Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kompozitor i pijanista Aleksandar Dujin 22. oktobra u Novom Sadu  (Pročitano 2525 puta)
22. Okt 2006, 09:56:46
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Variety is the spice of life

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 17382
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
SonyEricsson W610
Kompozitor i pijanista Aleksandar Dujin... do danas

Muzika je važnija od mog jubileja



U produkciji Centra za kulturnu animaciju, 22. oktobra na velikoj sceni Srpskog narodnog pozorišta u Novom Sadu, džez pijanista i kompozitor Aleksandar Dujin obeležiće 30 godina muziciranja. Koncert je pod pokroviteljstvom grada Novog Sada, tako da je ulaz slobodan, ali se pre ulaska u salu moraju podići ulaznice na blagajni SNP, najavljeno je na jučerašnjoj konferenciji za novinare povodom ovog događaja.
Poznati i renomirani novosadski muzičar, široj javnosti poznat i po dugogodišnjoj saradnji sa Đorđem Balaševićem, obeležiće tridesetogodišnjicu autorskog rada i nedeljni koncert će i predstaviti sedam segmenata njegovog isključivo autorskog delovanja. Publika će tako biti u prilici da se podseti "Meta sekcije", "Kalifornije", CD "Ado Ado", Hous banda kluba "Apsolut", "Wheelz Around the world", "Smooth", te "Vojvođanskih impresija" i svega drugog što je ovaj vrsni muzičar uradio tokom trideset godina. Podsetimo se da je Dujin na predlog profesora Antona Ebersta, direktora muzičke produkcije RTV Novi Sad, 1979. upisao Konzervatorijum grada Beča, na kome je diplomirao 1983. na džez odseku u klasi profesora Frica Pauera. Ljubitelji džeza su 1998. dobili i svoju oazu kada je Dujin otvorio Klub "Jazz" u Natoševićevoj ulici, gde sada radi i džez radionica kroz koju prolaze mladi muzičari.
Na pitanje kako je bilo "prvih 30 godina", Aleksandar Dujin za Danas kaže - "Kao i u svemu drugom (braku, kumstvu, velikom prijateljstvu) i u muzici je prvih 30 godina najteže. Međutim, sva ta težina postaje nebitna kada se saberu lepi trenuci koje čovek dobije baveći se onim što zaista voli. U tih trideset godina, trenutno radim sa trećom generacijom muzičara i ovih sedam delova koncerta u nedelju u SNP će biti suštinska retrospektiva mog muzičkog dnevnika, koji oslikava vreme i mesto i muzičare s kojima sam sarađivao u proteklom periodu. Sad, kada pogledam na sve to što mi se dešavalo i u čemu sam bio aktivni učesnik, teško mi je da izdvojim nešto posebno jer sam čovek koji voli da kad završi jednu stvar napravi zaključak o svemu tome, a za sledeću već načini i uvod. Zatvaranje prethodnog toma nikad nije tužan događaj, jer sam se ceo život trudio da iz svega izvučem ono što je lepo i da to ostane kao neka grafika prethodnog perioda. Sve moje ’grafike’ čine jednu široku sliku koja je isprepletena različitim ljudima i mestima na čitavoj planeti."
Dujin će u nedelju, u intimnom društvu probranih saradnika, zajedno sa publikom u Srpskom narodnom pozorištu, prelistati stranice muzičkog dnevnika i ispričati sedam zasebnih muzičkih priča, a u svemu tome će učestvovati više od 20 vrsnih muzičara.

Izvor: [Danas]
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.