Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 18:02:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koliko ste lenji?  (Pročitano 1130 puta)
13. Jul 2006, 09:16:28
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Koliko ste lenji?

Šta mislite o ljudima koji rano ustaju i s prvim sunčevim zracima počinju da se bave nekim poslom? Da li mislite blago njima kad imaju tu sposobnost da maksimalno koriste sve svoje radne potencijale koji će im omogućiti da dalje napreduju, ili mislite da je užasno dosadno započeti nov dan ispunjavajući obaveze koje stoje pred vama? Uopšte uzev, da li spadate u grupu ljudi koja se slaže s maksimom da rad oplemenjuje čoveka?

Istina je da rad može da vas ispuni zadovoljstvom, uliva sigurnost, pruža priliku da se iskažu sve sposobnosti i kreativnost koja vodi ka ostvarenju ambicije. Bez obzira na to kojim poslom se bavite, važno je da ga obavljate s puno entuzijazma, da vam ne bude teško ako bude potrebno da radite prekovremeno jer čvrsto verujete da uloženi trud u jednom trenutku, pre ili kasnije, može da se isplati.

Da li je potrebno da rad zauzima toliko visoko mesto na skali ljudskih prioriteta? Ne treba preterivati. U redu je da budete vredni, da verujete u sebe, ali je pogrešno ukoliko na osnovu tog svog uloženog truda potcenjujete druge i količinu truda koju oni ulažu. S vremena na vreme ipak treba predahnuti, opustiti se, provesti vreme s prijateljima. Istina, nema osobe koja ne bi volela da ne radi, ali pošto je to nemoguće, valja prihvatiti činjenično stanje i truditi se da posao koji radite pojednostavite koliko god možete.

Večiti lenjivci uvek će vam reći da parola "rad oslobađa" može da stoji samo u koncentracionom logoru. Za njih je rad samo teret ili neka vrsta nužnog zla. Naravno, treba odmah da vam bude jasno da lenjost nije vrlina i da je nemoguće provesti ostatak života uživajući u slatkoj besposlici. Nikoga zaista ne zanima to što se vi na poslu osećate kao ptica u kavezu niti to što jedva čekate kraj radnog vremena kako biste pošli kući. Imajte samo na umu da je vreme provedeno na radnom mestu takođe deo vašeg života pa bi stoga trebalo da ga učinite što prijatnijim. Ako već morate da radite, pomirite se s tim i prestanite da se žalite i da na taj način drugima kvarite raspoloženje.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
samo rad red i disciplina...mrzim kad mi dan "propadne", kad ga prespavam ... pogotovo lep letnji dan...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Žena
Poruke 12370
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
nisam neka bog zna kakva mamina vrednica...ali imam neke svoje dnevne rituale..tacno mi se zna kad sta radim i kako i za te neke svoje obaveze uvek imam dovoljno volje i raspolozenja...recimo ustanem u 6 i tu je tusiranje, dorucak, kafica, pranje sudova ako je ista od sinoc ostalo, ves, prostiranje, sredim kuhinjicu krevet naravno, kupatilo oribam pre nego odem na posao, sredim obucu u hodniku i tako neke sitnice da makar kad dodjem s posla ne budem u haosu./.e onda posao je vec prica za sebe...najvaznije je da odradim svoj deo posla i da na to nemaju zamerki...Volju neku nemam jer nisam zadovoljna izborom radnog mesta, no boze moj..radim da bih primila platu i to je dovoljno....
A kad dodjem kuci opet isti moj ritual..nekad na kraju dana se zaista pitam odakle mi snage za sve..ali te neke stvari volim....
IP sačuvana
social share
Veliki deo svog zivota propustila sam cekajuci da se stvari dese..same od sebe..a nisu se desile..plasim se da cu se jednog dana okrenuti..i iza sebe necu videti nista drugo do hrpu neostvarenih snova , zelja i nadanja, gomilu lazi, izrecenih i neizrecenih...gomilu promasenih investicija i ulaganja sebe...i tek onda cu shvatiti da su sve male stvari u zivotu prosle pored mene..dok sam ja trazila i cekala velike da se dese..nisam umela da citam znakove...trazila sam vise...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Nokia the best
pokusavam da budem vredna,ali ne ide  Smile  salu na stranu-ne idem u krajnost. mada ne volim puno da spavam,ne zelim da mi tako prodje zivot. jos uvek se nisam zaposlila ali kad do toga dodje pokusacu da budem zlatna sredina.
imam prijateljicu koja je apsolutno posvecena poslu,kako ona zivi nikad ja ne bih volela ziveti bez obzira na platu.radno vreme od 07h do 17h,nekad i kasnije,cisto iskoriscavanje.
a ima i onih koji spavaju do 16h- e to je tek debilizam,jos se time i hvale...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Fuck zemlju u kojoj sunce izlazi pre 9h  Smile Ja definitivno nisam jutarnji tip osobe, mada mi ne pada teško kada treba da ustanem ranije da završim neke poslove. Ustajem uglavnom oko 9 - 10h. Imam sreće (a i nesreću Smile ) što još uvek studiram, pa mi je glavna obaveza da učim i da privršavam sa ispitima.
Nisam nimalo lenja, volim red, rad i disciplinu - kad treba.
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Stigao mi je mail, eno kuce jale na POP-a....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 748
Zastava Usa
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Samsung 6
MAki je u pravu samo bi ja rekao jebes zemlju u kojoj izlazi pre podne.Majke mi ja ko' da sam ne daj boze Crnogorac.Mene sve zivo mrzi.Imam srecu sto imam lak posao pa sam dobio zaduzenja samo da razmisljam i da vodim racuna da li svi rade ono sto treba.Kad bi ja Ne daj boze (evo da se prekrstim) morao nesto da radim cini mi se morao bi umreti.

Dobro malo sam iskarikirao ali jako sam lenj nista sto ne traba ne radim nista sto mi se ne kaze ne radim, rad umara [glow=red,2,300]manite se rada[/glow]
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 18:02:57
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.