Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 14:34:07
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koji je krajnji cilj...  (Pročitano 17789 puta)
Hronicar svakodnevice

IC XC NI KA

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 552
Zastava
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola ROKR E1
Citat
Da si barem jednom otisao u teretanu, pa udarao po dzaku, shvatio bi kako se misic oblikuje. A kao sto se oblikuje misic, tako se oblikuje sve na ovome svijetu. Nema ni trenutka vjere. Svi oblici nastaju bez nje
I Tимo. 4
7.А поганих и бабских прича клони се и вјежбај се у побожности.
8. Јер тјелесно вјежбање за мало је корисно, а побожност је корисна у свему, пошто она има обећање живота садашњега и будућега.
9. Ово је истинита ријеч и достојна свакога примања!
IP sačuvana
social share
Рeчe безумник у срцу своме: Нема Бога. Пс.(13;1)
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile

Villain-u

Kako samo poletno, kako samo umno, razumno, zivotno, i sve u tom smislu...

Na trenutak sam pomislio da opet citam "Ime ruze".

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Nisam zgodan,al sam zato nezgodan!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6249
Zastava Konoba kod Goce i Renata
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Note 10+
Otisli ste u offtopic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens m45
I, jos otkad...
IP sačuvana
social share
Skromnost je moja vrlina!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Smile

Dutch-u

Ej, covjece, pa gdje si ti tako dugo?

Ja sam se ponadao da ces se barem potruditi da dokazes kako sam, ako ne davo licno, onda barem nekakav davolak.

Ili placenik.

Ili... Sta ono jos?

Ali posto se ne pojavljujes, evo, ja cu ti pomoci. Moglo bi da bidne da  sam ja nekakav davolak, ako sam placenik. Jer niko ne moze postati placenik, a da nema nesto davolsko u sebi. Ili me je to neka sekta uzela pod svoje. Da, da. Moglo bi i to da bidne. Vjerovatno davim nekakve kokoske. I kuvam corbe od slijepih miseva. Da, da. Nesto od toga sigurno. Mora da bidne. A ako nije nista od svega toga, onda... Ko zna sta? Ali sta god da je, sigurno je davo umjesao svoje prste. Mozda busim lutke. Ili mozda sam ja toliko davolski, pa sam toliko uznapredovao da, u stvari, lutkama busim igle. Uzmem lutku i njome probusim iglu. Eeeee, vidis ti to. More da bidne. Ko zna. Ali, sta god da je, sigurno nisu cista posla. Davolsko je tu nesto. Mora da bidne. Eeeee.

Ajde Dutch!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1742
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Mesas veru i pretpostavku. On pretpostavlja da nece slomiti ruku i to na osnovu: znanja, iskustva,dokaza...A ti verujes u nesto na osnovu nedostatka gore pomenutog.
Ako volis mudrost zasto ne tragas za njom?
Sumnjam da bi ti krenuo da udariš pesnicom u nešto na osnovu pretpostavke.
Ili ti nisu mile kosti tvoje?  Smile

Pametniji od mene je rekao da je verovanje - čvrsto pouzdanje u ono čemu se nadamo, osvedočenje o stvarmai koje ne vidimo.
Ako imaš čvrsto pouzdanje - sedi u auto i vozi po veri.

Grešiš kada kažeš da ja nemam znanje o Bogu. Crkva je tu, Liturgija je tu, Sveta Pisma su tu.
Grešiš kada kažeš da ja nemam iskustvo sa Bogom. Lični odnos sa Bogom je tu.
Grešiš kada kažeš da nemam dokaze o Bogu. ...Šta reći?  Smile Npr. na Uskrs - plamen Duha Svetoga u Izraelu.

