Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 22:36:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Konektovanje više kompjutera  (Pročitano 2261 puta)
05. Dec 2009, 02:45:52
Clan u razvoju


Yo!!!

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 23
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Prvo,ko reši ovo ima piće(čitaj pivo) Smiley

Imamo 2 laptopa i jedan desktop računar...Do sada smo se konektovali na wireless preko adaptera koji ide na USB i antene...Imamo sada D link di 524 ruter...Pošto je potrebno da ruter bude konektovan preko lan kabla,kako bi širio konekciju dalje,a mi to ne možemo,šta sad? Smiley Verovatno je potrebno da se napravi neka bridge konekcija,da se desktop računar konektuje preko USB-a na wireless,pa ta veza prosledi na d link ruter,ali mi to ne znamo.Može i na neki port za lan sa d linka,nije problem,samo da se konektuju dva laptopa na taj d link...Dakle,desktop na usb wireless,pa onda 2 laptopa na d link...

Pomagajte da ne idemo par godina u školu za ovo...

P.S Probali smo i google,ali smo tupavi za to...

Hvala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Sony xperia
Pa pozadi imas za lan konekcije. Tu mozes sva tri ukljuciti. Ili samo dva a jedan na wirelles. Ili pa jedan pozadi a lap topovi na wirelles.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Yo!!!

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 23
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
ali mi ne konektujmo internet na ruter,već mora u jedan od kompova pa sa tog kompa na druge kompove...ne pomaže mi to što si mi rekao,ali hvala...ajde ako imaš neko drugo rešenje...i da,ruter ne može da primi direktno internet zato što idemo na usb
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Sony xperia
Zasto ne moze da primi direktno net ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Yo!!!

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 23
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
zato što ruter ima 4 lan porta i jedan wan...na wan bi trebao da ide ethernet kabal,recimo od kablovskog interneta ili adsla,pa on posle preko lan1,lan2,lan3,lan4 ili antene šalje signal drugima...mi idemo na net preko wireless adaptera na koji je prikačena antena sa jedne strane i usb kabal iz tog adaptera u komp...sa tim radi super,ali kako da povežemo sada to sa ruterom koji nema usb ulaz već samo ovo pomenuto i ulaz za tu antenu...

neka ideja Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Yo!!!

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 23
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
kad sam mislio na antenu pomenutu za lan1 lan2 lan3... i antenu,mislim na onu na ruteru,a ona za konektovanje je napolju i na nju je priključen usb adapter
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Sony xperia
Ta 4 lan porta su izlazi, za 4 kompa. Valjda imate mrezne kartice na komp-ovima. Wan moze nekoliko da dele. Sta je problem ukljuciti u ulazni telefonski kabl preko splitera ?

A i pitanje je vise za ovu temu:
http://forum.burek.com/kako-rade-mreze-t136034.1080.html
prodzaraj malo po temi, i tamo nastavi sa pitanjem.
« Poslednja izmena: 05. Dec 2009, 03:32:57 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 22:36:15
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.