Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: komp mi "jede" memoriju sa harda i jos jedan problem sa akauntovima...  (Pročitano 7893 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1364
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
LG 
ocistio mi samo 200 mb... evo sad imam 822mb a odradio sam cc cleaner i ovaj temp... :/ ... a juce sam imao 1gb tacnije 0.97gb-a ... 100 mb je nestalo :/
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 78
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Nokia N95, HTC TyTN 2
Aj ako te ne mrzi izmeri veličinu(Smile) Program Files, Windows, Documents and settings, foldera sa C diska pa okači
« Poslednja izmena: 28. Maj 2011, 21:09:48 od aser »
IP sačuvana
social share
mmmmm... Marija Kilibarda Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Nokia C5-00
Documents and settings садржи и My documents, а многи ту "пакују" и своје личне фајлове (музика, слике..) Smiley

Само на то обратити пажњу, ако нема фајлова, кеш се чисти, тај фолдер не би требало да заузима много.. Ево мени на Седмици има мање од 700 мегабајта, притом нисам баш пречешљао, већ само одузео пар својих фолдера, пошто тамо немам 2 партиције...

Program Files је пун, гарантовано, игре и апликације..  Smile
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Windows XP
Browser
Netscape Navigator 9.0.0.
Mislim da ce ovo biti jos jedan slucaj za MunkaZin SuljPa Smile
Moj potpis se dokazuje u praksi, zar ne?
100GB particija... no comment!
Vec sam rekao coveku da sve sto je na Desktopu - oduzima prostor od C:\
Vrtite se u krug momci Smile
Konkretno - on na desktopu ima folder "Pesme" ili tako nesto (baci oko na prvu stranu ove teme za tacne detalje!)
I on kaze da je uradio SVE sto sam mu ja rekao - i da mu to nije pomoglo!
Bem-li-ga, ako je prebrisao Temp u Documens and settings (user name),
i ako je prebrisao Temp u folderu Windows?
ako jeste stvarno uradio sve sto sam mu sugerisao, onda ima virus!

Pitanje za razmisljanje: Koliko ce trebati dobrom antivirusnom programu (koji skenira i unutrasnjost arhiva) da odradi sken na hardu koji ima oko 100 gigabajta podataka?

Edit: Evo sada citam ponovo predhodne stranice ove teme... Interesuje me sto ti niko nije sugerisao da uslikas pa na forum okacis Ctrl+Alt+Delete (Task menager) da vidimo koji procesi se izvrsavaju na tvojoj masini?

A ako hoces da eksperimentises - uzmi Total Commander. Podesi ga da ti prikazuje skrivene fajlove i foldere, pa onda otvori C:\ i pritisni Alt + Shift + Enter. Total Commander ce ti onda (posle izvesnog vremena, koje moze biit duze ako folder zauzima vise gigabajta!) izracunati koliko koji folder zauzima bajtova! Korisno da ustanovis TACNO gde ti "odlaze" megabajti, i koji folder ti koliko zauzima.
Hint: Kada uradis jedno Alt + Shift + Enter odnosno "merenje" onda otvori onaj folder koji ti se ucini najvecim (npr. Documents And Settings). Pa onda, kad se folder otvori - ponovi komantu Alt + Shift + Enter da vidis stanje zauzeca pod-foldera. I tako redom. S vremenom ces naleteti na resenje problema...
« Poslednja izmena: 28. Maj 2011, 22:14:05 od BulmaSoft »
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 78
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Nokia N95, HTC TyTN 2
Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeee Smile nisam mlogo zagledao šta se vidi u pozadini al' sad tek video, nije samo mjuza, i filmiće drži na desktopu!!!
Cenim da je samo desktop težak par giga Smile
« Poslednja izmena: 28. Maj 2011, 22:07:20 od aser »
IP sačuvana
social share
mmmmm... Marija Kilibarda Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Windows XP
Browser
Netscape Navigator 9.0.0.
   Dobro, drzi i filmice, ako Smile
Medjutim, ne verujem da je skinuo dva-tri nova filma u medjuvremenu, tu ih snimio, time izgubio slobodan prostor na C:\ a povezanost tih stvari sam nije skapirao? Smile

   Mislim da ima neki proces koji neki folder (ako ne Temp foldere) puni nekim bezveznim fajlovima.