Volim mudrost i tragam za njom. Neke njene fragmente sam dosegao (mudro je prati zube jel da?  Smile ) na nekima radimo!
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens m45
Pretpostavke mogu biti jace i slabije(vise ili manje pouzdane, u zavisnosti od stepena izvesnosti).Ja udaram u vrecu bas zato sto pretpostavljam sa velikom sigurnoscu da necu slomiti ruku.Ja pretpostavljjam sa minimalnom sigurnoscu da ce za 7 dana pasti sneg.Ti ne mozes da imas znanje iskustvo ili doakze o bogu.Kada bi ih imao to vise ne bi bila vera.Nijedan dokaz nije ni pouzdan ni ocigledan ni realan...Dokazi su slicni onima iz treceg oka i zone sumraka.Nemoj opkusavati to da dokazes zato sto ni najmudriji nisu uspeli.Tada su pribegli lukavstvu tvrdeci da dokaz nije potreban bas zato sto je to vera.I to je jedino sto veru i drzi.Kada bi je dokazivao ona bi izgubila smisao.
Ako "volis mudrost i tragas za njom" ti si onda filozof.Kad smo vec kod zuba jel ti stiglo objasnjenje o karijesu?

P.S. moje kosti su mi veoma mile!!! Smile
IP sačuvana
social share
Skromnost je moja vrlina!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile

nemam pojma-u

"...vjerovanje - cvrsto pouzdanje... o stvarima koje ne vidimo".

Straobalno! Ne znam vise odakle sam pokupio taj izraz, no mislim da govori o ovakvim tvojim zakljuckima.

Naravno da se neces naljutiti na mene, jer ja, zaista, ne zelim da te uvrijedim. No, moram da te upitam. Da nije mozda "pojenta" tvojih postova u tome sto ti pokusavas opravdati svoje nickname? Sta god ti mislio o svojim postovima, kakvim god da ih zamisljas, kakav god utisak da ostavljaju u tebi - to sigurno nije ispravno. Covjek koji cita tvoje postove, onako, sa strane, bez ikakve pristrasnosti, zdravorazumski znaci, sto bi se reklo, "mrtvo ladno", zaista ne moze zakljuciti nista drugo sem kako si se ti upro - opravdati svoje nickname!

Da bi ti pokazao kako mi namjera nije da te uvrijedim, evo, jos jednom za tebe: Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens m45
Dopud esto si promeni smajlija?Ma zezam se...  Smile

"...vjerovanje - cvrsto pouzdanje... o stvarima koje ne vidimo".

A ovo mi je nekako promaklo ali jeste katastrofalno.
IP sačuvana
social share
Skromnost je moja vrlina!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1742
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Smile

nemam pojma-u

"...vjerovanje - cvrsto pouzdanje... o stvarima koje ne vidimo".

Straobalno! Ne znam vise odakle sam pokupio taj izraz, no mislim da govori o ovakvim tvojim zakljuckima.

Naravno da se neces naljutiti na mene, jer ja, zaista, ne zelim da te uvrijedim. No, moram da te upitam. Da nije mozda "pojenta" tvojih postova u tome sto ti pokusavas opravdati svoje nickname? Sta god ti mislio o svojim postovima, kakvim god da ih zamisljas, kakav god utisak da ostavljaju u tebi - to sigurno nije ispravno. Covjek koji cita tvoje postove, onako, sa strane, bez ikakve pristrasnosti, zdravorazumski znaci, sto bi se reklo, "mrtvo ladno", zaista ne moze zakljuciti nista drugo sem kako si se ti upro - opravdati svoje nickname!

Da bi ti pokazao kako mi namjera nije da te uvrijedim, evo, jos jednom za tebe: Smile

Mislim da sam svoju glupost već nekom objasnio.
Naime, ovaj moj nadimak u originalu nije bio moj već moje koleginice na poslu,
ali sam joj ja nehotice to oduzeo kada sam hteo da otvorim svoj ... jel se to kaže post.
Ako se ona nije naljutila, nemojte ni vi.
Sve nekako sada mislim da ovaj nadimak više meni leži nego njoj.

Što se tiče gore-navedenog citata ... šta reći?
Ne videsmo mi ni protone ni elektrone a kamoli kvantiće, pa?
Niti ja videh ikada tvoje roditelje ali sve nekako verujem u njih! Smile

A svim tim čitaocima sa strane - nemojte zastraniti i verovati šta pišem;
proverite sami u najbližoj crkvi. Ili kod kuće. Ili bilo gde.

I tebi buketić:  :bunch:
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 14:34:07
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.