotkriveni fenomen, ko onaj celavi sto izvodi akrobacije sa strujom, konacno je dobio konkurenciju.  Smile Salu na stranu ovo je samo puka sreca, dobro je da je ziv. covek-provodnik
IP sačuvana
social share
Gentlemens good morning, ladies good night...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Žena
Poruke 65
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Covek je moj idol!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.115 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.