Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kokain – bedž bogatih biznismena  (Pročitano 4463 puta)
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
Nokia ispo iz modu
Промени дилера, нађи неког мање алавог који ваља чистији.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Krajnje beznadezan


Dolphins are gay Sharks!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11811
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12;
mob
Nokia E50
upravu si 99% "dejstava" kokaina su izmesljena to mogu da ti garantujem Smile
A ko ih je izmislio...mislim,aj garantuj Maradoni i reci mu da je pajser,sto je zivot upropastio jer je 1% onoga sto je uzimao bio kokanidja...
Sto rece twice...promeni dilera...ko zna sta si ti probao... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Krajnje beznadezan


Dolphins are gay Sharks!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11811
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12;
mob
Nokia E50
UN: Evropa i Afrika "na" opijumu i kokainu
Cetvrtak, 26. jun 2008. 23:50    



Porast proizvodnje opijuma i kokaina u 2007. ima negativan uticaj na kontrolu narkotika u Africi i Evropi, izjavio je u četvtak izvršni direktor agencije UN za drogu i kriminal (UNODC), Antonio Maria Kosta.

Antonio Kosta je govorio pred objavljivanje izveštaja o drogi u svetu u 2008, u kome je navedeno da je Avganistan zabeležio prošle godine rekordnu žetvu maka do sada zabeleženu, kao i da su u toj zemlji na jugu Azije površine zasejane makom proširene za 17 odsto.

U svetu se na današnji dan 26. juna obeležava Medjunarodni dan borbe protiv zloupotrebe droge.

U godišnjem izveštaju UNODC je konstatovano da je gajenje koke u Latinskoj Americi je takodje zabeležilo rast, i to naročito u Kolumbiji gde je došlo do povećanja od 27 procenata.

Kako je prenela nemačka novinska agencija DPA, u izveštaju stoji da sve veći broj zemalja u zapadnoj i u južnoj Africi izveštava o povećanoj upotrebi kokaina.

Afrika ne spada u glavne trgovačke puteve heroina, medjutim uzimanje ove droge je u porastu u istočnoj i u južnoj Africi i kako je naveo šef UNODC, Antonio Kosta, "Afrika je u ovom trenutku pod udarom koke sa zapada i opijuma sa istoka".

Obzirom da povećanje ilegalne trgovine narkoticima ima "duboko destabilizirajuće posledice" na afričke zemlje, Kosta je pozvao na direktnu pomoć u cilju poboljšanja zakonskih propisa u toj oblasti.

Povećana proizvodnja opijuma u Avganistanu za sada nije dovela do veće potrošnje u Evrope, ali je Kosta ocenio da se može očekivati veći broj ovisnika o heroinu zbog nižih cena.

Rejšad Abdul iz kancelarije UNODC za istočnu Afriku, je rekao da je do povećanja proizvodnje opijuma u Avganistanu došlo u regionima gde je slaba bezbednost.

Antonio Kosta je zaključio da je povećanje proizvodnje maka izazvano talibanskim pobunjenicima kojima je potreban novac za finansiranje oružja i vojnika tako da je "to pre pitanje bezbednosti nego pitanje narkotika".

Nelegalne droge koje se medjunarodno kontrolišu uključuju kanabis, stimulanse amfetaminskog tipa, koku/kokain, halucinogene droge, opijate i sedativne hipnotike koje širom sveta koristi oko 200 miliona ljudi.

Prema podacima UNODC, marihuana i hašiš su vodeće droge sa 162 miliona korisnika, dok stimulanse tipa amfetamina, metamfetamina, ekstazija, metkationina koristi oko 35 miliona ljudi.

Procenjuje se da u svetu oko 16 miliona ljudi koristi opijate - opijum, morfijum, heroin, sintetičke opijate, a oko 13 miliona ljudi koristi kokain. O ovim statistikama u Srbiji, možete pročitati OVDE.


Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
upravu si 99% "dejstava" kokaina su izmesljena to mogu da ti garantujem Smile
A ko ih je izmislio...mislim,aj garantuj Maradoni i reci mu da je pajser,sto je zivot upropastio jer je 1% onoga sto je uzimao bio kokanidja...
Sto rece twice...promeni dilera...ko zna sta si ti probao... Smile

on ili bilo ko drugi ima predubedjenje da na kokainu mora da se oseca mnogo dobro i da ce mu biti full kad to uzme ! i samim tim u glavi on sebi nabija presiju da se lepo oseca i onda se tako navlaci ....
ja sam prisustvovao scenama kad lik prodaje nekom majmunu 5 grama anestezije za 200 evra i ovaj ga zove posle pola sata "odvaljen" ko kanta i prica mu kako nista bolje nije probao u zivotu  Smile Smile

jel prva ruka za Srbiju dovoljno dobra  Smiley 1
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Krajnje beznadezan


Dolphins are gay Sharks!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11811
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12;
mob
Nokia E50
Citat
i samim tim u glavi on sebi nabija presiju da se lepo oseca i onda se tako navlaci ....

Znaci sad da das nekom prasak za pecivo i kazes mu da je to kokain,on ce da se navuce,zbog predubedjenja...ili cega vec...

Citat
ja sam prisustvovao scenama kad lik prodaje nekom majmunu 5 grama anestezije za 200 evra i ovaj ga zove posle pola sata "odvaljen" ko kanta i prica mu kako nista bolje nije probao u zivotu
Prisustvovao...ja sam veruj mi, mnogo puta sa mnogo prica i narkomanskih gluposti...ali to ne znaci nista,ako i sam nisi jednom probao "belo"...jer da si probao...veruj mi,ne bi tako o tome sudio...nije to bash tako crno-belo kao sto se cini...i ne kosta toliko koliko kosta tek onako... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
ajde ne bih da se izlajavam u javnosti privatno bih mozda i mogao da pricam  Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
Nokia ispo iz modu
Citat
on ili bilo ko drugi ima predubedjenje da na kokainu mora da se oseca mnogo dobro i da ce mu biti full kad to uzme ! i samim tim u glavi on sebi nabija presiju da se lepo oseca i onda se tako navlaci ....
ja sam prisustvovao scenama kad lik prodaje nekom majmunu 5 grama anestezije za 200 evra i ovaj ga zove posle pola sata "odvaljen" ko kanta i prica mu kako nista bolje nije probao u zivotu


Лепо ти рекох промени дилера. Да је то све тако како ти причаш одавно нико не би куповао кокаин нити би било потребе за његовом производњом, а и ако би се продавао био би скинут са листе наркотика, тако да... лупаш ко максим по дивизији.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
to je moje misljenje za koje imam dobre argumente Smile jednog dana cu mozda i napisati strucni rad o tome a mozda i necu Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
Nokia ispo iz modu
to je moje misljenje za koje imam dobre argumente Smile jednog dana cu mozda i napisati strucni rad o tome a mozda i necu Smile


Можеш ти да мислиш и да се на месец стиже мердевинама само не знам којим ћеш то аргуметима да поткрепиш?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.