Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 15:26:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: komp zakucava na netu  (Pročitano 2022 puta)
26. Nov 2010, 21:54:31
Ucesnik diskusija


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 98
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Samsung Galaxy S3
Vrlo specifican problem.Naime komp je star mozda 3 ili 4 meseca amd athlon x2 sa 4gb memorije hardom wd od 320 gb graficka je GForce 220GT HD ...itd.Komp radi dobro dok se ne izadje na net naime i na netu ne zakucava recimo na youtube normalno radi,ali kad se otvori facebook ili stranice gde ima da ucitava vise slika  zakuca zamrzne se.Internet je wireless kartica je reink jet wl-150 g-c. Sta bi mogao biti problem?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Samsung Galaxy S9+
Citat
Vrlo specifican problem.Naime komp je star mozda 3 ili 4 meseca amd athlon x2 sa 4gb memorije hardom wd od 320 gb graficka je GForce 220GT HD ...itd.Komp radi dobro dok se ne izadje na net naime i na netu ne zakucava recimo na youtube normalno radi,ali kad se otvori facebook ili stranice gde ima da ucitava vise slika  zakuca zamrzne se.Internet je wireless kartica je reink jet wl-150 g-c. Sta bi mogao biti problem?



Hm...Bas si me zainteresovao sa ovim problemom.Kazi mi samo jos par stvari.Prvo dal imas mogucnost da probas neki drugi net da nije wireless?Na primer da probas preko LAN-a dal ti se isto desava.Da time otklonimo problem wifi kartice.Lako moze da ona zajebava.Znaci probaj prvo da uklonis tu karticu iz PCI slota i da probas na LAN.Ako nije to onda mozda skeniraj racunar da nemas mozda virusa.Mada mozda ako ti je lakse mozes to 1 da uradis pa onda da otklonis wifi karticu.Ne znam problem je dosta specifican.Ja mislim da problem pravi wifi kartica.Jer ako tebi samo pravi problem kad ti ona radi onda mi to ukazuje na nju.Tako da ako ukljucis net klasicno preko LAN-a ili pak preko USB-a ADSL ili cabl net i radi sve super onda znaci da si odstranio problem wifi kartice.Sumljivo mi je samo sto kazes da samo zajebava na netu.Kazi mi jos jednu stvar.Kako tece to zakucavanje.Jer zakucava na trenutak ili totalno zamrzavanje.Mislim jer moras da fizicki na dugme restartujes masinu ili pak samo na trenutak zamrzne.Jer u toku zamrzavanja mozes bilo sta da radis.Takodje jesi gledao procese tokom tog zamrzavanja.Jer to moze CPU radi na 100%.Jesi video dal ti neki proces krene da krlja na 100% kad se to desi.I dal hard disk radi tokom tog zapucavanja.To su sve stvari koje su vazne.Jer u zavisnosti od toga kako se manifestuje problem zavisi i resenje problema.Pogresno objasnjenje problema znaci i pogresno resenje.
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1362
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Nokia c6



 
Citat
Vrlo specifican problem.Naime komp je star mozda 3 ili 4 meseca amd athlon x2 sa 4gb memorije hardom wd od 320 gb graficka je GForce 220GT HD ...itd.Komp radi dobro dok se ne izadje na net naime i na netu ne zakucava recimo na youtube normalno radi,ali kad se otvori facebook ili stranice gde ima da ucitava vise slika zakuca zamrzne se.Internet je wireless kartica je reink jet wl-150 g-c. Sta bi mogao biti problem?



Hm...Bas si me zainteresovao sa ovim problemom.Kazi mi samo jos par stvari.Prvo dal imas mogucnost da probas neki drugi net da nije wireless?Na primer da probas preko LAN-a dal ti se isto desava.Da time otklonimo problem wifi kartice.Lako moze da ona zajebava.Znaci probaj prvo da uklonis tu karticu iz PCI slota i da probas na LAN.Ako nije to onda mozda skeniraj racunar da nemas mozda virusa.Mada mozda ako ti je lakse mozes to 1 da uradis pa onda da otklonis wifi karticu.Ne znam problem je dosta specifican.Ja mislim da problem pravi wifi kartica.Jer ako tebi samo pravi problem kad ti ona radi onda mi to ukazuje na nju.Tako da ako ukljucis net klasicno preko LAN-a ili pak preko USB-a ADSL ili cabl net i radi sve super onda znaci da si odstranio problem wifi kartice.Sumljivo mi je samo sto kazes da samo zajebava na netu.Kazi mi jos jednu stvar.Kako tece to zakucavanje.Jer zakucava na trenutak ili totalno zamrzavanje.Mislim jer moras da fizicki na dugme restartujes masinu ili pak samo na trenutak zamrzne.Jer u toku zamrzavanja mozes bilo sta da radis.Takodje jesi gledao procese tokom tog zamrzavanja.Jer to moze CPU radi na 100%.Jesi video dal ti neki proces krene da krlja na 100% kad se to desi.I dal hard disk radi tokom tog zapucavanja.To su sve stvari koje su vazne.Jer u zavisnosti od toga kako se manifestuje problem zavisi i resenje problema.Pogresno objasnjenje problema znaci i pogresno resenje.
I ja isto mislim, ali mi je pre mozda godinu dana momak doneo komp sa slicnim problemom i zezao sam se par dana na kraju je ispalo da da je problem pravila LAN kartica koja je imala sopstveni wireless sa mnogo malim dometom koji se kosio sa wireless karticom
« Poslednja izmena: 27. Nov 2010, 11:17:28 od geolog3 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 98
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Samsung Galaxy S3
Probacu preko Lan-a na ADSL da vidim hoce li zakucavati.Sto se tice smrzavanja kad se desi ne moze se nista raditi znaci totalno zakjuca samo restart kompa.I jos sto je interesantno i net radi bez problema dok je recimo na youtube ali kad otvorim facebook ili stranicu gde ima slika malo vise da ucita tad zakuca. Nije moj komp ali cu ga doneti pa probati ovo sto predlazete da vidim dali je do kartice.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Samsung Galaxy S9+
Citat
I ja isto mislim, ali mi je pre mozda godinu dana momak doneo komp sa slicnim problemom i zezao sam se par dana na kraju je ispalo da da je problem pravila LAN kartica koja je imala sopstveni wireless sa mnogo malim dometom koji se kosio sa wireless karticom


