Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ko vlada svetom? Kako prodati nista i zaraditi hiljade milijardi dolara?  (Pročitano 10269 puta)
Jet set burekdzija


Say hello to my "little" friend!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5337
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
Ja zapravo mislim da svet ide u ekstrem a to ne moze biti dobro!
No videcemo.
Smile Smile
IP sačuvana
social share
I danas kad dođe do poslednjeg boja,.
neozaren starog oreola sjajem,.
ja ću dati život, otadžbino moja,                                                                 
znajući šta dajem i zašto ga dajem!
   

 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Istina je negde tamo...

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 305
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Istina... Smile
IP sačuvana
social share
Novi svetski poredak: svet koji nam je stavljen preko ociju da bi se sakrila istina od nas

Homosexualizam je socijalno prenosiva bolest, koja se po pravilu javlja kao simptom u drustvima koja su u raspadu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
BlackBerry bold
ovako se to radi!!!!


Sitigrup otpušta 17.000 radnika
09:56 | Izvor: B92, Tanjug
Njujork -- Najveća američka finansijska kompanija Sitigrup (Citigroup Inc.) najavila je da će smanjiti broj zaposlenih za oko 17 hiljada.

Sitibanka sada zapošljava ukupno 327.000 radnika

U okviru plana restrukturiranja svih svojih delova u zemlji i inostranstvu radi smanjenja troškova i poboljšanja profita Sitigrupa će smanjiti broj zaposlenih za približno pet odsto.

Planovi Sitigrupe se odnose i na smanjenje veličine centara te korporacije, od kojih je nekoliko u Njujorku. Takođe se očekuje i premeštanje 9.500 radnih mesta na lokacije sa nižim troškovima.

Uz ranije najavljene uštede u informatičkoj tehnologiji, celokupna reorganizacija ovoj grupi treba da omogući uštede od 2,1 milijarde dolara ove godine, 3,7 milijardi u 2008. i 4,6 milijardi dolara u 2009. godini.

Rukovodstvo Sitigrupa je već poduže pod pritiskom investitora i analitičara da zaustavi rast troškova, koji su samo prošle godine uvećani za 15 odsto ili dvostruko brže od prihoda. Zbog toga akcije ove kompanije zaostaju za hartijama drugih vodećih banaka.

Sitigrup je saopštila da će u bilansu za prvi kvartal ove godine, koji će biti objavljen sledeće nedelje, iskazati jednokratni trošak od 1,38 milijardi dolara, a u preostala tri kvartala od po približno 200 miliona na ime restrukturisanja, preneo je AP.

Plan je donet posle tromesečne revizije koju je sproveo operativni direktor Robert Draskin (Druskin). Predsednik i izvršni direktor grupe Čarls Prins (Charles Prince) je izjavio da će Draskinove preporuke "poboljšati poslovnu integraciju, kao i sposobnost grupe da brzo deluje i iskoristi nove mogućnosti rasta".

Sitigrup je na kraju prošle godine imao aktivu u vrednosti većoj od 1,8 biliona dolara, posluje u više od stotinu zemalja i spada u najveće finansijske institucije u svetu.
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
BlackBerry bold
Ekonomija u svetu dobra
08:20 | Izvor: FoNet, Tanjug
Vašington -- Globalna ekonomija bi trebalo ove godine da zabeleži snažan učinak, ocenio je Međunarodni monetarni fond (MMF).

MMF: Prosečna stopa rasta u 2007. i 2008. biće 4,9 odsto godišnje

U prolećnom izveštaju, MMF je konstatovao da "uprkos nedavnoj nervozi na finansijskim tržištima, globalna ekonomija ostaje na putu daljeg snažnog rasta u 2007. i 2008." i procenio da će vodeća sila, SAD, po svoj prilici imati najslabiji rast za pet godina.

"Kreatori politike treba da iskoriste prednosti daljeg snažnog učinka globalne ekonomije da prionu na izvršavanje ambicioznih zadataka i rešavanje dubokoukorenjenih strukturnih izazova," naveo je MMF, izdvojivši sve starije stanovništvo i rastuće odupiranje sve većoj globalizaciji.

Prema najnovijoj prognozi MMF, SAD će ove godine imati rast od 2,2 procenta, najslabiji od 2002. naovamo, prema 3,3 odsto u 2006., dok je prošle jeseni računao na stopu od 2,9 odsto. Razlog za umanjenje procene je u činjenici da je pad aktivnosti na američkom tržištu kuća i nekretnina "dublji nego što se procenjivalo".

Procenjujući ekonomske izglede Kine, MMF je naveo da će ova ekonomija u snažnom usponu zabeležiti rast od deset odsto ove, a od 9,5 odsto iduće godine, prema 10,7 odsto lane. Nešto umereniju, ali veoma visoku stopu rasta prognozira i za Indiju.

Za Nemačku MMF procenjuje stopu rasta na 1,8 odsto ove godine, a na 1,9 odsto iduće, što je pola procenta bolje od ranije procene.

Rast ekonomske aktivnosti u Rusiji prognozira se na 6,4 odsto ove i 5,9 odsto iduće godine, prema 6,7 odsto u 2006.


Usporene tržišne reforme i skepticizam u pogledu usvajanja evra kao zvanične valute predstavljaju "znatne opasnosti" po istočnoevropske zemlje u ekonomskom usponu, konstatovao je MMF u izveštaju i dodao da "zabrinjava nedavno usporavanje tempa reformi među novim članicama EU.

MMF je pozvao vlade tog regiona da reformišu radno zakonodavstvo i smanje poreze na plate, ukazujući da kruti propisi i visoki nameti doprinose visokoj stopi nezaposlenosti, naročito u Poljskoj i Slovačkoj, gde je ta stopa viša od deset odsto.

