Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 03:15:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kompjuter se restartuje sam od sebe  (Pročitano 24149 puta)
18. Nov 2009, 19:07:36
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 34
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Kompjuter mi se restartuje s'vremena na vreme sam od sebe. Restartuje se jednom ili dva puta dnevno, a ono sto je neverovatno je to da se uglavnom restartuje kad nista ne radim na kompu (odnosno kada ne sedim za racunarom). Komp mi uglavnom radi po ceo dan, i ono sto je cudno je sto se veoma retko restartuje kada sam ja za racunarom, vec se najcesce restartuje kada je komp Idle i nista ne radi osim sto se ponekad nesto skida preko torrenta. Kada se restartuje najcesce izbaci gresku odmah kada startuje windows: "Windows has recovered from serious error". Mislio sam da je neki virus u pitanju, ali posto sam formatirao HDD i reinstalirao Windows problem je nastavio da se javlja, tako da verovatno nije problem virus ili trojanac. Pre nego sto sam formatirao komp imao sam utisak da mi jedan od HDD-va (imam ih dva) sporije radi, jer je podacima mnogo sporije pristupao, i kada sam radio scandisk na njemu trebala je da prodje citava vecnost da bi ga zavrsio. Posle formatiranja cini mi se da vise nemam tih problema, ali opet mi se cini da losije radi nego pre.

Mislim da je sa temperaturama sve OK, jer sam imao Everlast software pre formatiranja i on je javljao da su temperature u okviru normale.

Osnovne karakteristike racunara:

OS: Windows XP SP3
Procesor: AMD Athlon 64 x2 Dual Core 5000+ na 2.6 GHz
Ram: 2GB
HDD: Seagate i Maxtor
Graficka kartica: nVidia GeForce 7600 GT
Maticna ploca: MSI K9N Neo V3
Ima li neko ideju?

Unapred hvala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
ajd uradi bekap problematicnog harda i skini hirens boot cd,pokreni zero format tool i formatiraj hard disk.Valjda ima neki bad sector ili je "pri kraju" zivota Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 336
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
ajd ti za svaki slucaj proveri da li ti rade svi ventilatori tj.kuleri...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Nokia 6120
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.9
da li se restartovanje javlja nakon instalacije drajvera posle dizanja novog win-a ili nakon instalacije nekog drugog software-a?  sta imas od ozbiljnijeg softwarea na masini?

odradi update drivera za plocu (ako ih najnovijih) i obavezno za graficku kartu

i da vidimo tu gresku koju prijavi i pre i posle errora

desni klik na my computer, prperties, kartica advanced, startup and recovery, settings
system failure, odstikliraj automatically restart pa da vidimo BSOD kad sledeci put zakuca.. i kad ti da "the system has recovered from serious error" imas i tu na toj poruci da kliknes da procitas vise o tome, pa napisi koji je error u pitanju
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 34
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
da li se restartovanje javlja nakon instalacije drajvera posle dizanja novog win-a ili nakon instalacije nekog drugog software-a?  sta imas od ozbiljnijeg softwarea na masini?

Ne. Restart se javlja totalno proizvoljno, stim da se javlja mnogo cesce kada ne sedim za kompom (odnosno kada komp nista ne radi, ili eventualno skida neki Torrent). Kada nesto radim na kompu veoma retko mi se resetovao, odnosno u takvim situacijama sam retko imao taj problem (mozda sve ukupno 4-5 puta naspram nekih 2-3. puta DNEVNO kada je u "idle" varijanti). Dakle nema veze install nekog softwera ili instalacija drivera sa ovim. Sto se tice softwera, nista specijalno zahtevno ne furam. Igrice slabo igram (burazer igra CS). Imam Nod32 antivirus (Smart Security) i Malwarebyte's Anti-Malwere. Ostali programi su mali i ne zauzimaju mnogo resursa.

Citat
odradi update drivera za plocu (ako ih najnovijih) i obavezno za graficku kartu
Za graficku sam snimio najnovije drivere, ali za plocu nikad ne snimam drivere ne znam zbog cega, vec koristim one koje sam Windows snimi pri instalaciji XP-a. Jel ista procedura za instaliranje novih drajvera za plocu, odnosno da li se isto sve radi iz Windowsa i nema nekih komplikacija? Pitam jer kao sto rekoh nikada nisam radio update drivera za plocu  Smile

Citat
i da vidimo tu gresku koju prijavi i pre i posle errora

desni klik na my computer, prperties, kartica advanced, startup and recovery, settings
system failure, odstikliraj automatically restart pa da vidimo BSOD kad sledeci put zakuca.. i kad ti da "the system has recovered from serious error" imas i tu na toj poruci da kliknes da procitas vise o tome, pa napisi koji je error u pitanju


Ok odstiklirao sam to sto si rekla pa cemo da vidimo koja je greska u pitanju...

BTW Mozda ima veze. Nabavio sam program za skeniranje i otklanjanje gresaka na HDD koji su ovde na forumu neki ljudi preporucili (HDD Regenerator). Na ovom HDD sto sam pomenuo da mi se cini da mi nesto slabije radi je nasao jedan "bad sector" i ispravio ga. Na drugom disku je sve ok. Dal' je moguce da je ovo pravilo problem?

Jos jednom hvala svima za pomoc.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
driveri za plocu obicno dolaze i z nekoliko komponenti, za lan, za zvucnu na ploci, za chipset za raid.. itd .. mozes da ih snimis u neki folder i kada buder radio update driver-a samo navedi putanju pa ce on sam da prepozna sta mu treba  Smile btw mozes da skines jedan slatki program koji se zove Driver Genius (professional edition) i da ga pustis da skenira software i da nadje za koje drivere su izasli update-i i onda ga pustis da ih skine na masinu (to obicno dosta dugo traje,a li ostavi preko noci) i onda odradis update.  Pre toga mozes da npravis restore point u winu, cisto da se osiguras  Smile

jedan bad sektor ne moze da ti napravi ovakav problem , to je bar moje misljenje .. polu-mrtav hdd drugacije se ispoljava , sa druge strane memorija vrlo moze da izaziva random restarte,  ali cekamo da vidimo taj error
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 34
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Evo i reporta:




A kad se ponovo startuje Windows u onom error reportu ovo izbaci (isti je naravno report ali nije zgorega i to napisati):

BCCode : 100000d1     BCP1 : 00000006     BCP2 : 00000002     BCP3 : 00000000
BCP4 : B7CF2508     OSVer : 5_1_2600     SP : 3_0     Product : 256_1
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Carpe diem

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3413
Zastava Behind your back
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Ovaj error najverovatnije uzrokuje drajver za mreznu kartu.
IP sačuvana
social share
Have no fear, Harmon is here!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 34
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Ovaj error najverovatnije uzrokuje drajver za mreznu kartu.

Problem je sto nisam ni instalirao drajver za mreznu karticu. Odnosno mreznu karticu ni ne koristim.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 03:15:47
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.059 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.