Da to su drkanja prijatelju  Smile I to nije tako veliki problem da odstrani.Moze da u BIOS-u jednostavno iskljuci mreznu i da vidi dal ima konflikt sa wifi karticom.Ali to isto moze testirati i tako sto iscupa wifi karticu iz PCI slota i proba da ide preko neta na LAN.Moguce da ima i konflikt uredjaja a da su svi ispravni.I to je jedna od solucija.Nama se jednom desilo da TV kartica pravila frku.Znaci iscupas TV karticu racunar dize sve radi OK.Ukljucis je on komp ni da bekne.  Smile Zato u svim slucajevima treba uvek da izvadis sve nevazne uredjaje iz PCI slotova i izvaditi USB uredjaje.Onda ako radi bez toga odma si video problem ili u suprotnom odma si video da oni ne prave problem.



Citat
Probacu preko Lan-a na ADSL da vidim hoce li zakucavati.Sto se tice smrzavanja kad se desi ne moze se nista raditi znaci totalno zakjuca samo restart kompa.I jos sto je interesantno i net radi bez problema dok je recimo na youtube ali kad otvorim facebook ili stranicu gde ima slika malo vise da ucita tad zakuca. Nije moj komp ali cu ga doneti pa probati ovo sto predlazete da vidim dali je do kartice.



Zajeban problem prijatelju.Ne mora da bude ni wifi kartica.Medjutim samo iz razloga sto kazes da samo se problem desava na netu sam ti izneo tu mogucnost.Jos jednu stvar probaj.Iskljuci net skroz pa idi na offline mode.Vidi dal ti se bilo koji problem desava kad nisi na netu.Znaci ako je problem iskljucivo i samo kad se nalazi na netu onda mislim da je 90% wifi kartica.Ako ugasis net i kartica ne radi a u ofline modu ti i dalje zakucava onda ne verujem da je kartica.U tom slucaju opet izvadi karticu i idi na offline mode i gledaj facebook(nema veze sto nisi na netu).Vazno je da ustanovimo dal se bilo koji problem desava na racunaru ako nisi na netu.
« Poslednja izmena: 27. Nov 2010, 11:38:31 od bora82 »
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 98
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Samsung Galaxy S3
Ok da super si se setio offline mod toga se nisam setio probacu pa cu javiti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 98
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Samsung Galaxy S3
Prikljucio sam ga kod sebe posto drugar nema ADSL i radi bez greske i zapucavanja. Karticu od bezicnog sam izvadio.Sad me zanima dali moze neka varijacija signala dok je na bezicnom da to prouzrokuje posto on radi neko vreme i onda se zapuca.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Samsung Galaxy S9+
Citat
Prikljucio sam ga kod sebe posto drugar nema ADSL i radi bez greske i zapucavanja. Karticu od bezicnog sam izvadio.Sad me zanima dali moze neka varijacija signala dok je na bezicnom da to prouzrokuje posto on radi neko vreme i onda se zapuca.


Pa vidi imas onda po meni 2 opcije.Prva je da izvadis svoju wifi karticu i da das nekom drugom da je koristi.Da vidis dal svima zajebava ili samo tebi.Ako svi zajebava onda trazi novu ako je u garanciji a ukoliko nemas garanciju baci je u smece.Druga opcija je da vidis dal ima konflikt sa LAN.To ces resiti tako sto odes u BIOS i ugasis LAN i vidis dal ima onda problem.Mada mozes i iz win-a da je disable medjutim po meni bolje iz BIOS-.Jer je u BIOS-u skroz ugasis da je uopste nema.Probaj te 2 opcije pa javi rezultate.  Smile
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 15:26:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.