Tema: Kosarka: NLB - Jadranska Liga 2007/2008  (Pročitano 41826 puta)

Opera 9.26
Samsung
26. mart 2008. | Izvor: B92
Sjajni Kuk za pobedu Zvezde

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su ljubljansku Olimpiju 93:87, u prvoj utakmici četvrtfinala regionalne NLB lige. Fenomenalnu partiju, najbolju ove sezone, pružio je Amerikanac Omar Kuk koji je meč završio sa 32 poena (6-9 za tri), šest asistencija i tri ukradene lopte. Pored Kuka sjajan je bio i kapiten Tadija Dragićević sa 23 poena i osam skokova. Elmedin Kikanović dodao je 14, a Bakić 13. U timu Aleksandra Džikića Marko Milić ubacio je 19, a Jasmin Hukić 18 poena. Meč broj dva igra se u subotu u Tivoliju.

Meč u Pioniru protekao je u mnogobrojnim preokretima. Olimpija je u trećoj deonici vodila i sa 11 poena razlike, ali je Kuk sjajnim izdanjem doneo savom timu prednost u ovom duelu.

Prvu četvrtinu Zvezda je bolje odigrala, najviše zahvaljujući sjajnom Elmedinu Kikanoviću koji je 12 od svojih 14 poena postigao u prvoj deonici. Zvezda je u osmom minutu imala plus osam (26:18), a na prvom dvominutnom odmoru bilo je 31:25.

Drugu četvrtinu Olimpija počinje serijom 7-0 dolazi do vođstva (32:31), i tada je bilo jasno da će ovo biti izjednačena utakmica. Do kraja prvog poluvremena gosti su održavali minimalni prednost, a najveću razliku imali su upravo na velikom odmoru (46:41).

Olimpija u istom ritmu nastavlja i u trećoj četvrtini, a kada je Dragič u 23. minutu pogodio trojku za 53:43, činilo se da će Zvezda teško do pobede. Tada se budi Omar Kuk, koji je od 32, u prvom poluvremenu ubacio samo devet poena. Amerikanac je posle dvocifrene prednosti preuzeo stvari u svoje ruke, i sa dve vezane trojke vratio je Zvezdu u igru (55:49).

Slovenci su odbili taj nalet Zvezde, ali plej domaćina nije hteo da odustane. U poslednjim trenucima treće deonice Kuk je iznudio namernu ličnu grešku, pogodio je dva slobodna bacanja, potom uz zvuk sirene i trojku, i rezultat je pred poslednju deonicu bio 66:66.

Odlučujućih 10 minuta počinje sa još dva poena Kuka, a onda Hukić sa pet vezanih poena vraća prednost svom timu (71:68). Tada se budi i kapiten Tadija Dragićević koji sa dve vezane trojke vraća prednost „crveno-belima“ (75:71).

Ipak, Ljubljančani se ni tada nisu predali, i početkom 36. minuta ponovo su poveli posle trojke Saše Dončića i dva slobodna bacanja Dragiča (81:77).

Tri minuta pre kraja Olimpija je imala plus četiri (83:79), ali tada Zvezda furioznom serijom 12-0 rešava pitanje pobednika. U sjajnoj seriji Kuk je ubacio dve trojke, nadovezao se Dragićević sa trojkom sa devet metara, i navijači u Pioniru mogli su da odahnu.

Crena zvezda - Olimpija 93:87

Crvena zvezda: Subotić, Krasnić, Marković 3, Kikanović 14, Kuk 32, Kovač 3, Raičević 3, Dragićević 23, Lekić, Cvetković, Šljivančanin 2, Bakić 13.
Olimpija: Dončić 3, Buker, Močnik, Dragič 8, Rizvić 8, Milić 19, Hukić 18, Begić 2, Bejli 10, Zupan 4, Tejlor 15.

Izvor: B92-Sport
Ne radim brzo, al' zato radim nekvalitetno
Život nas uči su ljudi mnogo manje rđavi nego što se misli, ali i da su mnogo gluplji nego što je moguće i uobraziti.
Pravopis srpskog jezika

Zvezda u usponu

Zodijak Aries
Poruke 2169
Zastava Prokuplje
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mislim da je pobednik vec poznat i da je sve reseno pre pocetka sezone.pfc sampion Smile Smile Smile

FMP izborio "majstoricu" u Zadru

Ekipa FMP ostala je u trci za plasman na "fajnal-for" NLB lige, pošto je u četvrtfinalnoj seriji izjednačila rezultat protiv Zadra na 1:1.

Tim iz Železnika je za samo 48 sati odigrao dva duela koje su odlučili produžeci, ali je za razliku od prvog, drugi dobio pred svojom publikom rezultatom 99:94 (17:27, 17:6, 18:16, 33:36, 14:9) i tako izborio "majstoricu" koja je na programu u subotu u "Jazinama".

