Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 02:19:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koliko koštaju muške suze  (Pročitano 1968 puta)
15. Dec 2007, 14:54:23
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 


Koliko koštaju muške suzе?


Ako nikada niste okusili muške suze, želim da vam ih opišem da se ne iznenadite... Ljudske su, verujte, kao i ženske, i slankaste su, baš kao i more, samo što nisu plave i duboke, ali su često prozirne...

Ako nikada niste iskusili razloge muških suza da vam ih objasnim... Oni mogu da budu iz iskrenih i vrlo emotivnih pobuda, ali isto tako i iz interesnih. Znate ono: neću više nikada, samo ostani sa mnom ili hoću moju igračku, daj mi je...Treći razlog - kasno kajanje je potpobuda i uključen je u oba prethodna...

Muškom rodu je zaplakati isto kao reći volim te: ili se razbacuje sa unapred pomenutim ili želi da bude nazovi muško pa „guta“ u sebi...

Da se razumemo odmah - ova priča se ne odnosi na onaj jedan posto muškaraca koji su sigurni u sebe, koji vešto barataju svojim emocijama, koji su dovoljno zreli da znaju kada, koliko i šta osećaju i kojima nije problem da puste suzu pred devojkom kojoj beskrajno veruju, ako naravno za tim ima potrebe... Ali da se mi opet razumemo i ovako-takvi su uglavnom oženjeni...

Vekovima postoji taj primitivni stereotip da nije muški plakati i da je to sramota za muškarca!

Kakav si ti muškarac, plačeš kao neka devojčica! - uz ovu i slične rečenice je većina odrastala, te je stoga i nemali šok doživeti muške suze.

Kad muškarac zaplače onda znate da je reč o vrlo snažnim emocijama-koliko puta ste samo ovo čuli?!

Kada sam objasnila jednom prijatelju da su muške suze tema ovonedeljne kolumne i da je pitanje koliko koštaju, odgovorio mi je „Mnogo koštaju, ali retko koja može da ih plati i nemoj misliti da muškarci ne plaču, kako zapravo većina misli.“

Nisam mu rekla (ali dobro, saznaće čim pročita ove redove) da je to vrlo šovinističko shvatanje „plakanja“, jer po tome su muške suze luksuz! To bi značilo da samo poneka od nas ima pravo na ekskluzivu u tom smislu, da ja treba da budem sretna ako neko ronza zbog mene?! Da li to onda znači da treba da budem ponosna na sebe ako nekoga dovedem do suza?!

Za razliku od toga, ženske suze su potpuno izkomercijalizovane. Ja, na primer, otplačem jednom mesečno minimalno i to obavezno kada sam u PMS-u i uopšte me nije sramota da to priznam...

Takođe plačem kada me neko povredi, do koga mi je jako stalo, samo što ON to nikad ne sazna... Mnogo je lakše kada se čovek isprazni u tom smislu, na problem gledaš potpuno drugačije, svesnije, čistije... Suze su emotivni filter! Ali znam da postoji mnogo žena koje suze koriste kao način postizanja cilja ...Majke mi, to je tako i ja sam se par puta uverila u isto... Zato je muški rod i slobodan da kaže onu čuvenu balkansku rečenicu: Ne padam ja na suze!... Ili ipak padne toliko da se razbije... Imam osećaj da se muškarci razneže kada vide devojku da plače, to im je često dokaz ljubavi, a one koje to žele reku suza usmere ka svom toku...

Ja sam doživela čak i ovo: “Uopšte nisam znao da si ti plakala!“... E- tu je već bio kraj svake priče... Da, želim da plačem, ali od sreće!

Ali isto tako, jako dobro znam kada je trebalo da zaplačem, a nisam - a mogla sam da dobijem sve što sam poželela, samo suzu da sam pustila...Eto!

Čini se da su muške suze jako skupe, raritet, luksuz za muškarce koji ih puštaju i za devojke zbog kojih se plače. Iako društveno prihvaćene kao ženski atribut, muške suze su na ceni, ali - ne prihvataju karticu!

Piše: Jelena Koronsovac
Foto: Aleksandar Plavevski
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia 
ponekad i ja placem, priznajem. i bas mi prija Smile
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ne za gomilom vec za pravdom.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 11066
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
ponekad i ja placem, priznajem. i bas mi prija Smile

I ja...priznajem...ne cesto, ali ima trenutaka kad mi dodje....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 
muske suze ? nesto i ne verujem  Smile

sto bi rekla kadgod moja baka...i da sedne golim dupetom na vrelu ringlu ne veruj kad kaze da peche  Smile

imala sam prilike da vidim muske suze.nekoliko puta.nisam se ne znam kako potresla jer sam ih ja izazvala.ili situacija vezana samnom.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 02:19:34
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.062 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.