Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Константиново наслеђе  (Pročitano 929 puta)
01. Nov 2013, 20:59:07
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
Browser
Chrome 30.0.1599.101
mob
Samsung 111111
Документарна серија Константиново наслеђе (Православна култура - ХХI век) направљена је као дијалог Православне Цркве са Савременом културом света.

Серија разбија уобичајене предрасуда да се о теми која интересује многе, нема скоро ништа рећи - јер је Црква „ван овога света". Пре седамнаест векова хришћанство је у личности цара Константина ушло у чврст загрљај са светом. У загрљају којим је Црква повела свет ка вечности Божијег Царства, настала је православна култура, која још увек није довољно позната чак ни православнима. Том посебном културом бави се ова серија.



У 6 једносатних епизода серија нас суочава основним проблемима на којима је „запела" савремена цивилизација и одговорима на те проблеме које православље нуди. У првој епизоди тема је „проблем вредности", у другој „проблем времена", у трећој „проблем простора", четвртој „проблем тела", петој проблем „приче и језика", шестој „проблем заједнице".

Серија је снимана по највишим стандардима за ту врсту програма, уз коришћење велике документације, снимања на градским улицама али и у црквама и манастирима Србије, уз учешће великог броја саговорника и игране сцене са статистима. Динамично монтирана са озбиљном постпродукцијом, серија Константиново наслеђе урађена је у продукцији Епархије нишке по идеји и благослову Епископа нишког Јована.

Прва епизода серије Константиново наслеђе о православној хришћанској култури на почетку XXI века бави се проблемом угрожености система вредности у данашњем свету. Свеопштој релативизацији, православна култура супротставља се упорним инсистирањем на очувању врховне вредности људске личности као отворене ка Божијем бескрају. Не одустајући ни од слободе, доброте, лепоте као високих вредности, православна култура чува смислене моделе одупирања потрошачкој култури са срећом као једином "обавезном" вредношћу.

Сценарио и режија: ђакон Ненад Илић.

Директори фотографије: Драган Ракићевић и Ђорђе Дружетић.

Монтажа: Владимир Петровић.

Музика: Александар Костић.

Izvor je sajt RTS-a.


Drugari ja sam odgledao samo jednu epizodu od navedenih sest.
Pa cu komentarisati samo taj deo.

Serija je fenomenalna  Smile Iskeno svidja mi se ono sto sam video.
Mislio sam da cu da gledam neku budalastinu crkve levo desno..ali ne..poprilicno sam zadovoljan onim sto sam video.
Kako sam ja video prvu epizodu..vise je neki filozofski pogled na modernog coveka u modernoj zajednici..i kroz mali deo se prikazuje sta crkva nudi (pavoslavlje) modernoj zajednici.

Moja preporuka je da pogledate prvu epizodu koja je na youtube kao i sve ostale.Pa sami donesete sud.
Namerno nisam postavljao ovde da nam ne trokira stranica.
Posto se i sam nerviram..kad na istu situaciju naidjem XD da neko nakaci 100 od 100 epizoda kao da smo sami nesposobni da to nadjemo.

poruke spojene by pleybeck
« Poslednja izmena: 01. Nov 2013, 22:14:11 od pleybeck »
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.