2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kosarkaska secanja...  (Pročitano 46215 puta)
03. Dec 2010, 12:47:29
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Kolarov je bila Govedarica...

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 7487
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Ne znam kako vi, ali ja sam kosarku mnogo vise pratio pre 10-15 godina, dakle negde od '95-e, tada sam poceo i da je treniram (zbog drustva, nas 10 krenulo odjednom, klasicno klinacko lozenje  Smile), i bas sam tada bio zaldujen njome. Tada je, barem se meni cini, sve bilo drugacije nego danas, pocevsi od nase Winston Yuba lige (kasnije cemo o nekim igracima koji su igrali tada, monstruozno jaka liga), preko evropske kosarke (zabarska liga bila ubedljivo najjaca, snimke davala BK televizija sa komentatorom Bojanom Milovanovicem koji je imao nevidjeno smorenu boju glasa, ali je zanimljivo komentarisao, a nedeljom uvece derbi utakmice je davao i SOS kanal, i to direktno, kradjom signala, komentator - Tegi  Smile, tada jako dobar u tome sto radi, dok nije prolupao skroz), Stefanel, Timsistem, Kinder, Mes Verona  Smile, Barsa i Real, kao i Pao i Olimpijakos su davali ludacke sume za igrace da bi ih stigli. Tu je i NBA, kada je, barem po meni, imala dusu, kada smo svi sa nestrpljenjem cekali 2 ili 3 ujutru da gledamo direktne prenose, to se tada nije propustalo.

Otvorio sam ovu temu da bi se prisetili igraca, trenera i timova iz tog perioda (naravno moze i kasnije, i ranije), posto znam mnogo ljudi koji su tada sa mnogo vecim zarom pratili kosarku nego danas.

Tokom '97-e i 98-e, list Telegraf je izdavao jedan casopis koji se zvao DT Kosarka. To je ubedljivo najbolji sportski magazin izdat kod nas, obilje zanimljive statistike, informacija, pregleda... Izaslo je oko 30-ak brojeva. Ja sam ih kupovao, medjutim pretpostavljajuci da ce moje interesovanje za kosarku potrajati, kao i da ce on izlaziti dosta dugo, nisam ih nazalost cuvao. Na moju veliku radost, na jednom drugom forumu sam nasao opise tog casopisa (decko koji je ostavljao postove nema skener, pa je samo navodio u kratkim crtama o cemu je casopis pisao), ja cu te njegove postove ostavljati ovde. Krenucu sa prva 2 broja, u slucaju da se tema primi, nastavicu, u slucaju da ne... Popisacu se sebi u usta i zatvoricu temu  Smile

Dakle,krecemo:

Citat
dakle, evo zanimljivosti koje je doneo 2.broj, 6.Marta '97 god.

- Rat Tijanica i Nikolica - Na programu BG-skog radio Indexa, clan uprave Partizana Aleksandar Tijanic ostro je komentarisao rad trenera Mute Nikolica, predsednik Partizana bio Jovica Pavlovic.
- Milatovic, trener FMP-a nakon osvojenog kupa - "Bulatovic, NBA potencijal", "Jestratijevic zver od igraca", inace za FMP igrao i Mladjan Silobad, sastav Partizana iz ove perspektive mi izgleda mnogo dobro.. Misel Lazarevic!!!
- "Igrac drugoligaske ekipe Ibon II, Goran Jeretin ipak nece biti dozivotno udaljen iz kosarke zbog fizickog napada na sudiju"
- Borislav Dzakovic - Korov u Zvezdi moze da ocisti samo jedan covek - Dragan Kapicic! Inace, Zvezda sa skorom 8-14 u tom momentu bila na 12-tom mestu od 14 klubova..
- Liga Jugoslavije sa Partizanom, FMP-om, Zvezdom, Beobankom, Buducnoscu, BFC Beocinom bila mnogo jaka i ujednacena.
- Partizan protiv Oly-ja igrao osminu finala Evropske lige u susretu oznacenom kao najinteresantnijim te runde. Seca li se neko Fasulasa? U grupnom takmicenju dva puta izgubili od Kroacija Osiguranja, u jednom od tih susreta kapiten Kroacija Osiguranja Josip Vrankovic sutirao za 3 10-11.
- U Grckoj ligi prvo mesto, pre play-offa suvereno drzao AEK!
- U rubrici secanja, susret Partizan - Aris iz '88 uz citiranje tadasnjeg trenera Vujosevica "Palja je skinuo Zevsa!", tada za Aris igrao Janakis uz Nikosa Galisa
- Najbolji ruki NBA lige Alen Iverson, Dzermejn O'Nil 4,6ppg a Kobe Bryant 6,5ppg, rukiji te godine jos i Entoan Voker, Marberi, Rej Alen, Markus Kembi, Sarif-Abdur Rahim
- Najbolji Evropljanin Detlef Srempf (Sijetl) sa 17ppg, slede Radja (Boston), Rik Smits, Sabonis, Kukoc, Divac, Danilovic.. NBA jos igrali Stojko Vrankovic, Estonac Martin Mursep, Potapenko
- Veliki portret Toma Gugliote (!!!!) a najbolji strelac lige bese Air Jordan sa 30,8ppg..

