/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Tema: Kosarka : Evropske Nacionalne Lige  (Pročitano 33000 puta)

Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Francuska: Bez iznenađenja u četvrtom kolu

Četvrto kolo francuskog prvenstva donijelo je tri zanimljiva dvoboja u kojima su ubilježeni očekivani rezultati. Perinčićev Hyeres Toulon gostovao je kod Roannea i upisao minimalni poraz...
Vrlo neizvjestan dvoboj odigrali su Toulon i Roanne. Roanne je na kraju slavio 88:86 zahvaljujući trivama Briona Rusha u završnici susreta. Rush je odigrao vrlo dobro i ubacio 19 poena (6/12), prvo ime susreta bio je Marc Salyers s 27 poena (8/21) i deset skokova, a deset skokova dodao je i Pape Badiane. kod Toulona Hrvoje Perinčić bio je nezapažen. Za 22 minute ubacio je tek jedan poen, iz igre je šutirao 0/6 i svemu tome dodao četiri skoka. Sean Colson s 28 poena (11/21), osam skokova i devet asistencija nije uspio odvući Toulon do pobjede, a uz njega istaknuli su se Austin Nichols s 23 poena (8/17), Tony Williams s 15 poena (6/9) i osam skokova te Vincent Masingue s 11 skokova.
Vichy je na svom parketu ostvario važnu pobjedu protiv Parisa 70:58. Tek prvu četvrtinu gosti su se držali u rezultatskom egalu, a onda je Vichy podignuo nivo igre i odnio pobjedu. Istaknuli su se Zach Moss sa 17 poena (8/14) i devet skokova te Duonia Issa s deset skokova. Kod gostiju Branko Milisavljević ubacio je 14 poena (6/10), a Jurica Golemac deset poena (5/7) uz pet skokova.
Još jedan derbi igran je u Le Mansu gdje je gostovao Pau Orthez. Iako su gosti veći dio susreta bili u prednosti, a na poluvremenu imali i plus 12, pobjeda ostaje u Le Mansu. Domaćin je slavio 78:73, a predvodili su ga Nicolas Batum s 19 poena (6/11) i osam skokova te Yannick Bokolo s 12 poena (5/9). Kod gostiju Curtis Withers ubacio je 14 poena (6/14) uz devet skokova te Antoine Mendy 12 poena (5/8).

Francusko prvenstvo, četvrto kolo:

Roanne - Hyeres Toulon 88:86
Vichy - Paris Levallois 70:58
Le Mans - Pau Orthez 78:73
Cholet – Dijon 83:73.

Izvor: SportNet
« Poslednja izmena: 21. Okt 2007, 23:57:02 od dzux_de_lux »

