Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koliko nam tumačenje natalne karte pomaže, a koliko odmaže?  (Pročitano 10905 puta)
29. Sep 2006, 22:26:04
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
Naravno, prvenstveno mislim na informacije koje dobijemo od našeg astrologa, a koje možda i ne želimo da znamo. Tačnije, ne želimo da prihvatimo činjenicu da je neminovno da će se bitne stvari u budućnosti odigrati na način na koji ovog trenutka ne želimo da se odigraju.

Različiti su motivi ljudi odlaska astrologu kako bi im ovaj izradio natalnu kartu: dok su jedni samo radoznali, drugi imaju problem koji im se čini da je nerešiv i žele da čuju mišljenje stručnjaka. Postavlja se samo pitanje stručnosti osobe kojoj se obraćamo (o tome je bilo reči u drugim temama).

Pre par godina sam imala tu nesreću ili sreću da mi natalnu kartu izradi (i protumači je) osoba koja je tek počela da se bavi astrologijom. Iako u njenu stručnost ne želim da zalazim, potajno se oslanjam na mogućnost da ne poznaje dovoljno materiju kojom se bavi. Naime, pored mnoštva (pretežno uopštenih) sitnica i pored nekolicine vidno napamet donešenih zaključaka na osnovu našeg dotadašnjeg poznanstva (mada moram da priznam da je bilo i stvari za koje je bila u pravu), rekla mi je nešto što mi nikako nije bilo drago da čujem. Rekla mi je da će doći do raskida sa momkom sa kojim sam u vezi. I danas, na samu tu pomisao se naježim…

Momak i ja smo zajedno nekoliko godina. Oboje smo srećni i ovih meseci planiramo, za početak, da počnemo da živimo zajedno. Zadovoljni smo našim odnosom, a nesuglasice, koje su elementi svačijeg zajedničkog života, rešavamo razgovorom.

Ono što sam čula od svog astrologa sam pokušala da potisnem u sećanju, mada sam prvih meseci nakon toga bila prilično tužna i pomalo skeptična, ali se kasnije ispostavilo da  nam veza odlično funkcioniše i da nemam razloga za brigu. Danas sam, iz dosade dospela na ovaj forum i setila se svega…


Pretpostavljam da odgovor na pitanje da li tumačenje natalne karte pomaže ili ne, leži negde u spremnosti čoveka da se suoči sa onim što će čuti ili u načinu prihvatanja svega toga…

Šta vi mislite?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Ne razumem baš najbolje šta želiš da kažeš..prvo spominješ osobu koja je početnik astrologije, dakle neikusna je u tumačenju. Ti si joj dozvolila da ti tumači horoskop i još je nazivaš svojim astrologom??? I još se opterećuješ time što ti je rekla... Stvarno ne razumem. Smile

Ja sam na primer početnik. Ne usudjujem se da nekome tumačim natalnu kartu samo zbog toga što mogu iz nezanja da lupim nešto što nema veze s mozgom. Kad budem dobro potkovana znanjem, onda krećem sa praksom (trenutno vežbam na svojoj karti i karti mog dragog, pa ću malo da dohvatim karte članova moje porodice, pa prelazim na prijatelje...sve u svoje vreme).

To što uporedjuješ svoju drugaricu koja je tek počela da se bavi astrologijom sa mnogim našim odličnim astolozima je bezveze. Natalna karta se daje na tumačenje proverenom astrologu. Dobar glas se daleko čuje-ja se bar na to oslanjam.

Znaš šta bih ti ja predložila, druži se malo sa nama...pročitaj neke temice,informiši se...Možeš okačiti kartu (kad budeš imala minimum 20 porukica) u temi Kratko tumačenje natalne pa će ti neko protumačiti. Naravno, ovde se motaju odlični astrolozi...kako oni profi astrolozi tako i oni koji su na putu da to postanu  Smile
Nemoj da te dotiče i brine to što ti je drugarica ''prognozirala'' jer s obzirom na tošto je početnik sigurno nije ni dobro sklopila kockice.