Najzaslužniji za prvi četvrtfinalni trijumf bili su Dragan Labović sa 17 poena i šest skokova, Filip Čović upisao je 14, Nemanja Protić 13, a Mladen Jeremić 12 pogodaka.

U ekipi Zadra najbolji su bili Rok Stipčević sa 31 poenom, Kori Bruer dao je 23, a Džabi Džonson 21 poen uz pet uhvaćenih lopti.

Posle veoma lošeg početka, tim iz Železnika, koji se u svojoj istoriji dva puta okitio titulom šampiona Jadranske lige, uspeo je u drugoj četvrtini da pojača tempo i u potpunosti preuzme konce igre.

Oni su rivalu dozvolili da postigne tek šest poena za deset minuta, što im je omogućilo da nadoknade zaostatak i na poluvreme odu sa prednošću od pola koša razlike - 34:33.

Prevođeni Amerikancima Džabijem Džonsonom i Korijem Bruerom gosti su se u nastavku vratili u igru i održavali priključak, ali je FMP trojkom Mladena Jeremića u finišu trećeg uspeo da se odlepi na "plus tri" (52:49).

To kao da je bila inicijalna kapisla za tim Slobodana Klipe, budući da su u poslednju četvrtinu ušli furiozno. Dve vezane trojke Protića i Krstovića, uz sigurnu ruku Predraga Samardžijskog sa linije penala omogućile su timu iz beogradskog predgrađa da već u 32. minutu stigne do solidnih 10 poena prednosti - 63:53.

Zadrani, koji su bili odlučni da ceo četvrtfinalni posao završe u dva meča, konstantno su pretili domaćinu, i u finišu, preko Bruera, uspeli da izbore dodatnih pet minuta.

Osokoljeni Zadar je odmah poveo u produžetku, ali su Čović i drugovi, svesni da ih samo pobeda ostavlja u trci, brzo konsolidovali redove i preuzeli vođstvo.

Borbena hrvatska ekipa i dalje je napadala, ali je Labović sa penala, minut pre kraja, praktično odlučio pobednika - 97:93. Stičević je nakon toga uspeo samo jednom da pogodi sa linije slobodnih bacanja, dok je Đorđe Micić, uz zvuk sirene, povrdio pobedu.

Izvor: MTS-Mondo
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Partizan, rutinski, dobio u Zagrebu

Košarkaši beogradskog Partizana Igokee plasirali su se na završni turnir NLB lige pobedom u Zagrebu, (26:21, 23:23, 27:24, 25:24). ‘Crno-beli’ su i peti put u nizu savladali Zagrepčane, treći put na njihovom terenu i opravdali ulogu favorita u duelu nekadašnjih prvaka Evrope. Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Uroš Tripković sa 26 i Nikola Peković sa 22 poena i osam skokova (indeks 36). Za Cibonu Vilijams 26, Rozić i Andrić po 13 poena.

U prvoj četvrtini Partizan je stekao prednost iako su domaći vodili do osmog minuta, a u drugom periodu igre ekipe su ostale na istom rastojanju. Već u prvom poluvremenu Peković je stigao do 11 poena, uz četiri skoka i sedam prekršaja napravljenih na njemu.

Nešto slabiju partiju palasija ‘pokrio’ je Petar Božić a Veličković, Kecman, Tepić i Vitkovac ‘rasporedili su’ ostale poene.

U trećoj četvrtini bolje je počeo domain ali je posle dva minuta Partizan serijom od 8:0 stigao do deset poena prednosti.

Od 22. do 26. minuta Partizan je ‘držao rastojanje’, Cibona uspela da stigne do 68:72, a novih 8:0 za prvake Srbije i branioce titule u NLB ligi rezultat menjaju u 68:80.

Nova četiri poena Pekovića i vođstvo od 84:71 bili su znak Vujoševiću da se na parket vrati Vraneš, a najbolji centar lige je odmarao do samog finiša. Košarkaši Cibone uspeli su da se u dva navrata približe na sedam poena razlike, ali su Kecman, Tripković i Veličković pogađali za sigurnu pobedu Partizana.

Cibona – Partizan Igokea 93:100 (26:21, 23:23, 27:24, 25:24)

Cibona: Voren 10, Vilijams 26, Krušlin, Krasić 9, Žorić, Vukašić 3, Andrić 13, Kaštropil 4, Hoskin 6, Princ, Rozić 13, Mulaomerović 9

Partizan Igokea: Palasio 1 (3-0, 3-0, 8 as), Tepić 7 (2-2, 4-1), Kecman 14 (4-3, 4-2, 3-2, 3 sk, 3 as), Borovnjak 2, Tripković 26 (3-2, 9-6, 4-4), Veličković 16 (7-5, 3-1, 4-3, 6 sk), Peković 22 (10-6, -, 11-10, 8 sk, 3 uk.l), Vitkovac 4, Đurković, Božić 6 (1-0, 2-2), Milošević, Vraneš 2.