Rusija: Uniksu derbi kola

U subotu su igrana četiri susreta ruskog prvenstva, a favoriti su upisali očekivane pobjede. U derbiju kola Himki je u gostima potpuno nadigrao Uniks, a u nama zanimljivom dvoboju Ural Greyt kojeg trenira Dražen Anzulović bio je bolji od Spartaka Damira Markote...
Lokomotiv je u Rostovu upisao laganu pobjedu protiv Eniseya iz Krasnojarska. U posljednjoj četvrtini igra Eniseya se posve raspala i domaćin je s lakoćom otišao do pobjede 106:89. Anthony Goldwire imao je odličnu večer i utakmicu je završio s 30 poena. Kod gostiju također su Amerikanci igrali glavnu ulogu i to Hamilton s 31 i Warrick s 25 poena. Naš Igor Miličić sudjelovao je sa sedam poena.
Anzulovićev Ural Greyt nadigrao je Spartak iz St. Petersburga i sa 78:61 došao do nove pobjede. Momčad pod vodstvom bivšeg trenera Cibone slavila je odličnom igrom u drugom poluvremenu kada su čvrstom obranom slomili otpor gostiju. Brindley Wright ubacio je 16 poena (6/12) uz pet asistencija i devet skokova dok je Andrew Wisniewski dodao 13 poena (4/12) i osam asistencija. Kod gostiju Rafael Araujo ubacio je 16 poena (7/10) uz osam skokova, a naš Damir Markota za 28 minuta ubacio je osam poena (2/9) uz sedam skokova i dvije asistencije.
Neizvjesno do same završnice bilo je u dvoboju Samare i Spartaka Primorje. Samara je na kraju slavila 76:72 iako je uoči posljednje četvrtine bila u minimalnom zaostatku. Marquee Perry ubacio je 23 poena (9/18) uz sedam skokova, a Yaniv Green dodao je 20 poena (8/14) i čak 17 skokova. Andrej Truškin također je bio skakački raspoložen i uhvatio 11 lopti. Kod gostiju Stanislav Makšancev ubacio je 19 poena (9/15) uz 13 skokova, a J.R. Bremer 17 poena (7/13). Damir Miljković za 18 minuta ubacio je sedam poena (2/7) uz tri skoka.
Derbi je igran u Kazanju gdje je Uniks ugostio Himki i svladao ga u neizvjesnom dvoboju 78:75. Uoči posljednje dionice domaćin je zaostajao čak 15 poena, odigrao odlično posljednju četvrtinu, ali nije uspio napraviti potpuni preokret. Kod Himkija prva imena bili su Maciej Lampe sa 17 poena (6/11) i deset skokova te Daniel Ewing s 15 poena (6/10). Kod domaćina Tariq Kirksay ubacio je 15 poena (6/10) uz 13 skokova, a Sergej Čikalkin dodao je 14 poena (6/11).

Grčka: Olimpijakos bolji od Paoka

Panathinaikos je suprotno očekivanjima tek u posljednjem periodu slomio otpor mnogo siromašnijeg gosta. Zeleni su na koncu nadigrali Rethimno 90:81. Andrija Žižić bio je najefikasniji igrač europskog prvaka s 18 koševa (7/9 iz igre, 4/4 slobodna) i tri skoka za 19 minuta igre. Kostas Tsartsaris postigao je 14 uz 11 skokova, a Šarunas Jasikevičius u premijeri je ostvario devet poena i četiri asistencije.
Za goste Jurica Žuža zbog problema s osobnim pogreškama odigrao je samo 18 minuta, a statistički učinak je impresivan - 13 poena, šut 6/8, trice 1/1 i šest skokova. Vrijedi istaknuti 21 koš i sedam skokova 38-godišnjeg Milenka Topića.
Renovirani Olympiacos je pobijedio momčad slave prošlosti i ne tako lijepe sadašnjosti - PAOK. Solunjani su se držali u početku utakmice, da bi domaćin već na poluvremenu ostvario krucijalnu prednost (39:26). Završilo je 76:66, a veliku partiju pružio je 24-godišnji grčki reprezentativac Bourousis. Centar je zabio 12 poena uz 15 skokova, šest blokada i tri asistencije. Macijauskas je dodao 14, a najefikasniji od novih igrača bio je Lynn Greer s također 14 koševa.
Pridošlice Bracey Wright (20 koševa) i Lazaros Agadakos (18 poena) bili su najefkasniji u uvjerljivoj pobjedi Arisa kod slabašne Olympije 85:67, a starosjedilac Massey dodao je 15 koševa i 15 skokova. Uz 22 poena i šest uhvaćenih lopti senegalskog centra Mamadoua N'Diayea Panellinios je slavio na gostovanju kod Maroussija sa 75:65.

Turska:

20.10.   Fenerbahče  Banvit   72:89(43:40)
20.10.   Turk Telekom  Ojak   85:78(50:41)
20.10.   Galatasaraj  Alpela   79:64(46:35)
20.10.   Mersin   Karsijaka  78:80(39:38)
20.10.   Kepez  Antalija   64:65(31:43)
20.10.   Selčuk   Bešiktaš  55:105(26:56)
20.10.   Bejkoz   Efes Pilsen  75:91(34:46)
20.10.   Daru¿afaka  Kolej   80:67(36:35)
One Jerry Edwards, There is only one Jerry Edwards...

