Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koliko novaca mjesečno treba za lijep život u Beogradu??  (Pročitano 12993 puta)
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


da je meni takva mašta

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 83
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
nevjerovatno je kako ljudi imaju razlicito vidjenje skupoce zivota u beogradu. nekima je uber skupo nekima je ojsa  Smile
pritom pricam o recimo dobrostojecim osobama, niko nije ekstremno siromasan u toj prici.

kad uporedim sarajevo i bg:
- hrana je manje-vise ista cijenama, nesto skuplje,nesto jeftinije, svede se na isto maltene
- iznajmiti stan .. recimo da je malo skuplje, mada je i to nezahvalno za govoriti jer je bg sest puta veci od sarajeva pa imas veci izbor i siri centar itd itd
- kafici, izlasci .. zavisi kako gdje, pivo je recimo skuplje za pola evra  Smile tu jedino mogu da primjetim neku osjetniju razliku
- u placanje rezija nisam upucena (ovih beogradskih jelte), tako da to bas i ne znam
- prevoz jeftiniji
- taksi jeftiniji (ali opet, vece su i razdaljine)
- prosjecna plata je oko 50 000 bjese? sto je vise nego u sarajevu

sve u svemu, zivot je skup podjednako i vamo i tamo po nekoj mojoj procjeni

ti si iz zagreba, vi imate visi standard nego beograd tako da ne vjerujem da bi ti bio neki veliki skok ili razlika u kvaliteti zivota i slicno.



ajde da malo razjasnim, ja u zagrebu imam za lijep život, primanja cca 1200€, ali nema štednje, sve ode, ako bi več prihvatio posao u beogradu, želio bi i neke benefite, znači zanima me koliko dođe večera u boljem restoranu, kava u boljem kafiću...najam stana u boljem kvartu...i ako mi nakon takvog troška nešto i ostaje za uštedit, onda bi ozbiljno razmislio o prihvačanju posla, znači zanima me koliko mjesečno treba novaca za život u beogradu bez uskračivanja.... Smile
IP sačuvana
social share
zašto obavezno ne dođeš
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
ajde da malo razjasnim, ja u zagrebu imam za lijep život, primanja cca 1200€, ali nema štednje, sve ode
au...  Smile Smile
Citat
znači zanima me koliko dođe večera u boljem restoranu, kava u boljem kafiću...
pa,sudeci po onome sto si napisao,relativno isto kao i u Zagrebu.
Citat
najam stana u boljem kvartu...
pa,ne mora kvart da bude u samom centru da bi bio dobar.  Smile
ali,reko bih da kvadrat van centra u dobrom kraju kosta negde oko...pa,recimo 1400 evra.

sve u svemu,za jedan bas lagodan zivot,treba ti oko 800 evra mesecno.

al,cekaj,jel nije tajna koliko bi ovde primao platu,ili bar-cime bi se bavio?
« Poslednja izmena: 15. Mar 2010, 13:34:42 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


da je meni takva mašta

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 83
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Plača za nijansu bolja nego u Zagrebu, bavio bi se turizmom, kao i u Zagrebu, samo za Španjolsku agenciju, sad radim za hrvatsku
« Poslednja izmena: 15. Mar 2010, 13:37:54 od dije_tuki »
IP sačuvana
social share
zašto obavezno ne dođeš
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Citat
sve u svemu,za jedan bas lagodan zivot,treba ti oko 800 evra mesecno.

toliko ti treba u Uzicu bez da placas stan Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


da je meni takva mašta

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 83
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
U zagrebu je stan u širem centru, novo namješten, 50-tak kvadrata 350-500€, ne vjerujem da je beogradu puno drugačije, ili?
IP sačuvana
social share
zašto obavezno ne dođeš
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Citat
sve u svemu,za jedan bas lagodan zivot,treba ti oko 800 evra mesecno.

toliko ti treba u Uzicu bez da placas stan Smile
pa...
meni je i 600 vise nego dovoljno.
Plača za nijansu bolja nego u Zagrebu, bavio bi se turizmom, kao i u Zagrebu, samo za Španjolsku agenciju, sad radim za hrvatsku
onda nemas sta da se brines.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
U zagrebu je stan u širem centru, novo namješten, 50-tak kvadrata 350-500€, ne vjerujem da je beogradu puno drugačije, ili?

mislim da nije, moja drugarica zivi u centru, placa 300e, ali je namjesten onako osrednje, vise lose nego dobro.

Citat
ajde da malo razjasnim, ja u zagrebu imam za lijep život, primanja cca 1200€, ali nema štednje, sve ode, ako bi več prihvatio posao u beogradu, želio bi i neke benefite, znači zanima me koliko dođe večera u boljem restoranu, kava u boljem kafiću...najam stana u boljem kvartu...i ako mi nakon takvog troška nešto i ostaje za uštedit, onda bi ozbiljno razmislio o prihvačanju posla, znači zanima me koliko mjesečno treba novaca za život u beogradu bez uskračivanja..

eto ako pretpostavimo da ti je plata 1500e u beogradu, mislim da bi mogao da pristojno zivis, al da ne racunas na neku narocitu stednju ..
mada opet, ja ne zivim u beogradu konstantno tako da ne mogu da tvrdim, ovo vise onako odokativno
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
HTC One
Citat
mislim da nije, moja drugarica zivi u centru, placa 300e, ali je namjesten onako osrednje, vise lose nego dobro.

Pitanje je i da li je centralno grejanje, i sta jos ulazi u cenu. Dosta tih stanova po uzem centru nema centralno, pa racunaj da ce struja da te ubije.

Citat
eto ako pretpostavimo da ti je plata 1500e u beogradu, mislim da bi mogao da pristojno zivis, al da ne racunas na neku narocitu stednju ..
mada opet, ja ne zivim u beogradu konstantno tako da ne mogu da tvrdim, ovo vise onako odokativno

Ljudi, da se ne lazemo, vec plata - veci apetiti. Ako u Zagrebu zivis ok bez stednje sa 1.500 u BG ces moci da odvojis pozda 15-20% mesecno... uz celicnu volju da ne priustis sebi nesto i preko onoga sto ti je realno potrebno... to i jeste najveci problem stednje.

Edit: ne znam kakav kontakt imas sa porodicom, ali imaju na umu telefonske racune BG-ZG. Ako imas naviku da se redovno cujes sa svojim, ovo ce ti biti mozda i najveca stavka posle stana i hrane.
« Poslednja izmena: 15. Mar 2010, 14:24:40 od Coolrunner »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 24
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.89
A sta ce ti stan u centru? Mislim da je mnogo bolja opcija stan u blizini firme gde ces raditi, a ne u blizini nekih drugih stvari na koje neces ici svaki dan.

Stan u centru BG (5-10min peske od Kneza), 50ak m2 (dnevna soba + spavaca soba + 2 terase + wc/kupatilo + kuhinja + ostava) sta ne novim namestajem kosta 450 eura mesecno + svi ostali troskovi (cg cca 4000, ktv 820, net 1500 , struja cca 3500, tel 5e++) sto zajedno dodje oko 550e za stanovanje.

20e dnevno troska za hranu, kavu, i kazaliste/bioskop je sasvim pristojna suma tako da ostaje prilicno za ustedeti u zavisnosti od toga koliko ces cesto ici u termalne banje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Nokia ispo iz modu
Занемарио си једну врло битну ставку, ми Срби смо људождери и кад неко чује да си из Загреба појешће те тако да ти џабе свака плата.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.