Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 09:39:17
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 10 11 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koji je krajnji cilj...  (Pročitano 17765 puta)
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
uf, bas ste zagazili...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Desper-u

O cemu sada ti to pricas, covjece! Kazes kako si spoznao prirodu, i prirodno ustrosjtvo stvari, a ovdje sada moralises, isto onako kao najveci svestenici i filozofi? Pa kako si ti spoznao prirodno ustrojstvo stvari, ako ti nije jasno da i religija i filozofija rade sve, a da covjek, narod, u stvari, ne shvati taj isti prirodni poredak i ustrojstvo stvari, jer ih iz toga, iza toga - vise nece moci iskoristavati. Ko shvati prirodno ustrojstvo stvari, taj vise ne moze biti - rob! Ponjimajes. A i religija i filozofija su se uprle bas u to - da masa, narod, ne shvati prirodno ustrojstvo stvari!

Pa je li ti to zakljucujes, kao i Dutch, da sam ja sada nekakav placenik, sektas, itd. Kamo srece da neko oce da me plati za bilo sta, samo da ne moram toliko - rintati! A kada imam uvid kako mi pederi odbijaju, i koliko od plate, i za sta, sve mi se zavrti u glavi! Ponjimajes! Dragovicu moj!

Ti ovdje pronalazis nekakva opravdanja za bezumlje Srednjeg vijeka. Isto je to kao i da trazis opravdanje za Ausvic, i druge "sviceve"! Inkvizicija je bilo bezumlje izrazeno od strane crkvenih vlasti, a iz straha od gubljenja moci. I nista drugo. Oni su ljudima "mrvili" tijela, cupali prste, lomili noge, hebali su im i oca i majku, da se tako izrazim, a samo da ne izgube moc, vlast. Samo to. Dragovicu moj. To je potrebno da narod zna. I onda ga vise niko nece moci zahebavati. Sva istorija ljudskog roda je bila borba za vlast. Kao sto je to i prirodno ustrojstvo stvari. To je srz, a sve ostalo je mlacenje prazne slame. Narodu to mora postati jasno. Narodu! Dragi moj!

Narodu se to mora jasno prezentovati. Staviti do znanja. I onda ga osposobiti da trazi ljepotu zivljenja. Narod mora umjeti uhvatiti vlast i mocnike za jaja, i onda ih stegnuti, dobro ih usukati, i ne pustati sve dok stvari ne legnu na svoje mjesto. Pa i kada stvari legnu na svoje mjesto, narod mora pripaziti da muda mocnika i dalje ostanu - usukana!Sve ostalo je trlababalan.

Kakvi bogovi! I kakvi vragovi! Zabole me dupe i za jedne i za druge!

Daj mi moju lovu - mocnice - ili cu ti stegnuti i usukati muda! Sve drugo je laprdanje!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 244
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@dopud

Citaj ponovo moj post . Gde ja to moralisem ? Sve sto sam govorio je bilo u cilju da dokazem i pokazem da je danas gore nego nekada , da nas danas vise zaludjuju nego u srednjem veku i da se treba cuvati maipulacija . Da i ti koji zaludjuju pocinju da vrte sami sebe , a i druge u konfuziji . To sam samo na primerima pokazao , pa gore je sada nego bilo kada , zaludjuje te ko stigne , vise i ne znas kada te zaludjuju . Pravi pluralizam zaludjivanja , valjda su mocnici uocili ako to rade na jedan nacin da je providno , pa menjaju strategiju i to ljudima donosi samo vise nesrece .
I nije li to sto je radila inkvizicija samo deo njene borbe za opstanak , iako je ona neprirodna organizacija prirodno je da se sve bori da opstane . Vise zlocine ne vrsi inkvizicija sada to rade hiljade drugih organizacija - razne CIA  , DB , BND ... Nisi li se ti upravo kroz pricu o bezumlju srednjeg veka upravo priblizio dobrivojima koji nam prosipaju kako je sad bolje nego nekada ? O bezumlju proslosti uvek pricaju pod pretpostavkom da ljudi ne znaju dovoljno pa da ce im objasniti kako oni eto zive danas kada im je  mnogo lepse i lakse i da treba da budu zahvalni zbog toga .  Pricas o zlocinima i obecavas mogucnost skidanja mocnika u korist naroda , razni levicarski dobrivoji su to obecavali , pa znamo kako je pocinjalo i zavrsavalo se ( i onda sam ja taj koji moralise ?!?! ) . Ne mislim da si ti nekakav sektas ili placenik nego ipak pesnicka dusa koja se u iluzijama nada nemogucem , dok ja samo konstatujem fakticko stanje u vremenu i prostoru .
 To kako ce narod uhvatiti mocnike za jaja nikada nece biti moguce . Zato sto oni koji prvi uhvate za jaja uvek postaju novi mocnici , pa aj jovo nanovo .  Tako je u prirodi , i drustvene zivotinje imaju vodje copora , zato se to nece nikada promeniti .
« Poslednja izmena: 12. Jan 2006, 20:59:24 od Desper »
IP sačuvana
social share
Maximalno!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens m45
A sta bi vi? Da narod vlada?
Pa narod je bre jedna stoka i masa bez znanja i misljenja koja bez vodje gubi perspektivu.
Ko ti daje platu?Sto ti odbijaju?Jel ti to kradu mozda?Mozda to neko krade lovu i gomila negde?
Aj leba ti Dopude napisi mi za sta ti odbijaju ( a da ne bi trebali i da je potpuno nepravedno ).
Kako mozete da poredite CIA,DBA... i inkviziciju? pa to je kao maca i lav!
IP sačuvana
social share
Skromnost je moja vrlina!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Vrhunsko zlo je sve ono sto okrece pogled od prirode i prirodnog ustrojstva stvari. Radi to religija. Radi to i filozofija.