   Recimo - da otvori folder Windows, i da nam javi koliko fajlova (brojcano) ima u njemu?
Zabrinulo bi me ako je cifra reda nekoliko hiljada!
Kod mene Root foldera Windows (XP) ima 108 fajlova...
(Drzim ga na dijeti, sta da Vam kazem Smile )
« Poslednja izmena: 28. Maj 2011, 22:32:56 od BulmaSoft »
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 78
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Nokia N95, HTC TyTN 2
Ma nek lepo prebroji fajlove u Windows folderu, i lepo izmeri veličinu onih foldera što sam ranije napisao pa nek okači, čisto da imamo kakvu takvu sliku
Win folder redovno apdejtovanog XP nebi trebalo da ima više od 250, 300 fajlova ni više od 3Gb, ostali folderi mogu da budu poprilično veliki zavisi šta i koliko je instalirano...

Marija Kilibarda mmmmmmmmmmmmmm... Smile
IP sačuvana
social share
mmmmm... Marija Kilibarda Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1364
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
LG 
kao sto sam rekao ono je burazerov profil i rekao sam da on verovatno skida i puni particiju, al' eto dokazalo se da sam izgubio 100mb a on nije ni bio za kompom... zato gledam... evo 3 slike ovih foldera... a ovo sa total commanderom me iskreno mrzi da radim, ako bude bas neophodno uradicu, evo za pocetak ovo...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

bur.JPG
(144.17 KB, 1152x864)
bur2.JPG
(140.23 KB, 1152x864)
bur3.JPG
(142.97 KB, 1152x864)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Apple iPhone 12, S21
a ovo sa total commanderom me iskreno mrzi da radim

Sa ovim stavom tesko da zasluzujes da imas temu gde ti se pomaze na tri strane, pogotovo sto se sve tri strane vrtimo u krug, sto su ti mnogi rekli sta je zapravo tvoj problem, objasnjeno ti je da surfovanjem po netu za dva dana moze na racunaru da se izgubi i do giga prostora...

Ajde ovako, da budem dovoljno detaljan:

Svaki sajt koji posetis, svaki klip koji odgledas na netu...sve se to ucitava u memoriju racunara, kako bi ga sledeci put racunar brze ucitao, brze pustio...
Iz tog razloga tebi nestane 100 mb prostora...prostim surfovanjem i ubacivanjem u memoriju racunara, u temp folder...

Ne znam da li si primeti...Imas 70 gigabajta u documents and settings?!
70 giga!! eeeeej, a ti ovde pravis problem za sto mb...

Sve filmove, svu muziku, sve sto drzis na desktopu, sve sto ti je u my documents, my music, my pictures...sve to treba da drzis na particiji koja ti nije sistemska... Znaci sve to sto ti je u tim folderima i po desktopu lepo prebaci na drugu particiju na tvom racunaru i dobices 70 giga na c particiji koji su prazni i vise ti to upozorenje nece biti problem...

Isto to vazi za sve aktivne accounte na racunaru...

Verujem da je i defragmentacija obavezna, i to vise puta za redom, kako bi se ta particija dovela u red...

Ukoliko te mrzi da prebacujes sve te podatke, javi, sigurno ia neko od nas vremena da na jos tri strane raspreda o tome kako to da ti olaksamo...

Laku noc, i ako ova tema bude imala jos koji post, osim da se @aki123456 javi da kaze kako je resio problem i oslobodio potreban prostor...zakljucavam je

 Smile
« Poslednja izmena: 29. Maj 2011, 04:14:19 od chelavi1 »
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.239 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.