Izvor
« Poslednja izmena: 27. Mar 2008, 22:10:39 od goranse »

Sreca ne postoji u zivotu... postoje samo momenti srece        just strawberry                   Gde volite da letujete/zimujete,putujete uopste?...posetite novi pod forum

Konačna reč FMP-a i Vrščana,Zvezda u Tivoliju

Veoma težak meč očekuje ekipu FMP, koja će se u odlučujućem, trećem meču četvrtfinalne serije sastati sa Zadrom u paklenoj atmosferi hale "Jazine".

O rivalitetu ova dva tima najbolje govori podatak da su po jedan meč rešili u svoju korist iskoristivši prednost domaćeg terena, ali tek posle produžetaka.

Trener ekipe iz Železnika Slobodan Klipa rekao je da očekuje još jednu tešku utakmicu protiv starog rivala, ali da veruje da njegov tim može da pobedi u gostima i plasira se na završni turnir regionalnog takmičenja.

"Odigrali smo četiri utakmice sa Zadrom ove sezone i sve su bile na jedan posed. Očekujem da će i ta peta da bude ista, s tim što se nadam da možemo da dobijemo u gostima", rekao je Klipa agenciji Beta.

Klipa je, posle dve iscrpljujuće utakmice, napomenuo da veruje u kvalitet svog mladog tima, njihovu svežinu, motivaciju i veći broj raspoloženih igrača.

"Mi smo igrali poslednju utakmicu žaleći za propuštnom šansom u Zadru, tako da će možda i oni razmišljati o propuštenoj šansi u Beogradu. Svi smo umorni, ali oni imaju manje igrača u rotaciji. Mi imamo 12, oni osam, tako da i to može da odluči", objasnio je Klipa.

Rasplamsale strasti pre duel u Vršcu

"Majstorica" u Vršcu takođe će odlučiti ukupnog pobednika duela Hemofarma i Budućnosti.

Vrščani veruju da su u prednosti zbog odigravanja ključnog meča pred domaćom publikom, koja im je pomogla da slave u prvom duelu.

Trener Hemofarma Vlada Vukoičić izjavio je posle poraza u drugom meču, u Podgorici da postoje izvesne manjkavosti u igri njegovog tima, ali da će za kratko vreme pokušati da ih svedu na minimum i ponove partiju iz prvog duela.

"Tim je dobro odigrao u odbrani o čemu govori podatak i da smo rivala sveli na 64 poena, dok napad nije funcionisao kako treba. Iako nemamo mnogo vremena za analizu, moraćemo da porazgovaramo i poradimo na tome, kako bi u odlučujućem meču demonstrirali igru u napadu kakvu forsiramo na treninzima i kakva je prepoznatljiva za moj tim", izjavio je Vukoičić.

Atmosfera pred "majstoricu" u Vršcu dodatno je "podgrejana" žestokim duelom na kraju meča u Podgorici, kada je došlo do verbalnog duela direktora dva tima Danila Mitrovića i Marka Ivanovića, kojem je prethodila žučna rasprava Roula Maršala i trenera crnogorskog tima Dejana Radonjića.

Uzrujani Mitrović poručio je na kraju Ivanoviću da će ih Podgoričani sigurno pobediti u Vršcu.

Kuk: Iskoristiti prvu meč loptu

Crvena zvezda u Ljubljanu odlazi na krilima pobede ostvarene u prvom meču protiv Olimpije. Želja svih je da ceo posao završe ekspresno, u dva meča.

"Aleksandar Džikić je za veoma kratko vreme unapredio igru Olimpije. Njihova prednost je svakako iskustvo, ali i domaći teren. Igraće mnogo skoncentrisanije, jer nemaju pravo na grešku i najviše bi trebalo da obratimo pažnju na njihov napad i ofanzivni skok. Mi, pre svega, moramo dobro da odigramo u odbrani, odnosno da ponovimo igru iz drugog poluvremena prvog meča, to je dobitna kombinacija. Naš adut je i rasterećenost, budući da i u slučaju poraza imamo priliku za popravni. Ipak, želja cele ekipe je da maksimalno odigra u Ljubljani i iskoristi prvu od dve šanse za overavanje mesta u polufinalu", izjavio je za "Sportski žurnal" Omar Kuk, najbolji pojedinac prvog meča u Beogradu.

