Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Komp se restartuje, graphics accelerator problem???  (Pročitano 2035 puta)
07. Apr 2012, 17:22:46
Zodijak
Pol
Poruke 3
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Prica pocinje ovako: pre nekoliko meseci sam imao problema sa zamrzavanjem windowsa, propraceno nefunkcionisanjem tastature(otkucavala duple i pogresne tastere), prozderavanjem memorije, nasumicnim restartima, par restarta i poseta biosu kako bi se uopste pokrenuo windows itd, ono, radi a kao da ne radi.      Sve je to reseno uz pomoc reg cleanera, pocistio registry, browsere, oslobodio 19GB memorije, jedino sto sam i dalje morao pri paljenju da idem prvo u bios, predjem preko boot odseka, save&exit jer drugacije nije mogao da registruje hdd, i jos jedna bitna stavka, igrice ne rade, mogao sam da otvorim igricu, ne bas svaku, ali cim pokusam da izlodiram neki save, ili restart ili me izbaci nazad na desktop(igrice nisu preterano zahtevne Rise of Nations, Madden NFL.     .     .     ranije sam ih igrao bez problema).      Te dve anomalije sam nekako  prebrodio, ali.     .     .     neke 3 nedelje nakon tog "uspesnog" zahvata sa reg cleanerom su poceli problemi sa internet pretragom i naravno gledanjem videa online(ovi windows playeri su radili normalno, gom, kmp.     .     .     ).      Tada pocinje jeba*ina, Chrome se gasio cim pocnem da skrolujem cursorom na dole, makar to bila i najobicnija tekstualna stranica, a o online videu i da ne pricam, restart iz mesta; Opera je bila mozda i najkorisnija, podnese sve i svasta, ne restartuje se ali prekine sa radom po ko zna koliko puta, streaming isto nije radio.     .     .     .     jos jedna nuspojava je i zatamnjivanje ekrana, onako u par bljeskova, seta izmedju desktopa i crnog.     .     .     Pokusavao sam sve i svasta, pocevsi od skeniranja virusa, nista; reg clean, nista; disk check, nista; update svega i svacega, nista;plavi ekran mi je pokazivao sve i svasta, los registry, missing dll, znaci ne valja smwdm.     sys, ati3duag.     dll, usernv.     dll irql_no_less_or_equal i bog te pita sta sve mi nije izbacivao u greskama, poceo je da se restartuje i na otvaranje slike u picasi jbte.     .     .     I tako se ja juce odlucim za reinstaliranje windowsa, mada mi je i dalje smrdelo na hardware issue.     .     .     Windows reinstaliran, potpuna reinstalacija, formatiranje, ubacim one originalne sound drivere i jos par sitinica, kao i svaki put nakon reinstalacije, sa tim starim driverima mi je uvek radio bez problema, nije bilo potrebe za nekim novijim verzijama, ostalo odradi windows update.     .     .     medjutim.     .     .     krenem ja da proverim rad browsera, Opera radi, ali video secka kao nenormalan, ne moze se gledati; Chrome instaliram, cim sam krenuo da skrolujem na dole na Youtube, restart, znaci sa njim sve po starom, Mozilla jedina funkcionise koliko toliko normalno, ali i dalje problem sa online videom, prvo pocne sa crashom flash playera, pa potom i restart.     .     .     .     e sad, za razliku od predjasnjeg stanja sada nema gresaka u .     dll i slicnim fajlovima, vec mi se u event logu pojavljuje samo jedna vrsta dumpa, i to:
event id 1001
The computer has rebooted from a bugcheck.     The bugcheck was: 0x10000050 (0x94808b0c, 0x00000000, 0xbf805b81, 0x00000000).      A dump was saved in c:\windows\minidump\mini040712-9.     dmp.     
naravno brojevi su razliciti ali je event id isti, 1001.      Takodje sam dobijao i upozorenje od vpu recovera: vpu recover has reset your graphics accelerator as it was no longer responding to graphics driver commands.     

Iskljucio sam automatski restart da vidim sta kaze plavi ekran: izuzev jednog, svi restarti su imali istu gresku IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL, ova jedna greska je bila PFN_LIST_CORRUPT i taj restart se desio dok sam pisao ovaj post.     .     .     sve mi se cini da je problem sa graphics acceleratorom, ako ne, onda je graficka otisla u tri lepe Smile

specifikacije machine

Win XP Pro 2002 SP2
AMD Athlon XP 1500+
1.     14 GHz, 768 MB of RAM
80 GB HDD
ATI RADEON 9250 pro agp(0x5960)

Ima li nekog ko zna bilo sta o ovome ili je mozda ima/o-la slican problem  .     .     naravno ako ste imali strpljenja da procitate sve ovo Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 247
OS
Windows XP x64
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Samsung D900i
Vidi ovako moj predlog ti je da opet reinstaliras sistem samo ovaj put gledaj koja ti je maticna ploca nadji je na netu sa njihovog sajta poskidaj sve drajvere koje ima tamo i instaliraj posle instalacije windowsa.Zasebno skini drajvere za graficku takodje sa njihovog sajta i njih ubaci. Ako ti posle svega toga ne rade razne stvari znaci da ti je otisla graficka karta sigurno.
IP sačuvana
social share
Hardstyle is my religion and Qlimax is my church
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Citat: Technoboy_90 link=topic=575243.    msg10382121#msg10382121 date=1333893183
Vidi ovako moj predlog ti je da opet reinstaliras sistem samo ovaj put gledaj koja ti je maticna ploca nadji je na netu sa njihovog sajta poskidaj sve drajvere koje ima tamo i instaliraj posle instalacije windowsa.    Zasebno skini drajvere za graficku takodje sa njihovog sajta i njih ubaci.     Ako ti posle svega toga ne rade razne stvari znaci da ti je otisla graficka karta sigurno.    

hm.    .    .    .     probao sam danas jos jednom da reinstaliram, i sve je ok dok nisam instalirao sound i video drivere, one originalne koje sam dobio sa kompom jos 2005, i opet ista prica, restart pa restart;plavi ekran mi pokazuje gresku za "ati2dvag.    dll", to bi trebalo da je video driver?!Probao sam i na te stare da ubacim updateovane, nista, pa sam probao da izbrisem stare a da ostanu samo novi, opet nista.   E sad, 2010.     godine  sam jedno 15 puta reinstalirao windows, i tada sam svaki put koristio te originalne cd-ove i radio je bez problema(bar sto se grafike tice, problemi su bili druge prirode).     Jedino mi preostaje da sad krenem da instaliram drivere samo direkt sa maticnih sajtova, ako to ne pomogne.    .    .    jbti ga onda.    .    .    Hvala na pomoci Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 247
OS
Windows XP x64
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Samsung D900i
Upravo tako odmah najnovije sa maticnih sajtova ako ne pomogne onda je pukla graficka.
IP sačuvana
social share
Hardstyle is my religion and Qlimax is my church
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
resen problem!!! ispostavilo se da je bilo potrebno samo reinstalirati bateriju za CMOS, znaci izvadio, vratio i gotovo  Smile sad sve radi kako treba:igrice, online video, svi programi, nema nasumicnog restartovanja...eto, ako se nekad nadjete u ovakvim go*nima, sad znate sta vam je ciniti, a ako ne znate sta je baterija na maticnoj, e pa jbg, imate google ako vec niste sacuvali prirucnik od maticne  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.