Španija: Lakovič i Kasun spasili Ivanovića

Barcelona je u katalonskom derbiju na gostovanju svladala dosad neporaženu Gironu 89:85. Utakmica je odlučena tek u dodatnih pet minuta, a najveće zasluge za trijumf koji će skinuti pritisak s Duška Ivanovića ima sjajni Jaka Laković (30 poena, četiri asista). Važnu ulogu u produžetku odigrali su Jordi Trias (osam poena) i Pepe Sanchez (osam asista). Mario Kasun startao je u petorci, no zbog pet osobnih pogrešaka morao je napustiti igru početkom posljednje četvrtine.
Kasun je za 21 minutu ostvario vrlo dobar učinak - 13 koševa (šut 6/10), sedam skokova, blokada, asist i ukradena lopta. Za Gironu standardno najefikasniji bio je mlađi Gasol s 19 poena, Victor Sada dodao je 11 skokova i pet asistencija.
Marko Tomas odigrao je najslabiju partiju od dolaska u Fuenlabradu, a domaćin je poražen od najugodnijeg iznenađenja lige - Manrese 73:90. Križevčanin je pogodio tek tri od 12 lopti iz igre u 29 minuta na parketu. Utakmicu je završio sa sedam poena, pet skokova i četiri asistencije. Za pobjednike Guillem Rubio ubacio je 17 koševa.
Pamesa je stigla do vrijedne 79:72 pobjede kod Estudiantesa. Stanko Barać krenuo je u petorci uz Dejana Milojevića, ali naš je igrač još uvijek u fazi adaptacije. I treću utakmicu u Španjolskoj okončao je s negativnom valorizacijom (-2). Hrvatski reprezentativac je za deset minuta zabilježio četiri poena (2/5 šut), skok u napadu, primljenu blokadu i tri prekršaja. Najzaslužniji za pobjedu Katsikarisove momčadi bio je upravo Baraćev konkurent, centar Albert Miralles s 21 poenom i šest skokova.
Unicaja ove sezone još nije slavila u gostima (0-4). U Granadi su poraženi od prosječnog domaćina 80:69. Samo Udrih (15 poena), Gianella (13 poena, pet asista) i robusni centar Curtis Borchardt (12 koševa, 11 skokova) u posljednjoj su četvrtini odveli Granadu do uvjerljive pobjede. Za goste Davor Kus odigrao je standardno dobro - 26 minuta, 12 poena, šut 4/7, tri asistencije. Scariolova se momčad uoči dolaska Cibone nalazi na 11. mjestu prvenstvene ljestvice.
Joventud u drugom susretu bez prve "violine" Rudya Fernandeza ipak nije mogao. Na domaćem terenu neočekivano lako nadigrao ih je Bilbao 81:58. Usprkos porazu Badalonci su ostali vodeća momčad španjolske lige. Marko Banić (29 minuta, 12 poena, šut 4/5, četiri skoka) odigrao je na svojoj razini, a najbolju partiju u ACB ligi pružio je Drago Pašalić (13 minuta, devet poena, tri skoka). Junak susreta bio je Marcelo Huertas s 25 koševa. Brazilski play zapario je "svojima", naime Joventud ga je ovog ljeta poslao na posudbu u Bilbao.
Menorca je u petom nastupu i peti put poražena. Na domaćem terenu očekivano su nadigrani od Spahijine Tau Ceramice 76:62. Zoran Planinić za 23 minute zabilježio je 12 poena (3/5 za dva, 6/8 za jedan) uz četiri skoka, ukradenu i dvije izgubljene lopte. Najbolji strijelac utakmice bio je Igor Rakočević sa 17 koševa. Za poražene Marino Baždarić nije igrao, a Mario Stojić (21 minuta, četiri poena, 1/9 šut, dvije izgubljene lopte) ostvario je rijetko lošiji učinak.

