Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:40:06
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koji Fakultet da upišem?  (Pročitano 12222 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15452
Zastava Dorcol
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.4
mob
Apple iPhone 7
Ne treba ti veza za inostranstvo

ma neeee, aj mi reci kako da nadjem posao tamo? Gde cu da zivim ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows XP
Browser
Chrome 23.0.1271.64
mob
Samsung S7
Ne znam tacno kako se to radi, ali na fakultetima cesto ima profesora koji mogu da ti pomognu.

Znam coveka koji je pre par meseci dobio posao kao inzinjer u nekoj arapskoj zemlji. Poveo i zenu.

Uglavnom postupak je da pronadjesh sajtove za posao i da se prijavish sa svojim CV (kad budesh zavrshio faks). 

Takodje jedan od nacina da se zaposlish u inostranstvu je da upises poslednju godinu faksa tamo, ili da upises master ili doktorat. Posle toga imaces malo vece sanse i da nadjes zeljeni posao.

Ako se josh nisi odlucio, upotrebi malo vise vremena da pregledash poslove i da pronadjes kojih oglasa ima najvise u kojim industrijama i koje se kvalifikacije traze.

Monsterboard ima svoje ispostave u mnogim zemljama. Ako ti zemlja u kojoj bi radio nije bitna, recimo u Rumuniji traze strucnjake za naftu. Tamo se sad seli jedan lik koga znam sa porodicom. U Bukuresht, na neko njihovo dedinje.

Svedska, Finska, Norveska imaju dobre plate, ali ljudi ne vole tamo da idu jer im je klima ubitacna. Bolje odredishte bi mozda bila Danska, ali tamo je teze uci.

Nemci su standardno dobri, nije ni tesko uci, ali pogledaj koja se zanimanja traze, i da li ce ti priznati faks.

Itd...

Evropa ne pociva na burazer ekonomiji kao mi, i trazi se znanje, zalaganje i ozbiljnost. Ako budes zaceprkao siguran sam da ces naci sebi pravi smer sa ok platom.

Srecno!

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15452
Zastava Dorcol
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.4
mob
Apple iPhone 7
Ne znam tacno kako se to radi, ali na fakultetima cesto ima profesora koji mogu da ti pomognu.
Uglavnom postupak je da pronadjesh sajtove za posao i da se prijavish sa svojim CV (kad budesh zavrshio faks). 

Sta je CV ?


Ne znam tacno kako se to radi, ali na fakultetima cesto ima profesora koji mogu da ti pomognu.

 Monsterboard ima svoje ispostave u mnogim zemljama. Ako ti zemlja u kojoj bi radio nije bitna, recimo u Rumuniji traze strucnjake za naftu. Tamo se sad seli jedan lik koga znam sa porodicom. U Bukuresht, na neko njihovo dedinje.

Svedska, Finska, Norveska imaju dobre plate, ali ljudi ne vole tamo da idu jer im je klima ubitacna. Bolje odredishte bi mozda bila Danska, ali tamo je teze uci.


nije mi bitna zemlja, brate za pare bi istrepeo i klimu i sve. Smiley



Evropa ne pociva na burazer ekonomiji kao mi, i trazi se znanje, zalaganje i ozbiljnost. Ako budes zaceprkao siguran sam da ces naci sebi pravi smer sa ok platom.


Slazem se sa tim, ali ja ako upisem fakultet neki koji je trazen u evropi a ne uspem da se zaposlim ili da nadjem neki posao u inostranstvu, sta onda? A diploma tog fakulteta naprimer se ne trazi u nasoj zemlji(manje trazen posao). Sta onda da radim ? u tome je problem.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows XP
Browser
Chrome 23.0.1271.64
mob
Samsung S7
Ja sad imam 41 godinu. Kad sam bio tvojih godina znao sam tacno sta zelim da studiram, a nisam brinuo o tome da li ce biti posla, jer mi je bilo bitno da radimo ono sto volim. Kasnije sam promenio struku, ali ne drasticno.