Dobro došla i uživaj u astro podforumu, jedino tako ćeš otkloniti sve nedoumice vezane za astrologiju. Smile
« Poslednja izmena: 30. Sep 2006, 02:30:26 od Makishon »
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 60
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Naravno, prvenstveno mislim na informacije koje dobijemo od našeg astrologa, a koje možda i ne želimo da znamo. Tačnije, ne želimo da prihvatimo činjenicu da je neminovno da će se bitne stvari u budućnosti odigrati na način na koji ovog trenutka ne želimo da se odigraju.

Različiti su motivi ljudi odlaska astrologu kako bi im ovaj izradio natalnu kartu: dok su jedni samo radoznali, drugi imaju problem koji im se čini da je nerešiv i žele da čuju mišljenje stručnjaka. Postavlja se samo pitanje stručnosti osobe kojoj se obraćamo (o tome je bilo reči u drugim temama).

Pre par godina sam imala tu nesreću ili sreću da mi natalnu kartu izradi (i protumači je) osoba koja je tek počela da se bavi astrologijom. Iako u njenu stručnost ne želim da zalazim, potajno se oslanjam na mogućnost da ne poznaje dovoljno materiju kojom se bavi. Naime, pored mnoštva (pretežno uopštenih) sitnica i pored nekolicine vidno napamet donešenih zaključaka na osnovu našeg dotadašnjeg poznanstva (mada moram da priznam da je bilo i stvari za koje je bila u pravu), rekla mi je nešto što mi nikako nije bilo drago da čujem. Rekla mi je da će doći do raskida sa momkom sa kojim sam u vezi. I danas, na samu tu pomisao se naježim…

Momak i ja smo zajedno nekoliko godina. Oboje smo srećni i ovih meseci planiramo, za početak, da počnemo da živimo zajedno. Zadovoljni smo našim odnosom, a nesuglasice, koje su elementi svačijeg zajedničkog života, rešavamo razgovorom.

Ono što sam čula od svog astrologa sam pokušala da potisnem u sećanju, mada sam prvih meseci nakon toga bila prilično tužna i pomalo skeptična, ali se kasnije ispostavilo da  nam veza odlično funkcioniše i da nemam razloga za brigu. Danas sam, iz dosade dospela na ovaj forum i setila se svega…


Pretpostavljam da odgovor na pitanje da li tumačenje natalne karte pomaže ili ne, leži negde u spremnosti čoveka da se suoči sa onim što će čuti ili u načinu prihvatanja svega toga…

Šta vi mislite?


Ovaj primjer spada pod -Astrološku etiku   -  gdje su osnovna načela      - ne nanijeti direktnu štetu -    i    - ne "betonirati" prognozu -     u biti prekršena. Ta osoba koja ti je gledala kartu nije se držala astrološke etike.

Direktna šteta je u smislu da ti je unijela crv sumnje u tvoju vezu a samim time moguću nervozu i potiskivanje iste, pa čak možda te ta kriva informacija  i dovede na pomisao da stvarno i prekineš vezu "jer i tako ćemo prekinuti" ( što je apsolutno pogrešno) a betoniranjem prognoze da ćeš prekinuti s dečkom je negirala tvoju slobodnu volju, slobodan izbor.

Pa makar 1000% ta osoba bila sigurna u prekid veze ( što čisto sumnjam, ako je početnik) , nije smjela dati takvu prognozu.

Klasičan primjer "zloupotrebe" astrologije i primjer kako se astrologija nesmije raditi, a sve, vjerojatno, u cilju impresioniranja klijenta.


 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


FIAT LVX

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1315
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Ericsson T-68
A ja mislio da sam ja paranoichan. Rekla ti je za raskid veze.... isto ko kad bi neko nekom reko "e umreces" pa naravno da ce da umre, nekad. Zasto si toliko paranoichna to je bezvezno, sta ako dodje trenutak da ne budes vise srecna sa njim...cuti i uzivaj u trentku ako se desi desilo se i ti tu nista ne mozes.. dobro mozes da pokushash..ja volim da kazem da nijedan aspekt nije nesalomiv. Mislila bi ti o tome i bez te lose prognoze.