Italija: Montepaschi nezaustavljiv

Repešina Lottomatica Roma kod kuće je doživjela poraz od momčadi Solsonice, gosti iz Rietija upisali su pobjedu rezultatom 86:76. Prvih deset minuta igre donijelo je katastrofalnu igru košarkaša Lottomatice, koji su postigli tek šest poena, za razliku od gostiju koji su ubacili 23 poena. U drugoj četvrtini probudili su se i domaćini, koji su do odmora uspjeli smanjiti zaostatak na samo sedam poena (35:42). Slično je bilo i u trećoj četvrtini (57:66), a pobjedu su gosti potvrdili u posljednjoj četvrtini s konačnih deset poena prednosti.
Prvo ime susreta je Morris Finley iz pobjedničke momčadi, koji je ubacio 20 poena uz sedam skokova i osam asistencija. Iz redova Lottomatice, najviše su se istaknuli Erazem Lorbek i naš Roko Ukić s po 16 postignutih poena. Naš košarkaš je za 32 minute igre upisao još i pet skokova i jednu asistenciju.
Pobjedu u gostima upisala je i momčad Premiate Montegranara, koja je rezultatom 101:95 slavila kod Elda iz Napulja. Utakmicu su bolje otvorili domaćini, koji su na kraju prve četvrtine imali prednost od 13 poena (18:31), a ta je prednost do poluvremena iznosila +16 (55:39). Gosti su se probudili u nastavku susreta i nakon pola sata igre uspjeli su doći do zaostatka od devet poena (69:60), da bi u posljednjoj četvrtini došlo do izjednačenja od 87:87. Susret je riješen nakon jednog produžetka u kojem su bolji bili košarkaši iz Montegranara.
Ricky Minard iz Premiate postigao je čak 30 poena u susretu, kojima je pridodao jedan skok i dvije asistencije, a od domaćina je najbolji bio Filiberto Rivera s 23 ubačena poena uz četiri skoka i deset asistencija.
Vodeći Montepaschi i dalje gazi sve pred sobom, momčad iz Siene je u ovom kolu na gostovanju kod Legee u Scafatiju upisala pobjedu rezultatom 97:78. U prve dvije četvrtine bolji su bili domaćini, koji su na odmor otišli s minimalnom prednošću od pola koša (44:43). U trećoj četvrtini uslijedio je preokret, a košarkaši Montepaschija su otišli na +10 (58:68). Gosti su se raspucali u posljednjoj četvrtini, u kojoj su uzeli konačnu pobjedu s 19 poena prednosti.
Rimantas Kaukenas je sa svojim 21 poenom, kojima je pridodao po jedan skok i asistenciju, doveo momčad iz Siene do pobjede. Od domaćina, najučinkovitiji je bio Marco Killingsworth, koji je postigao 20 poena uz deset skokova i jednu asistenciju.
Mršićev Cimberio Varese poražen je na gostovanju kod Angelica Bielle rezultatom 81:65. U utakmici u kojoj su gosti u svakoj četvrtini zaostajali najmanje 15 poena, pobjedi domaćina najviše je pridonio Kevinn Pinkney, koji je postigao 22 poena uz četiri skoka. Iz momčadi Cimberija, najviše se istaknuo Romel Beck sa 16 ubačenih poena.
Košarkaši Armani Jeansa iz Milana ubilježili su domaću pobjedu protiv Benettona iz Trevisa, bilo je 88:84 za domaćine u utakmici u kojoj su gosti imali značajnu prednost u prve dvije četvrtine (39:48 nakon 20 odigranih minuta). U trećoj četvrtini uslijedilo je izjednačenje (65:65), a u posljednjoj su četvrtini domaćini uspjeli napraviti preokret i uzeti pobjedu momčadi iz Trevisa.
Pobjedi Armani Jeansa najviše je doprinio Ansu Sesay s 27 ubačenih poena, kojima je pridodao sedam skokova i jednu asistenciju. Od gostiju, najviše se istaknuo Mario Austin s 23 postignuta poena uz osam skokova i jednu asistenciju.
Tijesnu pobjedu upisala je momčad Siviglie Wear na gostovanju kod Tisettante Cantu, bilo je 88:87 za goste iz Terama. Iako su košarkaši Siviglie na kraju prve četvrtine bili pet poena u prednosti (15:20), na odmor se otišlo pri +7 za domaćine (40:33). Treća četvrtina donijela je novi preokret i prednost gostiju od samo dva poena, a u posljednjoj četvrtini je pobjeda košarkašima Tisettante izmaknula za samo pola koša.
Prvo ime susreta je Tucker Clay iz pobjedničke momčadi, koji je postigao 29 poena uz šest skokova i tri asistencije, dok se od domaćina najviše istaknuo DaShaun Wood s 22 ubačena poena uz jedan skok i četiri asistencije.
Jednu od rijetkih pobjeda na domaćem terenu u ovom kolu ostvarili su košarkaši Pierrel Capo d'Orlanda, koji su rezultatom 100:72 svladali momčad Snaidera iz Udina. Prednost od sedam poena iz prve četvrtine (32:25) je do poluvremena narasla do +9 (45:54). U nastavku susreta domaćini su košarkašima Snaidera odmaknuli na nedostižnih +19 (79:60), a u posljednjoj su četvrtini odličnom igrom potvrdili pobjedu od čak 28 poena prednosti.
Domaćine je do pobjede vodio sjajni Drake Diener, koji je postigao 27 poena uz pet skokova i četiri asistencije. Od gostiju, najviše su se istkanuli Jerome Allen i Christian Di Giuliomaria s po 17 ubačenih poena.
Visoku pobjedu upisali su i košarkaši Scavolini Spar Pesara, koji su kod kuće svladali momčad La Fortezze Bologne rezultatom 102:82. Nakon prednosti od +13 (54:41) na kraju druge četvrtine, domaćini su se razigrali u trećoj četvrtini, u kojoj su otišli na nedostižnih +30 (82:52). U posljednjih deset minuta susreta gostima je pošlo za rukom jedino ublažiti poraz na konačnih 20 poena zaostatka za Scavolinijem.
Domaćine je do pobjede vodio odlični Keyden Clark, koji je postigao 28 poena uz dva skoka i pet asistencija, a u momčadi iz Bologne najuspješniji je bio Dewarick Spencer sa 16 ubačenih poena uz pet skokova i dvije asistencije.

