Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Komsije pile kafu za vreme silovanja i ubistva  (Pročitano 668 puta)
03. Avg 2011, 13:48:57
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Chrome 12.0.742.122
mob
Apple iPhone SE 2020
UHAPŠEN ROĐAK SRETKA KALINIĆA I DRAGANA PARAVINJE
Ženu silovao, pa je zadavio!


Svirepo - Milan Kalinić (26) pesnicom udario i onesvestio Milicu Turukalo (59), a onda nastavio da se iživljava nad njom dok su komšije, ne znajući šta se dešava, sedele ispred barake i pile kafu

Milan Kalinić (26), uhapšen je zbog silovanja i ubistva Milice Turukalo (59) u izbegličkom kampu u Novoj Pazovi. On je  rođak zloglasnog egzekutora „zemunskog klana" Sretka Kalinića!

Inače, Milanov dalji rođak je i Dragan Paravinja, osuđen za silovanja, nedavno osumnjičen i za ubistvo Antonije Bilić (17) iz Drniša! Istražni sudija Višeg suda u Sremskoj Mitrovici juče je Milanu Kaliniću odredio pritvor do 30 dana.
Motiv pljačka

Svirepo ubistvo dogodilo se u subotu, 30. jula, u izbegličkom kampu u Novoj Pazovi, gde je Milica Turukalo živela nakon što je izbegla iz Hrvatske. Kalinić je prvo pesnicom udario Milicu, koja mu je takođe dalja rođaka i prijateljica njegove majke, onesvestio je, pa potom silovao i zadavio.

Kako Press saznaje od izvora u policiji bliskog istrazi, pretpostavlja se da je motiv surovog ubistva pljačka.
- Utvrđeno je da je Milica Turukalo pričala da će uskoro kupiti kuću jer će joj rođak iz Australije poslati novac. Verujemo da je ubica to znao i da je zato upao u njenu sobu i nasrnuo na nju. Na telu žrtve bile su vidljive povrede na vratu i grudima, a takođe se vidi i rana na bradi, jer ju je ubica verovatno udario pesnicom da bi je onesvestio. Žena je silovana i zadavljena, na vratu su bili vidljivi podlivi i otisci prstiju. Priveden je Milan Kalinić, koji je osumnjičen za ubistvo i njemu je istražni sudija odredio pritvor do 30 dana - rekli su nam u policiji.
U barakama preduzeća „Planum", u kome su poslednjih petnaestak godina smeštene izbeglice iz Hrvatske, u šoku su nam pričali šta se u subotu dogodilo. Prva komšinica Milice Turukalo kaže da je ona petnaest godina živela u kampu i da niko nikada nije imao nešto ružno da kaže za nju.
- Rođena sestra Ružica živi joj ovde u Novoj Pazovi, ali Milica nije htela da im smeta, pa je došla u kamp. Radila je i štedela da kupi kuću, verovatno je zato taj Kalinić i upao kod nje. Poslednji put Milicu sam videla u subotu oko 13 sati kad se vraćala s pijace. Ne znam da li ju je neko iz kampa posle toga video živu. Kada je mali Kalinić došao, to ne znam. I on je sa roditeljima ranije živeo u kampu, ali su napravili kuću i odselili se. On i Milica su neki dalji rod - potvrdila je komšinica.
Stanarka izbegličkog kampa objasnila nam je da je u subotu videla parkiran bicikl kojim je Kalinić došao, ali je tada mislila da je njime u posetu došlo neko dete.
- Komšije su me oko 15 sati zvale da izađem na kafu, tada su i nju pozvali, ali iz njene sobe se nije čuo odgovor. Kucali su joj i na prozor, ali nisu mogli da vide da li je unutra jer na prozoru ima zeleni komarnik.
Stanarka kampa kaže da je sve vreme dok su ona i komšije sedeli ispred barake Milan Kalinić bio u sobi nesrećne Milice Turukalo.
- Dok smo mi sedeli ispred i pili kafu, on je sve vreme bio unutra. Izašao je možda posle sat i po vremena. Počeo je da viče: „Zovite policiju i Hitnu pomoć! Žena je mrtva!" Pitala sam ga: „Šta si to uradio?", a on je samo ponavljao: „Ništa! Ništa!" Milica je ležala na podu pored kreveta, lice joj je bilo pokriveno nekom krpom i ćebetom. Kalinić je posle toga samo rekao: „Ja sam je pokrio" - rekla je komšinica.
Ubrzo nakon toga u izbeglički kamp su stigle i policija i Hitna pomoć, a lekari su utvrdili da je Milica Turukalo zadavljena.


Rod sa dvojicom monstruma

Kako saznajemo od meštana Nove Pazove, roditelji osumnjičenog Milana Kalinića su iz sela Bilišani kod Obrovca.
- Svi Kalinići iz Bilišana su rod, pa je tako Milanu rod i Sretko Kalinić, onaj „zemunac", koji je takođe rođen u tom selu. Rođak mu je i Dragan Paravinja, onaj što su ga uhapsili zbog nestanka devojke iz Drniša, jer je Milanova majka Nada iz te familije - rekao nam je jedan meštanin Nove Pazove.
Kako nam je objasnila Miličina sestra Ružica Mrđa, Milica i Nada Kalinić, majka osumnjičenog ubice, bile su dobre prijateljice i svi su dalji rođaci.


Šetao se pred policajcima

- Ne mogu da vam opišem kako se osećam. U subotu po podne možda oko 5 videla sam kada su iz baraka došli i rekli mojoj snaji da je Milica loše. Nisu hteli da čujem šta se desilo, ali sam čula i odmah sam otišla u kamp - kaže Ružica.
Kada je stigla pred baraku u kojoj joj je stanovala sestra, lekar je izašao i rekao da smrt nije prirodna.
- Tog malog ne poznajem dobro, znam mu majku. On je sve vreme bio tu i šetao se dok je policija radila svoj posao. Samo je ćutao i u ruci držao mobilni, ali kada su policajci čuli da je on izašao iz sobe, oduzeli su mu ga i malo posle ga odveli. Zašto je to uradio? Ne znam. Možda je mislio da ukrade pare, ali je ona novac držala u banci. Njegova majka je prekjuče zvala i izjavila saučešće, došla je i na sahranu. Šta će žena, samo je pričala: „Šta je to uradio?"

Milan Stojadinović

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.