Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 27
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koji digitalni aparat kupiti - Kratki kurs fotografije  (Pročitano 50218 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pazi, ja unapred kazem da imam tu patolosku mrznju, pa da me ne uzimas ozbiljno.
U sustini to nije los telefon za pare koje kosta, on je naslednik genijalne a60, a70, a75, a80 generacije... ako bas model gledamo onda recimo 60 ili 70.
Cena mu je oko 190 eura i to je krajnje zadovoljavajuce... ako ga kupujes za kucnu upotrebu...
Ako bi ipak malo vise od aparata.. za relativno malo para mozes uzeti dosta bolji aparat... Canon PowerShot A85 je oko 220 eura a ipak je znacajno bolji i a95 koji je 280 eura a koji je u low klasi ekstra aparat...
Inace.. ja da bas trenutno kupujem aparat....
Olympus Stylus Verve / µ-mini Digital Camera $190 - $350
Olympus Camedia C-740 Ultra Zoom Digital Camera $175 - $350
Konica Minolta DiMAGE Z20 Digital Camera $255 - $341


Inace [ovo] su po Stevi najbolji. Verujte Stevi. Steva is the man. I'm just a guy sa kompleksima.

IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
SerbianFighter - u,
hvala ti puno na odgovoru! Imaću u vidu sve što si rekao. Smile
Aparat mi inače treba za profesionalnije bavljenje fotografijom(to me jako interesuje)..samo se baš ne razumem puno u tehniku. Ali ima vremena, naučiću i to. Smile
Prva slika koju odradim biće zalepljena na BUREK forumu,tamo gde treba Smile
Pozzz!
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
ja se isto sa canonima ne volim..bez nekog konkretnog razloga, ali poznajem dosta ljudi koji imaju neki od nikon coolpixa, pa sam se malo igarala sa istim, dobra napravica, coolpix 3500 cini mi se, fotke su i vise nego pristojne.

mislim da trenutno kosta oko 300-350€
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
Hvala Sarmice Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2178
mob
Nokia N85
Procitaj sta kaze moj omiljeni tester aparata - Steva iz StevineDigitalneKamere [ovde]
Inace... ja ga nikad ne bih kupio.. posledica patoloske mrznje prema Canon proizvodima.


Meni su Canon aparati zakon,kao i Leica.
Sve koje sam pitala, a barataju ovakvim znanjem Smile,su mi rekli da je aparat super.
Koji bi po tebi bio ok aparat,a da je u ovom rangu kao Canon a 510?
p.s. pročitaću onaj tekst kasnije Smile hvala ti

S Kenonom i Nikonom tesko da mozes da pogrijesis.Samo u zavisnosti za sta ti treba (profesionalna upotreba ili nesto drugo) izaberes model.Imas gore na pocetku topika moj post s nekim specifikacijama i cijenama dobrih digitalnih aparata.
IP sačuvana
social share




Ne koristi "kaps".Koristi "bold" kada hoćes nešto da naglasis.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Licno, kada sam kupovao svoj cannon powershot70 procitao sam more opisa, predloga, konsultovao se sa ljudima koji se bave amaterski, profesionalno time i na osnovu svega zakljucio sam sledece.

Tri najbolja generalno govoreci proizvodjaca digitalnih aparata su Cannon, Olympus i Sony. Neki poput nikona, minolta i tako dalje su isto odlicni, ali klasu ispod, a proizvodjaci poput kodaka, hp-a i tako dalje su jos jednu ili vise klasa ispod. Pretpostavljam da ce mi sada oci iskopati zobg ovoga, ali kazem, proictao sam bas puno teksa, opisa, pricao sa ljudima i to je moj zakljucak.

Kada sam ja kupovao aparat razmisljao sam o nekoliko modela kao sto su olymus mju300, mju400, c350, sony p72 i o cannon powershot a70. Uzeo sam cannon powershot a70 i kazem mislim da sam uradio pravu stvar i izuzetno sam zadovoljan i dan danas sa njim. Ovaj aparat sam uzeo iz nekoliko osnovnih razloga. Prvo ima odlicnu optiku za ovu klasu. Drugo jedini je tada bio aparat koji pored automatskog moda slikanja ima siroku paletu mogucnosti za manuelno podesavanje koje ne zaostaju ni za aparatima iz mnogo boljih klasa. Zato svako ko ima znanje i afinitete za ozbiljnije bavljenje fotografijom moze bez problema da izvuce izuzetne rezultate iz ovog aparata.

Ovo sve sam pisao zato sto je u neku ruku aparat koji ti hoces da kupis naslednik mog aparata. Cak sta vise, nemojte mi zameriti posto od kada sam uzeo aparat slabije pratim sve vezano za to, ja i ne vidim u cemu je uopste razlika osim oznake koju nosi.