Citat
evo i 3.broj od 13.Marta '97 -

- Zoran Stojacic (otac Stefana Stojacica) direktor BFC-a moli za pomoc da se klub ne raspadne, poslednja sezona gde je BFC igrao ulogu u ligi, na kraju usledio raspad sjajnog tima, Topic, Topalovic, Vlada Kuzmanovic, Vucurovic, Nemanja Danilovic..
- Goran Karadzic (?!?!!?!), mladi reprezentativac i kosarkas Crvene Zvezde najavljuje tuzbu..!!
- Mijailo Grusanovic MVP ligaskog dela
- Partizan nakon poraza u Beogradu (Franko Nakic 27 poena) pobedio Oly u revansu u Atini (Drobnjak 19 poena) i izborio majstoricu na svom terenu, prepuno optimistickih izjava "Cegi - odlucilo veliko srce Grobara"..
- U 12.tom minutu meca Peristeri - PAOK Stojakovic slomio nogu nakon faula u napadu na Milanu Gurovicu. Trener Peristerija Sakota " Dodje mi da zaplacem!"
- Mirko Novosel o projektu Evropske profesionalne kosarkaske lige..
- Secanja Jugoslavija - Italija 30.Maj 1983 i velika tuca kada je Grbovic makazama po terenu jurio Menegina..
- Prica o Divcevoj sezoni u Sarlotu i izdvojen ucinak protiv Bostona od 23 poena, 18 skokova, 10 asistencija i 4 blokade. Na istoj utakmici Glen Rajs ubacio 48 poena. Portret Entoni Mejson (Sarlot Hornets, ko se seca ili zna kako je izgledao i igrao Charles Barkley, e pa ovo je bila uprgradeovana verzija)..

Da napomenem samo, decko je nakon nekoliko brojeva postavljao mnogo detaljnije opise, izvezbao se valjda  Smile, bice jos zanimljivije.

Meni su konkretno iz ovih brojeva najzanimljivija imena Franka Nakica (redovno mu se ceo Pionir najebavao majke, a redovno je ovde trpao kao lud, inace mu je prosek bio 8-10 poena), secanje na Glena Rajsa i Vitalija Potapenka  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.15
mob
HTC Sensation
Одлична тема,а и морам да напоменем да смо Пантелија и ја можда и заједно тренирали баскет,само што сам ја био труба па баталио.... Smile

Кад рече Глен Рајс,сећам се Ол стар једне године(јебем ли га које) дао 8 тројки за редом,а Ентони Мејсон је краљ,носио бр 14(имао оне фенси фризурице) иначе најкрупнији и највиши плеј у историји НБА...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Kolarov je bila Govedarica...

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 7487
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Одлична тема,а и морам да напоменем да смо Пантелија и ја можда и заједно тренирали баскет,само што сам ја био труба па баталио.... Smile

Кад рече Глен Рајс,сећам се Ол стар једне године(јебем ли га које) дао 8 тројки за редом,а Ентони Мејсон је краљ,носио бр 14(имао оне фенси фризурице) иначе најкрупнији и највиши плеј у историји НБА...


Truba smo bili svi  Smile

Entoni Mejson... Levoruko, zastrasujuce snazno, buljavo govedo. Mislim da mu je cak primarna pozicija bila cetvorka, ali da je kasnije igrao pleja...

Inace, Stojak je ovde imao oko 20 godina, i bio proglasavan najvecim suterskim talentom u poslednjih 10-ak godina (pored pokojnog Drazena, Danilovica, Djordjevica...)

A Detlef Srempf i Martin Mursep  Smile

Bice kasnije i nekih zanimljivih izjava o Gurovicu...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
HTC Sensation
Јао Детлеф Шремпф Smile са Гери Пејтоном и Шон КЛемпом били су бре до јаја екипа. Него ко им беше тренер био,јел Мекмилан? Или је он био неки играч...не могу да се сетим ал ми то име у глави  Smile

Јеботе како сам мрзео тај тим,а комплет најомраженијих играча у то време су ми чинили и Крис Малин из ГС Вориорса,Ник Ван ексел,Тим Хардавеј,Сем Касел...говеда!! Али врхунски играчи...

Биле су неке сличице и албум НБА, неке црне тј са неком црном позадином,како су добре биле,мислим да их и даље имам негде по кући...
« Poslednja izmena: 03. Dec 2010, 15:19:38 od malkin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Како можеш Ник ван Квика да мрзиш?! Smile


Е ај видећу да ископам нешто о КК Боровици, мисим кад већ причамо о баскету 90их и НБА Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
HTC Sensation
Зтао што је левак,буљав и ђубре од човека  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Буљав ал што има шмекерске брчиће Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Kolarov je bila Govedarica...