Citat
Ovaj primjer spada pod -Astrološku etiku   -  gdje su osnovna načela      - ne nanijeti direktnu štetu -    i    - ne "betonirati" prognozu -     u biti prekršena. Ta osoba koja ti je gledala kartu nije se držala astrološke etike.

Koje etike? Ko zna koja je to amaterka. Ni ja se ne drzim etike.. kad me neko pita da mu pogledam natal ja mu kazem da sam u fazi ucenja i istrazivanja pa  pitam sve sto mi padne na pamet .... cinimo jedan drugom uslugu.


IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 60
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7

 .... cinimo jedan drugom uslugu.


Medvjeđu uslugu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


FIAT LVX

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1315
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Ericsson T-68
To je relativno a i nije tema o tome.
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 60
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Zato i je, općenito mišljenje o astrologiji takvo kako je, upravo radi takvog pristupa istoj, kao da je to nekakva zaje....

Treba imati u vidu da se nekorektnim ( neetičkim) odnosom prema klijentu, istom može nanijeti direktna šteta datom informacijom, a također i šteta općenito za astrologiju i astrologe koji korektno rade svoj posao.

Astrologija treba da se rukovodi potpuno istim etičkim mjerilima kao i medicina naprimjer.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


FIAT LVX

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1315
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Ericsson T-68
Opste misljenje o astrologiji je tako jer su ljudi ogranichene budale. Nema veze sa "klijentima".
Ja sam jednoj budali na pet strana 20 puta ponovio kako za ispravnost astrologije postoji Praksa koja je retko pogresiva on me idalje ubedjivao da je nelogichno da planete uticu na coveka..i kako za to nema dokaza  i nauchnog ubedjenja Smile.

Ako me neko zamoli da mu pogledam nesto a ja mu stavim do znanja da sam ja amater i da sam u fazi istrazivanja tako da cu da ga pitam sta god mi padne napamet jel to krsenje "etike"?  Cak i da postoji ta etika opet je stvarna bez mene pa je moje pravo da biram hocu li se ili necu pridrzavati iste...

Ono sto kvari astrologiju jesu novinski horoskopi i zelja za brzol i lakom kintom. Isto ono sto kvari svaku drugu obalst istrazivanja.
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 60
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Ajmo mi konkretno o gore navedenom primjeru.

Ja  da vidim da će doći do prekida veze, bi preformulirao rečenicu i rekao bih otprilike:

U tom i tom periodu će doći do preispitivanja odnosa u vašoj vezi, a na vama je da donesete odluku da li ćete nastaviti tu vezu ili ne. Ukoliko tada budete zadovoljni pomacima u vašoj vezi na bolje vi ćete nastaviti odnos u toj vezi, ukoliko nebude druga strana " prihvatila"  vaša nastojanja da vezu popnete na jedan viši nivo vi ćete tu vezu prekinuti. U svakom slučaju odluka je na vama.


Znači, upozoriti na neki određeni krizni period u vezi ( točan vremenski period ) -dati do znanja da bi tada moglo doći do prekida veze, a ujedno ne nanjeti "štetu" i ne betonirati prognozu, i ostaviti mogućnost slobodnog izbora.

Znači dati informaciju kada će se nešto desiti i što će se desiti, a s druge strane ne utjecati direktno na odluku osobe jer osoba je mora donijeti sama.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Ako me neko zamoli da mu pogledam nesto a ja mu stavim do znanja da sam ja amater i da sam u fazi istrazivanja tako da cu da ga pitam sta god mi padne napamet jel to krsenje "etike"? 

I mene interesuje odgovor na ovo pitanje.
Ali ne postavljanje pitanja koja god nam padnu napamet, nego ako vidim neki aspekt npr. Sunce u Ribama - negovanje drugih osoba...i pitam tu osobu da li se bavi medicinom ili slično?  Smile

Inače slažem se sa Sašom.
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.