Plasman na završni turnir osigurao je samo Partizan, branilac trofeja NLB lige, koji je u dva meča nadigrao Cibonu.

"Fajnal-for" igraće se od 25. do 27. aprila, a domaćin završnog turnira biće odlučen nakon završetka četvrtfinalne serije.

PAROVI ČETVRTFINALA (SUBOTA)

DRUGI MEČ: Olimpija - Crvena zvezda (18.00)

Hemofarm - Budućnost 75:69 (13:9, 21:18, 20:16, 21:26) 2:1

Pobednik serije između Zvezde i Olimpije, koji će biti odlučen majstoricom u ponedeljak, u polufinalu će se sastati sa Partizanom, prvoplasiranom ekipom iz ligaškog dela takmičenja.

Majstorica u ponedeljak u 20h

Košarkaši Crvene zvezde u ponedeljak od 20 časova u dvorani "Pionir" igraju majstoricu četvrtfinala regionalnog NLB šampionata protiv Union Olimpije. Prvi duel ove serije "crveno-beli" su rešili u svoju korist sa 93:87, dok su u revanšu doživeli poraz u Tivoliju sa 88:60. Pobednik duela u "Pioniru" obezbediće plasman na Fajnal-four gde će polufinalni protivnik biti Partizan Igokea. Drugi polufinalni par čine Zadar i Hemofarm.
Nastup kapitena Crvene zvezde Tadije Dragićevića u majstorici je pod znakom pitanja. On je u prvom poluvremenu drugog duela dobio udarac u mišić, pa ga je Karadžić poštedeo napora u većem delu treće i četvrte deonice. Dragićević ima otok, a odluku o njegovom nastupu, medicinski tim Crvene zvezde doneće na dan utakmice.

U dosadašnjem istorijatu zbirno Crvena zvezda i Olimpija odigrali su 102 utakmica, 58 pobeda ima Zvezda, jedan meč završen je nerešeno, a Olimpija je slavila 43. puta. U Beogradu je odigrana ukupno 52 utakmice, od kojih je Crvena zvezda čak 42 rešila u svoju korist.

Ulaznice za majstoricu prodavaće se u prodavnici Red Star Store u Kralja Milana kao i na blagajni hale "Pionir" u ponedeljak od 14 časova do početka utakmice. Cene karata su 200 dinara tribine i 350 dinara parter.

Olimpija prejaka za Zvezdu, 74:97

Košarkaši Crvene zvezde nisu uspeli da se plasiraju na završni turnir regionalne NLB lige, pošto su u majstorici četvrtfinalne serije izgubili kod kuće od Olimpije, sa 74:97 (17:19, 21:29, 14:23, 22:28). “Crveno-beli” su ponovili lošu partiju iz Tivolija, kada je bilo 88:60 za slovenačku ekipu, pa Olimpija potpuno zasluženo ide dalje ukupnom pobedom od 2:1 u seriji. Najefikasniji kod Zvezde bio je Subotić, sa 18 poena, Kuk je postigao 15, Lekić 10, a Dragićević 8.

Zvezda je samo u prvoj četvrtini uspela da se suprotstavi gostima iz Slovenije, ali je u nastavku meča strateg Olimpije Aleksandar Džikić u potpunosti dobio duel sa trener beogradskog tima Stevanom Karadžićem.

Olimpija je, kao i pre dva dana u Tivoliju, bila bolja u svim segmentima (Zvezda: šut za 2, 36/19, za 3, 27/9 – Olimpija: šut za 2, 35/21, za 3, 21/11), a pobednik je rešen sredinom treće četvrtine, kada su gosti serijom od 7-0 uvećali vođstvo do +17, 65:48, da bi u nastavku meča u svakom trenutku držali prednost na preko 20 poena (u četvrtoj imali +26).

Zanimljivo da je Zvezda bila bez poena u prva tri minuta prvog i najmanje četiri minuta na startu drugog poluvremena, dok su “crveno-beli” u finišu obe deonice u prvom poluvremenu primali trojku uz zvuk sirene.

Pobedničku ekipu predvodili su Hukić i Tejlor sa po 19 poena, Dragič je postigao 18, a Zupan 15.

Utakmicu u Hali „Pionir” pratilo je oko 3,500 gledalaca, a nezadovoljstvo domaćih navijača kulminiralo je u drugom poluvremenu, kada su neprekidno skandirali protiv Uprave i trener Karadžića.

Olimpija će u polufinalu igrati sa Partizanom, dok će se za drugo mesto u finalu boriti Zadar i Hemofarm.

Finalni turnir igraće se od 25. do 27. aprila, a domaćin još uvek nije određen.

Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.