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 7487
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Citat
dakle, DT Kosarka broj 4 od 20.Marta '97 (cena 5 dinara smile.gif )

- velika slika pokojnog bivseg premijera a tada gradonacelnika Beograda Zorana Djindjica sa salom Partizana i naslovom "Zoran je Grobar" (3-ca utakmica osmine finala Partizan-Oly)
- Intervju Slobodan Subotic "Partizan je tim Buducnosti", "Rebraca najbolji Evropski centar"
- U sastavu Buducnosti te godine tri Ivanovica smile.gif
- Ubedljivo prvi strelac lige Miro Radosevic iz Borca
- poznati parovi cetvrtfinala Evropske lige. Partizan izgubio u Beogradu od Oly-ja 69-74, veliki naslov na front-page "Olimp jos visoko", Dusan Ivkovic trener Oly-ja "Partizan sledece godine na F4 ako zadrzi ekipu". Dejvid Rivers 21 poen, Nakic 19 a kod nasih Haris Brkic 18, Mica Beric 16..
- Od ovog broja sjajni pregledi najvecih Evropskih liga sa kompletnim statistikama, izvestajima sa najzanimljivijih utakmica, zanimljivostima, vestima..
- Na prvenstvu Evrope (Spanija 1997) Hrvatska bez najboljih - Selektror Petar Skansi "Komazec izdajica, Vrankovic ispraznjen, Radja destruktivac, Perasovic pun kompleksa"
- Secanja iz Grenobla 1979 godine i trijumfa Bosne u Kupu Evropskih sampiona - trener Tanjevic a igrali Zarko Varajic (45 poena u finalu protiv Emersona), Mirza Delibasic (30 poena u finalu), Radovanovic, Svetislav Pesic, Vucevic..
- u NBA sekciji puno blic-tekstova, vesti.. Brus Bouven potpisao za Majami dorektno iz CBA lige, secate li se Sedrika Sebalosa, Ajzeje Rajdera, Mukija Blejloka (coveka koji je redovno ubacivao izmedju 6 i 10 poena ali isto tako bio najbolji asistent lige sa 13 asistencija u proseku), Dena Majerlija, Vosona Lenarda, Erika Striklenda, Dzefa Hornacheka, Ostertaga, Samaki Voklera, Krisa Chajldsa.. Na 8! strana detaljni izvestaji o desavanjima protekle nedelje za sve! timove NBA lige, svoje mesto dobila i NCAA...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma

Црвене сијају звезде, само једној гаси се сјај...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42971
Zastava Краљево
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.44
Eh da samo mogu biti kompetentan da diskutujem ovde sa vama, prvo kad vidim kakve legende se komentarisu , prosto mi je krivo sto nisam to mogao da dozivim ali visa sila... Smile
IP sačuvana
social share
Како ти се звао отац? -Хусеин. Његов отац? -Кемал. Чији је Кемал? -Шефкин. Даље? -Шефик Ибров, Ибро Рушидов, Рушид Екрем, Муслија, Адем и Алија! Даље? -Нема даље! -Нема даље, последњи је Алија! Ко је родио Алију? -Одкуд знам, опет неки Хусеин, Кемал! -Није. -Него ко? -Њега су родили Цвјета и Спасоје Југовић. А ако кренеш назад сретаћеш само оваква имена: Вељко, Милош, Душан, Видак, Војак...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol
Poruke 11340
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
Sjajna tema... Slicna secanja...

Ja sam trenirao dobrih 6,7 godina... Cak par godina i u Partizanu  Smile

Gde ste vi trenirali ? tj za koje klubove?

Ja sam skupljao sve moguce slicice... 95. 97.  , pratio nba od 94.  Nick Van Exela sam obozavao... Omiljeni igrac verovatno Hakeem... A uvek sam navijao protiv Bullsa i Jordana... 97. kad su dobili Jazzere sam se rasplakao.  Smile

Evropski basket sam jos vise pratio... Od ove utakmice Bodiroga je moj bog..


Al ipak sam navijao za Timsistem, od igraca obozavao sam David Riversa I obozavao sam Italijansku ligu ... Svaki ponedeljak u 10 i 17 na BK sa onim smaracem od komentatora krece drugo poluvreme meca Italijanske lige... Pored toga pratio sam sva ostala kosarkaska desavanja koja su postojala na tvu... Recimo obozavao sam Petra Naumovskog, kako je cepao u Efesu...

Isao sam na svaki trofej Beograda, to su bili sjajni turniri... Tada sam poceo i burazera da vodim na tekme...

Samo neka secanja po crtama...


 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.118 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.