Hocu da ti kazem da pored novca, koji je bitna komponenta svacijeg zivota, treba uzeti u obzir i intelektualnu dimenziju. Mozes ti da radish i ono sto ne volish, pitanje je da li ces imati isti uspeh kao i covek koji to voli i da li ce nezadovoljstvo kad tad da te stigne i utice ti na porodicni i privatni zivot.

Tvoje nedoumice su opravdane ali je jako tesko u zivotu igrati na sigurno. Znam ima masa umetnika, matematicara, filozofa, psihologa koji su uspesno zavrshili faks a sad ili sede kod kuce sa roditeljima i kukaju na drzavu a svojevremeno su se jedva upisali na zeljeni fakultet koji je bio tada popularan.

Neki put moras da imash intuiciju za te stvari. Zamisli da pre samo 15 godina nisu ni postojali poslovi koje danas mozes da radish, pa nije ni bilo fakulteta za njih.

U svetlu tvoje nedoumice, predlazem ti da pitash sto vise ljudi oko sebe sta ce oni da upisu i kakve su im realne sanse (bez rodbine) da nadju posao kod nas i u inostranstvu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15452
Zastava Dorcol
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.4
mob
Apple iPhone 7
I meni je bitno da radim ono sto volim, to mi je na prvom mestu.Ali takodje moram da gledam da li cu moci da nadjem posao (u Srbiji) , ako sa tim fakultetom nadjem posao u inostranstvu, to bi bio samo bonus...



U svetlu tvoje nedoumice, predlazem ti da pitash sto vise ljudi oko sebe sta ce oni da upisu i kakve su im realne sanse (bez rodbine) da nadju posao kod nas i u inostranstvu.

Sto se ovoga tice, oni koji imaju vezu ce uglavnom privatni faks da bi ga sto pre zavrsili i da ne moraju mnogo da uce.A vecina iz mog okruzenja koja nema neku vezu za posao jos ne zna sta ce, ali neki od prijatelja ce upisati pravni, neki ETF, neki FON, Policijska Akademija,Bezbednost (to je ono najpopularnije), a jedan decko ce telekomunikacije na Vojnoj Akademiji.

Mene nekako privlaci ekonomija i taj posao pa cu zato najverovatnije ekonomski. A posle neki masters.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Žena
Poruke 2390
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
Tvoje nedoumice su opravdane ali je jako tesko u zivotu igrati na sigurno. Znam ima masa umetnika, matematicara, filozofa, psihologa koji su uspesno zavrshili faks a sad ili sede kod kuce sa roditeljima i kukaju na drzavu a svojevremeno su se jedva upisali na zeljeni fakultet koji je bio tada popularan.

šta ovo treba da znači? označava pomodarstvo ili?  Smile
IP sačuvana
social share
tanka slika jave postaje sve tanja
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


"During your life never stop dreaming..."

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10233
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
SonyEricsson W800i
Upisi etf,na budzet ces lagano ako sad budes poceo da spremas prijemni,kasnije ces krv propiskiti,al' ko jos misli o tome sto dolazi kasnije  Smile
IP sačuvana
social share
O Partizane,o sampione,uz Tebe uvek smo mi,zato pobedi!Pesme se ore,i baklje gore,jer mi smo tvoji GROBARI!
GNP!
2pac R.I.P.
Pile,brate,pocivaj u miru!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15452
Zastava Dorcol
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.4
mob
Apple iPhone 7
Ekonomski ili Fon, jos se dvoumim. Gledam prednosti svakog...   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.95
mob
Samsung S7


šta ovo treba da znači? označava pomodarstvo ili?  Smile

Ne znam sta znaci rec pomodarstvo u ovom kontekstu. Ako ne znas sta volis, ako si neodlucan, onda ides tamo gde te voda nosi.

Ako imas malo srece u zivotu pa upises ono sto volis i pri tom mozes lepo da zivish od toga, super go for it!

U moje vreme ultra popularan faks je bio psihologija, ali to su bila neka druga vremena. Sad morash dobro da pazish da mozes da prezivish od svog znanja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 13
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
upisi ono sto volis...ako ne volis nista nemoj slucajno da upisujes ista Smile
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:40:06
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.