Potrebno je otkazati poslusnost svemu onome sto je u bilo kakvoj suprotnosti sa prirodnim ustrojstvom stvari, otkazati poslusnost svemu sto se na bilo koji nacin ne slaze sa prirodnim ustrojstvom stvari itd.

Dakle, to ne znaci "otici u sumu", daragi moj Urke. To znaci vidjeti kako se iz sume - nikada nije ni izaslo!

Sva istorija ljudskog roda je zasnovana na, najblaze receno, razmimoilazenju sa prirodnim ustrojstvom stvari. Nema drugoga puta za covjeka: morace se vidjeti sta bi to prirodno ustrojstvo stvari ponudilo covjeku!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 244
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
A sta bi vi? Da narod vlada?
Pa narod je bre jedna stoka i masa bez znanja i misljenja koja bez vodje gubi perspektivu.
Kako mozete da poredite CIA,DBA... i inkviziciju? pa to je kao maca i lav!

Da si hteo da shvatis shvatio bi da sam bas to i rekao , oni su kao maca i lav . Samo je maca bila inkvizicija . Za vreme inkvizicije je bilo dovoljno da javno priznas da se odrices svog misljenja i da se spases lomace i da te puste , a danas te odvedu u tajni zatvor i drze te i muce koliko hoce . Urke zar ne prepoznajes potrebu da se predstavi kako je sada mnogo bolje ? Onda je lakse vladati jer je narod zadovoljniji .

Je ne mislim da narod moze i treba da vlada , pobrkao si me sa Dopudom . Svaka drustvena oragnizacija u prirodi ima svoju hijerarhiju i vodje ( pcele , lavovi ) .
« Poslednja izmena: 13. Jan 2006, 11:01:04 od Desper »
IP sačuvana
social share
Maximalno!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Desper-u

Naravno da Urke ne komta kako je ono iluzorno dobro-vrhunsko zlo samo napredovalo kroz sva ova stoljeca. I kako je, u vezi sa tim, Inkvizicija mala beba. Ali potrebno je ne zaboraviti, isto tako, kako je ta Inkvizicija u svoje vrijeme bila vrhunsko zlo. Tamanila je sve skraja, bez milost, a iz razloga da crkva ne izgubi moc.

No, ti si se posluzio Inkvizicijom, i njenom blagoscu u odnosu na ove cudovisne meduljudske odnose danas, u onome trenutku kada si htio da stanes u odbranu religije. To nije bilo OK.

Ja nisam pricao o vladavini naroda. Pokusao sam ukazati na to kako je potrebno da narod, da se tako izrazim, dosegne saznanje koje ce uvidjeti kako je ono iluzorno dobro zaista vrhunsko zlo. To je osnov. Za bilo sta.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Nisam zgodan,al sam zato nezgodan!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6249
Zastava Konoba kod Goce i Renata
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Note 10+
"Hristov grob je u podrumu crkve".

Na dobro su mjesto oni njega "uskladistili". Pa svako ko zeli da ga "posjeti", mora svratiti u taj crkveni podrum. A u podrum se ne ide nego da bi se neka namirnica uskladistila, ili neka uzela. Ljudi dolaze da ostavljaju namirnice u crkvenom podrumu, a svestenici ih uzimaju. Dobar podrum, nema sta. Za svestenike, mislim. Ne i za narod.

Toliko o tvom postovanju tudje vere.
A onda sam ja rekao da si ti nistavan,zato sto ovaj tvoj komentar zasluzuje i gore imenice.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens m45

Vrhunsko zlo je sve ono sto okrece pogled od prirode i prirodnog ustrojstva stvari. Radi to religija. Radi to i filozofija.

Opet pitam kako kad nije namenjena za siroke mase...
IP sačuvana
social share
Skromnost je moja vrlina!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Dutchanstveni!

Pomenuo si tamo u jednom postu "vise devojaka". Mislim da bi ti i ja mogli popiti kaficu. Al da i njih pozoves.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 10 11 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 09:39:17
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.