Drugi prioritet je kontrola državnog budžeta i izdataka, ukazuje se u izveštaju, uz napomenu da se naročito u Češkoj, Mađarskoj i Poljskoj javljaju sumnje da li građani mogu da "progutaju" bolno ekonomsko prilagođavanje koje je neophodno za ulazak u zonu evra.

Ukazujući da su "takve sumnje razumljive", MMF je naglasio potrebu odlučnijih reformi i bržeg napredovanja ka valutnoj uniji.

Kineski bogataši sve bogatiji

Stručnjaci tvrde da se ovih dana bogatstvo u Kini ne meri računom u banci već brzinom kojom ti računi rastu

Najnovija lista poznatog poslovnog časopisa Forbs pokazuje da je ukupno bogatstvo najuspešnijih 400 privrednika u Kini poraslo za 51 odsto i da se sa 26 milijardi dolara prošle godine povećalo na 38 milijardi dolara.

Vong Kvong Ju je nekada prodavao tranzistore na pijaci, nekoj vrsti "buvljaka", a danas je, prodajući uređaje za domaćinstvo srednjoj klasi koja naglo raste, prvi kineski milijarder ponovo udvostručio svoju imovinu. Bogatstvo tog 37-godišnjeg privrednika, najbogatijeg čoveka u Kini, se procenjuje na 2 milijarde i 300 miliona dolara. 

Ted Fimen, autor knjige "Čajna inkorporejtid", kaže da su u samo jednoj generaciji, male zadruge zamenili ogromni tržni centri, a kineske gradove preplavio novi novac.

Još jedan znak da se vremena menjaju jeste to što je peta najbogatija osoba u Kini - žena. Jan Čung, koja je osnovala kompaniju "Najn Dragon Pejpers", tvrdi da je 1985. godine imala ušteđevinu od 4.000 dolara. 

"Gledala sam kako ljudi prodaju pasulj i kiseo kupus. Obratila sam pažnju na sitnice. Uspeh počinje malim koracima", kaže Jan, koja je najpre kupila reciklovani papir iz SAD od koga je u Kini počela da pravi ambalažu.

Ove godine, kada je njena kompanija ušla na Hongkonšku berzu, njena imovina se učetvorostručila i vredi milijardu i po američkih dolara. Ova 49-godišnja poslovna žena, prenosi Glas Amerike, našla se na sve dužem spisku kineskih milijardera čiji se broj, prema izdavaču magazina Stivu Forbsu, povećao sa dva na 15 bogataša.

"Zašto taj spisak raste? Odgovor je očigledan, raste i globalna ekonomija. Ona je tokom protekle dve godine rasla po stopama koje nisu zabeležene još od završetka drugog svetskog rata", ocenjuje izdavač Forbs koji je i sam milijarder. 

Ekonomisti predviđaju da će se u Kini povećati i broj firmi i broj milijardera - ako ekonomija i potrošnja nastave da rastu.
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Say hello to my "little" friend!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5337
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
Sta si ovim hteo da kazes? I kakve veze to ima sa temom?
IP sačuvana
social share
I danas kad dođe do poslednjeg boja,.
neozaren starog oreola sjajem,.
ja ću dati život, otadžbino moja,                                                                 
znajući šta dajem i zašto ga dajem!
   

 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
BlackBerry bold
Sta si ovim hteo da kazes? I kakve veze to ima sa temom?

 Smile Smile Smile Smile

a,...hm,..nikakve!
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Say hello to my "little" friend!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5337
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
Ok!
Smile
IP sačuvana
social share
I danas kad dođe do poslednjeg boja,.
neozaren starog oreola sjajem,.
ja ću dati život, otadžbino moja,                                                                 
znajući šta dajem i zašto ga dajem!
   

 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
BlackBerry bold
Ok!
 Smile

picash, vidim da ti nemas veze sa ekonomijom niti srodnim disciplinama, tako da ni ne ocekujem da ti ucestvujes u ovakvim temama! ali nije mi jasno da ne mozes da procitas dva posta sa razumevanjem kako bi shvatio o cemu se radi!
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Say hello to my "little" friend!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5337
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
Kampari, moje pitanje nije bilo ironicno. Da pojasnim, pitao sam sta je poenta s obzirom na temu!
Priznajem nisam ekonomista i priznajem da su tekstovi interesantni.  Smile
« Poslednja izmena: 13. Apr 2007, 02:23:25 od pishax »
IP sačuvana
social share
I danas kad dođe do poslednjeg boja,.
neozaren starog oreola sjajem,.
ja ću dati život, otadžbino moja,                                                                 
znajući šta dajem i zašto ga dajem!
   

 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
BlackBerry bold
nisam kaparo vec kamaro! i nisi morao da menjas post da bi namerno napisao kampari! Smile Smile
prvi tekst jeste interesantan i po meni previse interesantan ukoliko tu pricu povezemo recimo, sa zastavom!
citgrupa ti je jedna od najacih finansijskih organizacija na zemlji, njihova citi banka je lider bankarstva u americi, a u ovom trenutku trosi milijarde dolara u klinch duelu sa american bankom za mesto br. jedan na kineskom trzistu (jedan od razloga sto su u srbiji prisutni kao kancelarija i rade samo velike poslove sa gigantima i njihovom starom klijentelom!
vest je interesantna zato sto i pored ogomnog profita i dalje smanjuju troskove radne snage i td. a mi ne mozemo da odpustimo ni ljude koji ni po jednom osnovu ne mogu ostati u toj fabrici!
ovaj drugi post se odnosi na makroekonomiju u svetu, tebi je predpostavljam interesantan podatak sa kraja o kinezima!
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.