Grčka: Olympiacosu derbi

Olympiacos je u Solunu slavio protiv Arisa s 82:75. Treneri su zbog kvote stranaca bili lišeni usluga dvojice ponajboljih igrača iz premijernih euroligaških pobjeda - Arisu je nedostajao Reyshawn Terry, a Olympiacosu Marc Jackson.
Najbolji pojedinac susreta bio je pirejski play Lynn Greer s 22 poena i pet asistencija, pokretljivi Giorgos Printezis dodao je 10 koševa i 10 skokova, a Macijauskas je postigao 12 poena. Aris je uobičajeno s 19 koševa i devet skokova predvodio Jeremiah Massey.
Odličan start Egalea prilično je iznenađenje. U gostujućoj pobjedi sa 75:71 kod Panioniosa istaknuo se bivši igrač Zadra Andrae Patterson (22 poena, 10 skokova). Šuter Ibrahim Jabber ispucao je čak 20 lopti iz igre za 15 poena. Kod poraženih centar Giannoulis zabio je 18, a Australac Brad Newley, za kojeg se svojedobno zanimala Cibona, 17 poena.
Nakon početnog poraza AEK je u Ateni otpuhao Olympiju 83:59. Alexis Kiritsis zabilježio je 21 poen, a Christos Tapoutos 17 koševa i sedam skokova. Za goste jedino je Kevin Gibbs bio dvocifren - 15 poena.