Jos par saveta. Steve digicams jeste dobar sajt, mozda i najpoznatiji, medjutim to su mi rekli ljudi koji se ozbiljnije bave ovime da nije bas preterano kritican i da manje vise sve aparate hvali i da retko gde mozete naci neku kritiku br ozbiljniju. Ima dosta kriticnijih i merodavnijih sajtova poput imageresources, dc-views i ima ih jos ne mogu sada tacno da se setim.

Jos jednna informacija. Skoro sam bio u metrou i video sam aparat cannon ixus I. Posle sam saznao da je aparat dobar, ali ima neke nedostatke, poput nemanja zoom-a sto meni licno totalno nije bitno i da pravi za nijansu losije fotograije od mog aparata. Aparat me je odusevio pre svega dizajnom i velicinom koja je otprilike kao kutija cigara, mozda cak je i tanji malo. Sav je u metalnom kucistu i deluje mnogo lepo i kompaktno. Ima 4 mp, a kosta samo 200 eu. Ja sam se odusevio sa aparatom, a gledao sam na internetu i slike uradjene sa njim i nisam primetio nista sto ne valja, a sto se cene tice meni deluje dosta jefitno mada ponavljam nisam bas u toku sa cenama pa me nemojte drzati za rec.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Patim da cujem ko ti je, a ko se razume, rekao da Sony dobar za bilo sta ozbiljnije. Dobar je jer dobijes prosecnu optiku i 5-6 mpix za malo para, ali pricati o cybershot ili necemu drugom kao dobrom... Da si rekao Nikon, Olympus, Canon eventualno Minolta i Conica pa i hajde.. ali sony....
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
Citat
Neki poput nikona, minolta i tako dalje su isto odlicni, ali klasu ispod

naravno, ne slazem se Smiley ali nikako Smiley
kad sam minoltu uzela u ruke... ne mogu ni da opisem, neverovatan aparat, ljubav na prvi pogled, ili ljubav na prvi dodir, ili ljubav na prvi shkljoc. imala sam prilike da sa 2 malo bolja modela baratam i razmisljala sam i sama da kupim jednu, ali trenutno sam dekintirana, pa se ta kupovina odlaze.

a nikog jos nisam cula da se na nikon nesto ozbiljnije pozalio.


Citat
.. proictao sam bas puno teksa, opisa, pricao sa ljudima i to je moj zakljucak.

moz' da citas, kol'ko 'oces, dok ne pipnes, nema nista.


Citat
Skoro sam bio u metrou i video sam aparat cannon ixus I. Posle sam saznao da je aparat dobar, ali ima neke nedostatke, poput nemanja zoom-a sto meni licno totalno nije bitno i da pravi za nijansu losije fotograije od mog aparata.

nemanje zoom-a je meni nocna mora, valjda zato sto moj aparat nema opticki zoom i nerviram se non-stop sto moram da izvodim vratolomije da bih slikala jedan dimnjak... na primer..

Citat
Aparat me je odusevio pre svega dizajnom i velicinom koja je otprilike kao kutija cigara, mozda cak je i tanji malo.

ne volem igracke.

Citat
Ima 4 mp, a kosta samo 200 eu.

hm.. ne znam kako cene stoje u srbiji, ali u italiji, a i u bosni, mozes za 200-250 € da dobijes sony sa 5 - 7.5 mega pix i 3-5x optickim zoomom, za neke kucne potrebe i vise nego pristojna spravica, ali devojka rece da bi se malo profesionalnije bavila fotografijom.
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
To koliko aparat ima megapixela zaista nije presudno.. to je rezolucija.. moj hp ima 3.3 megapixela pa mu slike u max rezoluciji izgledaju odvratno kako god ih slikao. Bolje imati Nikona sa mogucnoscu promene objektiva sa 4-5 megapixela i slike ce biti da se useres nego da imas nekog cybershota koji ima 11 mpix a nista znacajno sa njime ne mozes napraviti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2178
mob
Nokia N85
Nemoj da Vas zavaravaju iskljucivo megapikseli i opticki zum.Sve zavisi od optike a najkvalitetnija se ugraduje u skoro sve modele Kenona i Nikona.Znaci mozes imati 5megapiksela na jednom aparatu a da su kvalitetnije slike on nekog drugog aparata koji ima "samo" 4megapiksela ili cak 3megapiksela.Sve je stvar kvaliteta ugradjene optike u aparat.
IP sačuvana
social share




Ne koristi "kaps".Koristi "bold" kada hoćes nešto da naglasis.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 27
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.112 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.