Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Konvertovanje ATX napajanja Pentiuma4 za Pentium1  (Pročitano 2438 puta)
05. Jul 2010, 17:00:25
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Recimo da jos uvek imate par staaaaaaarih Smile racunara kojima zelite da udahnete neku iskru zivota Smiley
I recimo da je jedini problem koji ti stari racunari imaju - neispravno napajanje.
S tim u vezi, moze li se kako konvertovati / prepraviti napajanje od Pentiuma3 ili Pentiuma4 za Pentium1?

Konektori za HardDisk, CD rom i Floppy su naravno isti, ono po cemu se razlikuju je konektor za samu maticnu plocu. Za Pentiume3 i 4 je homogen steker u dva reda, svaki red po 10 pinova a za Pentium 1 i 2 je steker za povezivanje napajanja na maticnu plocu iz dva dela po CINI MI SE 4 (ili ono bese 8 ) pinova?

   Ne znam, u glavnom znam da su razliciti po uticnicama za maticnu plocu.

   S tim u vezi, posto se napajanja za Pentium1/2 vise nigde ne mogu naci u prodaji, da li postoji nacin (sema bi mi bila vise nego pozeljna) da se iskoristi prepravljeno ATX napajanje od sadasnjih "zveri" od racunara?  Smile
Smile
Hvala unapred Smiley
« Poslednja izmena: 05. Jul 2010, 17:01:05 od BulmaSoft »
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Citat
S tim u vezi, posto se napajanja za Pentium1/2 vise nigde ne mogu naci u prodaji,

ја мислим да је то тиранија произвођача напајања...уложи протест Smile























 Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
E bas ti hvala Smiley
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Windows XP
Browser
Netscape Navigator 9.0.0.
Jel' stvarno niko ne zna? Ili jednostavno nije moguce?
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Sony xperia
Ma i nova mozes prikljuciti. Starije ploce nemaju konektor za 4 pinski konektor. On je dodatno napajanje procesora. A onaj dugacak konektor ima mogucnost deljenja, ako vec nije skinut taj dodatni deo.
Pilsni stabilizator za proc je na ploci, u vidu mosfet tranzistora. Tako da ne brini.  Smile
« Poslednja izmena: 07. Jul 2010, 18:55:48 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Windows XP
Browser
Netscape Navigator 9.0.0.
Mmmmm... Milsim da se nismo razumeli.. Hajde da probam ponovo, ovog puta pokrepljen sa slikom Smiley

Naime, svi verovatno znate kako izgleda napajanje novijih racunara (Pentium III i IV).
E, mene interesuje da ta novija napajanja prepravim ako je to moguce, da opsluzuju maticne ploce od Pentiuma I i 486-ce.
Posto pretpostavljam da vecina nece znati kako izgleda napajanje od Pentiuma I i 486-e -> zato ovde prilazem par svojerucnih slika istih Smiley

Dakle, ako neko zna (!) da li se napajanje od novog pentiuma IV moze prepraviti da opsluzuje jako stare maticne ploce? Ja mislim da moze, rasklopio sam jedno novo ATX napajanje i na njegovoj stampanoj ploci su navedene voltaze za (skoro) svaku zicu koja ide ka konektorima vani. E, a posto znam koja zica nosi koju voltazu na starim maticnim plocama, ostaje mi samo da prepravim zice i nakalemim stari konektor na novo napajanje... (Ovo sam ukratko rekao, ima tu jos posla...) Takodjer trebam da prespojim one dve zice od ATX napajanja da ono bude stalno upaljeno (jer stari racunari nisu imali PowerOn opciju preko maticne ploce nego je to bilo fizicko On/Off dugme) i tako dalje...

   Jos jedanput, slike prikazuju staro napajanje kojeg vise nema u nabavci. Zelja mi je da na njegovom mestu koristim nova ATX napajanja, a s tim u vezi moram malko da ih prepravim. I s tim u vezi me interesuje da li je to iko pre mene vec radio? Bilo bi mi lakse da vidim "gotov rad" nego da nesto sprzim... Ako neko zna neki koristan link na ovu temu - bio bi mu zahvalan... Ako ne, imam kuci staru 386-cu na cini mi se 60Mhz CPU, mislim da ce SAVRSENO posluziti za ovaj eksperiment. Ako je pri tome i spalim - nece mi biti zao... puno!

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

DSC00910.JPG
(62.42 KB, 640x480)
DSC00913.JPG
(68.24 KB, 640x480)
DSC00914.JPG
(58.77 KB, 640x480)
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.587.0
probaj staviti neko  polovno napajanje ima toga po otpadima dosta
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Nepoznat
Browser
Opera Mini 4.2.21665
Hvala, da znas da imas pravo! Smiley Nije mi to palo na pamet! Hvala jos jedanput!
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.179 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.