Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Korisno: Spajanje dva računara preko modema  (Pročitano 5289 puta)
08. Dec 2004, 08:06:39
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Spajanje dva računara preko modema:

I) Idite u Control Panel i nađite Network Connections,
II) Idite na File i odaberite New Connection i kliknite na Next u prozoru koji se otvorio,
III) Odaberite Set up an advanced connection i kliknite na Next,
IV) Odaberite opciju Accept Incoming connection i kliknite na Next,
V) Odaberite uređaj preko koga će te se spajati (obično modem) i kliknite na Next,
VI) Odaberite Allow virtual private connection i kliknite na Next,
VII) Odaberite opciju (dugme) Add... i u User name i Password upišite "gost" (bez navodnika) i kliknite na Next,
VIII) U ovom prozoru ne dirajte ništa, tj. provrite da li je uključen Internet Protocol i ako nije uključite ga. Kliknite na Next, a zatim i na Finish.

U Network Connections prozoru će vam se pojaviti nova konekcija pod nazivom Incoming Connections. Dupli LMB na nju otvara prozor sa uređajima koje će ova konekcija koristiti. Kad ne želite da se modem sam javlja kada zazvoni telefon isključite sve uređaje (preporučljivo) i uključujte ih samo kada očekujete da će vas nazvati neko sa drugog računara.

IX) Idite na File i na opciju New Connection i kliknite na Next,
X) Odaberite Connect to Internet i onda na Next,
XI) Odaberite Setup my connection manually i na Next,
XII) Odaberite Connect using a dial-up modem,
XIII) Upišite ime konekcije i klik na Next, Broj telefona i klik na Next, Upišite "gost" u username i password i klik na Next, Uključi opciju Add a shortcut... i klikni na Finish.

Posle ovoga treba aktivirati napravljenu konekciju na računaru koji zove (kao da se zove internet provajder - isti je postupak) a na drugom računaru se treba obeležiti i aktivirati uređaj koju će da primi poziv.

Autor: Infinite
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1127
Zastava Vladimirci, Srbija
mob
Nokia N70
E da mi je ovaj tekst bio pre godinu dana...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Stvarno korisno. Upravo sam probao i radi samo povezivanje, ali ono sto mi nije jasno, sta posle toga? Kako pristupiti tom drugom racunaru?
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1127
Zastava Vladimirci, Srbija
mob
Nokia N70
Ne bih rekao da moze da se pristupi drugom racunaru...
Igras igre npr...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
E jebi ga onda. Ja sam mislio da moze da se pristupi drugom racunaru, posalje-primi neki file i tako to.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
Pa zar igranje igrica nije slanje podataka izmedju kompkutera ?
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1127
Zastava Vladimirci, Srbija
mob
Nokia N70
Valjda jeste...
Ali umrezavanje preko modema nije isto kao i preko lan karte...
Da je isto ne bi pravili lan karte... Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Ma mene igranje u principu ne interesuje. Zanima me da kada treba da posaljem recimo par mb, da to mogu da ucinim ovako, jer nema drugog nacina, narocito ako provajder daje ogranicenje mail-a na 512 kb, sto je veoma cesto i ako je mailbox, par mb, od cega je slobodno 0.5 mb, sto je isto veoma cesto slucaj.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Nije uopste cesto ogranicenje na mailu od 512kb, cesto je ogranicenje od 2.5-3mb mb, a mailbox je obicno od 3-6mb mada sada manje vise svi daju 10-20mb.
Sto toliko pricas o "providerima" kad koristis Rcub koji nije pravi provider nego akademac Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Pa zato sto konkretno, izmedju ostalog imam drugaricu koja koristi hotpop, na kome je ogranicenje upravo 512 kb. Samo ja znam koliko je to prakticno, kada je potrebno poslati nista drugo nego jednu obicnu sliku u full rezoluciji, pa da ne pricam o ostalom. Takodje ima dosta ljudi na hotmail-u i tako dalje, a tu ne znam koja je quota, ali znam da mi se stalno vracaju iole veci mail-ovi.

Inace, ne diraj mi RCUB.  Sta je, da je, meni je odlican. Mogu da budem Andjelina Zoli, Tom Henks, ko god hocu, sve radi super, cak i sam ftp. Jedine mane su mu sto ne podrzavaju v.92 i sto sve mora da ide preko proxy-ja sto znaci da ne mogu da koristim kazza-u i tome slicne p2p programe.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.